BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu, gündemi değerlendirdi!

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, katıldığı sosyal medya kanalında, 'CHP demek bugün benim için HDP demek' dedi. 

SİYASET 18.02.2021, 09:29
BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu, gündemi değerlendirdi!
banner257

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, katıldığı sosyal medya kanalında, “CHP demek bugün benim için HDP demek” dedi. 
Sibel Atıcı ve Neşe Yıldızhan'ın sunduğu Kent Kulisi programına konuk olan BBP Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, gündemi değerlendirdi. 
Konuşmasına Gara şehitlerini anarak başlayan Mahmut Yardımcıoğlu, “Bu arkadaşlarımızı, kardeşlerimizi, aziz şehitlerimizin, canlarımızın ilk defa bu hain ve namussuz terör örgütü tarafından alınması vakasına baktığımızda içerden bunlara haber uçuran başka namussuz topluluğu söz konusuydu. Bu namussuz toplulukları bu vatan hainleri, insanlıktan nasibini almamış varlıklar, diyorlardı ki; ‘falanca gün falanca saatte Mahmut Yardımcıoğlu birlikten çıkacak, evine gidecek, gideceği güzergah bu güzergah. Buradan alabilirsiniz.’ Uzman çavuş ve mit görevlisi arkadaşlardan bahsediyorum. Mitin, silahlı kuvvetlerin, emniyetin içerisine sızmış yapılardan bahsediyorum. Bunlar kendileri 15 Temmuz sürecinde ortaya çıkardılar. Ve şuan devletin içerisinden temizlendi ve temizlenmeye devam eden unsurlardan bahsediyorum. Bunlar, bu çocuklarımızı adrese teslim PKK’ya teslim ettiler. Devletin burada asla bir ihmali, tada görmezden gelmesi, yada teşviki söz konusu değildir. Herhangi bir şekilde devlet, bu çocukların öldürülmesinden sorumlusudur diyenler asla iyi niyetli insanlar değiller. Bu memleketin, yurdun değerlerine asla taraf olan insanlar değildirler. Onlar devlet bunu yaptırdı, devletin bu işlerde parmağı var, devlet bu çocukların hayatlarını kaybetmelerine, sebep oldu diyenlerin hepsi namert insanlardır bunu aleni bir şekilde söylemek istiyorum” dedi. 
“CHP DEMEK BUGÜN BENİM İÇİN HDP DEMEK”
CHP’nin Atatürk’ün kurduğu çizgiden saptığını, CHP’nin HDP’nin gölgesi ve oyuncağı olduğunu iddia eden Yardımcıoğlu, “CHP’nin içinde çok düzgün insanlar tanıyorum. İstisnalar kaideyi bozmaz demiyorum ama istisnalar kaideyi bozuyor. CHP içerisinde bu insanları bu söyleyeceklerimden vareste tutmak şartıyla, ön şehriyle bunu söylüyorum. CHP demek bugün benim için HDP demek, CHP demek HDP’nin silahlı gücü olan terörist unsurlara destek veren yapı demek. Bu ülkedeki terörist unsur, destekleyen siyasal görünümlü yapı HDP dediğimiz yapıdır. Bunun biran önce kapatılması, CHP’nin içerisinde de HDP gibi faaliyet gösteren birtakım parlamenterler ve parti organlarından görevli insanlar olduklarını biliyoruz, tüm Türkiye biliyor. Bu insanlarından aynı şekilde, HDP’ye yapılan muameleye benzer bir muameleye benzer bir muameleye tabi tutulmalarının gerektiğini düşünüyoruz. CHP’nin terörle iktisadının olduğunu düşünüyoruz. PKK neyse bizim için BBP’si olaraktan HDP odur. PKK silah sıkıyor, silah sıkmaktan çok daha kötüsünü içerde, parlamentonun içerisinde bunların haklarını savunaraktan çok daha alçakça olanı da HDP yapıyor. CHP’de ne yapıyor biliyor musunuz?  HDP’yi sarih ve zınni bir şekilde, açık ve gizli bir şekilde, örtülü, gölgeli ve net bir şekilde, doğrudan ve dolaylı olaraktan bulduğu her fırsatta değerlendirmek için kullanıyor. Dolayısıyla bu insanlarda devletimiz çok iyi şeyler yapmıştır, devletimiz çok iyi terörle mücadele ediyor demelerini asla beklemiyoruz. HDP’nin devlete teşekkür ederim teröristleri öldürdüğü için dediğini siz duydunuz mu hiç? CHP’nin HDP’nin yapmış olduğu açıklamanın dışında açıklama yaptığını hiç duydunuz mu? Gizli, örtülü HDP propagandası yapan bir yapı haline gelmiştir. CHP Mustafa Kemal Atatürk’ün kurmuş olduğu bir partidir. Mustafa Kemal Atatürk ki, bu ülkeyi kurmuş, bir Osmanlı bakiyesinden genç bir cumhuriyet ortaya çıkartmış ve bu yönde iradesini ortaya koymuş bir insandır. En büyük farkım Türklüğümdür diyen bir insandır Mustafa Kemal Atatürk. Fakat ben daha CHP genel başkanının adından Mustafa Kemal Atatürk’le ilgili böyle övünç dolu cümleler asla duymadım. Duyacağıma da inanmıyorum. Ben CHP’nin dışardan bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak söylüyorum, elbette ki siyasal kimliğim, akademik kimliğim elbette vardır. Akademik ve siyasal kimliğim dışında düz bir insan olarak söyleyecek olursam CHP’nin Atatürk’ün kurduğu çizgiden saptığını, CHP’nin HDP’nin gölgesi ve oyuncağı olduğunu, biz sadece HDP’nin kapatılmasını istemiyoruz, HDP kesinlikle kapatılmalı, kurdukları yeni partide kapatılmalı. Ayrıca CHP içerisinde HDP ve PKK’yla doğrudan ve dolaylı olarak iltisaklı ve bağlantısı bulunan insanlarında parlamentodaki dokunulmazlıkları kaldırılmalı ve bunlarla ilgili de HDP ile yapılan işlem aynısı uygulanmalı ve tahakkuk ettirilmeli biz böyle düşünüyoruz, böyle istiyoruz” diye konuştu.

Yorumlar (10)
Ümran ANÇEL 12 ay önce
ATATÜRK'ÜN VE KUVVAİ MILLIYECILERIN KURDUĞU 100 YILLIK CUMHURİYET HALK PARTİSİNİ BEBEK KATİLİ EMPERYALİSTLERİN BESLEDİĞİ CANİ PKK VE HDP İLE MUKAYESE ETMENİ ŞİDDETLE KINIYORUM. CUMHURİYET HALK PARTİSİ BU ULUSUN SİGORTASIDIR. 100 YIL İÇİNDE NİCE PARTİLER KURULUP TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNDE KAYBOLMUŞLARDIR. NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE.
Cenk 12 ay önce
Şiddetle kınıyorum ve aynen iade ediyorum. Ne kadar basit ve sığ düşünceli bir adam olduğunuz için de insanlığımdan utanıyorum.
Sabri Serdar BAYAZIT 12 ay önce
Bu sözde Prof.Dr'a çok basit 2 sorum var; İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin, Antalya, Muğla, Aydın, Mersin..vb illerde yani yerelde Türkiye'nin %70'inin yönetimi hdp yani pkk'nın elindemidir? öyle ise, Cumhuriyet ve Türk tarihinde emsali olmayan bu başarının müsebbibi akp, mhp, perinçek, bbp, apo ve osman öcalan kardeşlere (yerel seçimler, mektup ve trt vakası) Maraş'ın istiklal madalyasını takdim etmeyi düşünüyormusunuz?
ottoman 12 ay önce
ağzına yüreğine sağlık dogru söze ne denir helal olsun sana
Bir daha BBPye oy vermem 12 ay önce
O nasıl laf öyle? Atatürk’ün partisine öyle denir mi? Yıllarca BBPye oy verdim. Bir daha verirsem ne olayım... Muhsin Başkan’ın emaneti kimin eline geçmiş?
Murat 12 ay önce
Milletvekilliğine göz kırpıyor.Inanmadığı şeyleri söylerek koltuk derdine düşmüş.
Ahmet AZAK 12 ay önce
Kardeş rektörlük bekliyor, yaranmaya çalışmasının altında yatan gerçek budur.
Serdaroglu 12 ay önce
Helal olsun çok net kaymak gibi bir söz.şap die yerine oturmuş başkan helal olsun ..
THE ELBİSTAN 12 ay önce
Kahvede konuşulan siyaset bile daha kaliteli ellaham.Yorumsuz.
murat 12 ay önce
ÖNCE BAYANA NASIL DAVRANMAYI ÖĞRENMELİ
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı