BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu, 'Siyasi partilere verilen destek esnafa verilsin'

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, tüm siyasi partilere çağrıda bulundu.

SİYASET 23.12.2020, 13:22
BBP Genel Başkan Yardımcısı Yardımcıoğlu, 'Siyasi partilere verilen destek esnafa verilsin'
banner257

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, tüm siyasi partilere çağrıda bulundu.
BBP İl Parti binasında düzenlediği basın toplantısında siyasi partilere ayrılan ödeneğin zor durumda olan esnaflara dağıtılmasını tavsiye öneren Mahmut Yardımcıoğlu, “TBMM kürsüsünde Genel Başkanımız Mustafa Destici gözlerinizin içine bakarak ve tüm Türkiye’nin gözü önünde size bir çağrı yapmıştı. Ağzına ve yüreğine sağlık olsun. Şu ana kadar sadece dinlediniz ve konuşmayı yok saydınız. Biz bu çağrıyı duymayanlara bir daha söyleyerek ve tarihe not düşerek bir daha yinelemek istiyoruz. 481 Milyon TL hazine para verecek siyasi partilere. Ve 130 bin esnaf var ülkemizde. Ülkede herkes ve her kesim zor durumda. 2021 yılı için siyasi partilere ayrılan paranın ülkenin içinde bulunduğu, ülkedeki küçük esnaf, tacir ve diğer vergi mükelleflerinin durumu göz önünde bulundurularak ve dikkate alınarak almamanız çağrısında bir kez daha bulunuyoruz. Bu paraları zor durumda bulunanlara, küçük esnaf, tacir ve diğer vergi mükelleflerine adil ve hakkani bir paylaşım şekliyle dağıtılması gibi bir duruş göstermenin şimdi tam zamanıdır. Kişisel menfaatlerinizi, parti menfaatlerinizi ön planda tutmadığınızı, Türkiye’yi hakikaten sevdiğinizi, Sözde değil özde Türkiye sevdalısı olduğunuzu göstermenin vakti şimdi değilse ne zamandır? Yüreğinizi ortaya koymanın, yürek yerine et parçası taşımadığınızı tüm ülkeye ve tüm dünyaya göstermenin tam vakti bugündür artık. Sizlere inanıyoruz. Türkiye’ye ve Türk milletine inanıyoruz. Siz bu yürekli ve fedakâr davranışı yapabilirsiniz. Çünkü siz Türkiye’yi her şeyin önünde tutarsınız. Çünkü siz hepimizin aynı gemide olduğunun farkında olan insanlarsınız. Haydi Türkiye, haydi, siyaset insanları görsün tüm ülke. Bu dar günler bir gün geçer ve ülke sizin yapacağınız adamlık hakkında yıllarca konuşur. Hepimizin aynı gemide olduğunu ve esas olan Türkiye olduğunu göstermek vaktidir şimdi. Bekliyoruz ve tüm Türkiye bekliyor” dedi. 
“GAZETECİLER VE BASIN CAMİASI UNUTULMAMALI”
Salgın sürecinde basın camiasının ve gazetecilerin iş yükünün artığını kaydeden Genel Başkan Yardımcısı Prof. Dr. Mahmut Yardımcıoğlu, konuşmasının devamında ise, “Ulaştığımız verilere göre, ülkemizde resmi ilan yayınlama hakkına haiz gazete sayısı 2020 yılı itibarıyla 1.051 olup gazetelerde çalışan sayılarına baktığımızda bunun 4 bin 863'ünün erkek, 2 bin 341'inin ise kadın çalışanlardan oluştuğu görülmektedir. Teknolojinin yaygınlaşmasıyla önemi her geçen gün artan internet haber siteleri ve çalışanları bu sayının dışındadır. Esnaf için açıklanan destek paketinde, 5 milyar TL’yi bulan kira desteği ve kira stopajının indirim sürelerinde süre uzatma gibi destekler yer almıştır. Ancak pandemi döneminde iş yükü artan ve gelirleri neredeyse yok denecek kadar azalan bazı sektörler bu destekten mahrum kalmıştır. Bunlardan birisi de medya ve gazetecilik sektörü. Pandemi süreci boyunca özellikle sokağa çıkma kısıtlamasının uygulanmasıyla beraber  neredeyse tüm işyerleri kapatılmış dolayısıyla çalışanların iş yükü azalmış; ancak pandemi döneminde sağlık çalışanları ve emniyet güçleriyle beraber basın sektöründe çalışanların da iş yoğunluğu muazzam derecede artmıştır. Ne var ki gelirleri de bir o kadar azalmıştır. Çünkü pandemi önlemleri kapsamında birçok sektörün faaliyetleri durdurulmuş, birçok meslek grubu iş yapamaz hale gelmiştir. Bu durum kent ekonomisini etkilediği kadar tek gelir kaynağı reklam ve ilan olan medya ve basın sektörünü de ciddi derecede etkilemiştir. Burada basın sektörünün de en az sağlık çalışanlarımız, emniyet güçlerimiz, gönüllü kuruluşlarımız kadar önemli olduğunu belirtmek istiyorum. Özellikle Covid 19'a karşı verdiğimiz mücadelede basının öneminin ve desteğinin ne kadar büyük olduğunu gördük. Pandemi sürecinde bizlere en sağlıklı bilgiyi ulaştıran, kamuoyunun gören gözü, duyan kulağı olan basın emekçilerinin de desteğe ihtiyacı olduğunu hatırlatmak istiyorum. Pandemi ve genel anlamda ekonominin durumu dikkate alındığında bu sektörde faaliyet gösteren insanların aldıkları reklamlar neredeyse sıfırlanmıştır. Bu insanlar da ülke ekonomisi için diğer sektörler kadar önemlidirler ve üstelik anayasada özgürlükleri güvence altına alınmış bir sektörün çalışanlarıdırlar.  Büyük Birlik Partisi olarak, 5 milyar liralık destek paketinden özellikle de kira desteğinden basın sektörünün de faydalanmasını istiyoruz. Büyük Birlik Partisi, Cumhur ittifakının bir parçasıdır. Ve bunu dile getirmek, ittifakın büyük ortağı olan hükümetimizin dikkatini bu konuya çekmek bizim görevimizdir” diye konuştu.

Yorumlar (3)
Ahmet AZAK 1 ay önce
Ayinesi iştir kişinin, lafa bakılmaz. Genel Başkanın iktidar partisinin vekili.E söyle meclise önerge versin veya bu konuda bir çalışma yapsın.Elini tutanmı var. Lafla peynir gemisi yükümüyor malesef icraat icraat.
edeler 46 1 ay önce
bu ülkenin çilesini millet çeker edebiyatını da siyasetçiler yapar Rahmetli muhsin başkanın dediği gibi.para siyasetten çekilmeli,siyasetçilerin hepsi ama hepsi asgari ücret almalı gerçek vatana hizmet budur.Devlet memuru asgari ücret almalı gerçek vatan severlik budur.vatanını devletini gerçekten seven buna yok demez gerisi hikaye
Mrs 46 1 ay önce
Vatanını milletini en çok seven koruyan siyasetçi, devlet işi yapmalı. Ve en düşük ücreti seve seve hatta gerekirse ücretsiz çalışmalı.
açık
Günün Anketi Tümü
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
2020 yılının En Başarılı Milletvekili kim?
Namaz Vakti 21 Ocak 2021
İmsak 06:12
Güneş 07:37
Öğle 12:49
İkindi 15:28
Akşam 17:51
Yatsı 19:10