Belediye Başkanlığı Yanından 10 Şirkete de Başkan Olmuş

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın belediyenin tüm şirketlerine yönetim kurulu başkanı olduğu ortaya çıktı. Aktaş’ın ‘huzur hakkı’ adı altında aylık yaklaşık 50 bin lira maaş aldığı tahmin ediliyor.

Belediye Başkanlığı Yanından 10 Şirkete de Başkan Olmuş

Bursa'da son olarak CHP'nin 30 Ağustos'taki ulaşım ücretsiz olsun teklifine, “O zaman ormancılık gününde de tatil yapalım. 30 Ağustos halkın tamamını ilgilendiren bir bayram değil” sözleriyle gündeme gelen Bura Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ın belediye şirketlerinde yönetim kurulu başkanı olarak görevlendirildiği ortaya çıktı.

ŞİRKET BAŞI 5 BİN LİRA TOPLAMDA 50 BİN LİRA HUZUR HAKKI

31 Mart sonrasında gerçekleştirilen şirket genel kurullarında yönetim kurulu başkanı seçilen Aktaş'ın her bir şirketten ‘huzur hakkı' olarak aylık en düşük 5 bin lira aldığı iddia ediliyor. 10 şirketi bulunan Büyükşehir Belediyesi'nde Aktaş'ın aylık yaklaşık 50 bin lira huzur hakkı aldığı tahmin ediliyor.

BELEDİYENİN 10 ŞİRKETİ VAR

Alinur Aktaş’ın yönetim kurulu başkanı olduğu belediyeye bağlı 10 şirket şunlar; BURULAŞ, BURFAŞ, BİNTED, BUSKİ, BURBAK, BURKENT, JEOTERMAL, BESAŞ, TARIM A.Ş. ve KÜLTÜR A.Ş.

3 İLA 10 BİN LİRA ARASI HUZUR HAKKI

Başkanvekilleri ve yönetim kurulu üyelerinin de aylık 3 bin ile 10 bin lira arasında değişen huzur haklarına sahip olduğu biliniyor.

Güncelleme Tarihi: 26 Temmuz 2019, 11:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
RAMAZAN P.
RAMAZAN P. - 4 hafta Önce

BENİM İNANCIMA GÖRE 2 AYAKKABISI OLAN BİRİNİN HESABINI VERECEK, İYİ Kİ ÖLÜM VAR!!!!

maraşlı
maraşlı - 4 hafta Önce

İşte Akp ye güç kaybettiren zihniyet bunlar

HAKKI HAKLIOĞLU
HAKKI HAKLIOĞLU - 4 hafta Önce

yiyin ağaalr yiyin, mal sizin hazine sizin. Bulaşığnı da halka yıkadın. Diğerlerin yapmasını anlarım ama müslüman kılıklıların bunu yapmasını anlamıyorum. O zaman müslümanlığı anlamada ve yaşamadı çok büyük sıkıntılarımız var maalesef. Müslüman görünümlü insanların böyle gayri meşru işlere el uzatmaları insanları ister istemez dinden soğutuyor.

Ede46
Ede46 - 4 hafta Önce

Ne var canım bunda. CHP liler yiyeceğine beş vakit namaz kılan, dindar, AKP li bizim adamlar yesin.

Kahramanmaraş sevdalısı
Kahramanmaraş sevdalısı - 3 hafta Önce

Yaşasın cehennem!!!

kamalakoğlukamalak
kamalakoğlukamalak - 3 hafta Önce

şaşırdık mı ? hayırrrrrrrrrrrrrrrrr.. akpartiyi bu gibi kansızlar bitirdi işte. hangi belediyeye gidersen git hangi ilçe il başkanlıklarına gidersen git durum aynı..

türk
türk - 3 hafta Önce

Kahramanmaraş a da bakın biraz. onlar ortaya çıkmamış. ah bi araştırılsa bursa solda sıfır kalır. torpil, yandaş kayırma, ihaleler vs vs . ah ah devam %70 oy vermeye. Allah sorsun hesabını...

Aristokrat46
Aristokrat46 - 4 hafta Önce

Siyaset yapıpda yemeyen yok vatandaşta normal karşılıyor bu durumu eleştirdiğin zaman zaten diyor hep böyleydi... #nereye kadar

Cem. Aralıklı
Cem. Aralıklı - 3 hafta Önce

Burada erken ötüp yorum yapıp kul hakkı alan, iddiaları gerçek diye okuyup iftiraları gerçek sananlar. Dün başkanın açıklaması ile huzur hakkının 3 veya 5 bin değil 1.000 TL olduğunu görünce vicdanınız ne hissetti çok merak ediyorum. Ankarada izmirde huzur hakları 5 Bin TL üzerinde olduğunu öğrenince ne yaptınız mesela. Özür dilemek veya iftiracı olduğunuz bir yalanın yayılmasına aracı olduğunuz için utandınız mı çok merak ediyorum.... Cahilliğiniz batsın sizin..

maraşlı
maraşlı @Cem. Aralıklı - 3 hafta Önce

Sen cahilliğiniz batsın demişsin ya sence 10 şirketten huzur hakkı adı altında 1.000 er tl toplamda 10.000 alması üstelik belediye maaşı alırken normal bir şey mi ? Hani halka hizmet Hak ka hizmetti ya ? Aydın kardeşim :) Biz Kahramanmaraşlılar olarak yıllarca yerel yönetimlerin yaptıklarından bıktık.

Maraşlı
Maraşlı - 3 hafta Önce

EDELER ŞEHRİ SURİYELİLER ŞEHRİ OLUYOR!!..
HAYIRLI OLSUN!!

Vatandaş
Vatandaş - 3 hafta Önce

AKaPe diyorum başka da birşey demiyorum...!!! Çalmaya çırpmaya doymayanlar partisi ..


SIRADAKİ HABER