Bir türlü akıllanmadılar

AK Parti Grup Başkanvekili Ünal: "Kendisini bu ülkenin sahibi zannedenlere ferasetinizle, irfanınızla, arifliğinizle her zaman ders verdiniz, sandıkta onları tokatladınız ancak bir türlü akıllanmadılar"

Bir türlü akıllanmadılar

AK Parti Grup Başkanvekili Mahir Ünal, "Kendisini bu ülkenin sahibi zannedenlere ferasetinizle, irfanınızla, arifliğinizle her zaman ders verdiniz, sandıkta onları tokatladınız ancak bir türlü akıllanmadılar" dedi.

Ünal, partisinin Elbistan İlçe Teşkilatını ziyaretinde, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, son yaşanan olaylarda "istiklal mücadelesi" söylemini kullandığını anımsattı.

Bu mücadelenin önemini en iyi düşmanı kendi imkanıyla şehirden kovan Kahramanmaraş halkının bildiğini aktaran Ünal, ülkenin geleceğinin, millet iradesinin dışında şekillendirilmek istendiğini savundu.

Seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği bölgelerdeki halkın heyecanına şahit olduğunu anlatan Ünal, şunları kaydetti:

"Kendisini bu ülkenin sahibi zannedenlere ferasetinizle, irfanınızla, arifliğinizle her zaman ders verdiniz, sandıkta her zaman onları tokatladınız ancak bir türlü akıllanmadılar. Akıllanmaya da pek benzemeyecek gibi gözüküyorlar. Bu insanları ayağa kaldıran, bu insanların davasına sahip çıkmasını sağlayan bir şey var. İşte onu anlamıyorlar. O şey, insanımızın kendi iradesinin üzerinde hiçbir şey, hiçbir vesayet kabul etmeme gerçeğidir."

Ünal, Başbakan Erdoğan'ın Niğde'deki konuşmasında ifade ettiği cümlelerin montajlanarak yalan ve iftira atıldığını söyledi.

Montajı yapanların, "Bu haberi 10 bin kişi izlese, 500'ü bunun montaj olduğunu anlasa 9 bin 500 kişiyi ne yaptık, kandırdık" diye hesap yaptığını dile getiren Ünal, aldatma ve şantaj üzerine milletin mukadderatıyla oynandığını ifade etti.

Başbakan Erdoğan'ın montajla şantaj yapanlara, "Bu kadar meraklıysanız gelin milletin iradesine teslim olun, siyasi parti kurun çıkın karşımıza" dediğini hatırlatan Ünal, şunları söyledi:

"Yok çıkmayız, karanlık köşelerimizden paralel paralel çalışırız' diyorlar. Bu millet buna pabuç bırakmaz. Ama AK Parti'ye tarihi bir görev düşüyor. AK Parti 11 yıldır bu ülkeyi bağımsızlaştırmak için çok büyük mesafe aldı. Ekonomide, dış politikada, savunma sanayinde bağımsızlaştırdı. Ülkemizde şimdi son engel devletin içerisinde yapılanmış, devletin imkanlarını ve yetkilerini kullanarak devleti ele geçirmek isteyen ve '41 yıldır ördüğümüz hırkayı size giydirmeyiz' diyen bir yapı var. Bu yapıyı da Allah'ın izniyle hep beraber tasfiye edip, demokrasinin, milletin kendi kendini yönettiği ve idare ettiği bir sistemi çocuklarımıza teslim edeceğiz. O nedenle hepimize çok büyük görevler düşüyor. Şunu unutmayın insanlar sizin söylediklerinize sözlerinize bakmazlar. Bizim insanımız baktığı zaman adamın özüne hakikatine bakar."

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hüseyin
Hüseyin - 6 yıl Önce

millet akıllandı mahir efendi sizden büyük ALLAH var ALLAH...

Gariban Doktor
Gariban Doktor - 6 yıl Önce

Çaldınız mı? Buna cevap verin! Çalarak Müslümanlığa leke sürdünüz! Allah' ın size azabı kötü olacak!

Meral
Meral - 6 yıl Önce

Yavuz hırsız ev sahibini bastırırmışşş...Ülkede hukuk koymadınız hukuk yolsuzluklarınızın üzerini kapatmak için Dini siyasete alet etmeyin bari de Dinimiz zarar görmesin...

hacı
hacı - 6 yıl Önce

hırsız vaaaar!

ZAFER46
ZAFER46 - 6 yıl Önce

DAHA MONTAJ DİYORLAR ARKADAŞ YAA MİLLETİN ZEKASIYLA OYNUYORLAR...SAVCILIK VE POLİS RESMİ DİNLEMİŞ TAPE KAYITLARI...HADİ AK İNSNSANIZ TİB DEN RESMİ KAYITLARINI ÇIKARTIN HARAMZADELER SİZİ...

HASAN
HASAN - 6 yıl Önce

ALLAHTAN KORKUNUZ YOK SİZİN ANLAŞILAN...HIRSIZLIĞIN YOLSUZLUĞUN ÜZERİNİ ÖRTMEK İÇİN PARELEL YALANINA SARILDINIZ 81 GÜN GEÇTİ NEREDE HANİ PARALEL DEVLET...ANLAŞILAN HÜKÜMET PİSLİKLERİN ÜZERİNİ ÖRTMEK İÇİN DEVLETİN ÇİVİSİNİ ÇIKARTIYOR VE MİLLETİ BİRBİRİNE KIRDIRTMAYA ÇALIŞIYOR....

HASAN
HASAN - 6 yıl Önce

17 ARALIK BİR YOLSUZLUK VE RÜŞVET OPERASYONUDUR...BAKAN VE BB DA BU PİSLİĞİN İÇİNDEYSE DEVLET NE YAPSIN...BÜTÜN BUNLARIN TEK BİR AÇIKLAMASI VAR DEVLET HÜKÜMETİN YOLSUZLUKLARININ ÜZERİNİ GİDİYOR O KADAR...BEN BU SAATTEN SONRA AKP YE OY FALAN VERMEM 11 YIL DESTEKLEDİM YETER ARTIK DİNİ DUYGULARIYLA OYNUYORSUNUZ MİLLETİN ALLAH BUNUN HESABINI FECİ SORACAK SİZDEN...

RAMAZAN
RAMAZAN - 6 yıl Önce

O KASETLER MONTAJ OLSAYDI BB NASA DAN BİLİ UZMAN GETİRTİR İSPATLATTIRIRDI VE ZAFERİNİ İLAN EDERDİ ARTIK YAVAŞ YAVAŞ KABUL ETMEYE BAŞLADI...

hasann
hasann - 6 yıl Önce

™ da oy alsanız hırsız damgasını bir kere yediniz öyledirde boş laflara karnımız tok bu memlekete ne faydanız oldu ki şimdi K.Maraşta ahkam kesiyorsunuz bir an önce istifa edinde temize çıkın.


SIRADAKİ HABER