Bizim dönemimizde yoksulluk yok diyen Ak partili Uğur Aydemir'e tepki

Bütçe komisyonunda yaptığı konuşmada yumurta üzerinden asgari ücret hesabı yaparak "Bizim dönemimizde yoksulluk falan yok" ifadelerini kullanan ve ardından kahkaha atan Ak partili Uğur Aydemir'e sosyal medyadan tepki yağıyor.

SİYASET 09.11.2019, 18:59
Bizim dönemimizde yoksulluk yok diyen Ak partili Uğur Aydemir'e tepki
banner257

AKP Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, bütçe komisyonunda yaptığı konuşmada yumurta üzerinden asgari ücret hesabı yaparak "Bizim dönemimizde yoksulluk falan yok" ifadelerini kullanmıştı.

Ardından "Doğalgaz ve elektriği geçiyorum" diyen Aydemir, muhalefetin tepki göstermesi üzerine kahkaha atmıştı.

"SEN GÜLERKEN MİLLET ÖLMEYE DEVAM EDİYOR"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Lütfü Türkkan, AKP'li Uğur Aydemir'e İstanbul Fatih'te ve Antalya'da ekonomik nedenlerden dolayı siyanürle intihar eden aileleri hatırlattı.

Ekonomik kriz nedeniyle toplu intiharların başladığını söyleyen Türkkan, şu ifadeleri kullandı:

"Dün komisyonda ekonominin ne kadar iyi olduğunu anlatarak kahkahalar atan bu arkadaşa gördüğüm yerde hatırlatacağım: Dün İstanbul’da, bugün Antalya'da 4 kişilik aile ekonomik kriz yüzünden yok oldu. Toplu intiharlar başladı. Sen gülerken, millet ölmeye devam ediyor."

Uğur Aydemir'in gülmesi

İNTİHAR MEKTUBU BIRAKMIŞ

Antalya'da eşi ve 2 çocuğuyla birlikte siyanürle intihar eden Selim Şimşek'in, intihar mektubu bıraktığı ortaya çıktı.

Baba Selim Şimşek'in, mektubunda maddi sıkıntı çektiğini, dokuz aydır çalışmadığını yazdığı belirtiliyor. Babanın, “Herkesten özür diliyorum ama artık yapacak bir şeyim yok. Hayatımıza son veriyoruz" ifadelerini kullandığı ifade ediliyor.

Yorumlar (15)
Hakan 7 ay önce
Siz böyle gülmeye devam edin vatandaş borçlardan ne yapacağını şaşırdı hırsızlık gasp intihar vakaları arttı medya kendi elinizde hiç kimsenin bilmiyor esnafı memuru emeklisi işçisi kan ağlıyor okula giden çocuğuna beslenme alamayan insanlar var asgari ücretle geçinmeye çalışan işçiler var iyiki ALLAH var
akpli 7 ay önce
Son gülen iyi gülecek inşAllah
demir 7 ay önce
adam doğru söylemiş, yoksulluk yok. açlık var.
Halide doğru 7 ay önce
Eee sizin tuzunuz kuru tabi sayın AKP li siyasetçiler ve yöneticiler. Halk esnaf zamlardan yoksulluktan işsizlikten muzdarip siz saraylarda otellerde milletin parasıyla Sefa sürüyorsunuz ama bugünler geçtiğinde sokağa çıkamayacaksınız.
Harun 7 ay önce
Ben bunları konusturanlari suçlu buluyorum.
Alil 7 ay önce
129000 KHK mağdurlari yargıda aklandigi halde 3 yıldır toplumsal linç yaşıyor ve açlığa mahkum. Mustehak diyenlere mustehak az bile yapiyorlar
Ede46 7 ay önce
Başka şehirlerde ne yaptınız bilmiyorum ama maras ta bir Erko c geldi maras ı haraca rüşvete bağladı bunun canlı örneğini yaşadım...
Rasim 7 ay önce
Kendilerini dev aynasında görüyorlar, bilmiyorlar ki ileriki zamanlarda ağızlarıyla kuş yakalasalar insanları kandıramazlar. Bir arada Albayrak zahmerinin ortasında çıkıp enflasyonun revajda olduğu bir dönemde televizyona çıkarak işçiye memura zam verememek için enflasyon sıfır dedi vatandaşın gözünün içerisine baka baka… Şımarıklığa, kendini beğenilmişliğe devam. Allah sonumuzu hayır etsin.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?