Bülent Arınç'ın bu çıkışı Bahçeli ve Erdoğan'ı çok kızdıracak

Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Eski Üyesi Bülent Arınç, Öze Dönüş Platformu tarafından düzenlenen kahvaltıda gündeme ilişkin çarpıcı açıklamalar yaptı.

SİYASET 31.10.2021, 19:50
Bülent Arınç'ın bu çıkışı Bahçeli ve Erdoğan'ı çok kızdıracak
banner257
banner226

Independent Türkçe’den Can Bursalı’nın haberine göre, Bülent Arınç kahvaltıda gençlerle bir araya geldi. 

"NAZIM HİKMET'İN YAZDIĞI ŞİİRİ HİÇBİR DİNDAR YAZAMAZ"

Başbakan Yardımcısı olduğu dönemde İstanbul Beyoğlu’ndaki Ağa Camii’nin restorasyonu sonrasında yapılan açılış için hazırladığı konuşmada Nâzım Hikmet’in yazdığı bir şiiri okuduğunu söyleyen Arınç, “Bizim dinsiz imansız ateist komünist diye bildiğimiz Nâzım Hikmet, Ağa Camii için bir şiir yazmış. Değme dindar o şiiri yazamaz” dedi.

"ÇALIP ÇIRPIYOR MUYUZ"

“Haksızlık yapıyor muyuz, çalıp çırpıyor muyuz, yaptığımız her işe fetva uyduruyor muyuz?” diyen Arınç, Bakanlar Kurulu’nda bir muhatabına anlattığı bir anekdotu paylaştı:

“Sun Tzu’nun Savaş Sanatı kitabında ‘Rakibinle kavga ederken ona mutlaka kaçacak bir yol bırak. Kaçacaksa savaş biter. Tamamen kuşatırsın ve kaçamazsa zaiyat çok olur’ deniyor. En iyi savaş, savaşmadan kazanmaktır.”

"GENÇ KIZLARIMIZ PARAMPARÇA PANTOLON GİYİYOR"

Arınç, “Genç kızlarımızın yırtık pantolonlar giymesine alıştık ama paramparça pantolonlar giyiliyor. Halbuki iyi bir kıyafet, aslında iyi bir tavsiye mektubudur.” görüşünü savundu.

Tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın Devran kitabının okunmasını önerdiği için kendisine çok kızıldığını söyleyen Arınç, “Okumak çok önemli. Okumayan azar. Okursanız hitabetiniz iyileşir. Hitabeti öyle siyaset akademilerinde öğrenemezsiniz, okursanız gelişir.” ifadesini kullandı.

Arınç, “Bugün ilahiyat fakültesi hocaları bile birbirine düştü. Sahih olmak lazımen bir dini meseleyi konuşacak olursam ya Mehmet Görmez’le ya da Ali Bardakoğlu’yla konuşurum. Bugünkülerle konuşmam.” değerlendirmesini yaptı.

“HALA AK PARTİLİYİM, BİR YERE GİTMİŞ DEĞİLİM”

“Hâlâ AK Partiliyim, bir yere gitmiş değilim” diyen Arınç, “Yaptıklarımla iftihar ediyorum. 2015 sonrasında olmadığım için hiçbir mesuliyet kabul etmiyorum” diye konuştu.

“İnşallah özümüze döneriz. Fabrika ayarları deniyor ya, ondan bahsediyorum” diyen Arınç, “Millet İttifakı seçim kazanırsa Türkiye’de kaos olmaz mı?” sorusuna şu yanıtı verdi:

"MİLLET-ZİLLET LAFINI DOĞRU BULMUYORUM"

“Ben konuya Millet İttifakı, Cumhur İttifakı diye bakmayayım. 1974’te CHP ile biz, yani MSP ile ittifak kurdu. Ecevit, güzel bir söz söyledi. “Tarihi bir yanılgı içindeymişiz” dedi. Dindar insanlar Atatürk düşmanıdır sanılıyordu. O dönem bu koalisyona olmaz deniyordu. Bal gibi de oldu. İttifakları temeli 1991’de atıldı. Kendi ittifakını kuran bir parti, karşısındakine kötü sözler söylememeli. Millet – zillet lafını doğru bulmuyorum. Oradan da biri çıkar size çamur der. Ortada belirlenmiş bir erken seçim yok, dolayısıyla Millet İttifakı’nın adayını açıklamamış olmasını doğru buluyorum.”

"İŞİ DİNDARA DEĞİL EHLİNE VER"

Arınç’ın sorulara yanıtları şöyle:

-Hazreti Ömerler arıyorum deniyor ama Ömer’in yolunda gidenler siyasette yükselmiyor. Öneriniz nedir?

Ehliyet ve liyakat çok önemli. Bir elbiseyi, iyi bir dindar olmasına rağmen işinde başarısız olan bir terziye değil, eksiklikleri olsa bile maharet sahibi olan terziye diktirmemiz gerekir. Eksiklikleri, onun özel hayatıdır. Bizi ilgilendirmez.

"ŞİMDİ KİMLERE KALDI GÖRÜYORSUNUZ"

-Kutuplaşmanın en aza inmesi için ne yapılmalı?

“İslam’ın özünde güzel söz ve yumuşak dil var. Siyasetin dili yumuşak olmalı, herkesi kucaklamalı. Yüzde 50 oy almak demek, iki kişiden birinin onayını almak demek. Eskiden birbirimizi tamamlayan bir kadroyduk biz. Abdullah Bey’in eksiğini Bülent, Bülent’in eksiğini Tayyip Bey kapattırdı. Şimdi kimlere kaldı görüyorsunuz”

"KOKAİN ÇEKEN ADAM AKP GENEL MERKEZİ'NDE"

Arabasında kokain çeken adamı genel merkeze almışsın. Ben olsam 30 kilometre yakına yaklaştırmam.

"BABACAN VE DAVUTOĞLU İLE GÖRÜŞTÜM"

Arınç’ın Deva Partisi ve Gelecek Partisi’yle ilgili soruya yanıtı ise şöyle oldu:

Gittim görüştüm kendileriyle. Bana da çok şeyler söylediler, hakaret ettiler, tecrit ettiler. Kenara çekilebilirsiniz, parti kurarsanız AK Parti’ye zarar verirsiniz dedim. Acınızı içinize atın dedim. Hatta sonra hayırlı olsun bile demedim. Bu sistem büyük partilerin işine yarar. Yaptıkları doğru olabilir ama siyaseten yanlış.

Yorumlar (13)
Faruk 1 ay önce
Fetöcülere torpil yaparken,hiç liyakatttan bahsetmiyordun?
Alper Saygılı 1 ay önce
Çöküşü o da gördü
Geliyor gelmekte olan
Korku dağları sarmış be
Son pişmanlık fayda etmez

Nazım Hikmet filan demeye başladılar...
yavaş yavaş Sola dümen kırmaya başladılar
Tarık 1 ay önce
Bu konuda en son konuşacak adamlardan biri çıkmış konuşmuş.Aktif görevdeyken her türlü torpili yaptın Arınç.
Ersun 1 ay önce
Torpilin adam kayirmanin ağababasini yap,koltuğu kaybedince adalet diye bağır.
Yavuz 1 ay önce
Fetö ve pkklilarin en çok sevdiği adamlardan biri Arınç.Turkiye için tek bir faydalı işi yok.Zamaninda Yunanistani bile savunmuştu.
Haydar 1 ay önce
Bu da ne zaman unutulsa, unutturmamak için içi boş laflar ediyor. Bülent efendi sen artık boş beleş bir adamsın. Kendini kurufasulye sanma.
Tarık 1 ay önce
Aktif görevdeyken kul hakkı ye,torpilin babasını yap.Koltuk gidince adalet diye bağır.Yeter be ne koltuk askiymis.
millet 1 ay önce
ne çekiyorsak sizlerin döneminin tahribatını çekiyoruz , 10, 15 yılımızı yediniz .
Veli kaya 1 ay önce
Neler oluyor acaba?
HİGGS 1 ay önce
Kurban olduğum Allah,verdikçe veriyordu! Şimde de alıyor ne var bunda üzülecek?Vermesini bilen Rabbim almasınıda bilir elbet.Şükret şükret.......
Can 1 ay önce
Torpilin en babasını yapan Bülent Arınç akıl veriyor.
Ramiz 1 ay önce
PKK sempatizanlarinin ve fetöculerin torpilcibaşı,torpili eleştirmiş.Guler misin?Ağlar mısın?
Fatih 1 ay önce
Bunu iktidar sahibi iken söyleseydin iyiydi...
Bir avuç solcunun oyuna muhtaç mı kaldınız..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 09 Aralık 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı