Büyükşehir Belediyesi 29 Memuru görevden aldı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekilli ve Vali Hasan Basri Güzeloğlu'nun, göreve başlamasının ardından, terör örgütüyle ilişkileri oldukları belirlenen ve daha önce de görevlerinden uzaklaştırılan 29 memur ile 1 daire başkanı ve 2 başkan danışmanın görevine son verilirken, 8 işçinin iş akitlerinin de askıya alındığı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesi 29 Memuru görevden aldı

Konuyla ilgili Büyükşehir Belediyesi'nden yapılan yazılı açıklamada, şöyle denildi: 

"31 Mart Yerel Yönetimler seçimleri öncesinde terör örgütleriyle irtibatlı ve iltisaklı oldukları gerekçesiyle görevden uzaklaştırılmış olan ve seçimlerden sonra göreve gelen HDP Belediye Başkanı tarafından göreve tekrar iade edilen terör örgütleriyle iltisaklı 29 memur yeniden görevden uzaklaştırılmış, bu kapsamdaki 8 işçinin de iş akitleri askıya alınmıştır. Ayrıca 19 Ağustos 2019 tarihinde yapılan terör operasyonunda gözaltına alınan Kadın ve Aile Hizmetleri Daire Başkanı Selda Aydın Baran görevden uzaklaştırılmış olup, 2 başkanlık danışmanının da görevlerine son verilmiştir. Görevden uzaklaştırılan personel ile ilgili olarak inceleme ve soruşturma işlemleri başlatılmıştır."

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 1 ay Önce

sizin yaptığınız haberin ... siz maraş haberlerini vermesi gereken bir sitesiniz. manşetten öyle bir haber yapıyorsunuz ki sanki maraş büyükşehir belediyesinde olay olmuş gibi gösteriyorsunuz. sırf okunmak uğruna böyle saçma sapan yöntemlere itibar etmeyin

46bbbb46
46bbbb46 - 1 ay Önce

Sana kesinlikle katılıyorum Ahmet kardeşim

selim
selim - 1 ay Önce

Böyle tuzak haber verirseniz takip etmeyi bırakırım

TÜRK
TÜRK - 1 ay Önce

DARISI KAHRAMANMARAŞTAKİ TORPİLLİLERİN BAŞINA...

SIRADAKİ HABER

banner122