Celalettin Güvenç: Verdiği sözü yerine getirmedi!

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç'in, "15 günde bitecek" dediği istasyon köprüsü 15 gün sürenin üzerinden 5 gün de fazladan geçmesine rağmen bitmedi.

Celalettin Güvenç: Verdiği sözü yerine getirmedi!

VERDİĞİ SÖZÜ YERİNE GETİREMEDİ!

Celalettin Güvenç, 15 gün sonra bitecek demişti, 20 gün geçti. Haber46 unutmaz demiştik sayın Güvenç, verilen sözler yerine getirilmelidir. Kahramanmaraş’taki tüm internet sitesi ve gazetelere mail yoluyla haber gönderdiniz. 15 gün sonra biteceğine dair söz verdiniz.

TRAFİK ÖLMÜŞ DURUMDA!

Çok basit bir köprü inşaatının aylarca devam etmesi, kamuoyunda rahatsızlık yaratmaya başladı. Özellikle sabah ve akşam saatlerinde korkunç bir trafik izdihamı meydana gelirken, vatandaşlar artık alternatif yol aramaya başladı. Hal böyle olunca AVM civarındaki tüm trafik, şehrin dört bir yanına dağıldı.

Başka bahara mı kaldı ? 

CELALETTİN GÜVENÇ NE DEMİŞTİ ?

GÜVENÇ; ‘İSTASYON ÜST GEÇİDİ 15 GÜNDE, HAL KAVŞAĞI İSE EKİM AYINDA BİTECEK’
Göreve yeni başlayan Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan’ı Kahramanmaraş’a davet ederek, Karayolları Bölge Müdürlüğü’nün kentte yaptığı çalışmaları yerinde denetlemesini sağlayan ve talepleri direkt olarak ileten TBMM içişleri Komisyonu Başkanı Celalettin Güvenç, “Bölge müdürümüz, İstasyon üst geçidinin 15 güne kadar, Hal Kavşağı’nın ise Ekim ayı içerisinde bitmesi yönünde şantiye yetkilileri ve müteahhide gerekli talimatları verdi” dedi.

Kahramanmaraş’ın sorunlarının çözümü noktasında aktif bir şekilde rol alan TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, kentin yol sorunlarına kalıcı ve hızlı çözümler bulmak amacıyla göreve yeni başlayan Karayolları Bölge Müdürü Mehmet Fidan’ı Kahramanmaraş’a davet etti. İki gün boyunca Karayolları Genel Müdürlüğü’nün çalışma yaptığı bütün noktaları beraberindeki heyetle birlikte ziyaret eden Güvenç ve Fidan, ilk olarak Kadirli-Andırın Karayolu’nda incelemelerde bulundu. Daha sonra Madalyalı Kavşak üzerinde bulunan Demiryolu Köprüsü’ndeki çalışmaları denetleyen Güvenç ve Fidan, Dulkadiroğlu-Çağlayancerit güzergâhında yapılması planlanan karayolu projesi ile ilgili yerinde görüş alış-verişi yaptı. Heyet ardından yapımı merakla beklenen Çağlayancerit-Gölbaşı Yolu’na geçerken, Güvenç, Genel Müdür Fidan’a bölge halkının taleplerini anlattı.

“GÖKSUN YOLUMUZDA HERHANGİ BİR SORUNUMUZ KALMAYACAK”
Ziyaret ve incelemeler sonrası açıklamalarda bulunan Celalettin Güvenç, kenti doğudan batıya, kuzeyden güneye gezdiklerini belirterek, çalışmalar hakkında yerinde bilgiler aldıklarını söyledi. Güvenç, “Göreve yeni başlayan karayolları bölge müdürümüz Mehmet Fidan beyefendiyi davet ettik ve davetimiz üzerine 2 günlük bir çalışma için şehrimize geldi. Bu iki günlük süreç içerisinde şehrimizi doğudan batıya, kuzeyden güneye gezdik. Bölge müdürümüzün görmediği şantiye ve yol kalmadı. Bu çalışmalar kapsamında bölge müdürümüze Milletvekillerimiz ve Belediye başkanlarımız hep birlikte eşlik ettik. Konularla ilgili detaylı bilgiler aldık. Çok verimli bir çalışma ziyareti gerçekleştirdik bölge müdürümüze bundan dolayı teşekkür ediyorum. Buraya gelmeden önce Milletvekillerimizle beraber Sayın Bakanımızı ve Genel Müdürümüzü de ziyaret ederek projelerle ilgili bilgilendirme yapmıştık. Yeni dönemde Bölge Müdürümüz Mehmet Fidan’ın önderliğinde devam eden işlerimizde bir hız kazanacağız. Osmaniye Milletvekilimiz Mücahit Durmuşoğlu ile birlikte Andırın bölgemize giriş yaptık ve orada acil ihale yetkisi alınan yerleri inceledik. İnşallah o işlerin de takibi içerisinde olacağız. Ardından Andırın Geben bölgemizdeki yol sorununu inceledik. Dün son olarak da Göksun yolunu inceledik ve Göksun Belediye başkanımızdan detaylı bilgiler aldık. Bu yılın sonunda Göksun yolumuzda herhangi bir sorunumuz kalmayacak” dedi.
“GENEL MÜDÜRÜMÜZ GEREKLİ TALİMATLARI VERDİ”
İstasyon üst geçidi ile Hal Kavşağı ile önemli müjdeler veren Güvenç, “Dün il merkezinde döndüğümüzde İstasyon üst geçidi ile Hal Kavşağında gerekli incelemelerde bulunduk. Bölge müdürümüz, İstasyon üst geçidinin 15 güne kadar, Hal Kavşağı’nın ise ekim ayının içerisinde bitmesi şekilde şantiye yetkilileri ve müteahhide gerekli talimatları verdi. Bizzat da takip edeceğini dile getirdi. Dün güzel bir çalışma gerçekleştirdik. Bugün de şehrimizin hasretle beklediği, uzun süredir bütün vekillerimizle ve özellikle Dulkadiroğlu Belediye Başkanımızın büyük emek verdiği güney çevre yolunda yani MADO kavşağında Dulkadiroğlu-Ayvalık barajına doğru yapılacak çalışma ile ilgili harita üzerinde ve zeminde ciddi bir çalışma gerçekleştirdik. İmran Kılıç vekilimiz, Belediye Başkanlarımızla beraber bir mutabakat sağladık. En kısa zamanda bu bölge karayolları ağında olacak. İnşallah Bölge müdürümüzün destek ve gayreti ile MADO kavşağından Ayvalık barajının üst tarafına 14 kilometrelik bir alanın gelecek sene ihalesini yapıp işini başlatacağız. Böylelikle adını koymuş olduk. Bu yapacağımız yol ile o bölgenin sadece standardını yükseltmiş olmayacağız aynı zamanda 20 kilometrelik yolu 14 kilometreye düşürmüş olacağız. Bu anlamda gerek teknik ekibin gerek Bölge Müdürümüzün projeyi yerinde incelemeleri çok büyük bir avantaj oldu” şeklinde konuştu.

“KOORDİNELİ BİR ŞEKİLDE TAKİBİNİ YAPACAĞIZ”
Pazarcık Çevre Yolu ve Kahramanmaraş Güney Çevre Yolu’nun yapımı noktasında koordineli bir şekilde çalışacaklarına vurgu yapan Güvenç, “Ardından bugün Çataloluk üzerinden Çağlayancerit’e gittik. O bölgede de gerekli incelemelerde bulunduktan sonra Aksu Çayının yol güzergâhında değişiklik yapılıp yapılmayacağını hakkında gerekli incelemeleri yaptık. Pazarcık çevre yoluyla ilgili müteahhidimiz burada çok güçlü bir şantiye kurmuş ve hazırlıklarını yapıyor. Gerek Pazarcık çevre yolu gerekse de Kahramanmaraş güney çevre yolu kamulaştırma ve imar planı çalışmaları ile ilgili bölge müdürümüzle koordineli olarak çalışıp Milletvekillerimizle beraber bunların takibini yapacağız. Geçirmiş olduğumuz bu iki günlük çalışma ziyaretlerimizde bizlere eşlik eden bütün teknik arkadaşlara, iş sezonunda bize zaman ayıran bölge müdürümüze, Milletvekillerimize, Belediye Başkanlarımıza ve İlçe Başkanlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

“ÇOK ÖNEMLİ ADIMLAR ATACAĞIZ”
Bölge Müdürü Fidan’ın direktifleriyle kentteki çalışmaların tamamlanması noktasında önemli adımlar atacaklarını dile getiren Güvenç, “Bu sıcak yaz gününde, zor şartlarda günde 12-13 saatlik bir çalışma temposu ile şehri elden geçirmiş olduk. Yeni bölge müdürümüzün verdiği sinerjiyle ve elbirliğiyle karayollarıyla ile ilgili çok önemli adımlar atacağımızı ve beklenen hizmetleri gerçekleştireceğimize inanıyorum. Sosyal medya üzerinde ara sıra haksız veya ağır diye adlandırabileceğimiz eleştiriler alıyoruz. Buradan çok açık bir şekilde hemşerilerimize ifade etmek istiyorum, şehrimizin yer yer sorunlu bir coğrafyası var. Hizmet üretmekte ve kamulaştırmada bazen zorlanabiliyoruz ama herkes bilsin ki tüm milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız ve bürokratlarımızla birlikte ibadet aşkı ile memleketimiz için çalışıyoruz” dedi.
Karayolları Genel Müdürü Mehmet Fidan ise Kahramanmaraş’ta yapılan çalışmaları yerinde denetlemekten mutluluk duyduğunu belirterek, çalışmaların tamamlanması için gerekli desteği Genel Müdürlük olarak vereceklerinin altını çizdi.

Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2019, 13:33
YORUM EKLE
YORUMLAR
kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 5 ay Önce

bu sözü iktidar partisi dışında bir parti vermiş olsaydı şimdi tüm yerel ve ulusal basın organları bangır bangır bağırırdı.işte chp yine verdiği sözü tutmadı.işte size chp belediyesi diye.bizim belediyemiz akp görünümlü chp belediyesi ama acaba çözemedim.

bg
bg - 5 ay Önce

Ya İnşaat alanının başına kumbara koyalım yada İki tane gönüllü kalıpçı ustası bulalım.

Cezmi aydınnnnn
Cezmi aydınnnnn - 5 ay Önce

Metal yorgunluk var süresi dolan il müdürlerini değiştireceksin 10 yıl olmuş bir ilde il müdürlüğü yaptırırsan hizmet yapmazlar ahbap Çavuş ilişkisi hali almıştır. Mutlaka rotasyona tabi tutulmalı.

FIRAT
FIRAT - 5 ay Önce

önceki haberinizin altınada yazmıştım "bitmez" diye görünen köy kılavuz istemez helal olsun size haber46 tarafsız yayıncısınız oranın çilesini ordan geçen bilir.

HELAL olsun sana 46
HELAL olsun sana 46 @FIRAT - 5 ay Önce

Gerçek ten size çok teşekkür ediyorum haber 46 o kavşaktan her gecisimde sinirden catliyorum sizin bu konuları takip etmeniz ve bizim de bu konuların Maraş gündeminde kalması biraz olsun beni rahatlatıyor hep böyle milletin sesi olmaya devam edin.. Nacizane sizden bir isteğim var sır barajı üzerine yapılacak köprüyü de bu üst geçit gibi hep gündem de tutun her gün 25 km sabah 25 km akşam boşuna gidip geliyor uz

vatandaş
vatandaş - 5 ay Önce

ben ne demiştim bunlar yalancı demişdim açılmaz burası 15 günde demiştim genel müdür bizim siyasetcileri sallamış dolamış gitmişdir

ÇOBANYILDIZI
ÇOBANYILDIZI @vatandaş - 5 ay Önce

Bu memleket sahipsiz verilen oyun yüzde biri kadar hizmet alamıyoruz basiretsiz milletvekili seçmenin sonucu ancak bu kadar olur

İhanet
İhanet - 5 ay Önce

Kahramanmaraş bu yedi uyurlara oy vererek Kahramanmaraş a ihanet ediyor

Ramazan Er
Ramazan Er - 5 ay Önce

Yaptıkları iş verdikleri söz gibi milletin sırtına binmişler inmek bilmiyorlar vatandaş faturasını vergisini 5 gün geciktirse ceza kapama vs vs.... Hizmet aylarca yıllarca aksasa sıkıntı yok. Beyefendilerin keyfi yerinde altları kuru tabii.

Hasan
Hasan - 5 ay Önce

Haber 46 2 senedir bitmeyen büronuzun olduğu 12.sokakla ilgili de bir haber yapmalısınız

Deli dumrul
Deli dumrul - 5 ay Önce

Siz bunu hak ediyorsunuz saygı değer maraşlı kardeşlerim.durmak yok yola devamda köprü yok vekilim.

TARAFSIZ
TARAFSIZ - 5 ay Önce

Bunların dini imanı yalan...

K.MARAŞLI
K.MARAŞLI - 5 ay Önce

Haber 46 bu konuda sizi takdir ve tebrik ediyorum. Her ne kadar bir çok konuda habercilik anlayışını beğenmesem de, bu haberinizle göstermiş olduğunuz duyarlılığa saygı duyuyorum ve hep bu çizgide olmanızı temenni ediyorum

Ömür biter
Ömür biter - 5 ay Önce

Ömür biter Kahramanmaras ın ve de maraşlıların çilesi bitmez bu memleketten Meclis’e gönderdiğimiz kim bu memleket icin çalıştı da bir şey yaptı hepsi yedi içti servetinin üstüne kattı gitti Bi yararınız yok en azından hazırkileri bozman yol filan yapman hatta hiç biley yapman sizden hizmet istemiyoz gidin Meclis’e karnınızı büyütün emekli olun paranızı yen ama şakın ha sakın hizmet yapman ne zaman yapsanız çilesini millet cekiyor

cimer
cimer - 5 ay Önce

15 gün önce istasyon köprüsü ile ilgili yazı yazdım. Gelen cevap 2019 yılı sonuna kadar bitirmeyi planladıklarını yazdılar. Arkasından sayın güvenç böyle bir açıklama yapınca şaşırdım. Devletin devletten haberi yok mualesef

Murat Bey
Murat Bey - 5 ay Önce

Vekil olarak tek işleri var akrabalarını işe yerleştirmek. Bir temizlikçi akrabası önce sözleşmeli işe soktu daha sonra onu memur yaptı üniversite mezunları da işsiz gezsin bir Ak partili olrak bunlara oy verirsem ne olayım memlekete bir gram faydaları yok sadece birbirlerinin kuyusunu kazıp eşe dosta iş temin ediyorlar

Mahmut
Mahmut - 5 ay Önce

Her tarafınız yalan dolan be biraz cık utansanız o köprü biterdi zaten yapamayacaksınız niye söküyorsunuz bu insanlar aylardır rezil orda sizin umrunuzdamı allah hepinizin cezasını verecek

hasan
hasan - 5 ay Önce

milletvekiliymişşşşşşşşşşşş, külahımın milletvekili

Sözün özü
Sözün özü - 5 ay Önce

Bu millet Fatih Erkocu daha cooookkkk arar .milletvekilleri de akplesti

Ekonomi
Ekonomi - 5 ay Önce

Öncelikle iyi çalışmalar diliyorum. Bir talebim olacaktı. Merkez bankasının faiz indiriminden sonra kamu bankaları da faiz indirimi yaptı. Ancak şöyle bir durum var :Ülkemizde binlerce insan kredi kullanmakta ve gecikmeye düşmekte yasal takibe uğramaktadır. Böyle olunca da beş yıl boyunca kredi kullanmamaktadır. Bir çok kişi bu durumdadır. Ekonomik hareketlilik için kredi sicili affı getirilip borçları tekrar yapılandırma şansı verilmesi ve konunun gündeme gelmesini talep ediyoruz
Çok teşekkür ederim. Saygılarımla

fatih
fatih - 5 ay Önce

Bu habere şaşırmıyoruz akape ne zaman maraşta sözünü tuttuda bu gün tutsun ver mehteri uyusun maraş lı !

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 5 ay Önce

Bunlar bugune kadar verdikleri hangi sözde durmuslar ki.18 yilda K.maras a ne hizmet yapmışlar. 1000 tane oyum olsa birini dahi vermem

mehmet akpinar
mehmet akpinar - 5 ay Önce

bizim memlekette yalandan olen bir millet vekili varmi acaba buda olmez yalan dolanla ankaraya gidip maas almasini biliyorlar ama memleketlerine bir faydalari yok onlarda suc yok olan suclu biz kahramanmaras halki

ahmet
ahmet - 5 ay Önce

hıc kımse şikayet etmesin biz ıstedık boyle olmasını

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

Maraşlı hizmete oy vermez

...
... - 5 ay Önce

en alttakinden en üsttekine kadar hepsinin ağzında bi "adım attık, atıyoruz, atacağız" lafı var bide vatandaş olarak şu atılan adımları bizde görsek diyorum...

hacı
hacı - 5 ay Önce

İnsanımızın istasyon köprüsü yolunda çektiği her ızdırapta Allah sizlere fazlasıyla çektirsin,Allahın naleti görevine önem vermeyenlerin üzerine olsun.

maraşlı
maraşlı - 5 ay Önce

şaşırdıkmı sözün yerine gelmemesine, ben şaşırmadım

DEDE
DEDE - 5 ay Önce

HEP SONRADAN GELİR AKLIM BAŞIMA HEP SONRADAN..

zncr46
zncr46 - 5 ay Önce

akp ye oy verenler gururla geciyordur ordan kimisi söve söve kimisi sewe sewe işte:):)

Osmaniyeli
Osmaniyeli - 5 ay Önce

Maraş Maraş olalı böyle zulüm görmedi..

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 5 ay Önce

"Genel Müdürümüz gerekli talimat verdi" diyor haberde ama değişen bir şey yok.Demek ki Genel Müdür kimse iplemiyor ya da Genel Müdür ün astlarının torpili daha büyük ki adamcayiz personele söz geçiremiyor...

K.maraşlı
K.maraşlı - 5 ay Önce

Bunlar koltuk sevdalısı seçimden seçime k.maraşa oy istemeye gelirler Allah Aşkına bu maraş milletvekillerinin maraş a 17 Senede ne faydası oldu. Bundan sonra ne faydası olacak. Bırakı bunları bunlar ancak urfalısın işlerini yaparlar. Memlekette kimin işini yaptılar söyleyin bana.

Maraşlı
Maraşlı - 5 ay Önce

yazık

ahsızım
ahsızım - 5 ay Önce

ya bırakın bu yalanı dolanı o köprü trafiğe kapatılalı ne kadar oldu onun tarihini yaz ondan sonra 15 gün koy üstüne sonrada bugünün tarihine bak bakalım kaç gün geçmiş kaç gün geçikmiş.

BRK
BRK - 5 ay Önce

CELALETTİN BEY SÖZ VERİP İCRAATA DÖKMEYEN BİRİ KİME SÖZ VERMEDİKİ, HELETEYE DE İLÇELİK SÖZÜ VERDİ HALA BİŞEY YOK YOL KÖPRÜ YAPILACAK DEDİ SENELER GEÇTİ BOŞ SADECE SÖZ VERİR ARKASI YOK ......


SIRADAKİ HABER