Celalettin Güvenç: Yolsuzluk operasyonunu Kahramanmaraş'a anlatın!

TBMM İçişleri Komisyon Başkanı ve Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, Kahramanmaraş’ta yankıları devam eden rant çetesine yönelik operasyonlara kendi ismini karıştırmasına sert tepki gösterdi.

SİYASET 24.09.2019, 17:10 16.01.2020, 11:23
Celalettin Güvenç: Yolsuzluk operasyonunu Kahramanmaraş'a anlatın!
banner257

Güvenç: “Bu vesile ile yetkili, ilgili ve sorumlulara çağrı yapıyorum. ‘Bu olay nedir?’ ‘İlgilileri kimlerdir?’ Kahramanmaraşlı hemşerilerime bunu anlatma borcumuz vardır” dedi. Emniyetinin önceki haftalarda yaptığı ve kent kamuoyunun birinci sıra gündem maddesi olan operasyonun yankıları artarak sürüyor. Güvenç; bir köşe yazarının sosyal medya hesabından kendinin isminin de karışıldığı operasyona ilgili sert bir açıklama yaptı.

ÇOK SERT SÖZLER

İddiaların ispatlanması halinde milletvekilliği görevinden istifa edeceğini belirten Güvenç, “Bu kardeşinizin medyası, oraya buraya harcayacağı haram parası ve hiçbir illegal bağlantısı yoktur. Allah’a ve halka dayanarak yaşar ve siyaset yapar. İlimizde son yapılan yolsuzluk operasyonuyla ilgili olarak aşağıdaki resimde görüldüğü gibi adım karıştırılmak istenmiştir. Buradan açıklıkla ilan ediyorum; bu olayı medyadan öğrendim. Olaydan önce veya sonra yazıda bahsedilen eski belediye başkanı Fatih Mehmet Erkoç’la ve adli, idari hiçbir yetkili ile görüşmem olmadı. Olayla uzaktan yakından hiçbir ilgim yoktur. Aksini ispat ederlerse milletvekilliği görevimden istifa ederim. Bu vesile ile yetkili, ilgili ve sorumlulara çağrı yapıyorum. ‘Bu olay nedir?’ ‘İlgilileri kimlerdir?’ Kahramanmaraşlı hemşerilerime bunu anlatma borcumuz vardır. Hodri meydan; hep söylediğim gibi tekrar ediyorum. ‘Partilisine, yol arkadaşına belden aşağı vuranlar şerefsizdir, böyle bir şerefsizliği bilip de söylemeyen daha da şerefsizdir’ Kamuoyunun bilgi ve takdirlerine sunuyorum” şeklinde konuştu Güvenç’in açıklamasının ardından Kahramanmaraş’taki yetkililerin operasyonla ilgili açıklama yapıp yapmayacağı merakla bekleniyor.

Haber46'nın duyurduğu yolsuzluk operasyonu sonrası yetkililer neden susuyor ? Rant çetesinin sonu ne zaman gelecek ? 

Hep birlikte göreceğiz.

Yorumlar (33)
Güvençsiz 9 ay önce
Sen Ekürün erkoçun yolsuzluklarından bahset londra ya kervanla 4 katlı pastane açmışlar kuzey çevre yolunun parasının aklayacaklar. Maraş’ın dev inşaat firmasıyla ortaklıklarından bahset Üngüt PTT’nin yanındaki arsanın nasıl o firmaya peşkeş çekildiğini tekrar yoğunluğunun nasıl artırıldığından bahset Tekerek yolunda kentsel iyileştirme adı altında petrol yapılan arsadan bahset belediyeyi milyar borca sokanlardan bahset
Emine Korkmaz 9 ay önce
Tekstil Lisesinin batısındaki Opet petrol kimindir acaba?
ede 9 ay önce
Çevre yolu daha bitmedi yarım. Bitince maraşa çok faydası olacaktır. Bunuda eleştiriyorsunuz. Maraşta iş yapan başkan eleştiriliyor. En iyisi yatan başkan diyeceğimde bu memlekete yazık. Böyle olursa yeni gelen kimse çalışmaz . Çalışıp niçin kafamı ağrıtayım der
MEHMET D 025 9 ay önce
bu işin bide öbür tarafı var çok başarılı olsa idi sayın cumhurbaşkanımız erkoçu tekrar aday yapardı ve kazanırdı demekki var bi şeyler bu gerçek ama birgün yanlış yapan varsada ondan hesap sorulur ergeç devletimiz hesabı sorar kuzey çevre yolu hizmete açıldı şehrin doğusuyla batısı birleşti entegre oldu vızır vızır araçlar kullanıyor
Tekerekli 9 ay önce
İlk gün yazmıştım ( Sonunda adalet için birileri düğmeye bastı diye ) haberden bir kaç gün sonra anladım ki adalet ölmüş ve çoktan yok olup gitmiş.
görevinden istifa etsinler 9 ay önce
bu yolsuzluk olayında a dan z ye kim varsa istifa etmelidir.....
Hasibe Soyler 9 ay önce
Sayın Vekilim, dillerinize sağlık. Onikişubat ilçesi belediyesi imar müdürü yakın akrabası müteahhidin projeye aykiri kacak yapısi eksiklikleri olan site inşaatında iş bitirme tutanağını verebilecek kadar gücü kendinde görebilen birisi.
Bertizli bekir 9 ay önce
Gogıla 12 şubt yaziym ilk çıhan 12 şubat yolsuzluk peki internette ki bu kara leke ne oliy maraşlinin itibarini kim temizliy ede ?
Temel TÜRKAN 9 ay önce
Kahramanmaraş' ın neden hizmet açısından Gaziantep' e yetişemediğini dışardan gelip beş yıldır Maraş'ta yaşayan bir vatandaş olarak şimdi daha iyi anlıyorum. Gaziantep' li hizmet için uğraşırken, Kahramanmaraş'da böyle çalkantılar oluyor. Celalettin Güvenç' itibarsızlaştırmak ne kazanılmak isteniyor. Halkın içinde olan, halka tepeden bakmayan, kibirli olmayan biri olduğu için mi ? Yazık vicdanlı olarak düşünelim. Celalettin bey bu işlerle uğraşacak biri mi? Zarar gören Maraş ve Maraş halkı olur. Siyasetci olmak birbirinin ayağına çelme takmak değil, seçildiği ile daha iyi nasıl hizmet edebilirim olmalı. Kaybeden Maraş ve Maraş halkı olmamalı.
Alyanak osman 9 ay önce
He he, boyle konuşacağına kadar bilgilendirin halkı, bu operasyon niye yapıldı kime yapıldı bu isin asli varmi varsa muhatapları kim, chp yada başka bir belediyede boyle operasyon olsaydi yeri göğü ayağa kaldirirdiniz
Cuma onaran 9 ay önce
Bu yolsuzluk olayının üzerinin kapatılacağını düşünüyorum çünkü bakanlık izin vermez gibi örnekler vardır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?