CHP'de deprem, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 160 kişi istifa etti

Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde bir ay önce CHP belediye başkan adayına itiraz eden 44 üyenin ardından 160 kişi daha partiden istifa etti.

SİYASET 06.01.2019, 13:52
CHP'de deprem, Kahramanmaraş'ın Pazarcık ilçesinde 160 kişi istifa etti
banner257

Aralarında eski CHP Pazarcık İlçe Başkanı Mustafa Çağşar ve meclis üyelerinin de bulunduğu 160 kişi, toplu olarak istifa etmek için DSP Pazarcık İlçe Teşkilatı önünde toplandı. Daha sonra CHP İlçe Başkanlığına giden topluluk, istifa dilekçelerini partiye teslim etmek istedi. CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şevran ise istifa dilekçelerini kabul etmeyerek ilçe seçim kuruluna teslim etmelerini istedi. Bunun üzerine partililer de "Burası CHP İlçe Teşkilatı değil mi? Üye olurken üyelik dilekçelerimizi alıyorsun da istifa edince niye kabul etmiyorsunuz." diye tepkilerini dile getirdi.

Grup adına açıklama yapan Çiğdem Zorba, bizzat seçilmesi için emek verdikleri CHP'li milletvekili ve ekibinin, partinin temeli olan adalet ve demokrasiden uzaklaştığını gördüklerini belirtti.

Yapılan kamuoyu yoklamalarına rağmen halkın öneri ve uyarılarının hiçe sayılıp birkaç kişinin kendi kişisel çıkarları uğruna partinin zarar görmesini umursamayan bir anlayış ile yollarına devam etmelerinin mümkün olmadığını ifade eden Zorba, şunları kaydetti:

"Halkın istediği aday ile ilgili tüm olumlu kararları vekilliğini kullanarak genel merkeze iletmeyip, mevcut vekilin taraflı bir tutum sergilemesi, CHP üyeleri olarak yapmış olduğumuz hiçbir uyarının dikkate alınmaması, ön seçim dahil tüm adaletli seçenekleri hiçe sayarak partimize yakışmayacak şekilde ve üslupla kendi kararlarını parti örgütümüze ve ilçemize dayatmaya çalışılmıştır. Bununla birlikte birilerinin bireysel çıkarları için hareket eden kişilerin baskılarıyla değil, doğru ve dürüstlük yolunda kendi çizgimizden şaşmadan ilerlemek için yıllardır emek verdiğimiz fakat adalet, dürüstlük ve demokrasi gibi temel ilkelerimizden şu anki mevcut yönetim ve parti vekilinin uzaklaşmasından dolayı üyesi olduğumuz CHP'den istifa ediyoruz."

Partiye üye 160 kişi, pazartesi günü istifa dilekçelerini Pazarcık İlçe Seçim Kuruluna teslim edeceklerini bildirdi.

CHP Genel Merkezi tarafından belirlenen Pazarcık Belediye başkan adayına itiraz eden 44 kişi, 8 Aralık 2018'de partilerinden istifa dilekçelerini CHP Pazarcık İlçe Başkanı Veysel Şevran'a vermişti.

Yorumlar (6)
Yusuf 1 yıl önce
Pazarcıkta seçim sonucu belirleyen merkezde yaşayan demokrat seçmenlerdir .aşiret koylerın oyu belırlıdır ve degışmez .sadece son seçımde hdp ye kayma olmasıda yıne başarısız aday kamil bey yuzunedır .yüzde 45 sag seçmen yüzde 45 sol seçmen vardır aradakı yuzde onluk seçmen hangı yone kayarsa o taraf seçımın galıbıdır .
Ve o yuzde 10 luk grup kamil dalkaranın iş yonunden ekonomıksel krızde ve zor gunlerde oldugunu bunu atlatmak için beledıye gucunu arkasına almak istedıgını düsünüyor .bu yuzden kamıl beye ıyı gozle bakılmıyor .
Bunu bilen chp yonetımı kamıl bey yerıne Haydar ikizeri aday gostermesı en dogru seçımdı .gerek kişiliği gerek karekterıyle pazarcıkta köklü degişimler yapabilecek bir aday .
Kamil bey ve chp yonetumındekı yıyıcı çevresı bu durumu hazmedemeyıp butun suçu kahramanmaraşın bu zaman kadar gelen en çalışkan vekılı ali öztunç a atıyorlar .
Kendi menfatınız için kahramanmaraşta sağ seçmenın bıle gonlunde taht kurmuş bır başkan adayı vekıle yaptıgınıza bakın ve utanın .
Yaa 1 yıl önce
Severim akıllı adamı.chp ye chpliler oy vermiyor.acaba neden
Salman Tas 1 yıl önce
Kamil enteresan bir megaloman.
2009 belediye secimlerini sag partilerin 64% almasina ragmen ortak aday yerine ayri adaylarlarla (DSP ve CHP'nin simdi yaptigi gibi) secime girmis ve parti basi 32% almastir.
Kamil CHP'yle 34% alarak zor bela sagin hatasi yüzünden secim kazanmistir.
2014 belediye Secimlerini beceriksizligi yüzünden kaybettigi bilinir.
2015'te herseye ragmen partisinin kendisine temayülde birinci cikmasi dolayisiyla verdigi sansi da milletvekili secimlerinde nal toplayarak kaybetmistir.
2018'de Ali Öztunc'un kaybedilen milletvekilligi geri aldigini düsünecek olursak demek ki temayül yaniltabiliyor veya manipule edilebiliyormus.
Tüm bunlara ragmen temayül deyip yeniden aday gösterilmeyi bekleyen ve Pazarcik'ta kendisinden baska adayin cikmasina tahammül edemeyen bir adam 160 kandirilmis adami pesinden götürmüs olabilir.
Ama ya gene Kamil aday gösterilseydi? O zaman istifalarin ve protestucularin sayisi daha da yüksek olacakti. Görev bekleyeler küsecekti.Herkes Kamil'in kayirildigini düsünecekti.
Kamil sagci secmenden oy alabilecegini iddia ediyor. O halde istifalar ve DSP'ye gecisler neden soldan oluyor da AKP'den henüz DSP'ye gecis olmuyor?
Ittifak halindeki sagin 55%'lik oyunu sol olarak bölünmeden 45-48%' indirmek mümkün olabilirdi.
Ama bölünen solun sag partilerden tarihi fark yiyecegi secimleri yakinda görecegiz.
Kamil kendi kisisel oy oranin ölcmüs olmanin sevincini yasayacak ve " Bakin, benim su kadar secmenim varmis" diyecek. O her zamanki gibi secimler sonrasi cok deger verdigi Pazarcik'i gene terkedecek. Sanki Pazarcik gercekten cok umurunda.
Peki ya onunla birlikte hareket eden ve istifalarini veren zavallilar?
AKP'nin degirmenine su tasiyan ve solu bölenler oarak tarihe gececekler.
Zekasinin 1%'ini calistiran herkes bölünmüs solun birlesmis saga karsi secim kazanamayacagini bilir. Aksi olursa bunu tüm Türkiye aylarca konusur.
Son secimlerin ve referandunlarin hepsinde AKP + MHP 50%'yi cok rahat zaten gecmistir.
Simdiden sola gecmis, AKP'ya hayirli ugurlu olsun.
Ekonomi 1 yıl önce
Ekonomik hareketlilik için ne ya da neler yapılmalıdır ? Esnafın , çiftçinin ,işçinin köylünün memurun kısaca vatandaşın bu ekonomik hareketliliğe ihtiyacı var doların 3.50 ye düşmesi için ne kadar bekleyeceğiz ?
Faiz oranlarının 14-15 puan seviyesine inmesi için neler yapılmalıdır ?
m k 1 yıl önce
yıllarca pazacıknarlıdA destek verilen chp işe yaramadığı bir daha ortayacıkmıştır
Yalanmı 1 yıl önce
Dalkaranin umurundandı pazarcık bir fabrikayı yönetemeyen adama bir pazarcık emanet edilmez
Tüm şansını kaybetti .
Kimsenin milleti düşündüğü yok bir dönem seçildi
Bir iş yapmadı yaptığı tek iş caddeleri kaldırım yaptı
Yol kalmadı
Bir dönemde milletin oyuna sahiplik yapmadı heder etti
Miletvekili adayı gösterdiler kimse tınlamadı
Erh babam ne istiyom git evinde otur bu millet sana oy vermeye mecburmudur
Dsp ye değilde ak partiye geç sen millet oy vermez
Bence aklı selim davransa çekilse işine gücüne baksa
Belki ileride b ir şansın olabilir
Böyle giderse bölünmede herkes dalkarayi sorumlu tutar
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?