CHP Erzurum İl Başkanlığında nöbet değişimi

Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa eden CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu'nun yerine parti genel merkezi tarafından Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Tevhit Yavuz'un ataması yapıldı.CHP il başkanlığında...

CHP Erzurum İl Başkanlığında nöbet değişimi
Milletvekilliği aday adaylığı için görevinden istifa eden CHP Erzurum İl Başkanı Tacettin Kızıloğlu'nun yerine parti genel merkezi tarafından Atatürkçü Düşünce Derneği Şube Başkanı Tevhit Yavuz'un ataması yapıldı.

CHP il başkanlığında görev devir teslim töreni düzenlendi. İl Başkanlığı görevine atanan Yavuz, görevi, eski başkan Kızıloğlu'ndan devraldı. Zor bir görevi devraldıklarını belirten Yavuz, "Zor görev dedim; evet, Erzurum’da Cumhuriyet Halk Partisinin aldığı oylar bazında düşünürsek durumumuz pekte iç açıcı olmadığı hepinizin malumudur. Bu zorlukları bilerek görevi üstlendiğimize göre şikayet etmeyeceğiz, çalışacağız, çok çalışacağız. Aynı zaman da onurlu ve ilkeli bir siyaset yürüteceğiz. Değerli arkadaşlar, eğer biz ilkelerimizden ödün vermeden çalışırsak Cumhuriyet Halk Partisi'nin 80 öncesi ruhunu yeniden yakalarız. Ben şahsen Erzurum'da bu potansiyelin olduğuna inanıyorum ve inandığım içinde bu görevi üstlendim.1980 öncesi Erzurum'da Cumhuriyet Halk Partisi iki milletvekili çıkarıyordu, ne oldu da bugün bir milletvekili çıkaramaz olduk. Bunu iyi analiz edip herkesten çok daha fazla çalışma ile bu hedefimize ulaşacağımıza inanıyorum. Bunu yaparken de kesinlikle siyaseti çirkinleştirmeden, iktidarın bize sunduğu enstürman ve malzemeleri yeterince ve yerinde kullanabilirsek hedefimize mutlaka ulaşmış oluruz. Dilerseniz bu hükümetin bize sunduğu malzemelerden birkaç örneklendirme yapalım. Uzun zamandır gündemde kalan eski dört bakanın yapmış olduğu hırsızlık ve yolsuzluk iddialarından mı bahsedelim? Yoksa bunların Yüce Divan yolunu nasıl engellendiklerini mi anlatalım? Yoksa manevi inançlarımızı istismar ederek iktidara gelmelerine rağmen ayetler ile alay eden bir eski bakanın durumunu mu anlatalım? Yoksa bunların karşısında sessiz kalan iktidarın milletvekillerinden mi söz edelim. Son olarak da Cumhuriyetimizi 90 yıllık reklam arası olarak düşünen hanımefendiden mi bahsedelim." dedi.
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER