banner240

CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un, Elbistan mücadelesi!

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, A Termik Santralindeki sorunları tekrar gündeme getirdi.

SİYASET 22.10.2020, 02:08
CHP Genel Başkan Yardımcısı Ali Öztunç'un, Elbistan mücadelesi!
banner257
banner226

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, A Termik Santralindeki sorunları tekrar gündeme getirdi. Kahramanmaraş'ta birçok milletvekili varken, yalnızca Ali Öztunç'un azmi ve mücadelesi ise gözlerden kaçmıyor.

İŞTE ALİ ÖZTUNÇ'UN YAPTIĞI AÇIKLAMA

Değerli Afşinli Elbistanlı hemşerilerim;

"A Termik Santralindeki bu görüntü hem memleketimize yakışmıyor hem de böylesine bir zehirlenmeyi Haketmiyoruz. Santralin filtre ile çalışması için uzun zamandır mücadele veriyoruz. 23 Ekim cuma günü konuya ilişkin açıklama yapacağımı duyurmuştum. Benim ve Afşin Elbistan halkının temiz hava isteği üzerine Çelikler Holding hemen harekete geçti. Önce Ankara’dan ajanslar arandı ardından santraldeki bazı işçiler arasında whatsupp grupları oluşturuldu. Bu gruplardan benimle ilgili sosyal medyada yazılar yazılması istendi. Amacımın işçi kardeşlerimizi işsiz bırakmak olmadığını herkes bilir. Kaldı ki A ya da B santralde işçilerimiz ne zaman sorun yaşasa bana ulaşmıştır ve bende onlara hep elimden geldiğince destek olmuşumdur. Sermaye ya da enerji düşmanlığımız da yok. Tek isteğimiz santral filtre ile çalışsın. Çünkü milletimiz temiz havada yaşamayı hakkediyor. Elbistanlı Afşinli hemşerilerim başka şehirlerdeki gibi temiz bir havada nefes alsınlar.

İşçi kazansın sermaye kazansın ama santralde de filtre olsun. Filtre takılana kadar iki baca çalışacak dendiği halde üçüncü baca çalıştırılmasın.( Bakanlık bu durumu tespit etti ve ceza da yazdı) Amacımız temiz hava temiz Afşin temiz Elbistan. Memleketini seven ve memleket aşkı İle çalışan bir milletvekili olarak 23 Ekim günü saat 15.00’te açıklamamı Elbistan’da ilçe başkanlığımız önündeki caddede yapacağım. Çok sayıda hemşerim , siyasi parti ve sivil toplum örgütü temsilcileri ile yapacağımız açıklamaya sizleri de bekliyorum. Bir kez daha söylüyorum , santralde işçilerimiz çalışmalı, enerji üretilmeli ama bu filtreli santralde olmalı. Bu Santrale filtreleri taktırmak hepimizin görevidir. Çünkü hepimiz insanız."

Yorumlar (5)
Mıro 12 ay önce
Şu adam da ilgilenmese uyutup zehirleyecekler milleti... Diğer vekiller nerede??
DİLEK 12 ay önce
bu adam da 12 şubat belediyedeki yolsuzluğa seyirci olmuştu ya...
ak partili 12 ay önce
hep akpartiye oy verdim ama ali öztünç şehir için vatandaş için çalışıyor. Kararsız kalıyorum. cumhurbaşkanlığında reise millete vekilinde sana verelim bağımsız koy.
Lol 12 ay önce
Vermeye devam et aykeypeye
Husamettin 12 ay önce
Şu anda filtre çalışması yapılıyor inşaatı devam etmekte şirket 4 bacaya birden taktiriyor vekilsiniz fakat durumdan habersizsiniz
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 27 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54