CHP Kahramanmaraş Teşkilatı OHAL'e karşı oturma eylemi düzenledi

KAHRAMANMARAŞ'ta, CHP il ve ilçe teşkilatları üyeleri ile partililer, 'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' sloganıyla oturma eylemi yaptı.

CHP Kahramanmaraş Teşkilatı OHAL'e karşı oturma eylemi düzenledi

KAHRAMANMARAŞ'ta, CHP il ve ilçe teşkilatları üyeleri ile partililer, 'OHAL değil, demokrasi istiyoruz' sloganıyla oturma eylemi yaptı.

HABER FOTOĞRAFLARI - TIKLA

Trabzon Bulvarı'ndaki parti binası önünde gerçekleştirilen oturma eylemine CHP İl Başkanı Esat Şengül, teşkilat üyeleri ve partililer katıldı. Parti adına basın açıklamasını Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ejder İşlek yaptı. Darbe girişiminin ardından ilan edilen OHAL şartlarında referanduma gidildiğini kaydeden İşlek, AK Parti'nin, OHAL'i muhaliflere karşı sopa olarak kullandığını savundu. İlçe Başkanı İşlek, şöyle konuştu: 

"OHAL ile ülkemizdeki hiç kimsenin can ve mal güvenliği kalmamıştır. OHAL, 10 Ekim'de katledilen çocuklarını anmak isteyen anne ve babalara sıkılan biber gazıdır. OHAL, ekmeğinin peşindeki tüm tütün üreticilerine vurulan coptur. OHAL, dünyaca ünlü akademisyenleri FETÖ yalanlarıyla üniversiteden atmaktır. OHAL, tüm muhalifleri terörist ilan edebilme cüretidir. İlan edilirken '1.5 ay bile sürmeyecek, milleti etkilemeyecek' dedikleri OHAL, bardağı çoktan taşırmıştır. Sabır testisi kırılmış, toplumun büyük bir çoğunluğu olağanüstü rejime 'Artık yeter' demeye başlamıştır. Postallı darbelerle mücadele etme vaadiyle gelenler, gelinen noktada takım elbiseli darbeciler haline gelmişlerdir. Bizler OHAL değil, demokrasi istiyoruz. "

Açıklamanın ardından partililer, oturma eylemi yaptı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2018, 14:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
bnt
bnt - 10 ay Önce

oturmak yetmez partinizin 80 yıldır yaptığını yapın yatın uyuyun milleti de uyutursunuz ne güzel hem. :)) gördüğüm en saçma eylem türü oturma eylemi ayakta durup yorulacağımıza oturalım yorulmadan eylem yapalım. o oturanlardan bir tanesi bana ohal den dolayı ne gibi bir zorlukla karşılaşmış yada ohal in ne tür bir zararı dokunmuş onu bana anlatırsa ve beni ikna ederse chp ye vereceğim oyumu.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner235

banner154

banner224