CHP'li Ali Öztunç: Seçim öncesi verilen sözler unutuldu!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta gündemden düşmeyen ‘stat sorunu’nu Meclis gündemine taşıdı.

CHP'li Ali Öztunç: Seçim öncesi verilen sözler unutuldu!

Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Kahramanmaraş’ta gündemden düşmeyen ‘stat sorunu’nu Meclis gündemine taşıdı.

Ülke genelinde büyük küçük çok sayıda şehir modern statlara kavuşurken, iktidar partisinin oy deposu olarak kullandığı Kahramanmaraş adeta üvey evlat muamelesi görmeye devam ediyor.

Özellikle son on yıldan beri her yıl gündeme gelen ama herhangi bir olumlu gelişmenin yaşanmadığı stat konusunda Kahramanmaraşlı artık somut adımlar atılması arzusunda.

Tribünlerinde kısıtlı sayıda koltuk bulunan ve yapılan kontroller sonucu resmen ‘çürük raporu’ verilen Hanefi Mahçiçek Stadyumu ve 12 Şubat Stadyumu ise içler acısı vaziyette.

Hal böyleyken CHP’nin çalışkan Milletvekili Ali Öztunç, mevcut sorunların aşılması ve Kahramanmaraşlıların haklı talebi olan yeni statlarına bir an önce kavuşması için harekete geçti.

Öztunç, konuyla ilgili TBMM Başkanlığı’na sunduğu önergede, “Büyükşehir olan Kahramanmaraş’ın sahip olduğu düşük kapasiteli, ‘Hanefi Mahçiçek Stadyumu’ ve ‘12 Şubat Stadyumu’ şehrin ihtiyaçlarını karşılayamamasının yansıra son yapılan incelemelerde statların kullanıma elverişsiz olduğu tespit edilmiştir.

2002 yılından bu yana hükümete büyük destek veren Kahramanmaraş, TOKİ aracılığı ile ülke genelinde yeni stadyumların yapıldığı 32 il arasında yer almamaktadır. Profesyonel liglerde takımı olmayan illere yeni statlar yapılırken Kahramanmaraş’ımız bu projelerden mahrum kalmıştır.

Seçim sürecinde AKP’li bakanlar Kahramanmaraş’a yeni stat yapma vaatlerini seçim sonrasında yerine getirmemektedirler.

Mevcut 12 Şubat stadyumuna yapılan makyaj ise sadece günü kurtarmaktadır. Geçtiğimiz sezon PTT 1. Ligde mücadele eden Kahramanmaraş spor her zaman olduğu gibi yine sahipsiz kalmıştır. Destek görmediği gibi 1. ligde olmasına rağmen bir stadyuma dahi layık görülmemiştir “ ifadelerini kullandı.

Öztunç, mevcut duruma istinaden Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Kasapoğlu’nun yazılı olarak cevaplandırması istemiyle şu sorulara yanıt aradı;

Şehrimizde mevcut bulunan “Hanefi Mahçiçek Stadyumu” ve "12 Şubat Stadyumu"na verilen kullanılamaz raporlarına rağmen stadyumların faaliyetlerine devam etmesinin olası tehlikeleri nelerdir?

Mevcut iki stadyumun gerek TFF gerekse UEFA kriterlerine uygun olmamasına rağmen faaliyetlerine devam ettirilmesinin gerekçesi nedir?

Yıllardır gündemde olan ama bir türlü sanal projelerden gerçeğe dönüşmeyen yeni stadyumun akıbeti nedir?

Her seçim döneminde Kahramanmaraş kamuoyuna söz verilip de yerine getirilmeyen bu stat projesinin ne zaman gerçekleştireceksiniz?

Planlanan stadyumun kapasitesi kaç kişilik olacaktır? Basına yansıdığı şekilde 15 bin, 20 bin kapasitelik rakamların futbol potansiyeli yüksek olan bir Büyükşehir’e yakıştığını düşünüyor musunuz? Geleceği de öngörerek 30 000 kişilik bir stadyumun planlanmamasının gerekçesi nedir?

İktidarlarınız döneminde 2002 yıllından bu yana Kahramanmaraş’ımıza ne kadar spor ve gençlik yatırımı yapılmıştır?

YORUM EKLE
YORUMLAR
EDE
EDE - 7 ay Önce

HERKES ADAM DOĞRU DEMİŞ DOĞRU YAPMIŞ DİYOR AMA Bİ TANESİDE NE AKP Yİ ELEŞTİRİYOR NEDE AKP YE OY VERMEKTEN VAZ GEÇİYO BU NE NANE NE TURŞU YAW

akpli
akpli @EDE - 7 ay Önce

Ak parti Maraşı s.. yinede veririz.

Edee
Edee @EDE - 7 ay Önce

Edem bu herif iyi güzel yapıyor da bunu süründürmek gerekir, hemen 2 konuşmasında bunu kupaya boğarsan alacağını almış olur keyfine bakar. Bu herifi gördüm AKP'ye olan bağım daha da arttı, AKP oyu ne kadar artarsa bu herif daha fazla oy almak için daha fazla çalışacaktır. Devlet işleri zaten AKP'ye veya MHP'ye kalmalı, AKP ve MHP dışında bu ülkeyi yönetebilecek potansiyel hiç bir partide yok. Haberleri açıp şunları bi izlesen hepsi her gün pkk'ya bi ayrı yalakalık yapıyor.

özgür
özgür - 7 ay Önce

seçim öncesi mangalda kül bırakmayan ak parti milletvekilleri şimdi sefa sürüyorlar. meraklanmayın 8 ay sonra yerel seçim var yine gelirler ağzınıza bir parmak bal çalarlar ve sizlerde tıpış tıpış gidip onların adayına oy verirsiniz. çünkü sizler hala 16 senedir at gözlükleri ile bakıyorsunuz. bir çıkarabilseniz etrafınızı göreceksiniz. ama korkunuzdan çıkaramıyorsunuz. sizler çıkarmadığınız için bu güzel şehir heba olup gidiyor.

46 46
46 46 - 7 ay Önce

SAYGIDEĞER HEMŞERİLERİM DİĞER VEKİLLERİMİZ AHRAZMIYDI,YOKSA BEN YANILIYORMUYUM.AHADA BURAYA YAZIYORUM,İNSAN YAĞMASADA GÜRLER.KEL OĞLAN SENİDE GÖZÜM TUTMAYA BAŞLADI.

Maraşlı
Maraşlı - 7 ay Önce

Sayın hemşerilerim,nolur Allah razı için yerel seçimlerde artık hizmet yapacak kişilere oy verin.mhp ve chpyi düşünün.tamam genel seçimde sonuna kadar saygıdeğer cumhurbaşkanimıza oy verin ama yerel seçimde maraşımız kazansın artık.cepler dolmasın,haksız yere tayinler yapılmasın,yüksekokul mezunları müdür olmasın,fakülte mezunları başa geçsin hepimizin çocuğu var boş geziyor düşünün değerli hemşerilerim hepimiz yaşıyoruz bu şehirde

misafir
misafir - 7 ay Önce

adam doğru demiş

Vatandaşş
Vatandaşş - 7 ay Önce

helal olsunn , bu adam çalıştırırsa çalıştırır bu sefer akp vekillerini en basit örneği kayseri yolu berbatt kaç senedirr , bu konuyuda dile getirin sayın ali öztunç vekilim

hökkeş
hökkeş - 7 ay Önce

ak partili vekiller il başkanı belediye başkanı kadın kolları başkanı gençlik kolları başkanı gidip sağda solda resim çektirip sosyal medyada yayınlayacaklarına Ali ÖZTUNÇ gibi memleket sevdalısı olsunlar evet şov yaparak günü kurtarıp koltuk kapıyorlar ama yeri zamanı geldiğinde bunun hesabını halk o koltuktan indirerek soracak eyy akp yöneticileri size sesleniyorum sizi bitiren bu kibiriniz halka yüksekten bakmanız olacaktır helal olsun Ali ÖZTUNÇ sana oy vermedim ama şehrin için yaptıklarından dolayı teşekkür ediyorum

SANAYİCİ
SANAYİCİ - 7 ay Önce

sana helal olsun vekilim bir tek senin sesin maraş aslanı gibi çıkıyor . diğerleri.............uykusundamı

Maraslıyım
Maraslıyım - 7 ay Önce

Helal olsun adama bır akp lı olarak tebrık edıyorum sayın vekılı adam bırseyler yapmak ıcın caba harcıyo en azından dıgerlerı gıbı sagır ve dılsız rolü yapmıyor.Bence utanmaları lazım su olaydan amaa nerde..........

Remzi
Remzi - 7 ay Önce

Helal olsun Ali Öztunç Vekilim keşke tüm vekiller sizin gibi olsa da su memleketimiz Şahlansa ama nerde bu akp li vekillerin işi dır ver yiyim ört yatim tayyib baba çok yaşa şak şak şak böyle gelip gelip gidiyor adamlar başka birsey yok o kadar verilen sozler ber mahallede yapılan buluşmalar konuştukları hani nerde secimden önce kardeşlerim secimden sonra pirr ne kardeşi ne abisi

karadeniz
karadeniz - 7 ay Önce

yahu niye stadı yenilesinler ki. Nasıl olsa yine rekor sayıda akp oyu çıkacak. Boşuna masraf mı yapsın hükûmet. Eskiden kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez denirdi. Şimdi tavuk vermeden kazı alabiliyor adamlar.

K.Maraşlı
K.Maraşlı - 7 ay Önce

Adam Jet Li nin filmindeki The One =Ben Tek gibi maşAllah.Diğer vekiller ise meclis tartışmalarında önde ancak.

K.Maraşlı
K.Maraşlı - 7 ay Önce

Adam Jet Li nin filmindeki The One =Ben Tek gibi maşAllah.Diğer vekiller ise meclis tartışmalarında önde ancak.

ede
ede - 7 ay Önce

Bir AKP seçmeni olarak ''adam doğru söylüyor''demek istiyorum.Alkışlıyorum.Birde şu konuyu mecliste gündeme getirse iyi olur.Hadi hızlı trenden vazgeçtik hiç bari şehiriçi raylı sistem tramvay istediğimizi söylese.Çevre illerimizin hepsinde var ama neden bizim ilimizde yok.

Bir-kac iyi adam
Bir-kac iyi adam - 7 ay Önce

Şu adamdan bi kaç tane daha olsa keşke

TC'li
TC'li - 7 ay Önce

her seçimde bu şehirden % 70 oy alıp çalışmayanlar utansın!!!

KAHRAMANMARAŞLI EDE
KAHRAMANMARAŞLI EDE - 7 ay Önce

Hadi buyurun nerede iktidar partisi milletvekilleri,doğru söylüyor seçim öncesi herkesin ağzına bir lolipop ondan sonra bir şey yok. Eyyyyyy k maraşlı hemşehrim artık kafanı kumdan çıkar,layıkı gibi yaşamaya çalış.çevrendeki illere gitmiyorsa,gidemiyorsan elinde akıllı telefonların var internetin var aç bir incele,kahve köşelerinde oturup kalma araştır

Emre
Emre - 7 ay Önce

Kahramanmaraşta hizmet verecek olan chp dir.
Akp nin bitmesi gerekir.
1 tane chpli vekil çırpınıyor bu 6 olsa maraş uçuşa geçer

Misafi
Misafi - 7 ay Önce

Kahramanmaraşimizin her sıkıntısı bitti bir tek stat kaldı

Vatandaş
Vatandaş @Misafi - 7 ay Önce

Sıkıntılarından birisi diyelim. Zaten vekilde tek sıkıntı olarak bundan bahsetmiyor , diğer sıkıntılardan da bahsediyor. Adam canını dişine takmış , bizde bari yapıcı olalım memleketimiz için.

SARI
SARI - 7 ay Önce

c h p yi degilde vAllahi seni sevmeye başladım duymadıgımız şeyleri duyuyoruz bir maraş millet vekili maraşın şu sorunu vardiye cıkmuyordu habere devam T Ş K R ler

Cemal
Cemal - 7 ay Önce

Hep bir eleştiri var hepimizde ben dahil
Eeee hani öneriler...
Mesela neden menzelet barajına yada başka bir yere dünya ya hitap eden su sporları egitim merkezi yapılmaz.! Kılavuzlu mesire alanı suya yakın yere genişletilp daha nezih bir alana dönüştürülmez... Küçük sanayi ana cadde yolu neden yenilenmez Neden tamirciler kaportacılar VS siteleri neden yapılmaz çevresel sorunları hiç demiyorum zaten

istanbul
istanbul - 7 ay Önce

Onun partisi iktidara gelirse o da çalışmaz,yatar!

misafir
misafir - 7 ay Önce

ali bey sen chpde olduğun sürece kılıçdaroğlunun yannda olduğun sürece o hdpyi meclise taşımış bir siyasetçi olarak görürüm sizi ağzınla kuş tutsan sana oy vermem

özgür
özgür @misafir - 7 ay Önce

oslo'da habur'da dolmabahçe'de yan yana oturanları t.c iberelerini kaldıranları Türk bayrağını yasaklayanları açılım sürecinde pkk pazarlık yapanları nede çabuk unuttunuz.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224