CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'ten Aksu Nehri Açıklaması

CHP Onikişubat İlçe Başkanı (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş Aksu'nun kirli akmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı.

CHP Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş'ten Aksu Nehri Açıklaması

CHP Onikişubat İlçe Başkanı (CHP) Onikişubat İlçe Başkanı Ünal Ateş Aksu'nun kirli akmasıyla ilgili bir basın açıklaması yaptı. 

ÜNAL ATEŞ'İN NASIN AÇIKLAMASI

Siyasette tek şiarımız memleketimiz için bir taşı bir taşın üzerine koymaktır. Memleketimiz için yapılan güzel şeylere yardımcı olmak desteklemek yanlışlıkların karşısında olup bunlar konusunda ilgilileri uyarmak temel görevimizdir.

CHP Onikişubat ilçe başkanlığı olarak 2018 yılı için iki temel sorun üzerinde sıklıkla durup bu sorunların çözümünü hızlandırmak gayesindeyiz.

Daha önce defalarca dile getirdiğimiz fakat bu şehri yönetenlerin, bürokratların kör ve sağır oldukları en acı konudur :AKSU ÇAYININ ZEHİR OLARAK AKMASI.

Değerli hemşerilerim ;

Kahramanmaraş ımızda yatırım yapan istihdam sağlayan işadamlarına tabiî ki teşekkür ederiz ama onların yatırım yapmaları bu şehirde yaşayan insanların havasını suyunu ve toprağını zehirlemelerini gerektirmez.Birileri üç kuruş daha fazla kazanacak diye kendi zehirli atıklarını bizim nehirlerimize arıtmadan atıyorsa bu bizim şehrimize yapılan en büyük ihanettir.

2014 yılından bu yana yaklaşık on sefer dile getirdiğimiz bu konu ile ilğili gerek Valilik nezdinde gerekse Büyükşehir Belediye Başkanlığı nezdinde görüşmelerimiz oldu.Yetkililere durumu anlattık onlara dedik ki:

“Bakınız bu çevre kirliliği bir felaket büyüklüğündedir.Bu atıklar Aksu nehrine atılıyor.Oradan baraj gölüne akıyor orada balık çiftlikleri var burada yetişen balıklar geri bu memleketin insanına yediriliyor.Yapılan Analizlerde başta kanser ve kısırlığa yol açan ağır metaller içeren bu ürünler halkımızı zehirliyor.Bu konuda acil önlem alınması gerekmektedir.

Büyükşehir bu konunun kendilerinin sorumluluğunda dağıl ÇEVRE VE ŞEHİRCİLİK MÜDÜRLÜGÜNÜN sorumluluğunda olduğunu ifade ediyor.

ŞİMDİ BİZİ İYİ DİNLE SAYIN ERKOÇ

BU şehrin insanları seni Büyükşehir Belediye Başkanı yaptı Belediye başkanı demek Şehrül Emin demektir.Bu şehir sana emanet edildi kaldı ki 7 milletvekili iktidar 10 belediye başkanlığı belediye meclis üyelikleri hepsi sizde. Bu şehirde yapılan her türlü yanlışlıkta hesabı biz size sorarız. Eğer o müdür görevini yapmıyorsa niye o koltukta oturuyor.Bu şehrin çevre sorunlarına kör ve saır olan bu MÜDÜRÜ İSTİFAYA DAVET EDİYORUZ.

Yok eger sizin bu zehri akıtanlara gücünüz yetmiyorsa çıkıp delikanlıca Arkadaşlar biz bu konuyu çözmek istiyoruz ama bazı işadamlarına gücümüz yetmiyor deyin bizde bizi kimin yönettiğini bileLlim.

Şehir için arıtma tesisi yapıyorsunuz tebrik ediyorum destekliyorum sonuna kadar bu projenin arkasındayız.

Aksu nehrine akıtılan zehirin temizlenmesi ile ilgili de eğer inisiyatif alırsanız sonuna kadar size destek olma sözü veriyoruz.

Aksu nehri ve baraj gölünün biran önce temizlenmesi baraj gölüne kıyısı olan köylerde balıkçılığın desteklenmesi bu bçlgede işsizlik konusunda istihdam konusunda olumlu etkiler gösterecektir.Daha önce bıu bölgede balıkçılık yapam köylüler şu an perişan haldedirler.

Son aldığım bir bilgi “Bu nehre zehirlerini akıtan fabrikalar için ortak bir büyük arıtma tesisi kurulmasının planlandığı bununda devletten alınacak kredi ve Kalkınma Ajansı aracılığıyla yapılacağı”

Yanı değerli hemşerilerim birileri pisliklerini yine bizim vergilerimiz ile yapılacak arıtma tesisine temizletecek.Ne diyelim Allah ıslah eylesin.

Aksu nehri ile ilgili hazırladığımız rapor mevcut olup isteyen her kuruma vermeye hazırız .Bu felaket TUZLA ÇEVRE SKANDALINDAN onlarca kat daha fazla büyük bir felakettir bu konuda yetkilileri göreve davet ediyor,konunun ısrarla takipçisi olacagımızı belirtiyoruz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
1maraşlı
1maraşlı - 13 ay Önce

Bir babayiğit de şu ahir dağındaki yapılaşmalarıla ilgili bir haber yapsın kardeşim. Burdan görülen buzdağının görünen yüzü. Oraya gittiğinde görünmeyen yüzüyle karşılaşıyorsun ki; dağın tüm güzellikleri birileri tarafından parsel parsel paylaşılmış durumda. Kardeşim buraları imar edenler buraları kimlerden aldılar, kaç paraya aldılar satıldı da bizim haberimiz niye olmadı. Şayet kimseler birşey demiyorsa biz de gidip çevirelim 15-20 dönüm iyi yerinden. Bilekse bilek var, yürekse o da var ordakilerden bir eksiğimiz yok çok şükür. Sadece hak hukuk ve tüyü bitmemiş yetim derdimiz var. Şu işi size zahmet bir araştırın da biz de aydınlanalım memleketimin güzellikleri gaspedilmesin şayet satılıyorsa bizler de duyalım bizde alalım 20-30 dönüm Allah ne verdiyse. Ama kimse babasının malı gibi konmasın. Hele hele dergah mergah ayağıyla kimse şehrimizin güzel yerlerine gelip çöreklenmesin. Bu millet bir fetöden çekti yeterince. Zaman yoğurdu üfleyerek yeme zamanı. Ahir Dağı suistimale uğruyorsa buradan tüm yetkililere hakkımı helal etmiyorum... bilinsin istedim. Suyu bir yandan kirletilir havası güzel olan yerler bir taraftan suistimale uğrar ne bu memleketimin çektiği elinizden... Düşün bu milletin yakasından artık.

EDE
EDE - 13 ay Önce

TEBRİKLER BAŞKAN DUYARLILIĞIN İÇİN

SARI
SARI - 13 ay Önce

TÜÜÜHH HİÇ AKLIMA GELMEZDİ c h p YE HAKLISIN AYNI KANAAT TAYIM DEMEK

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224