CHP’de anket kavgası ! Kılıçdaroğlu ile İnce karşı karşıya

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Muharrem İnce'nin "seçim anketi" iddiasına kesin bir dille karşı çıkarak, “Yok öyle bir şey.

CHP’de anket kavgası ! Kılıçdaroğlu ile İnce karşı karşıya

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, CHP'li Muharrem İnce'nin "seçim anketi" iddiasına kesin bir dille karşı çıkarak, “Yok öyle bir şey. Öyle bir anket de yok, çalışma da yok. Çeşitli anket kurumlarının çalışmaları var ama biz de sizlerin gördüğü anket sonuçlarına bakıyoruz. Özel bir anket çalışması, hiçbir yer için yapılmış değil” karşılığını verdi.

CHP lideri, İstanbul için çok sayıda ismin şimdiden adaylığını ilan etmesiyle ilgili ise “Bu da bizim İstanbul’u kazanacağımızın güçlü dışavurumudur” değerlendirmesi yapmakla yetindi.

Yerel seçimler ve adaylık konusunu şimdiye kadar gündemlerine almadıklarını vurgulayan Kılıçdaroğlu şunları söyledi: “Ama medyada haber oluyor, ben de merakla okuyorum. Bir milletvekili bir yerde aday olmak isteyebilir. Yerel yönetimleri gerçekten fazla konuşmadık. Orada yerel yönetimlerle ilgili bizim belediye başkanlarımızın olmadığı yerlerde belediye başkanları adaylarımızın önceden belirlenmesinin yarar sağlayacağı söylendi, biz de ona uygun dedik. Asıl konu buydu yani...”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224