banner240

CHP’li Ali Öztunç: Bu Ülkeye Verdiğiniz Tahribatı, Fidan Dikerek Aklayamazsınız

CHP Grup Başkanvekili Engin Altay, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç ve CHP Sinop Milletvekili Barış Karadeniz, bugün sel felaketinin yaşandığı Sinop’un Ayancık ilçesinde incelemelerde bulundu.

SİYASET 12.08.2021, 18:47
CHP’li Ali Öztunç: Bu Ülkeye Verdiğiniz Tahribatı, Fidan Dikerek Aklayamazsınız
banner257
banner226

İncelemeler sonrası heyet adına basın açıklaması yapan CHP Doğa Haklarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, “Pakdemirli’nin birazcık onuru varsa istifa eder artık.” ifadelerini kullandı.

Ali Öztunç: ‘Bu HES’ler Yüzünden Seller Oluyor Diyoruz Ama Hükümet Dinlemiyor’

Öztunç’un açıklamaları şu şekilde:

“İklim krizi, küresel ısınma dünyaya zarar verdiği gibi Türkiye’ye de çok büyük zararlar veriyor. İki gündür Batı Karadeniz’de Sinop, Kastamonu, Bartın ve Karabük illerimizde ciddi seller yaşanıyor. Ayancık’ta ve Bozkurt’ta tablo çok vahim. Ayancık’ta şehrin neredeyse tamamına yakını sular altında kalmış. Şu anda bulunduğumuz yer, pazar yeri. Su, pazar yerini almış götürmüş, yolu almış götürmüş, evlere girmiş. Verilen bilgilere göre kayıplar var ve bunlar aranıyor. Yukarıda Babaçay köyü var, orada ciddi hasar var. Ayancık’ta ciddi hasar var. Dün akşamdan beri hem il ve ilçe belediye başkanlarımız, hem milletvekilimiz bölgedeydi. Bugün Grup Başkanvekilimiz Engin Altay’la birlikte biz de ulaştık. Bozkurt’ta, Kastamonu Milletvekilimiz Hasan Baltacı ve il başkanımız görev yapıyorlar. Burada oluşan selin büyük oranda sebebi, tomruklardan kaynaklanıyor. Yağmurun şiddetine kimsenin engel olma şansı yoktur ama seli engelleyebiliriz. Yukarıda vadinin başına bir tomruklar deposu kurmuşlar. O gelen tomruklar aşağı inmiş ve köprüleri tıkamış. Köprüler doğal baraj görevi görmüş, bir anda patlamış ve şehir bu hale gelmiş.

Erdoğan: ‘THK’yı Çalışamaz Hale Getiren CHP Zihniyetidir’

Ali Öztunç: ‘Bozkurt’taki Selin Büyük Bir Oranda Sebebi HES’tir’

Bozkurt’ta ise HES’in etkisi çok büyük. Biz yıllardır söylüyoruz. Bu kadar çok HES olmaz. Gördüğünüz her ufak suyun başına HES yapıyorsunuz. Bu HES’ler baraj görevi görüyor, bu HES’ler yüzünden seller oluyor diyoruz ama hükumet dinlemiyor. Bozkurt’taki selin büyük bir oranda sebebi HES’tir. Buna rağmen Orman Bakanı Pakdemirli dün, ‘HES’ler bu işin sebebi değil, mağdurudur’ diyor. Sayın Bakan, sen devletin bakanı mısın HES şirketlerinin avukatı mısın? Yangın olur, ettiğin laflar laf değil, sel olur aynı şekilde. Koordinasyonu beceremiyorsunuz, bir de çıkıyorsunuz ‘HES’ler mağdur’ diyorsunuz. Bari bundan sonra mağdurlarsa bütün yatırımı HES’lere yapın olsun bitsin. Pakdemirli’nin birazcık onuru varsa istifa eder artık.

‘Bu Ülkeye Verdiğiniz Tahribatı, Fidan Dikerek Aklayamazsınız’

‘Pakdemirli Bu Bakanlığı Yapamıyor’

Sayın Erdoğan! Pakdemirli bu bakanlığı yapamıyor. Affını mı istersin, görevden mi alırsın, ama olmuyor. Yapamadığı için de bütün felaketlerde sınıfta kalınıyor. Siz zaten beceremiyorsunuz, bakanınız da yönetemiyor. Barış Karadeniz dün buradaydı. Hem Bozkurt’ta hem burada can kayıpları var, aranan yurttaşlarımız var. Umarım daha fazla can kaybı olmaz. Cana geleceğine mala gelsin, mala gelen yapılır. İstanbul Büyükşehir Belediyemiz, Ankara Büyükşehir Belediyemiz yardım malzemelerini gönderdiler, yurttaşın yanındalar. Genel Başkanımızın talimatıyla CHP’li tüm belediyeler Sinop’un, Karabük’ün, Kastamonu’nun ve Bartın’ın yanındadır.”

Yorumlar (7)
Mehmet emir FEDAKAR 1 ay önce
Izmir'de sel olduğunda chp li başkanın istifasını istedinmi yok şimdi boş laf yapıyorsun
Marasli 1 ay önce
Sayın başkanım sizi seviyoruz ama böyle sözler çok basit inandırıcı olmayan sözler bu konuda hükümeti çabalarından dolayı tüm afetlerde cabasindan dolayı tebrik ediyoruz dusunki Gölcük depreminde rahmetli Ecevit yatağındanda kalmamış ne zaman varmisti deprem yerine milletin topladığı deprem yardımını devletin memur maasinda kullanacak kadar aciz kalmıştı devlet şimdi ise anında evini yapıp tüm eksiklerini tamamlayan bir devletimiz var lütfen inandirici olun size o yakışır Kılıçdaroğlu gibi laf olsun çamur olsun siyaseti size yakışmıyor doğruya dogru
Yıldlz 1 ay önce
Mersin belediye iki gün önce kırk kişi işten çıkarmış namus sözü verdiniz işçi çıkarılmayacak nerdesin öztunç mersine gel
x 1 ay önce
çöp skandalının üstesinden geldiler ya eleştiri yapıyorlar.Allahtan gelen kudrete kimsenin gücü yetmez
kazancı 1 ay önce
aynen bu isim asla chp li belediyelerden sorumlu değil.doğal afet olur hükümeti suçlar. CHP nin bu ülkeye verdiği milli manevi tahribatı asla hatırlamaz.kolay lokma yağmur neden yağdı neden tetbir alınmadı vs.yaşaaaaaaaa
Ali kaya 1 ay önce
Şehrin tek vekili Öztunç diğerlerinin adı bile yok
Üzücü 1 ay önce
5 dakikada o kadar su nasil geldi. Hesin kapaklarını açmışlar. Üzücü tarafı hesin sahibi değil bakan açıklama ile hesi koruyor.
34°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 23 Eylül 2021
İmsak 04:51
Güneş 06:12
Öğle 12:30
İkindi 15:57
Akşam 18:39
Yatsı 19:54