Cihat Sezal: Türkiye Halkları Söylemini Kabul Etmiyoruz

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, Meclis'te gerçekleştirdiği basın toplantısında kritik açıklamalarda bulundu. Sezal, HDP milletvekillerinin "Türkiye halkları" ifadesini kabul etmediklerini söyledi.

SİYASET 23.02.2021, 21:45 23.02.2021, 22:35
Cihat Sezal: Türkiye Halkları Söylemini Kabul Etmiyoruz
banner257

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Mehmet Cihat Sezal, HDP milletvekillerinin, "Biz 6 milyon oy almışız" ifadesine sert tepki gösterdi.

Cihat Sezal bu sözlere karşılık, "Hiçbir oy, sayısı ne olursa olsun, devletin bölünmez bütünlüğüne karşı saldırıya geçmiş bir terör örgütüyle beraber olmanızı meşrulaştırmaz. Hiçbir şekilde. Siz bunu meşru hale getirmek için aldığınız oyu kullanıyorsunuz." dedi. 

Milletvekili Sezal, Meclis'te yaptığı basın toplantısında, HDP milletvekillerinin "Türkiye halkları" ifadesinin de ayrımcılık olduğunu ve kabul etmediklerini vurgulayarak, "Bizim ülküsü ve iradesi, hizmeti bir noktada birleşmiş bir tane halkımız var. Türkiye Cumhuriyeti Devleti içerisinde yaşayan halk topluluğu, tek bir ülküde birleşmiştir. 'Halkları' kelimesini kabul etmiyoruz." diyerek konuştu. 

Sezal, HDP milletvekillerinin, "Biz 6 milyon oy almışız." ifadesine de sert yanıt verdi:

"Oy sayınız ne olursa olsun, devletin bölünmez bütünlüğüne karşı saldırıya geçmiş bir terör örgütüyle birlikte olmanızı meşrulaştırmaz. Hiçbir şekilde. Siz bunu meşru duruma getirmek için aldığınız oyu kullanıyorsunuz. Siz Kürt halkına ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ne de oyun bozucu bir şekilde harekette bulunuyorsunuz. Siz önce aldığınız oyun hakkını vermek istiyorsanız, bu milletin birliği ve bütünlüğü için çalışmak zorundasınız."

HDP milletvekillerine, "PKK'ya terör örgütü diyemiyorsunuz" eleştirisini söylediklerinde, AK Parti'lilerin hamaset yaptığının söylendiğini belirten Sezal, "Devletin bağımsızlığına karşı her fitne, fesadı ve silahlı saldırıyı yapan bir örgüte, terör örgütü diyemeyen siyasi toplulukla anlaşmamızın mümkünatı yoktur. Öncelik, bu milletin birliğinin sağlanmasıdır ve bunun kabul edilmesidir. Eğer siz PKK'ya terör örgütü diyemiyorsanız bizim bunun gerisini konuşma gibi lüksümüz yok." ifadelerini kullandı. 


 

Yorumlar (16)
Maraşlı 3 ay önce
Birgün şu adamın Kahramanmaraş için şunu yaptık açıklamasını gördünüz mü?
Maraşlı 3 ay önce
Bu beyzade kimdir yahu
Aksakallı akif 3 ay önce
O halde silahlı eylem yapan teröristlere , kadın ve çocuk katillerine idam cezasını yasalaştırın
Bertizli 3 ay önce
19 yılda 190 fabrika yaptılar maraşa işsizlik bitti ,kentin refah seviyesi arttı maraslı iş aramak için başka şehirlere gitmiyor artık , marasta asgari ücretle çalısan oranı % 3 'e düstü.
Bertizli 3 ay önce
Her yıl 20000 maraşlı doğmaktadır demek ki 19 yılda yaklaşık 380000 maraşlı dünya'ya geldi , siz iktidara geldiginizde doğan bir cocuk bugün 19 yaşında iş aramaktadır,soruyorum; Maraş iline 19 yılda kaç fabrika yaptınız ?
KÜRŞAT 46 3 ay önce
Geçmişte dolmabahçe olayını hatırlatırım ne diyecek acaba
KAHRAMAN 3 ay önce
Teröristlerle Oslo görüşmelerini yapan hükümetiniz var olsun!!!
Ela 3 ay önce
Mecliste uyuyorlar, kamera görünce de şahlanıyorlar.
MARAŞLI SİYASET 3 ay önce
k.maraş millet vekilleri ne işe yarar bilgisi olan var mı.
k.maraşa faydası var mı bunların.
insan gibi adam gibi biri gelmez bu memlekete. çünkü çok beddua almış bir şehir. insanı insan olmayanın başına kendileri gibi yönetici gelir. sürünmeye devam keee.
KAHRAMAN maraşlı 3 ay önce
aaa maraş'ın böyle bir vekili mi varmış?
göktürk46 3 ay önce
kim bu arkadaş?bilen var mı?
Hasan Çifteli 3 ay önce
Bu kim ya vekil olduğunu söylüyor ama bir kere görmedim Maraş’ta
Fatih bülbül 3 ay önce
Ne yapıyoruz o zaman
Başkan44 3 ay önce
türkiye halkları çok doğru bir söylem türkler dışında birçok millet var burda bunu dedik diye bölündükmü yani mantıklı olun biraz
ömer fıstık 3 ay önce
koltuğa sevdalıların tek derdidir beyanat vermek ama verdikleri beyanatların bile nereye nasıl gittiğini bile bilmezler sadece beyanaet verirler basın açıklamsı yaparlar 13 kardeşimizi şehid eden sözüm ona tükrüğümüzde boğacağımız örgütü söz sahibi ediyorlar yada yandaşçısını yad meclisteki vekilini teörirstle pazarlık olmaz kafasına sıkarsın ondan sonra hesabını sorarsın kandilide yerle bir edersin garayı da ama nerde bizimkiler sadece basın açıklaması yapabilirler yazıklar olsun böyle vekillere yazıklar olsun mualiflere vede yönetenlere ve de bizlere
BOŞ İŞ 3 ay önce
MARAŞTA VEKİLLİK BÖYLE İŞTE EDEM NE DERT YANİSİZ... oy vermeyeyezdiniz eyiydi. Oy verip dert yanmakta ne kii.... Adam karizmatik , para da var... Eee niye vekil olmasın .... Helal olsun... Vekilime.... devamm...
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
banner255
25°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Hayrettin Güngör'ü başarılı buluyor musunuz?
Namaz Vakti 17 Mayıs 2021
İmsak 03:36
Güneş 05:14
Öğle 12:34
İkindi 16:24
Akşam 19:43
Yatsı 21:14