banner240

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yılda Kahramanmaraş'a 38 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş’ta gerçekleştirdiği toplu açılış töreninde yaptığı açıklamasında; “Son 19 yılda Kahramanmaraş'a 38 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık” dedi.

SİYASET 10.09.2021, 18:52 10.09.2021, 19:17
Cumhurbaşkanı Erdoğan, 19 yılda Kahramanmaraş'a 38 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık
banner257
banner226

Kahramanmaraş’a bir dizi ziyaretle ve incelemeler için gelen ve partisinin Kahramanmaraş Genişletilmiş İl Danışma Toplantısına katılan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Milli İrade Meydanında toplu açılış töreninde; 1 milyar 734 milyon lirayı bulan 105 eserin açılışını gerçekleştirdi. 

Toplu açılış töreni; Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank ve Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör’ün kendi alanlarında yapmış olduğu çalışmaları değerlendirmesiyle başladı. 

“Kahramanmaraşlı verdiğimiz sözümüzü tuttuk”

Yapılan konuşmaların ardından kürsüye gelen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kahramanmaraş ziyareti için verdiği sözü tuttuğunu ifade ederek, “Gençlerimizle buluştuğumuz programda Kahramanmaraşlı bir evladımızın daveti üzerine en kısa sürede sizlerle bir araya gelme sözü vermiştim. İşte sözümüzü tuttuk ve bugün bir kez daha burada kahramanlığın kitabını yazan bu Kahramanmaraş’tayız” dedi. 

“Enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alacağız”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının devamında enflasyonu kısa sürede kontrol altına alacaklarını belirterek, “İnşallah enflasyonu da en kısa sürede kontrol altına alarak, raflardaki tezgahlardaki etiketlerdeki fahiş fiyat artışlarının da önüne geçeceğiz. Hem maliyetlerdeki yükselişler, hem fırsatçılarla mücadele ederek, milletimizin refah seviyesini daha da yukarılara taşıyacağız. Türkiye’yi yokların ve yoksulların ülkesi olmaktan biz kurtardık. Bugünkü sıkıntıları da yine biz çözeceğiz” diye konuştu. Her bir insanımızın derdiyle dertlenmek boynumuzun borcudur. Emin olun bizden başka da sizlerin dertleriyle dertlenip, bunlara çareler üretecek, çözümler getirecek başka kimse yok. Çünkü biz bu millete efendi değil, hizmetkar olmaya geldik. Bu yolda eksiğimiz varsa tamamlarız. Hatamız varsa düzeltiriz. Ama Allah'ın izniyle Türkiye'yi 2023 hedeflerine ulaştırmadan, son nefesimizi vermeyiz. Büyük güçlü Türkiye'yi adım adım inşa etme vakti” diye konuştu. 

“Son 19 yılda Kahramanmaraş'a 38 katrilyon lira yatırım yaptık”

Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasının sonunda ise, Kahramanmaraş’a son yapılan yatırımlar hakkında bilgi verdi. Erdoğan, “Kahramanmaraşlıların 19 yıldır girdiğimiz her mücadelede olduğu gibi, 2023 imkanından da yanımızda yer alacağına yürekten inanıyorum. Türkiye'nin en önemli özelliği, farklı alanlardaki mücadeleleri aynı anda yürütebilme kabiliyetidir. Biliyorsunuz Dünya bir süredir korona virüs salgınının yol açtığı sıkıntılarla boğuşuyor. Pek çok ülkede bu kriz karşısında ne yapacağını bilemez halde sağa sola yal kollarken biz hem sağlık alanında hem de diğer alanlarda başarılı bir yönetim sergiledik. Kahramanmaraş'a kazandırdığımız toplam yatırım bedeli ne biliyor musunuz? 1 Milyar 734 Milyon lirayı bulan 105 eserin toplu açılış töreni ile yapıyoruz. Eğitimde toplam 156 dersliğe sahip  6 okulun 560 yatak kapasiteli pansiyonun ve bir spor salonunun resmi açılışını bugün buradan gerçekleştiriyoruz. Gençlik ve Spor Bakanlığımızın inşa ettiği bin 500 kişilik yurdu da bu vesileyle resmen hizmete açıyoruz. TOKİ'nin inşa ettiği Dulkadiroğlu'ndaki 624 konutun, ticaret merkezinin, caminin, altyapı ve çevre düzenlemelerinin açılışını da buradan yapıyoruz. Aynı şekilde yine Çevre ve Şehircilik Bakanlığımızca tamamlanan Millet Bahçesi’ni, 56 kilometrelik kanalizasyon inşaatının, çeşitli hizmet binalarınım, İleri Biyolojik Arıtma Tesisinin, yolların asfaltlanması işlerine de resmen hizmete alıyoruz. DSİ'nin yaptığı Beşdervişli Göleti ve sulamasının açılışını da buradan gerçekleştiriyoruz.

Adalet Bakanlığımızca yapılan Elbistan Adalet Sarayı’nı, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığımızca yapılan Engelsiz Yaşam Bakım Gündüz Bakım ve Aile Danışma Merkezlerini hizmete sunuyoruz. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın desteğiyle yapılan Altınşehir Kuyumculuk İhtisas Küçük Sanayi Sitesi Altın ve Mücevher Merkezi ile Tasarım ve Modelleme Merkezini de hizmete açıyoruz. Tüm kapasiteye ulaştığında 7 bin kişi istihdam edecek bu sanayi sitesi Kahramanmaraş'ı altın işlemeciliğinde ülkemizin en önemli merkezlerinden biri haline getirecektir. Bugün Afşin Eshab-ı Kehf Camii Külliyesi ve merkez Mağralı Camii'nin restorasyon işleriyle, Zekeriya Tanrıverdi Camii Külliyesi'nin de açılışlarını yapıyoruz. Özel sektörümüzün şehrimize kazandırdığı 100'ü yoğun bakımdan oluşan 300 yataklı hastaneyle ile 3 adet sanayi tesisinin resmi açılışlarını da buradan gerçekleştiriyoruz. Bunların yanı sıra büyükşehir ve ilçe belediyelerimiz tarafından şehrimize kazandırılan 466 milyon lira yatırım bedeline sahip pek çok eser ve hizmet var. Kardeşlerim bunların resmi açılışlarını burada yapıyoruz. Tüm bu eser ve hizmetlerin Kahramanmaraş'ımıza hayırlı olmasını diliyorum. Son 19 yılda Kahramanmaraş'a ne kadar yatırım yaptık biliyor musunuz? 38 katrilyon lira tutarında yatırım yaptık. Tüm eserler Kahramanmaraş'ımıza, kahramanlarımıza hayırlı olsun diyoruz” şeklinde konuştu. 

Yapılan konuşmaların ardından, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve beraberindeki heyet, 1 Milyar 734 Milyon TL’lik, 105 yatırımının toplu açılış törenini gerçekleştirdi. 

banner261
Yorumlar (20)
ALİ BABAOĞLU 1 ay önce
SY CBAŞKANIM

en yakınında yürüyen adama sor bakalım

39.8 trilyonluk expo tanıtım ihalesini kim aldı

bu ihale karşılığı hangi işler yapıldı
bu expo nedir .
2 milyon tursit gelecekmiş
buna sende inandınmı
antalyada expo yaptın
kaç tane tursit geldi ( sıfır tabi)

1 milyar dolar kazanacakmıs maraş
bu yalanı söyleyende inanmıyor

bu şehir yapma ediliyor
büyük şehir yağmalandı
ilçeler yağmalanıyor

halkın hiç bir sorunu ile alakadar olunmuyor

yol arkadaşların sadece çalıyor

ispatınımı istiyrosun
kom şube müdürlüğüne git
büyük şehir belediye başkanınla konuş
YADA PETROLE GİR BU PETROLÜ HANGİ PARA İLE YAPTIRDIN DE

ALAN MEMMUN VEREN MEMMUN

HALK İŞSİZLİKTEN KIRILIRKEN YOL ARKADAŞLARIN SERVET ÜSTÜNE SERVET KAZANIYOR

İLTİMAS EŞ DOST AKRABA KAYIRMA İŞLERİ OLDU

SOR BAKALIM TRİLYINLUK MALİYE BORÇLARINI NE İLE ÖDEDİN

SORACAK ÇOK ŞEY VAR

MIZRAK ÇUVALA SIĞMIYOR

SEN EN İYİSİ AK PARTİ Yİ LAĞV ET
YENİ PARTİ KUR

AK PARTİ BU ÜLKEYE VE SANA İHANET EDİYOR

BİR SÜRÜ HARAMİ VE MAKAM DELİSİ ETRAFINI ÇEVİRMİŞ

SANA OY YOK ARTIK
SAYGILAR
Ahmet sarp 1 ay önce
Edeler Ben kahramanmarasta kamu gorevlisiyim
Oturduğum sitede müteahhit firmanın kaçak yapıları proje usulsuzlukleri mevcut. Ve şu an insaat ruhsatı dahi yok.
Onikisubat ilce belediyesi imar müdürlüğü sırf AKP belediye meclis üyesi diye bile be firmayı koruyor. Çevre Ve sehircilik il müdürü osman arısal Ve yapı denetim müdürü bizzat bu konuda müteahhit firmayı koruyor. 3 senedır devam ediyor. Bir garibanın olsa bu usulsüzlükler hemen ceza ve iş makineleri gönderilip yikilirdi. Veya Baska bir siyasi parti üyesi ise sadece evinin önüne sundurma yapsalardı ceza ver adam gönder yıktır. Bunların adaleti liyakat i bu. Her mesleğin bir şerefi onuru olur. Maalesef koltuğa bir çok şeyini feda edenler mevcut. Yazıklar olsun
Bertizli bekir 1 ay önce
105 yatırımı biz görmedik de yalnız guvvetli taziye evi yaptılar Allah var haklarını yemeyelim ölüye hizmette iyiler.
Ramazan 1 ay önce
Katrilyonlar havalarda uçiy, her yıl 20.000 maraslının doğduğu bu şehirde 20 yılda 20 fabrika yapılmadı.Lafla peynir ekmek gemisi yürümez.
DİLEK 1 ay önce
en yakınındaki adamı daha yakınına alıp maraş milletvekili yapmazsan belki maraşlının oyunu alırsın... kibir abidesini maraş istemiyor artık...
İsimsiz 1 ay önce
Bu kez bilmem kaçıncı hızlı tren sözü vermedi mi?
RAHMAN MARAŞ 1 ay önce
NEYİN YATIRIMINI YAPTILAR ÇOK MERAKEDİYORUM HIZLI TİRENMİ GELDİ ARSAN VE HAL KAVŞAGINIMI YAPTILAR 12 ŞUBAT STADYUMU YIKILIYOR TAKIMIN OYNAYACAK STADI BİLE YOK TEKKE YILLARDIR HARABER GİBİ HAYRATTİN GÜNGÖR İSTİFA
Ali 1 ay önce
105 eser diyorsunuz, ban 3 tanesinin adını yazar mısınız?
Gokturk 1 ay önce
Peki yatirimin bundan haberi var mi
Ayhanzade 1 ay önce
Zekeriya tanrıverdi ve mağralı cami mi?
suat 1 ay önce
yazıklar olsun. Arsan kavşağı bir küsür seneden beri yapılmadı. Orayı ister belediye, ister karayolları yapıyor olsada, bugün bir kez daha enayi konumuna düştü maraşlı. bu kavşakta çalışıyoruz diye karayolları levhalar astı. yazıklar olsun ayıplar olsun size. Kimler zengin haksız kazanç elde ediyor acaba orada. Gidin bu işler nasıl yapılıyor Gaziantep ten öğrenin. ama sıkılmazsınız siz.
Avşar beyi 1 ay önce
Kahramanmaraş ta hanefiye mahire hayrettine iyi yatırım yaptın reis farkındayız, meyvelerinide fazlasıyla topladınız hani, iyisiniz
Fatih 1 ay önce
Reis artık Kahramanmaraşlı uyandı bize dayattığın özellikle mahir ünal ve işe yaramaz millet vekilleri belediye başkanları seni bitirdi
Ya Allah Bismillah 1 ay önce
Expo mücahitleri bir karede . Yol uzun. Tuzak kuranlar çok. Allah iyinin yardımcısı olsun
USER 1 ay önce
Zekeriya beyazın doğrusu bundan çoktu.38 katrilyon a bir K.Maraş daha satın alınır.bunlara inanırsan ısparta Süleyman Demirel üniversitesini de bunlar açmış Erdoğan bir zaman böyle demişti.baştan aşağı yalan
XXL 1 ay önce
GÖKSÜN -KAHRAMANMARAŞ TÜNELİ Nİ AL ERDOĞANA YAZ geri kalan ları mahir ve yalakaları v .kaynak ve tamtamcıları hele mahçiçeke hiç laf yok adam profesyonel bi adam necati okay var oda sonradan bunlara uyup bozulmazza
ela 1 ay önce
reis-ülen maraşlılar artık tanrıverdi ve mağralı camilerinden ölülerinizi kaldırabilirsiniz ,size bu bile çok , biline..
m 1 ay önce
sayın cumhurbaşkanım lütfen yoldan bir adam çevirinde sorun lütfen, sizin etrafınızı kapamışlar size yanlış bilgi veriyorlar, sizi k.maraşta itibarsızlaştırmaya çalışıyorlar
BEKAROGLU MUSTAFA 1 ay önce
marasin kanini emenler yine reislerinin yaninda dusun artik su gariban halkin sirtindan
Cemal karaca 1 ay önce
Expo geleceğimiz. Dış güçlerin maşaları bu kutlu zirve tirmanisimiza engel olamaz.
Reklam yapmayalım mı.
Kaliteli bir avukat tutmayalım mi.
Herhalde eski turkiyeye dönmek istiyorsunuz
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak 05:08
Güneş 06:28
Öğle 12:25
İkindi 15:38
Akşam 18:12
Yatsı 19:26