Cumhurbaşkanı Erdoğan: İpekyolu Güzergahında Kahramanmaraş da var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın gündeminde yeni İpek Yolu Projesi var. Dünya ticaretinde yepyeni bir dönemin habercisi olan bu projenin güzergahı üzerinde Kahramanmaraş var. Fırsatları, şehirlerin ve insanların önlerine bu tür büyük projeler çıkarır." dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İpekyolu Güzergahında Kahramanmaraş da var

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Dünyanın gündeminde yeni İpek Yolu Projesi var. Dünya ticaretinde yepyeni bir dönemin habercisi olan bu projenin güzergahı üzerinde Kahramanmaraş var. Fırsatları, şehirlerin ve insanların önlerine bu tür büyük projeler çıkarır." dedi.  

Erdoğan, Kahramanmaraş Spor Kompleksi'ndeki salonda düzenlenen partisinin 6. Olağan İl Kongresinde yaptığı konuşmada, Kahramanmaraş'ı baraj ve göletlerle donatarak hem 146 bin dekar arazinin sulanabilmesinin sağlandığını hem de içme suyu problemini çözdüklerini söyledi. 

Kahramanmaraşlı üreticilere 1,5 milyar liralık tarımsal destek verdiklerini bildiren Erdoğan, mazotta yüzde 50 sübvansiyon sağlanacağını dile getirdi. 

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2019'da yeni yönetim sistemiyle birlikte, Türkiye'nin her alanda gerçekleştireceği ilerlemeden, Kahramanmaraş'ın da payına düşeni alacağını belirterek, "Dün hürriyetin kahramanı olan Maraş'ın, önümüzdeki dönemde üretimin, ticaretin, sanayinin, tarımın, eğitimin, kültürün de kahramanı olmayı sürdüreceğine inanıyorum. Kahramanmaraş bugüne kadar beni hiç hayal kırıklığına uğratmadı, inşallah yine uğratmayacak." dedi. 

- "Fırsatın kazası olmaz"

Dünyanın gündeminde yeni İpek Yolu Projesi'nin olduğuna işaret eden Erdoğan şöyle devam etti:

"Dünya ticaretinde yepyeni bir dönemin habercisi olan bu projenin güzergahı üzerinde Kahramanmaraş var. Fırsatları, şehirlerin ve insanların önlerine bu tür büyük projeler çıkarır. Bunu değerlendirmek o şehirlerin ve insanların kendi bilecekleri iştir. Sizin kaçırdığınız her fırsatın müşterisinin hazır olduğunu unutmayın. Fırsatın kazası olmaz. Madem Kahramanmaraş böylesine büyük bir imkanı yakaladı, öyleyse devlet kurumları bir yandan, sizler diğer yandan el ele verip, mümkün olan en iyi neticeye ulaşmanın gayreti içine girmelisiniz." 

- "Tüm çabanın devletten beklendiği yanlış bir anlayış vardı"

Eskiden Türkiye'de tüm yatırımların, hizmetlerin, çabanın devletten beklendiği yanlış ve yanıltıcı bir anlayış olduğuna dikkat çeken Erdoğan, bu anlayışı kökten değiştirdiklerini söyledi. 

Devletin altyapıyı kuracağını, yatırımı ve üretimi işadamlarının yapacağını kaydeden Erdoğan, "Yol var mı, var. Karayolu, tren yolu, havayoluyla tekmili birden var." ifadelerini kullandı. 

Türkiye'nin enerji noktasında gayet iyi bir yerde olduğunu dile getiren Erdoğan, Türkiye'nin her yerine 7 gün 24 saat kesintisiz enerji verebilen bir sistem olduğunu kaydetti. 

Şehirlerin yaşanacak hale geldiğini belirten Erdoğan, kamu kurumları, belediyeler, özel sektörün her ihtiyacı karşılayacak bir şehircilik örneğini ortaya koyduklarını söyledi. 

Türkiye'de gerek ortaöğretim ve yüksekokul düzeyinde gerek lisans, yüksek lisans ve doktora düzeyinde iyi yetişmiş insan potansiyelinin mevcut olduğunu dile getiren Erdoğan, Türkiye'nin üretimden ihracata her konuda bilgi, tecrübe ve potansiyel sahibi olduğunu belirtti. 

- "Onlar, yan gelip yatarak para kazananlardan değil"

En mütevazisinden en büyüğüne kadar çok çalışkan, başarılı azimli bir iş dünyasının mevcut olduğuna işaret eden Erdoğan şöyle devam etti:

"Havaalanından gelirken, elleri paslı, nasırlı, çalışkan, gayretli, Kahramanmaraş'ın kahraman iş dünyasını gördüm. Onlar gayretli. İsim vermeyeceğim, onlar bazı komşularda olduğu gibi yan gelip yatarak para kazananlardan değil. Kir, pas çalışarak kazananlardan. Söz konusu Maraş olduğunda bütün bunları iki, üç, on katıyla çarpmak lazım. Kahramanmaraş'a geldiğim andan itibaren gördüğüm heyecan, coşku, şu anda karşımda duran şu manzara, ülkemizin ve şehrimizin geleceği için bana çok büyük ümit veriyor. Gösterdiğiniz bu samimi ilgi için teşekkür ediyorum."

- "Bu inancı kimse çökertemez"

Erdoğan, Türkiye'nin kalkınmasındaki sırrın, "tek millet, tek vatan, tek devlet, tek bayrak" anlayışında yattığını vurguladı. 

"Bir olacağız, iri olacağız, diri olacağız, kardeş olacağız, hep birlikte Türkiye olacağız." ifadelerini kullanan Erdoğan, bu inancı kimsenin çökertemeyeceğini söyledi.  

- Notlar

Kentte yapımı yeni tamamlanan spor kompleksinin bulunduğu alan ve çevresi Türkiye ve AK Parti bayraklarıyla süslendi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuşmasını dinlemek için gelen binlerce vatandaş, salonun dışında kurulan platformdan kongreyi ve konuşmaları takip etti.

Salona asılan pankartlarda "Haykır hakikati, inlesin dağ ile taş. Seni yalnız bırakmaz her ferd-i Kahramanmaraş", "Maraşlı şairdir, Maraşlı yazar. Emir gelsin Reis'ten Osmanlı tokatıyla tarih yazar" ifadeleri dikkati çekti. Ayrıca "Tek millet, tek bayrak, tek vatan, tek devlet" yazılı bir pankartla da "Rabia" vurgusu yapıldı.

Salonda bulunan bir kişinin ise AK Parti ve Türkiye bayraklarının arasında MHP bayrağı salladığı görüldü.

HABER FOTOĞRAFLARI

- Erdoğan'ı zeytin dalı ile karşıladılar

Erdoğan, konuşması sırasında kendisine seslenen bir gruba, "Sağlık meslek liselerini bitirenler, hemşire yardımcısı olarak göreve başlayacak. Ondan sonra terfi edeceksiniz, terfi ettikçe de hemşire ve daha sonra da hemşirelikte terfiye başlayacaksınız." diyerek karşılık verdi.

Öte yandan Erdoğan, şehre gelişinde, uçaktan indikten sonra Karacasu Mahallesi Kavşağı'nda bekleyen vatandaşları selamladı, çocuklara oyuncak dağıttı. MADO çalışanları, "Sayın Cumhurbaşkanım, madalyalı şehre hoş geldiniz" yazılı pankartla Cumhurbaşkanı Erdoğan'ı selamladı.

Geçtiği güzergahta bulunan vatandaşlar, ellerindeki Türk bayrağı, zeytin dalları ve karanfillerle Erdoğan'a sevgi gösterisinde bulundu.

Kongreye Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, TBMM Başkanvekili ve Adıyaman Milletvekili Ahmet Ünal, AK Parti Genel Başkan Yardımcıları Mahir Ünal, Mustafa Ataş, KahramanmaraşBüyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, milletvekilleri ve partililer katıldı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 11 ay Önce

Buyuk Adamsın masaAllah masaAllah.halki düşünen ilk lider .ama belediye baskaniniz harac kesiyor oy yok

MARAŞLI
MARAŞLI - 11 ay Önce

ARTIK ÜLKEDE İKTİDARIN DEGİŞME ZAMANI GELDİ YENİLİK DEGİŞİM GEREKLİ İYİ PARTİ BU DEFA BİR DEFADA BUNU DENEYECEZ

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 10 ay Önce

tıpkı hızlı trenin geçiği gibi değil mi...

Ali
Ali - 11 ay Önce

Yatırım yapılıyor ama belediye alt yapı yapmıyor sanaayıi genısleme sahası REİS DİYOR AMA BELEDIYE YAPMİYOR

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 10 ay Önce

Türkiye ve akpartı bayrakları ile ... deniliyor.
Nereden çıktı bu TÜRKİYE BAYRAĞI
TÜRK BAYRAĞI NEDEN DEĞİL ?
Yine gaz almaya gelmiş. Gaz alındı gidildi. Uyu maraşlım uyu.

Mustafa
Mustafa - 10 ay Önce

Ama daha hızlı tren gelecekti, uluslararası havalimanı gelecekti.. hadi hepsini geçtim kayseri yolu yapılacaktı bitecekti....:))

21.dönem pomem
21.dönem pomem - 10 ay Önce

Adalet bir gün herkese lazım olacak işte o zamn...

kahraman
kahraman - 10 ay Önce

erdoğanı çok severim türkiyeyi yönetmede mükemmel fakat kahramanmaraş asla hakettiği hizmeti almıyor üzgünüm ama durum böyle..yol dersen otoban geçmiyo hızlı tren dersen ana güzergahı 25 km içe çekip transit bir geçit olmuyo kıytırık bir tali bağlantı heryere stadyum yapılıyo bize bişey yok küçük küçük şehirlere günde 20 uçak inip kalkarken bize 1 bilemedin iki uçak zor iniyor herkez ya adana ya antepten uçuyor her tarafa şehir hastaneleri yapılırken bizde tık yok maalesef üzgünüm ama durum bu

marcus
marcus - 10 ay Önce

teferruat


SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55