Dedeoğlu: AKP yolsuzluk dosyasını örtbas etmek istiyor

MHP, yolsuzlukla suçlanan 4 bakan hakkında komisyondan bağımsız rapor hazırlayacak. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu çalışmanın ana rapora ilave edilme zorunluluğu bulunduğunu söyledi.

Dedeoğlu: AKP yolsuzluk dosyasını örtbas etmek istiyor

MHP, yolsuzlukla suçlanan 4 bakan hakkında komisyondan bağımsız rapor hazırlayacak. MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu çalışmanın ana rapora ilave edilme zorunluluğu bulunduğunu söyledi.

05 Ekim 2014 Pazar 08:37
Dedeoğlu: AKP yolsuzluk dosyasını örtbas etmek istiyor
banner208
17-25 Ara­lık bü­yük rüşÂ­vet ve yol­suz­luk ope­ras­yon­la­rı­nın ar­dın­dan es­ki ba­kan­lar Mu­am­mer Gü­ler, Za­fer Çağ­la­yan, Ege­men Ba­ğış ve Er­do­ğan Bay­rak­tar hak­kın­da sav­cı­lık ta­ra­fın­dan ha­zır­la­nan fez­le­ke­ler Mec­li­s'e gön­de­ril­di. TBMM 5 Ma­yıs'ta so­ruşÂ­tur­ma ko­mis­yo­nu kur­ma ka­ra­rı al­dı. An­cak AK Par­ti­'nin üye bil­dir­me­me­si ne­de­niy­le ko­mis­yon 8 Tem­muz'da ku­ru­la­bil­di. Ko­mis­yon ilk top­lan­tı­sı­nı 9 Tem­muz'da ger­çek­leşÂ­ti­re­rek gö­rev da­ğı­lı­mı yap­tı. O ta­rih­ten son­ra ça­lışÂ­ma­ya başÂ­la­mak için ise top­lan­ma­dı.
 
”˜DOSYAYI GİZLEDİLER'
 
MHP Kah­ra­man­ma­raş Mil­let­ve­ki­li Me­sut De­de­oğ­lu, AK Par­ti­'nin rüşÂ­vet ve hır­sız­lık olay­la­rı­nı mil­let­ve­kil­le­rin­den, ba­sın­dan ve ka­mu­oyun­dan giz­le­me­ye ça­lışÂ­tı­ğı­nı be­lirt­ti. Ko­mis­yon ça­lışÂ­ma­la­rı­nın da bu ne­den­le ge­cik­ti­ril­me­ye ça­lı­şıl­dı­ğı­nı vur­gu­la­dı. Cum­hur­başÂ­kan­lı­ğı se­çim­le­rin­den ön­ce ko­mis­yo­nun ça­lışÂ­ma­ya başÂ­la­ma­sı­na mü­sa­ade edil­me­di­ği­nin al­tı­nı çiz­di.
 
”˜AKP İD­Dİ­ALA­RI ÖRT­BAS ET­MEK İS­Tİ­YOR'
 
MHP ola­rak yol­suz­luk ve rüşÂ­vet olay­la­rı­nın üze­ri­nin ör­tül­me­si­ne mü­sa­ade et­me­ye­cek­le­ri­ni di­le ge­ti­ren De­de­oğ­lu, ko­mis­yo­nun MHP'­li tek üye­si ola­rak dos­ya­la­rı in­ce­le­di­ği­ni ve ken­di ra­po­ru­nu ha­zır­la­ya­rak ko­mis­yon başÂ­kan­lı­ğı­na ve­re­ce­ği­ni be­lirt­ti. De­de­oğ­lu, ay­nı dü­şün­ce ya­pı­sı ile gi­de­cek ol­ma­sı ha­lin­de id­di­ala­rın ya­zı­la­cak ra­por­da da ka­pat­mak is­te­ne­ce­ği­ni vur­gu­la­dı.
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
canli 2014-10-07 12:41:29

cemaziyyel evveliniz mälumken neden hälä konusuyorsunuz bari edepli olunda susun birazcik kime ne ugruna usaklik ettiniz zamaninda.sizi terörist ilan eden bir kadinin elini öptünüz buda yetmedi bankalari hortumladilar siz onlari korudunuz tabi payiniza düsen neydi bilmiyoruz eminim bu dönemde calinanlarin on kati kadar sadece siz hisse aldiniz.

Avatar
yorum 2014-10-06 14:41:46

dürüstsen 2000 yılında ülkeyi soyan bankaları boşaltan dsp nin kuyruğu olan MHP hırsızlarının peşine düşmezdin

banner215

banner122

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225