Dedeoğlu: Yeni Türkiye Bölünmüş Türkiye'dir

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu Yeni Türkiye'den kastedilen şeyin Bölünmüş bir Türkiye olduğunu iddia etti.

Dedeoğlu: Yeni Türkiye Bölünmüş Türkiye'dir

Milliyetçi Hareket Partisi Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu Yeni Türkiye'den kastedilen şeyin Bölünmüş bir Türkiye olduğunu iddia etti.

02 Eylül 2014 Salı 07:33
Dedeoğlu: Yeni Türkiye Bölünmüş Türkiye'dir
MHP Kahramanmaraş Milletvekili Mesut Dedeoğlu, gündeme dair sorularımızı cevaplandırarak iktidara yüklendi ve “Yeni Türkiye” söylemini tehlikeli bulduğunu ifade ederek, şu açıklamalarda bulundu; 

“İktidar bir ”˜Yeni Türkiye' söylemidir tutturdu. “Yeni Türkiye” dedikleri, bölünmüş bir Türkiye. Doğu tamamen bölünmüşlüğün içerisinde. Hayvancılık ve tarımın bittiği,  esnafın, işçinin yok edildiği bir dönem. Milliyetçilik duygularının yok edilemeye çalışıldığı,  İstiklal Marşı'na,  Türk Bayrağına, duygu ve hislerin köreltilemeye çalışıldığı bir nokta.  Neme lazımcı olmuş bir Türk halkı. Yeni Türkiye diye kastettikleri bu.”

Diğer yandan ülkede demokrasinin kaybolduğunu vurgulayan, Dedeoğlu; “İleri demokrasi diyorlar. Türkiye'de, bu gün demokrasi var mı yok mu konuşmak tartışmak lazım. Bu gün her basın mensubu istediğini yazabiliyor mu? Yazanlarda ekmeğinden işinden oluyor. Herkes bunlar ne zaman gidecek onu bekliyor” dedi.

KAHRAMANMARAŞ'IN HANGİ PROBLEMİ ÇÖZÜLDÜ?

Ak Parti iktidarı döneminde Kahramanmaraş'ın hiçbir probleminin çözülmediğini iddia eden Dedeoğlu;  “Evet, 12 yılda Türkiye'de çok değişti. Fakat olumlu yönde değişen hiçbir şey yok. Göz boyama, birkaç yatırım. Ki Kahramanmaraş'ımıza daha hiçbir yatırım gelmedi. Yol problemleri çözülmedi, sağlık, eğitim, turizm vs. hiçbir alanda problemlerimiz çözülmedi.

Şimdi soruyorum, 12 yılda ilimizin hangi problemi çözüldü, hangi yatırım geldi? Sakın ola bir Şehir Hastanesi demesinler. O da yapılmasaydı zaten Kahramanmaraş'ı tamamen defterden silmiş olacaklardı.

Üstelik o hastane ile Kahramanmaraş'ın yatak kapasitesi aşağıya düştü. Birçok bölüm ve cihaz olmadığı için insanlarımız hayatını kaybetti.

Kahramanmaraş olarak neyine yeni Türkiye diyeceğim” diye konuştu.


MİLLİYETÇİLİK DUYGULARI KÖRELTİLDİ

Toplumun duyarsızlaştığını, sadece tüken bir toplum haline geldiğini ifade eden Dedeoğlu;  “Yeni Türkiye'nin içerisinde bir nemelazımcılık oluştu. Toplum yönetme mühendisliği, algı mühendisliği diye bir algı çıkardılar. Bu nedir? İnsanların beynini yıkama, her şeyi yavaş yavaş, alıştıra alıştıra kabullendirmeyi başardılar.

Bunun bir örneğini vereyim; bir zamanlar halka “kimin idam edilmesini istersiniz” diye sorulsa; herkesin cevabı; “Abdullah Öcalan, İmralı canisi, bebek katili” olurdu.

Sayın Bülent Arınç, geçen yıl çıktı TV'lere; “Ben çok iyi tanırım okuldan, namazlı abdestli çok iyi bir insan” dedi. Bu algıyı da yıktılar. Maalesef ki; bu algı mühendisliği ile bizim örf adetlerimiz yok oldu. Bununla beraber, bayrağımıza, atamıza, toprağımıza milletimize, şehirlerimize yaklaşımlar farklılaştı.

Uzun lafın kısası yeni Türkiye'de, insanlar hazırcılığa alıştı, bir tüketim toplumu yarattılar. Bir paket, bir çuval gıdaya oyumuzu teslim eder hale geldik. Toplum “Bana değmeyen yılan bir yaşasın” şeklinde düşünür oldu.

İşte yaşlısına bakan, bakım aylığı alıyor, dul maaşı alanlar var, öğrenci parası vs. odun kömür alıyor. Vatandaş, “Ben şekilde hayatımı devam ettiriyorum. Geçimim bu şekilde sağlanıyor” şeklinde düşmüyor. Oysaki bu memleketin geleceğini, bizden sonrakilere bırakacağımız mirası düşünmek gerek.

Tahsil yapmış, Türkiye'nin dünyadaki konumunu iyi bilenler bunlara oy vermiyor. Emin olun sadece bir şekilde rant sağlayan,  menfaati olanlar veriyor. Fakir vatandaş ise aldığı üç beş kuruşluk yardımla avutuluyor” diye konuştu.

“MHP'nin Yerel seçimlerde Kahramanmaraş'ta % 32'lik bir oy aldığını fakat Cumhurbaşkanlığı seçiminde bu başarının yakalanamadığını” sorduğumuz da ise Dedeoğlu'nun cevabı şekilde oldu;

“Cumhurbaşkanlığı seçiminde yaz dönemi olması sebebiyle, vatandaşın tarlalarda, bağlarda bahçelerde işinin başında olması, büyükşehirlerde yaşayanlarında tatilde veya yazlıklarında olması sebebiyle, katılımda düşüklük oldu. Zaten sadece ilimizde değil, Türkiye genelinde katılım oranı azdı. Sonuç itibari ile genel olarak bakarsak, muhalefet partiler kendi oylarını almış durumdalar.

Tam bir katılım olsaydı 1. Turda seçilemezdi. Bunu kendileri de çok iyi biliyorlar.

 Diğer yandan, ilimiz ve Türkiye genelinde Ak Partinin almış olduğu yüzdelik dilimi gerçek yüzdelik oy oranını yansıtmıyor. Herkes bu gerçeği biliyor. Sandık, seçim kuruluna teslim edilinceye kadar oyların başına gelen kazaları hepimiz biliyoruz. Ama güç kendilerde olduğu için üstünü kapattılar.

Gün gelecek, kendilerinin çıkartmış olduğu bu Türk adalet sisteminde kendileri hesap verecekler. Bundan kimsenin endişesi olmasın. Bu toprakları kimseye peşkeş çekemezler. Kahramanmaraş'ta bir şey yok, ama büyükşehirler özelliklede sahillerde peşkeş çekilmeyen arazi kalamadı. Bu gelecek nesillere bizim mirasımız olacaktı. Ama hesabını verecekler.”  

ÜÇ YIL ÖNCE YAPTIĞI ÇAĞRISINA CEVAP BULABİLDİ Mİ?

Dedeoğlu; “3 yıl önce, seçim bitmiştir, sandık ortadan kalkmıştır, artık Kahramanmaraş'ı düşünüp hep birlikte hareket etmeliyiz, çağrısında bulundum. Bu zamana kadar olmadı, 24. Dönemde birlik içerisinde Kahramanmaraş'ın bütün problemlerini çözelim dedim. Ne iktidar partisinden ne yöneticilerinden hiç bir yaklaşım görmedim.

Milletin vekilleri olarak, ayda bir kez yerel yöneticilerle, STK'larla, sanayicilerimizle, bürokratlarımızla bir araya gelelim problemleri tartışıp, çözümünü bulalım, Kahramanmaraş'ımıza yatırım alalım istedim. Ama olmadı.

Basın mensupları “Tek Başına Ordu” dediler bana. Kahramanmaraş'ımızın bütün sorunların meclise yazılı sözlü önergelerle taşıdım. Gündeme getirdiğim bir çok konuyu da bakanlık ve müsteşarlar dikkate aldı çözüme kavuştu. İnanın Ankara'nın Kahramanmaraş'ın sorunlarından hiç haberi yoktu. Çünkü hiç yanıltılmamış, taşınmamış. Duyuran olmamış. Ben taşıdım. Tek kişilik orduyum,  yalnız başıma çalışıyorum. Vazifem de bu sorunları taşımak. Ama gönül hep birlikte hareket etmek isterdi” dedi.

Kaynak: özgürhaber
Yükleniyor...
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
hakan bekmez 2014-09-03 22:13:16

Kahramanmaraş gibi hakikaten stratejik ve kapasite yani yapılabilirlik (arazi olumluluğu ve bolluğu, kalifiye eleman çokluğu, pekçok yerle bağlantısının olması vb.)bakımından tartışmasız en üstün olan bir şehir ve halk inanın abd'de olsaydı şuanda new york ile başabaş gidiyor olurduk isteyen istediği yorumu yapabilir ama gerçek bu...!

Avatar
hakan bekmez 2014-09-03 22:11:05

ayrietten Kahramanmaraş garip bir şekilde kendi ülkesinden zulüm baskı ve dayatma gören tek şehir konumunda... malum iktidar Kahramanmaraş dışındaki neredeyse tüm illere illegal bir şekilde hem belediye bütçesini çok fazla aktarıyor, ayrıca devletin görevi olmadığı halde pekçok özel yatırımı yine bazılarına devlet eli ile yapılıyor o da yetmezmiş gibi hile ile özel ihalelere gereksiz, çapsız ve güçsüz firmalar zorla ihalelerde kazandırılıyor... ayrıca hükümet sanki işadamıymış gibi kendi de belirlediği bazı illere yatırım paravanlığı yapıyor ayrıca yapılan tüm istismarlara göz yumuyor

Avatar
hakan bekmez 2014-09-03 22:07:36

ayrıca şunu da ekleyeyim bir kardeşim Kahramanmaraşın verilen teşviklerden neden yararlanmadığını iddia ediyor kusura bakmayında teşvik sadece para ile olmaz Kahramanmaraşlı yatırımcıların ve girişimcilerin teşviklerden istedikleri gibi yararlanabilmeleri için öncelikle bölgesel altyapı yatırımları yapılmalı, serbest bölge, gümrük bölgesi transit ticaret bölgesi gibi bunlar olmadığı sürece Kahramanmaraşlı yatırımcılar bir iş yapabilmek için ihtiyaç olunan bedelin en az 3 katını ödemek durumunda kalır bu halde de kimse kolay kolay yatırım yapamaz...!

Avatar
gg 2014-09-03 12:39:10

:)))))))))

Avatar
mtn46 2014-09-03 02:12:56

yahu bu kadar cahillik olmaz maraşta kaç tane adam bu şekilde ölmüş eski devlet hastanesi aciliyle beraber çalışıyor özel hastaneler ne güne duruyor tabi acil durumlarda hadi o siyasetçi yabiki iktidar partisine vuracak buna siz nasıl sazan gibi düşersiniz sorsana sen iktidar oldugunda bu şehre ne hizmetinizi gördük diye 15 sene evvel maraşımız ne haldeydi birde şimdiki haline bakın yerel yönetim elinden geleni yapıyor hükümet bu güne kadar şehrimize teşfik vermiyormu ya tarım hayvancılık gidin de teşvik alanlara sorun hükümet neler veriyor araştırın biraz göreceksiniz.

Avatar
ALİ 2014-09-02 16:02:47

DAHA NEDEN BAHÇELİNİN PEŞİNDESİNİZ SAYIN DEDE OĞLU BUNDAN ÖNCE DSP NİN KUYRUĞUNA TAKILAN MHP ŞİMDİ İSE CHP NİN PEŞİNDEN KOŞUYOR İÇİNİZDE BU PARTİYE ÖNDER OLACAK ADAM YOK MU SEÇİMLERİ KAYBEDEN BAHÇELİ HALA PARTİNİN BAŞINDA YAZIK BU MHP YE BAHÇELİ OLDUĞU MÜDDETÇE MHP YE OY VERMEYECEĞİM VERDİRMEYECEĞİM

Avatar
hakan bekmez 2014-09-02 15:28:34

sen ne yaptın ki bu iktidar bozması ne yapacak Allah aşkına bir gün Kahramanmaraş'a yatırım yönlendirdin mi sayın dedeoğlu...! milletvekili forsunla heryerde herşeyin en iyisini elde ediyorsun ama Kahramanmaraş için nüfuzunu kullandığına birgün bile şahit olmadım ki bu sadece mhpli Kahramanmaraş milletvekilleri için geçerli değil ak partili vekillerde sadece meclis koltuğunda oturuyorlar bakan seçilmemesine rağmen sayın ünal'dan tık ses yok gerçekten anlaşılmaz bir durum... erdoğanın yeni türkiye iddiası bölünmüşlük değil ülke zaten bölük börçük...

Avatar
ömer46 2014-09-02 14:24:20

çok doğru bir tespit hastane uzak olduğu için kalp krizi geçiren bir çok hasta yeşimeden ölmüştür. türkoğlundan gelen bir hasta 20 km hada fazla yol katederek hastaneye gelmek zorunda kalmıştır. bir yere bir yatırım yapıyorsanız oranın önce yol-alt yapı gibi projelerini bitirmeniz lazım. aksu tarafından her ne kadar bir yol varsada atıl durumdadır. derhal yapılması gerekmektedir...

banner122

banner215

banner124

banner154

banner191

banner126