Destici: Bu seçim Alperenler için şahlanış seçimleri olacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu seçimler Büyük Birlik Partimiz, Alperenler için hem bir zafer hem de şahlanış seçimleri olacak." dedi.

Destici: Bu seçim Alperenler için şahlanış seçimleri olacak

Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, "Bu seçimler Büyük Birlik Partimiz, Alperenler için hem bir zafer hem de şahlanış seçimleri olacak." dedi.

Destici, Kahramanmaraş'ta partisinin merkez Onikişubat belediye başkan adayı Fulya Köse'nin seçim ofisinin açılışında yaptığı konuşmada, yerel seçimlere farklı bir stratejiyle hazırlandıklarını, çalışmaları da bu şekilde yürüttüklerini belirtti.

Yerel seçimlere Türkiye'de daha önce yaşanmayan şekilde ittifaklarla gidildiğini dile getiren Destici, partilerinin seçimlerde bugüne kadar aldığı en yüksek oyu alacağını söyledi.

Seçimlerin Büyük Birlik Partisi'nin en çok belediye başkanlığı kazandığı seçim olacağını vurgulayan Destici, "Buna da yürekten inanıyorum. Bu seçimler Büyük Birlik Partimiz, Alperenler için hem bir zafer hem de şahlanış seçimleri olacak." değerlendirmesinde bulundu.

Destici, hazine yardımı almadıklarına da dikkati çekerek, seçime 12 partinin katıldığını fakat seçim yardımını 5 partinin aldığını, bunun da çok acı verici olduğunu kaydetti.

Bu kapsamda bir düzenlemenin gerektiğini dile getiren Destici, "Bunun çözüm yolları var. Bütün seçime katılan siyasi partilere seçim yardımı olarak bir taban para verirsiniz, diğerlerini de aldığı oya göre dengelersiniz. Öyle bir siyasi partiler kanunu yaparsın ki devlete kafa tutan, terör öven ve destekleyen, teröristlerin cenazelerine katılanları yardımdan mahrum edersin. Bununla ilgili yasal düzenleme yapmak zor değil." diye konuştu.

- "Cumhur İttifakı'nın ruhuna bağlı kaldı"

Destici, 30 büyükşehirde belediye başkan adayı göstermediklerini anlatarak, şunları kaydetti:

"Hem 16 Nisan referandumundaki duruşumuza hem 24 Haziran'daki duruşumuza, Cumhur İttifakı'nın ruhuna bağlı kaldık. 30 büyükşehirin ilçe belediye başkanlıklarında hem de diğer 51 ilin ilçe belediye başkanlıklarında biz kendi adaylarımızla seçime giriyoruz. Bunun istisnası var mı? Var. Doğu ve Güneydoğu'da siyasi bölücülere karşı o bölgede hangi partinin adayı öndeyse onu destekleyeceğiz. Bizim de önde olduğumuz yerlerde biz de bu desteği bekliyoruz dedim. Bu hassasiyeti gösteren başka parti olmadı."

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2019, 09:06
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ejder YILMAZ
Ejder YILMAZ - 8 ay Önce

Bu da kendini nimetten saymıyormu gülüyorum haline.Yahu sen utanmadan gittin Güç'e taptın.Güçlünün yanındayım dedin.Halen kendi partinin vekili bile değilsin.AKP'nin vekili BBP'nin genel başkanı.Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu.

Isa
Isa - 8 ay Önce

Rahmetli Muhsin baskanin kemikleri sizliyordur.

sade  vatandaş
sade vatandaş - 8 ay Önce

Ruhun şad olsun MUHSİN BAŞKAN, gelde gör kimlere kaldı siyasi davan, yazık, koltuk , makam sevdası ve sonuçları.

Sait şerefoğlu
Sait şerefoğlu - 8 ay Önce

Sen alperenlerin yüz karasısın ve senin peşindeki arkandaki o sahtekarlar da senin gibi .sen bbp bitirien masondan başka bir sey degilsin .

aliii
aliii - 8 ay Önce

Hangi alperenlerin şahlanışı olacak? Alperen mi kaldı? Kendi istikbalini alperenlerin istikbaline tercih edip hareketi bitirdiniz. Hazine yardımına ne gerek var ki , millet vekilliğini kaptın ya.

SİYASETİ BİTİREN ADAM MUSTAFA
SİYASETİ BİTİREN ADAM MUSTAFA - 8 ay Önce

GÖNLÜM SENİ ARIYOR NEREDESİN MUHSİN BAŞKAN :( RUHUN ŞAD OLSUN

WQW
WQW - 8 ay Önce

KENDİSİNİ BÜYÜK BİRLİK PARTİSİ GENEL BAŞKANI SANIYOR. BEYİM SİCİLİNE BAK, AKP MİLLET VEKİLİ SEÇİLMİŞTİR YAZMOIYORMU...???

SIRADAKİ HABER

banner122