Destici'den tasarruf önlemi: 100 TL'lik et almıyorum, kuzu kestiriyorum

BBP lideri Mustafa Destici, katıldığı canlı yayında kasaptan 100 TL'lik et almaktansa kuzu kestirdiğini ve bu şekilde tasarruf ettiğini anlattı.

SİYASET 10.01.2022, 15:18
Destici'den tasarruf önlemi: 100 TL'lik et almıyorum, kuzu kestiriyorum
banner257

 Cumhur İttifakı ortaklarından Büyük Birlik Partsi'nin (BBP) Genel Başkanı Mustafa Destici, TV100'de Pınar Işık Ardor'un programına konuk oldu. Türkiye'deki son dönemde artan fiyatlarla ilgili konuşan Destici vatandaşa tasarruf önerisinde bulunurken kendi aldığı bir önlemi şu ifadelerle  anlattı:

"Her mesele ekonomik... Ben kasaba gidip 100 liralık et almıyorum. Gidip kuzuyu kestiriyorum ya da toplu bir hayvanı oradan parçalayıp alıyorum. Şimdi buna dikkat ediyorum. Buna herkes dikkat edebilir. Herkes bu imkanı bulamayabilir, bu ayrı mesele..."

Destici konuşmasının devamında zenginlerin CHP ve İYİ Parti'ye oy verdiğini iddia ederek şu ifadeleri kullandı:

"Bu ülkede en zenginler CHP ve İYİ Parti'ye oy veriyor, yani en yüksek gelire sahip olanlar. Etiler, Nişantaşı, Beşiktaş'ta yüzde 80 alıyor CHP... İzmir'de Karşıyaka, Ankara'da Çankaya... Bütün zenginler, seküler hayat yaşayanlar CHP'ye oy veriyor ağırlıklı olarak ve şimdi İYİ Parti'ye oy veriyorlar.

Bize oy verenler orta sınıf ve altı... Onun için benim seçmenim bunu (ekonomik kriz) hissediyor. Buna en vakıf olan siyasetçilerden biriyim. Çünkü hayatın içinden geliyorum."

Yorumlar (26)
Osmaniyeli 3 hafta önce
Muhsin başkan 'ın tırnağı olamazsın..
vıyy 2 hafta önce
Ekmek bulamıyorsanız pasta yiyin demiş
Ahmet 3 hafta önce
Yanlış bu ülkede zenginlerin hepsi akapeye oy verir özellikle maraşta fabrikadaki işçileride akapeye oy vermeye teşfik ederler akape zengin partisidir
Ede 3 hafta önce
Afiyet olsun!
Alaaddin 3 hafta önce
Ya bunlar ne yiyor ne içiyor anlamıyorum. . Hepsinin beyni sulanık. .
Dogrusoyler 3 hafta önce
Ar damarı çatlamış insan biraz utanır Allah'tan korkar koltuk insanı insanlıktan çıkartirmis onu en son Destici denen insan
Enver FINDIK 3 hafta önce
Mustafa Desticinin önce ne söylediğini iyice bir oku ondan sonra yorum yap beyefendi sadace başlığa bakarak değil.
Ceritli 3 hafta önce
Davasini satan adam degilmi bu
Bertizli 3 hafta önce
Bu milletle geçin dalganızı , sandıkta hissenize ne düşeceğini göreceğiz.
K MARAŞLI 3 hafta önce
Muhsin başkanın bırak tırnagını ayağının tozu olamassın vekil oldu olalı ha bire saçını tarıyor parlatıcı sürerek gurur abidesi dava arkadaşların nerde tek vekil olmak için menfaatin için hepsini sattın daha bide çıkıp konuşuyorsun şunu açık belirteyim ittifaka alınmamalı kardan çok zararı var eger Destici itifakta olursa zararı olur ben oy vermem benim gibi düşünen yüzler var ha gidip chppkkip bunlara da vermem boş atarım
Cumhur 3 hafta önce
Hdp milletvekili semra güzel'in dağdaki terörist sevgilisiyle boyboy resimlerini görmezden gelip, sayın destici'nin sözlerini cımbızlayarak yayınlamak hiç hoş değil
EDİTÖR 3 hafta önce
İki gündür sür manşette bulunan ve kaldırmadığımız, sürmanşette tutmaya devam ettiğimiz haberimizi görmüyor da bu yorumu yapıyorsan Allah gözünü açsın. Yok gördüğün halde sırf çamur atmak, karalamak, Hak düşmanlığı yapmak için yaptıysan bu yorumu hakkımız helal değildir.
Akılsız açıklamaya cevap 3 hafta önce
İki durumun birbiri ile ne alakası var? Sen karsilastirdigina göre birşeyleri gizleme peşindesin. İkisi de haber değeri olan, haberi yapılan konular!
Mehmetharbii 3 hafta önce
Aslında fakirin partisi ekmek partisi. Zenginin partisi o dönem hangi hükmet hangi partiden se zenginde o partiden yana zenginler koşmaz hazıra konur fakir fukara koşar ama zenginin işi olur..
ede46 3 hafta önce
malesef ki bu seri bu sekilde uretilmis
Cumhur 3 hafta önce
Bir oturuşta bir domuzu yiyenleri görmezden gelip, domuz yiyenlerle kolkola yürüyüp onlarla kahvaltı muhabbeti edenleri değilde Alperenlerin liderine itibar suikastı kokan bir haberi öne çıkarıyorsanız bu sizin durduğunuz yerin sıkıntılı olduğu anlamına gelir, isteyen domuzunu yesin isteyen kuzusunu kesin isteyen kimle istiyorsa kahvaltısını yapsın herkese afiyet olsun.
kahraman 3 hafta önce
Kuzu eti ne haddimize onu senin gibiler yer. biz yarım kilo dana eti 2 tavukla ayı geçiriyoruz. Hadi tavuğu alıp balkonda besler bir çaresini buluruz da dana etini nasıl edeceğiz. Yarım kilo et için dana da alınmaz ki şimdi.
MEHMET YİNANÇ 3 hafta önce
Bir zamanda ne kadar memur ve emekli varsa, milletvekilliği karşılığında verilecek zammı da kestirmedi mi? Buna hadi ordan demezsem rahat edemem.
Cumhur 3 hafta önce
Haber46 fetöcümüsün nesin bir karar ver ne halt olduğun belli olsun
EDİTÖR 3 hafta önce
Bize kim FETÖCÜ diyorsa 7 göbekten FETÖCÜDÜr! FETÖCÜ olduklarını gizlemenin en kolay yolu FETÖCÜ olmayan birilerine FETÖCÜ demekten geçiyor. Aynaya baktığınızda aradığınız şeyi görecerksiniz...
Cevap 3 hafta önce
Akılsız mısın nesin? Bir karar ver!
MAMUT 3 hafta önce
Son yerel seçimlerde CHP = 30,12 İYİ Parti = 7,45, Toplam 37,57.
Madem işi iyi olanlar bunlara oy veriyor. Siz niye ülkenin Yüzde 63'ü fakir demiyorsunuz da fakirler bize oy veriyor diye seviniyorsunuz.
Yakıp can 3 hafta önce
Mal varlıkları bir kaç maaş hakkı da eleştiri mülakatla ise alma hakkında tek eleştiri yapan osman Öcalan ile ilgili eleştiri yapan kişi. Yalnız hdp milletvekili pkk ile fotoğraf i çıkan kadın vekil için degil meclisi gök kubbeyi yere serecek adamlar nerede hani.
Elbistanlı 3 hafta önce
Mari antuanet mantığı işte gülersiniz ağlarmısın
hakan 2 hafta önce
aklımızla dalga geçiyorlar
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 29 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı