Deva Partisi İl Başkanı Karatutlu Kahramanmaraş Gündemine Dair Açıklamalarda Bulundu

Deva Partisi Kahramanmaraş İl Başkanı Uzm.Dr. İrfan Karatutlu Kahramanmaraş gündemine ilişkin bir haftalık olayları değerlendirdi. karatutlu, Ak parti Milletvekilleri Mahir Ünal ve Cihat Sezal'ı eleştirirken Ak Parti Dulkadiroğlu Teşkilatının Güzelyurt Bertizliler Camii mekânında yaptıkları programı da eleştirdi.

SİYASET 06.12.2021, 00:06
Deva Partisi İl Başkanı Karatutlu Kahramanmaraş Gündemine Dair Açıklamalarda Bulundu
banner257

Deva Partisi İl Başkanı Uzm.Dr. İrfan Karatutlu Kahramanmaraş gündemine ilişkin bir haftalık olayları değerlendirdi. Bundan sonra haftalık olarak şehrin gündemine dair konular hakkında açıklama yapacaklarını dile getiren İrfan Karatutlu şunları söyledi.

Kahramanmaraş milletvekili Cihat Sezal, Deva Partisi Genel Başkanı Sayın Ali Babacan’ın bir Tv kanalındaki programını seyrettikten sonra, Sayın Genel Başkan hakkında siyasi nezaketten uzak bir sosyal medya paylaşımı yapmıştır. Deva partisi Kahramanmaraş İl Başkanlığı olarak adı geçen milletvekiline ‘Buna benzer boş işlerle uğraşmak yerine, yılsonuna kadar bitirme sözü verdiği Arsan Kavşağı Çalışmaları ile ilgilenmesinin Kahramanmaraş’a daha faydalı olacağı tavsiyesinde bulunduk. Arsan Kavşağı çalışmalarını sonuna kadar takip edeceğiz.

Kahramanmaraş Milletvekili Sayın Mahir Ünal Elbistan’da bir Hastane açılışında katılımcıların azlığından şikâyet etti. 70 yaşındaki vatandaşın :’’Geleceğimiz kalmadı,’’ şeklindeki ekonomik sorunlarla ilgili sesli tepkisine karşı, durumu geçiştirmeye yönelik açıklamalarda bulundu. İlgili vatandaş çağrılmalı ve derdi dinlenmeliydi. Aynı milletvekilinin bir başka konuşmasında ‘Türkiye’de 85 vilayet bulunuyor’ demesi, coğrafyadan da ne kadar bihaber olduğunun göstergesiydi. İktidar mensuplarına, vatandaşın bu tür tepkilerine alışmaları tavsiyesinde bulunuyoruz. Tepki veren vatandaşın akıbetini takip edeceğiz.

Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası ve Mali Müşavirler Odası düzenledikleri programlarda gerek içerik, gerekse çağrılan davetliler yönünden iktidar partisine ‘elimiz mahkûm, korkuyoruz, anlayın bizi’ görüntüsü çizdiler. Muhalefet partilerinin çağrılmadığı programlarda, iktidar partisi il başkanına resmi protokol kurallarının üzerinde yer verilmesi bunun en bariz göstergesiydi. Çevre derneklerinin ve muhalefet partilerinin görüşünün alınmadığı ‘Aksu ve Erkenez Çayının Kirletilmesi’ sorunun tartışıldığı toplantının, çayı kirletmekte ısrar edenlerin çoğunun üye olduğu Ticaret ve Sanayi Odasında yapılması ayrı bir tartışma konusuydu. Kahramanmaraş meslek örgütleri ve STK ‘larının bu tür ayrımcı tavırları not edilmeye değerdi.

Akp Dulkadiroğlu Teşkilatının Güzelyurt Bertizliler Camii mekânını kullanarak, kutsal mekânları siyasete bulaştırarak toplantı yapması, sorumlular hakkında yasal süreci olan bir faaliyetti. Valilik gerekli sorumluluğu alarak müftülük ve Akp tarafları hakkında gerkli soruşturmayı yapmalıdır. Toplantıya toplantı mekanını bildikleri halde Dulkadiroğlu Belediye başkanı Necati Okay ve partinin ilçe başkanının da katılması ayrı bir umursamazlıktır. Konunun takipçisi olacağız. Deva partisi; sizlere, adaletin, özgürlüğün, eşitliğin, ehliyet ve liyakatin hakim olduğu bir iktidarda, bu tür olayların olmayacağı sözünü veriyor."

Deva Partisi İl Başkanı Uzm.Dr. İrfan Karatutlu bundn böyle her hafta şehrin gündemine ilişkin görüşlerini kamuoyuyla paylaşacağını açıkladı.

Yorumlar (9)
Ömer hayyam 2 ay önce
Celladına aşık olmuşsa bir millet
İster ezan, ister çan dinlet
İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet
Müstehaktır ona her türlü zillet.

Felek ne cömerttir aşağılık insanlara
Han, hamam, dolap, değirmen hep onlara
Kendini satmayan adama ekmek yok
Sen gel de yuh çekme böylesi dünyaya.
Tebrikler İrfan bey Kahramanmaraş da cesur insanlarda varmış
Hakkı İSTER 2 ay önce
Keşke Kahramanmaraş'ın gerçek gündemlerini tespit etse de konuşsaymış. Bu kabil muhalefetlik olmaz ki. Bilineni ifade etmek yerine şehrin gelişmesi, kalkınması ve hataların telafisi için program ve projelerini anlatmasını isteriz.
keşke 2 ay önce
hakkı ister bey, keşke yorum yazarken gerçek gündemleri tespit edip yazsaydınız da bizde aydınlansaydık!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
marasli 2 ay önce
Sayın Karatutlu,
Sizde bu koltuk sevdası oldugu sürece olmaz.Samimi değilsiniz
halil 2 ay önce
kibir abidesine talim etmenizi anlayamıyoruz...?
Ahmet AZAK 2 ay önce
Koltuk sevdası olan iktidara payanda olur. Deva partisi şu anda mecliste bile değil, Deva Partisi ne verebilirki. Laf olsun torba dolsun.
samimiyet 2 ay önce
maraşlı bey samimi olmak için ne yazmak lazım acaba merak ettim
Bertizli bekir 2 ay önce
Doktor, 20 yıldır Maraşlılar hem oy verir hem de şikayet eder , maraşlı değişmeden maraş değişmez.
Hakkı İSTER 2 ay önce
Şehrimizin gerçek gündemini ucuz ve popülist siyaset üzerinden yapmamak lazım. Kahramanmaraş'ımızın sorunları herkes tarafından malum. Siyaset insanı görev alması halinde mevcut yanlışlardan hangilerini yapmayacağını açık sözlülükle beyan etmeli. Mevcut yönetim haklı olarak eleştiriliyor. Bunda hemfikiriz. Çözüme odaklanalım. Benim eleştirim bu. Anlayana...
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 23 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı