Deva Partisi Kahramanmaraş Teşkilatı Akaryakıt Zamlarını Bisikletle Protesto Etti

DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı artan akaryakıt fiyatlarına tepki göstermek ve sağlık için bisiklet kullanımının önemine dikkat çekmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “DEVA Bisiklette” diyerek ilk etkinliği Kahramanmaraş'tan başlattı.

SİYASET 07.11.2021, 12:40 07.11.2021, 12:49
Deva Partisi Kahramanmaraş Teşkilatı Akaryakıt Zamlarını Bisikletle Protesto Etti
banner257
banner226

DEVA Partisi Kahramanmaraş İl Teşkilatı artan akaryakıt fiyatlarına tepki göstermek ve sağlık için bisiklet kullanımının önemine dikkat çekmek amacıyla 81 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen “DEVA Bisiklette” diyerek ilk etkinliği Kahramanmaraş'tan başlattı.

"Kuzey Çevre Yolu'nda halkımızın can güvenliği tehlike arz ediyor. Tamamen ihtiyaçtan kendiliğinden ortaya çıkmış olan bu güzergaha bisiklet ve yürüyüş parkuru derhal yapılmalı ve ayrıca işlevini kaybetmek üzere olan Binevler Yürüyüş Yolu da derhal elden geçirilerek yenilenmelidir."

DEVA Partisi Kahramanmaraş Doğa Hakları ve Çevre Politikaları Başkanlığı organizesiyle Üngüt Bisiklet yolunda yapılan etkinlik Deva Partisi Kahramanmaraş Yerel Yönetimler Başkanlığı , Kadın Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığının ortak projesi olarak hayata geçirildi.

Sözlerine Kuzey Çevre yolu güzergahına doğal bisiklet ve yürüyüş yolu derhal yapılmalı diyerek başlayan Deva Partisi İl Başkanı Uzm.Dr. İrfan Karatutlu: "Deva Bisiklet'te diyerek bir etkinlik düzenledik. Genel merkezimizin organize ettiği 81 ilde eş zamanlı olarak başlatılan bir proje bu. Bu projenin amacı son zamanlarda akaryakıt fiyatlarına gelen fahiş zamlar ve sporu teşvik. Birinci sebep akaryakıt zamları artık ulaşımı temel ihtiyaçtan lüks ihtiyaca dönüştürmüş durumda. Buna artık dur denilmesi gerekiyor. Yönetilemeyen ülkenin sonuçlarını hep beraber çekiyoruz. Bundan dolayı da bunu protesto ediyoruz. Bir diğer sebep ise bisiklet sporunu teşvik etmek. Hem yerel yönetimlerden hem de iktidardan talebimiz şehir içindeki bisiklet yollarının fazlalaştırılması ve spor amaçlı, yakıt yakmayan bisiklete binmeyi daha fazla teşvik etmek istiyoruz. Özellikle Kuzey Çevre yolu doğal bisiklet ve yürüyüş olmuş durumda. Akşam üstü ve sabah saatlerinde burada halkımızın yürüyüş yaptığını ve bisiklet kullandığını görüyoruz. Burada bir parkur olmaması halkımızın güvenliğini de tehlikeye atıyor. Büyükşehir ve ilçe belediye başkanları halkımızın buradaki ihtiyacını görmek durumunda. Gerekli projelendirmeyle buraya ve daha başka alternatif güzergahlara çok güzel bisiklet ve yürüyüş parkurları yapılabilir. İnsanların kendi bisikletleriyle gidebileceği bir parkur maalesef henüz şehrimizde mevcut değil. Ayrıca Binevler yürüyüş yolu da bakımsızlıktan işlevini kaybetmek üzere. Buranın da derhal elden geçirilmesi ve güzergah üzerindeki engellerin derhal kaldırılması gerekiyor. İklim krizi artık dünyayı saran bir sorun olmaya başlamıştır. Paris iklim anlaşmasını da destekleyen DEVA Partisi olarak karbon salınımının daha fazla olmaması, doğaya zarar vermemek için bisiklet sporunun iyileştirilmesi teşvik edilmesi konusunda böyle bir çalışma başlattık. Bu tür etkinliklerimize tüm vatandaşlarımızı da davet ediyoruz." diyerek sözlerini tamamladı.

Yapılan etkinliğe Kahramanmaraş Deva Partisi İl Yönetim kurulu üyeleri, Kahramanmaraş Deva Partisi İl Doğa Hakları ve Çevre politikaları başkanı Avukat Aybala UZUN , İl Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanı Jeoloji Mühendisi Volkan DALYAN , Kadın Politikaları Başkanı Hatice KOÇ , Gençlik Politikaları Başkanı Ramazan HANÇER, İl başkan yardımcıları, ilçe teşkilat birimleri ve gönüllüler eşlik etti.

Daha sonra konuyla ilgili İl Başkan Yardımcısı ve İl Doğa Hakları ve Çevre politikaları başkanı Avukat Aybala UZUN da bir açıklama yaparak: 81 ilde eş zamanlı olarak bu etkinliği yapıyoruz. Akaryakıttaki bu yükseliş, ulaşım için ayrılan bütçenin hane halkının giderlerindeki payının büyümesine, tek başına bu maliyetin bile refah seviyesini ciddi ölçüde düşürmesine ve her vatandaşın normal ulaşım ihtiyaçlarının lüks tüketim sınıfına yükselmesine sebep oluyor. Fosil yakıt üretimi ile hava kirliliğinin artarak iklim değişikliğinin belirgin bir hıza ulaştığının görülmesi her sorumluluk sahibi insanın olduğu gibi bizleri de kaygılandırmaktadır. DEVA PARTİSİ olarak ; havayı kirletmeyen , yakıt gideri olmayan ve insan sağlığını koruyarak düzenli spor yapılmasına destek olacak , bisiklet kullanımının şehir içlerinde artmasını sağlayacak bisiklet yollarının önemli olduğunu savunuyoruz. NESİLLER ARASI ADALET diyoruz. İklim krizi ile mücadele ederek gelecek nesillere sağlıklı ve güvenli bir gelecek vaat etmek istiyoruz. Doğayı biz emanet olarak görüyoruz. Aslında bu bir sonraki nesiller için en büyük sorumluluğumuz onlara yaşanabilir bir dünya bırakabilmektir. Doğa Hakları ve Çevre Politikaları başkanlığı koordinesi ile , Yerel Yönetimler ve Şehircilik Politikaları Başkanlığı , Kadın Politikaları Başkanlığı ve Gençlik Politikaları Başkanlığı ile birlikte “İKTİDARIN ZAMMI VARSA , YURTTAŞIN YEŞİL PEDALI VAR “ diyerek açıklamasını tamamladı.

banner261
Yorumlar (4)
Ķ MARAŞLI 3 hafta önce
SİZDEN BU ÜLKEYE NE GELECEK NEDE DEVA OLUR HADİ BAŞKA YERDE OYNAYIN MUHALEFETLİGİ ADAM GİBİ YAPIN GİDİP CHP PKK FETÖYA YASLANARAK DEĞİL AKARYAKIT LİTRESİ 100 BİN OLSA YİNE DEVLETİMİ BIRAKMAM DAVAMI SATMAM CHP PKK FETÖ GELECEK DEVA İP TOPUNUZ BİRLEŞMİŞ SİNİZ SİZDEN BU ÜLKEYE FAYDA GELMEZ ZARAR GELİR BUNUDA İYİ BİLİYORUZ DÜNYADA OLAN KRİZDEN NEMALANMAYA ÇALIŞMAYIN BİZ KÖR SAGİR DEGİLİZ BU ÜLKEYİ SİZE EMANET EDECEK KADAR KAFAYI YEMEDİKKKKK
Ali kaya 3 hafta önce
Yakıta 1 kuruş bile zam gelmedi. Onlar güncelleme değil mi? Karadeniz’den gaz çıkışı ne oldu? Haber var mı?
SÜÇTÜ İMAMIN TORUNU 3 hafta önce
VAY CEHALET VAY.YAZOKLAR OLSUN.
SİZ PKK YANIDA OLMAYA DEVAM EDİN.TÜRK MİLLETİ SİZ HAÇLI OYUNCAKLARINI ASLA AFFETYECEKTİR.
DEF OLUN GİDİN KANDİLE VATİKANA AMARİKAYA..
ÖKKEŞ 3 hafta önce
Ede bisiklet alacak paramız yok ne diyorsunuz anlayamıyoruz ?
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 28 Kasım 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı