banner240

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'den kanser ve filtre açıklaması

Kahramanmaraş'ın Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz, sosyal medyadan yaptığı açıklamada Termik Santrallerin filtresiz çalıştırılmasına tepki gösterdi. Gürbüz açıklamasında ''Hemen yanıbaşımızda bulunan termik santralin filtre takması hayati derecede önemli. Tabiatla inatlaşmanın bedelini yine biz ödüyoruz.' dedi.

SİYASET 07.10.2021, 15:42
Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz'den kanser ve filtre açıklaması
banner257
banner226

Termik Santrallerin filtresiz çalışmasına tepkiler devam ediyor. Daha önce muhalefet milletvekillerinin eleştirdiği filtresiz termik santraller konusuna Ak Partililer de tepki göstermeye başladı. Termik santrallere filtre takılmasını erteleyen kanun değişikliğinin Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından veto edilmesine rağmen, termik santrallere filtre takılmadı ve zehir saçmaya devam etti.

Bu duruma muhalefet parti liderleri ve milletvekilleri çok büyük tepki gösterirken, son zamanlarda Ak partili milletvekilleri de tepkilerini ortaya koyuyorlar. Bunlardan biri de Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz. Sosyal medyadan bir açıklama yapan Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz şu ifadeleri kullandı:

Paris İklim Anlaşması ülkemiz açısından inşallah hayırlı sonuçlar verir. Elbistan’daki en büyük sorunlarımızdan biri olan hava kirliliğinin önüne geçmek için çok güzel bir fırsat. Elbistan’ımıza ve Türkiye’mize hayırlı olsun.

İçinde yaşadığımız tabiat bizim malımız değil, bize emanet. Hem canımız hem de manevi sorumluluğumuz açısından emanete sahip çıkmaya mecburuz.

Elbistan’da ölümlerin önemli bir kısmı kanserden. Maalesef bunun en büyük sebebi de karbon salınımı kaynaklı hava kirliliği. Hemen yanıbaşımızda bulunan termik santralin filtre takması hayati derecede önemli. Tabiatla inatlaşmanın bedelini yine biz ödüyoruz.

banner261
Yorumlar (7)
Kemal sulu 2 hafta önce
Filtre zaten var ama çalışmıyor. Sayin Başkan susmayın
Ökkeş 2 hafta önce
İklim guzellemsi ile bizi kandıracak lar...
İhanet anlaşması bu iklim değil...
Bir gece yarısı tüm partiler evet dedi...
Talimat büyük yerden ....
albustanlı yusuf 2 hafta önce
Elbistan'daki sağlık çalısanları, tabipler odası ,çevre mühendisleri neden sesini çıkartmıyor ? 300.000 kisinin hayatı risk altında,afsin elbistanın havasını suyunu katlediyorlar
Çernobilstan 2 hafta önce
30 yıl sonra kirlilikten elbistan, hayalet bir şehir haline geldiğinde ,siz belkide torunlarınızı göremeyeceksiniz
aga 2 hafta önce
narkozun etkisinde sayakliyor yarin aga babasi mahir kulagini ceker ben oyle bir sey demedim der
H.yusuf 2 hafta önce
Bu havanın yüzünden kendi memleketimizi bırakıp gurbetler de çalışıyoruz...
ökkeş. 2 hafta önce
ÇOK YAZIK BİZE ÇOK. PARANIN DEĞİLDE HAKLININ HAKLI OLDUĞU BİR GÜN GÖRECEKMİYİZ ACABA
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 19 Ekim 2021
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı