Erdoğan, Belediye Başkanları için 5 kriter belirledi

CUMHURBAŞKANI Tayyip Erdoğan, yerel seçimlerle ilgili 884 AK Partili belediyenin “icraat” karnesinin çıkarılmasını istedi. Beş kriter dikkate alınarak sahadan gelecek analizlere göre AK Parti Kongresi’nin ardından belediye başkanlarının yerel seçimlerdeki kaderi belli olacak.

Erdoğan, Belediye Başkanları için 5 kriter belirledi

AK Parti’de Erdoğan’ın talimatı doğrultusunda Mart 2019’da yapılacak yerel seçimler için takvim, sonbaharda başlayacak. Mevcut 884 belediyenin yanısıra tüm Türkiye genelinde bu sayıyı daha da artırmayı hedefleyen AK Parti’de yerel seçim çalışmaları da başladı.

ADAY BELİRLEMEDE 5 KRİTER

İlk olarak 24 Haziran sonuçlarına göre kazanılan ve kaybedilen yerler dikkate alınarak yerel seçim stratejisi ortaya konulacak. Bu çerçevede sahadan gelen raporlar doğrultusunda belediye başkan adaylarının sonbahardan itibaren netleştirilmesi bekleniyor. Adaylar belirlenirken ilk olarak icraat karnelerine bakılacak. Buna göre, mevcut başkanların icraatları, halkın memnuniyet oranı, projelerin beklentileri ne kadar karşıladığı, başkanların vatandaşa yakınlığı ve şikayetler belirlenecek. Teşkilat, sahadan gelen bilgileri raporlaştırarak il ve bölge düzeyinde aday adayları belirlenecek. Genel Merkez ile Yerel Yönetim Politikaları Kurulu ise AK Parti için kritik önem taşıyan illere özel çalışma yapacak.

İKİ KENTE ÖZEL ÇALIŞMA

“Metal yorgunluğu” nedeniyle yeni başkanların atandığı İstanbul ve Ankara’da eski ve yeni dönem karşılaştırması yapılacak. Buna göre mevcut başkanlarla yola devam edilebileceği de belirtiliyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
fakı
fakı - 8 ay Önce

bir rüşvet karnesini iste. rüşvetin olmadığı kaç tane çıkacak

Öz maraşlı
Öz maraşlı - 8 ay Önce

Bu zamana kadar sürekli oy verdim ak partiye ama belediye seçimlerinde vermeyeceğim inşAllah büyük bir oy kaybı olur Maraş’ta da çapı olan birini aday gösterirler

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 8 ay Önce

bu defa başkanı vatandaş seçecek

Ökkeş
Ökkeş - 8 ay Önce

Büyük şehir bu sefer ne yapaçak çok merak ediyorum

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224