banner240

Erdoğan: Geçen hafta Kahramanmaraş'ta edelerle bir aradaydık, yan gelip yatmıyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan Dün Ahi Evran'ın ve Neşet Ertaş'ın şehri Kırşehir'deydik. Geçen hafta Kahramanmaraş'ta edelerle bir aradaydık. Önceki hafta Rize'de Karadenizli uşaklarla bir araya geldik. dedi.

SİYASET 19.09.2021, 08:20
Erdoğan: Geçen hafta Kahramanmaraş'ta edelerle bir aradaydık, yan gelip yatmıyoruz
banner257
banner226

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Akkuyu Nükleer Santrali'ne incelemelerde bulunmak için gittiği Mersin'de AK Parti Genişletilmiş İl Danışma Toplantısı'na katıldı. Salonda coşkulu bir kalabalık tarafından karşılanan Erdoğan, sevgi gösterileri eşliğinde yaptığı konuşmada, şunları söyledi:

YAN GELİP YATMAK YOK

Dün Ahi Evran'ın ve Neşet Ertaş'ın şehri Kırşehir'deydik. Geçen hafta Kahramanmaraş'ta edelerle bir aradaydık. Önceki hafta Rize'de Karadenizli uşaklarla bir araya geldik. İnsanımızla hasret gideriyoruz. Yapımı tamamlanan eserlerin açılış heyecanını birlikte yaşıyoruz. Bu ayın başından itibaren farklı birçok eserin açılışını yaptık. Yeni Yargıtay binamızı adli yıl açılışında hizmete açtık. Yangın ve sel felaketleri ile mücadele ederken, AKINCI'nın teslimatını gerçekleştirdik. MİLGEM gemisini denize indirme törenine iştirak ettim. Ankara'da 26 fabrikayı ekonomiye kazandırma gururu yaşadık. Görüyorsunuz yan gelip yatmak yok.

TÜM ŞARTLARI ZORLADIK

Bu arada gençlerin coşkusuna ortak olduk. Sıcak, yağmur, uzak demedik, milletle kucaklaşmak için tüm şartları zorladık. Sıkıntılarla karşılaşsak da ya bir yol bularak ya da yol açarak bir çözüm bulduk. Muhalefet belli kesimlere hapsolmuşken, biz her kesime ulaşıyoruz. Muhalefet sen ben kavgası sürdürürken, biz millete hizmet için koşturuyoruz. Onların gündeminde yalan terörü, yasak, ötekileştirme, sessiz çoğunluğun sesini kısmak var. Onların gündeminde ülkeyi germek, kaosa sürüklemek, nefret siyaseti ile ülkemizi kutuplaştırmak var. Elinde çekiçten başka bir şey olmayan her sorunu çivi olarak görürmüş. Pazar günü ABD'deyiz. New York'ta 36 katlı Türkevinin açılışını yapacağız. Tam BM'nin karşısında, bu da bize nasip oldu. Edepsiz söz ve eylemlerden, sahnelenen çirkinliklere kadar muhalefetin nasıl bir Türkiye hayali kurduğunu gördük. Bunlar bırakın ülkeyi yönetmeyi, ellerindeki belediyeyi bile yönetemiyor. Seçim meydanlarında bol keseden attıkları hiçbir vaadi gerçekleştiremediler. Verdikleri vaatlerin altında ezildiler. Hiçbir işi doğru düzgün yapamıyorlar. En temel belediye hizmetlerini bile yerine getiremeyen bir beceriksizlik ile karşı karşıyayız. Sağa sola saldırarak bunların üstünü örtmeye çalışıyorlar. Onları bitmez bilmez kayıkçı kavgaları ile baş başa bırakıyoruz, biz işimize bakıyoruz.

HİÇBİR MAKAMA DEĞİŞİLMEZ

Hep söylediğim gibi, bizim siyasetimiz eser ve hizmet siyasetidir. Bizim mücadelemiz ülkemizi aydınlık yarınlara taşıma mücadelesidir. Bizim tüm çabamız milletimizin tüm birliği ve kardeşliğini korumaktır. Biz merhum Neşet Ertaş gibi, 'Aşkınan çalışan yorulmaz' diyoruz. Ülkemize kazandırdığımız eserler olduğunu gayet iyi biliyoruz. İnsanımızın içten söylediği bir 'Allah razı olsun' ifadesi dünyadaki hiçbir makama değişilmez. Bizim hizmet anlayışımızda ötekileştirmek yoktur. Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik. Bizim nazarımızda insanımızı dini, mezhebi, meşrebine göre ayırmak yok. Bu milletin her ferdi aynı derecede hizmet ve hürmete layıktır. Her zaman dava arkadaşlarıma hatırlatıyorum. Muhalefetin içinde bulunduğu siyasi tükenmişlik bize referans olmaz. Muhalefetin ayrımcı politikaları bize asla yol çizemez. Bizim ilkemiz kadim değerlerimizdir. 20 yıldır hiçbir ayrım yapmadan tüm Türkiye'ye hizmet ediyoruz. Ülkemizin ayağına taş değmesin, milletimiz sıkıntı çekmesin diye gecemizi gündüzümüze katıyoruz. Başkaları ne hesap yaparsa yapsın, bizim millete sevdamızdan başka bir derdimiz yok.

MİLLETE İYİ ANLATMALIYIZ

2023 seçimlerinin tarihi önemde olduğunu söyleyen Erdoğan, "Cumhuriyetimizin 100'üncü yılını kutlayacağımız 2023'te inşallah seçimleri de gerçekleştireceğiz. AK Parti ve Cumhur İttifakı olarak sandıkta yeniden güven tazeleyerek millete hizmet yolculuğunu devam ettirmek istiyoruz. Şimdiden planlı, programlı, aktif şekilde çalışarak süreyi en iyi şekilde değerlendirmeliyiz. AK Parti'nin reformlarını millete iyi anlatmalıyız. Her eleştiriye, karalamaya, iftiraya anında karşılık vereceğiz. Yalan terörünün üzerinden hakikat güneşi ile geleceğiz" dedi.

SANTRALİ HAVADAN İNCELEDİ

BAŞKAN Recep Tayyip Erdoğan, Mersin'deki temasları kapsamında Akkuyu Nükleer Enerji Santrali inşaat alanını helikopterden inceledi. Çalışmalarla ilgili yetkililerden bilgi alan Erdoğan, santral çalışanlarıyla birlikte hatıra fotoğrafı çektirdi.

banner261
Yorumlar (8)
Suat koç 4 hafta önce
Reis onikisubat ilce belediyesi imar müdürlüğü nün ve de çevre ve sehircilik il müdürünün usulsüzlükler i kayirmasini kodlaması na ne diyeceğiz. Belediyesi meclis üyesi diye çevre ve sehircilik il müdürü nün bu yaptığını kime şikayet
Edeceğiz.
mermercioglu 4 hafta önce
Allah hakki icin sen mucadele ediyorsun ama sectirdiklerin senin yerinede yatiyor maras da
Zeki 4 hafta önce
Kafa buluyor artık milletle
Fatih 4 hafta önce
Reis sen yatmıyorsunda
Fatih 4 hafta önce
Reis sen yan gelip yatmıyorsunda bizim siyasiler belediye başkanları
Ede46 4 hafta önce
Evet burdaydı
KÜRŞAT 46 4 hafta önce
buna ancak kahkaha atarak gülünür
Serpil koç 4 hafta önce
Giderlerdi onlar. Edeler tekstil tozlarinin içinde çalışıyordu. Onikisubat ilce belediyesi imar müdürlüğü çevre ve sehircilik il müdürü expocular hepsi el birliği ile kalkiniyorlar. MasaAllah haydi Allah yiğitler. Davanın bekası için
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
16°
açık
Günün Anketi Tümü
Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör yeniden aday olsa oy verir misiniz?
Namaz Vakti 16 Ekim 2021
İmsak 05:08
Güneş 06:28
Öğle 12:25
İkindi 15:38
Akşam 18:12
Yatsı 19:26