Erdoğan: Maske satışı yasaktır marketlerde ücretsiz verilecek

Cumhurbaşkanı Erdoğan parayla maske satışının yasak olduğunu ve marketlerde verilen maskelerin de tamamen ücretsiz olacağını söyledi. Kahramanmaraş'ta marketler 3 liraya maske satışı yapıyordu.

SİYASET 06.04.2020, 18:58 06.04.2020, 19:06
Erdoğan: Maske satışı yasaktır marketlerde ücretsiz verilecek
banner257

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, corona virüsü tedbirleri kapsamında bugün ikinci kez video konferans yöntemiyle toplandı. Tarabya Köşkü’nde yapılan kritik toplantı sonrası Cumhurbaşkanı Erdoğan, açıklama yapıyor.

Erdoğan’ın açıklamalarından satır başları;

Parayla maske satışı yasaktır. Marketlerde verilen maskeler ücretsizdir. Salgın bitene kadar yeterli maske stokumuz vardır.

İnsan hareketliliğini asgari düzeyde indirmeye kararlıyız. İnşallah bu musibetten tamamen kurtulacağız. Test sayısında günlük 20 bini geçerek önemli bir eşiği daha aştık. Hastanelerimizde teşhis ve tedavi konusunda herhangi bir sıkıntımız yok.

Yeşilköy Atatürk Havalimanını bin yataklı, Sancaktepe’deki havaalanı kısmını da bin odalık hastaneyi yapıyoruz. 45 gün içerisinde buraları bitireceğiz.

Ortaya çıkan her gelişme, karşımızdaki her türlü tehdide karşı alınması gereken tedbirlerin ne denli önemli olduğunu gösteriyor.

ABD ve Avrupa’daki gelişmeleri takip ediyoruz. Covid-19 bulaşan hastalarımızın yurt dışı hikayesinin bulunması, bu ülkelerde önlem alınmadığının göstergesidir.

Her şeye rağmen Türkiye sağlıktan gıdaya ve temizlik malzemelerine kadar iyi bir yerdedir. Devlet böyle günler için vardır.

Yorumlar (9)
Ede 46 2 ay önce
Doğukent akmansoydan tanesi 2.50 den 10 tane maske aldım gidem paramı alayım o zaman 25 lira bir haftalık ekmek param
Has Maraşlı 2 ay önce
Reis yaparsa en doğrusunu yapar.
Firaz 2 ay önce
Alkışlar devletimize ellerinde patladı
Endali 2 ay önce
VAllahi öyle birsey yok . Burasi k.maras bazi 20 yas alti cocuklar sokalarda polis 8 satte 1 geliyor bir sabah bir aksam heryer pislik cöpler kokuyor dere cok kokuyor bakan olsa keske bizede
Hasan 2 ay önce
Bugün eczanede tanesi 5 lira ya aldım
BERTİZLİ 2 ay önce
MAHALLEMİZ PİRİREİS ECZANESİNDE BEDAVA DAĞITILIYOR
BERTİZLİLER 2 ay önce
PİRİREİS ECZANESİNDE MASKE BEDAVA DAĞITILIYOR..5 6 LİRAYA SATANDA VARMIŞ AYIP GÜNAH.
macuser 2 ay önce
Kahramanmaraş Dulkadiroğlu ilçesi Doğukent yolu üzeri Dulkadiroğlu AVM market bugün maskeyi 3 TL karşılığı satmaya kalktı. Maskenin ücretsiz olması gerektiğini, ücretle satmasının yasak olduğunu söyledim. Biz 2 TL ye aldık gelişi zaten 2 TL gibi şeyler söyledi.
Hacı Maraş 2 ay önce
Hela olsun Devletimize,hükümetimize....Avrupa maske ve solunum cihazları savaşları yaşanırken..... Ülkemizde bedava dağıtılması çok güzel bir uygulama olmuş.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?