Fatma Şahin'den Kahramanmaraş'a biber ve üzüm göndermesi

Daha önce Maraş biberine sahip çıktığı için K.Maraşlıların tepkisini çeken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu defa da biber ve üzümün en iyisi bizde dedi. Şahin'in bu sözlerine Kahramanmaraş'tan nasıl cevap verileceği merak konusu.

SİYASET 08.11.2019, 08:06
Fatma Şahin'den Kahramanmaraş'a biber ve üzüm göndermesi
banner257

Daha önce Maraş biberine sahip çıktığı için K.Maraşlıların tepkisini çeken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu defa da biber ve üzümün en iyisi bizde dedi. Şahin'in bu sözlerine Kahramanmaraş'tan nasıl cevap verileceği merak konusu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıtım töreninde şunları söyledi:

“İl Tarım ve Orman Müdürümüzle aşılama süt yemi dağıttık. Küçük baş hayvancılığı canlandırmamız lazım. Başkanım ne kadar su o kadar süt. Meralara, hayvanın su içmesi için yalak yapılması gerekiyor güneş enerjisi koyacağız, sondaj yapacağız, çıkan sondajla güneş enerjisini ısıtacağız, yalakla hayvan suya kavuşacak. Suya kavuşunca süte kavuşacak.

Ne kadar su o kadar süt. Hanımlarda süt sağa sağa damarlar tıkanmış, süt sağma makinesi dağıtacağız. ‘Hijyen süt mutlu kadın projesi geliştirdik, bu kıymet vermedir. Biz birbirimize önem verirsek Allah da paramızın bereketini verir. Arkadaşlarıma ‘gerekirse bir köprü yapmayalım, ama bu işlere bakalım’ dedim, son aldığımız kararla bu destekleri yaptık. Gaziantep’te süt fazlamız oldu. ‘Anneye süt bebeğe can’ dedik, şehirde; anne ve bebek ölüm oranları yüksek. Gebe bir kadına günde bir bardak ayda 8 litre süt vermemiz lazım.

Gaziantep sütle bu dönemde süt vermeye devam edeceğiz. Süt üreteceksiniz, biz süt dağıtmaya devam edeceğiz. Annelerin duası çocukların duası arkamızda devam edeceğiz. Bizi kim durdurabilir, hangi Fransız tankı bizi durdurabilir. Hangi Amerikan başkanı durdurabilir. Biz böyle safları sıklaştırdıktan sonra önümüzde hiçbir engel tanımayız. Nizip’in fıstığı ve zeytini var, oraya çalışıyoruz. 

Biberin ve üzümün en güzeli İslahiye ve Nurdağı’ndadır. Kahramanmaraş’tan sinirlendiler, biber hasadında İslahiye Nurdağı’na girdin diye. Kahramanmaraş’a gittiğim zaman dedim ki Allah için artık şehir milliyetçiliği bitti. 

Hep birlikte biberi nasıl üreteceğiz, daha fazla biber nasıl dağıtacağız. Bu biberi nasıl daha çok tanıtacağız. Artık bölgesel kalkınma var. GastroAntep’e 40 ülke geldi. Dibinde büyük bir kaos var. Bir taraftan 150 fabrika bitiriyorsun. Biz size güveniyoruz. Siz arkamızda sapa sağlam durmasanız bunları yapamayız. Daha çok üretim, daha çok tanıtalım. Daha çok ihracat daha çok istihdam demek, daha çok huzur daha çok mutluluk demek”

Yorumlar (18)
HAS MARASLİ 7 ay önce
FATMA ABLA ÖBÜR DONEM MARASTAN ADAY OL OYUM SANA BİZİM YEDİ UYURLAR MEMLEKETE HİZMET ETMİYOR.
yavuzselim 7 ay önce
arkadaşlar niye kızıyorsunuz bizim siyasetçiler reklam işleri ile uğraşırken kadın siyaset ve hizmet ediyor helal olsun diyorum yakında tarhana ve dondurmayı da alır elimizden
HÜSEYİN DÖKME 7 ay önce
Fatma Şahin hanımefendi üzümün Padişahı BERTİZ KABARCIĞIDIR.Galiba siz kabarcığın tadına bakmamışsınızdır.Değil ülkenin dünyanın en güzel ve lezzetli üzümü BERTİZ kabarcığıdır.Aksini söyleyen olursa yanlış söylemiş olur.
AR 7 ay önce
Yaw he he :) Kime söyledin KAHRAMANMaraş'ta? Biz duymadık da bacım:)
Ahmet Uğur 7 ay önce
Fatma hanım hiç ekmediği için bilmiyor biberin canı, olmazsa olmazı sudur. Kendisi içmeye suyu zor buluyor birde biber bizimdir diyor. Elindeki azıcık suyla üretsen üretsen ne kadar üreteceksin ki zaten?
Mahmut 7 ay önce
Her yerin numara reklam olsunda nasıl olursa olsun uğraşma kahraman kentle içecek bir bardak suyunuz bile burdan vermesek yok şu bizim bu bizim boş boş işler ye iç ancak
Ede46 7 ay önce
Sırada tarhana ve dondurma var yakında onuda alır...bizim yedi uyurlardan ses yok ...maras ı antep emi bağlasak bari hizmet görür halk ???
vatandaş 7 ay önce
bu şehrin suyunu içene bir şeyler oluyor nedense..
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?