Fatma Şahin'den Kahramanmaraş'a biber ve üzüm göndermesi

Daha önce Maraş biberine sahip çıktığı için K.Maraşlıların tepkisini çeken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu defa da biber ve üzümün en iyisi bizde dedi. Şahin'in bu sözlerine Kahramanmaraş'tan nasıl cevap verileceği merak konusu.

Fatma Şahin'den Kahramanmaraş'a biber ve üzüm göndermesi

Daha önce Maraş biberine sahip çıktığı için K.Maraşlıların tepkisini çeken Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, bu defa da biber ve üzümün en iyisi bizde dedi. Şahin'in bu sözlerine Kahramanmaraş'tan nasıl cevap verileceği merak konusu.

Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen arpa, buğday ve mercimek tohumu dağıtım töreninde şunları söyledi:

“İl Tarım ve Orman Müdürümüzle aşılama süt yemi dağıttık. Küçük baş hayvancılığı canlandırmamız lazım. Başkanım ne kadar su o kadar süt. Meralara, hayvanın su içmesi için yalak yapılması gerekiyor güneş enerjisi koyacağız, sondaj yapacağız, çıkan sondajla güneş enerjisini ısıtacağız, yalakla hayvan suya kavuşacak. Suya kavuşunca süte kavuşacak.

Ne kadar su o kadar süt. Hanımlarda süt sağa sağa damarlar tıkanmış, süt sağma makinesi dağıtacağız. ‘Hijyen süt mutlu kadın projesi geliştirdik, bu kıymet vermedir. Biz birbirimize önem verirsek Allah da paramızın bereketini verir. Arkadaşlarıma ‘gerekirse bir köprü yapmayalım, ama bu işlere bakalım’ dedim, son aldığımız kararla bu destekleri yaptık. Gaziantep’te süt fazlamız oldu. ‘Anneye süt bebeğe can’ dedik, şehirde; anne ve bebek ölüm oranları yüksek. Gebe bir kadına günde bir bardak ayda 8 litre süt vermemiz lazım.

Gaziantep sütle bu dönemde süt vermeye devam edeceğiz. Süt üreteceksiniz, biz süt dağıtmaya devam edeceğiz. Annelerin duası çocukların duası arkamızda devam edeceğiz. Bizi kim durdurabilir, hangi Fransız tankı bizi durdurabilir. Hangi Amerikan başkanı durdurabilir. Biz böyle safları sıklaştırdıktan sonra önümüzde hiçbir engel tanımayız. Nizip’in fıstığı ve zeytini var, oraya çalışıyoruz. 

Biberin ve üzümün en güzeli İslahiye ve Nurdağı’ndadır. Kahramanmaraş’tan sinirlendiler, biber hasadında İslahiye Nurdağı’na girdin diye. Kahramanmaraş’a gittiğim zaman dedim ki Allah için artık şehir milliyetçiliği bitti. 

Hep birlikte biberi nasıl üreteceğiz, daha fazla biber nasıl dağıtacağız. Bu biberi nasıl daha çok tanıtacağız. Artık bölgesel kalkınma var. GastroAntep’e 40 ülke geldi. Dibinde büyük bir kaos var. Bir taraftan 150 fabrika bitiriyorsun. Biz size güveniyoruz. Siz arkamızda sapa sağlam durmasanız bunları yapamayız. Daha çok üretim, daha çok tanıtalım. Daha çok ihracat daha çok istihdam demek, daha çok huzur daha çok mutluluk demek”

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAS MARASLİ
HAS MARASLİ - 1 hafta Önce

FATMA ABLA ÖBÜR DONEM MARASTAN ADAY OL OYUM SANA BİZİM YEDİ UYURLAR MEMLEKETE HİZMET ETMİYOR.

yavuzselim
yavuzselim - 1 hafta Önce

arkadaşlar niye kızıyorsunuz bizim siyasetçiler reklam işleri ile uğraşırken kadın siyaset ve hizmet ediyor helal olsun diyorum yakında tarhana ve dondurmayı da alır elimizden

HÜSEYİN DÖKME
HÜSEYİN DÖKME - 1 hafta Önce

Fatma Şahin hanımefendi üzümün Padişahı BERTİZ KABARCIĞIDIR.Galiba siz kabarcığın tadına bakmamışsınızdır.Değil ülkenin dünyanın en güzel ve lezzetli üzümü BERTİZ kabarcığıdır.Aksini söyleyen olursa yanlış söylemiş olur.

AR
AR - 1 hafta Önce

Yaw he he :) Kime söyledin KAHRAMANMaraş'ta? Biz duymadık da bacım:)

Ahmet Uğur
Ahmet Uğur - 1 hafta Önce

Fatma hanım hiç ekmediği için bilmiyor biberin canı, olmazsa olmazı sudur. Kendisi içmeye suyu zor buluyor birde biber bizimdir diyor. Elindeki azıcık suyla üretsen üretsen ne kadar üreteceksin ki zaten?

Mahmut
Mahmut - 1 hafta Önce

Her yerin numara reklam olsunda nasıl olursa olsun uğraşma kahraman kentle içecek bir bardak suyunuz bile burdan vermesek yok şu bizim bu bizim boş boş işler ye iç ancak

Ede46
Ede46 - 1 hafta Önce

Sırada tarhana ve dondurma var yakında onuda alır...bizim yedi uyurlardan ses yok ...maras ı antep emi bağlasak bari hizmet görür halk ???

vatandaş
vatandaş - 1 hafta Önce

bu şehrin suyunu içene bir şeyler oluyor nedense..

Mahmut
Mahmut - 1 hafta Önce

Hayatında kabarcık üzüm yemediği için paf üzümü üzümün kralı sanıyor sallıyor habire şu bizim bu bizim diye ne farkeder ülke bizim çok şükür allahımıza

Bertizli bekir
Bertizli bekir - 1 hafta Önce

Abla bizim afsin elbistan termik santrale filtre dakmiyler biliyn, bizimkilerin gucu bir holdinge yetmiy gozunu sevem bir el atsan da şu işe sana zahmet oliy biliyk de idare et be abla eline ayagina düştük bak suyunu da verdik temiz su içsin ayintapli gardaslarimiz diyk tum derdimiz bu be abla topraktan suya garisiy sobra bebelere kursun civa zehir oliy be abla

Yusuf yikan
Yusuf yikan - 6 gün Önce

Fatma Abla Onikişubat ilçesi belediyesi imar müdürü kacak eksikliği olan siteye ruhsat verdi. Bu işimizi coz Lutfen. Malık ejder sitesi

ahmet
ahmet - 1 hafta Önce

ya bırakın şu kadını takip etmeyi ne söylerse söyler gündemde kalmak için yapıyor

vatdandaş46
vatdandaş46 - 6 gün Önce

Dondurma ve tarhanayada sahip çıkın sayın Şahin ve hakkettiği yeri aldırın .Kahramanmaraş başaramıyor size herşey helal olsun.

istanbul
istanbul - 1 hafta Önce

Hher gün bir Fatma Şahin haberi olmaz ki kardeşim. Oldu olacak haber27 yapın sitenin adını!

Sade Vatandaş
Sade Vatandaş - 1 hafta Önce

Gelişmiş dünya ülkeleri teknoloji ile uğraşırken bizim cahiller yeme içme derdinde. Cehalet fışkırıyor.

ede
ede - 6 gün Önce

bu kadın her şeyi söyler ve yapar.cumhuriyet tarihinden beri alamadıkları istiklal madalyasını bile tek başına aldı.

fatih
fatih - 6 gün Önce

Fatma şahin senin işin gücün yokmu neden devamlı kahramanmaraşlıları tahrik ediyorsun !

soner
soner - 6 gün Önce

Yakında dondurmaya da sahip çıkarlar bak demedi demeyin


SIRADAKİ HABER

banner122