Fox Haber'de Selçuk Tepeli'den Mahir Ünal'a Iphone 6 Cevabı: Doğalgazla Çalışıyor

Kahramanmaraş Bertiz bölgesinde bir çiftçiyle arasında geçen Iphone 6 diyalogunu anlatan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'a muhalefet partileri tepki gösterdi. Fox Haber'de Selçuk Tepeli'de akşam haberlerinde çok sert ifadelerle Ünal'ı eleştird

SİYASET 09.02.2021, 12:50
Fox Haber'de Selçuk Tepeli'den Mahir Ünal'a Iphone 6 Cevabı: Doğalgazla Çalışıyor
banner257

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, "Bizi mahvettiniz, bizi öldürdünüz" diyen çiftçinin Iphone 6 kullandığını söyledi. Ünal’ın bu ifadeleri tepkilere neden olurken, FOX TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, canlı yayında sert sözlerle Ünal’a yanıt verdi.

Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, 2018 yılındaki seçimler öncesinde Kahramanmaraş gezisindeyken genç bir çiftçiyle yaşadığı diyaloğu anlattı. Gezide kendisine 'Bizi mahvettiniz' diyen çiftçiye verdiği cevabı anlattı. Ünal, "Çiftçiye 'Telefonunu alabilir miyim?' dedim. iPhone 6. 'Kaça aldın?' dedim. '3 bin 400 lira mı, 4 bin 500 lira mı?' dedim, 'İnternet paketi de var mı?' dedim. 'Var' dedi" ifadelerini kullandı.

Ünal’ın bu sözleri Türkiye’nin bir numaraları gündem maddesi haline geldi. Öte yandan FOX TV Ana Haber Spikeri Selçuk Tepeli, Ünal’ın sözlerine haber bülteninde yanıt verdi. Selçuk Tepeli, “Cebinde iPhone 6 telefon vardı” diye çiftçiyi eleştiren Ünal’a sert bir şekilde yanıt verdi.

Tepeli, “Adamcağız 24 ay taksitle almış. Kimse sormuyor Sayın Ünal kendisi cebinde ne taşıyor? Yakınlarına kaç telefon getirtip, dağıttı ve hediye etti? Hadi onları da geçtim. Ya arkadaş sen bu ülkede uzaktan eğitim yapıyorsun değil mi? Bu EBA’da internete ihtiyacın var mı? Var. Zorunlu mu? Zorunlu. Bu tür aygıtlar lazım mı? Lazım... İnsanlar aşı olacak değil mi? Yaşlı insanlar bile E-Nabız indirecekler mi? İndirecekler.

Bahsettiği telefona E-Nabız bile inmiyor. Eski o… İnmiyor ona. Sen bunu düşünmüyorsun devlet olarak. İktidar partisinin genel başkan yardımcısı olarak bunu düşünmüyorsun; utanç verici bir durumda çıkıp diyorsun ki; '24 taksitle şöyle bir telefon varmış' Biraz insaf ya… Bununla övünmesi gereken bir anda da övünülecek durum yok ya. Dünyada ülkeler var. Türkiye kadar potansiyeli yok. İnsan hakkı olarak bedava internet veriyorlar. Hem de ömür boyu... Bizde ne?

Hiçbir yatırım yapılmayan berbat bir internete dünyanın parasını alan bir sürü GSM operatör var. Ondan sonra diyorsun ki internet paketi de almış. İnsanların cebinde olan telefondan daha iyisini mümkünse sen ondan daha iyi üret. Yerli milli olsun sat" ifadelerini kullandı.

Yorumlar (15)
ede46 12 ay önce
Suriyelilerde bile tuşlu telefon kullanan görmedim..Kendi insanı alamazken onların alması evrenin gördüğü en büyük milletine ihanettir...
46 12 ay önce
Ne saçmalıyon sen telefon almanın suriyelisi ıraklısı Avrupalısı olur mu
maraşlı 12 ay önce
Böyle siyasetçileri seçtiğiniz için Kahramanmaraş şehrindeki insanlara madalya takmak lazım..
Ejder Susaçan 12 ay önce
Adam her kelimesinde haklı. Adamlar yoksulun kuru ekmeğe muhtaç olmasını bekliyor. 2021 yılında internet kullanmasını bile çok görüyor.
RAHMAN MARAŞ 12 ay önce
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK ÜN BİR SÖZÜ VAR ( GELDİKLERİ GİBİ GİDERLER )
ÖfkekiEde 12 ay önce
Sen benim vekilimsin asıl olan benim, benim telefonum iPhone ise senin telefonun tuşlu olması gerekiyor, ben 10 sene de bir araba değiştiriyorsam senin arabaya bile binmemen gerekir, senin beni değil benim seni sorgulamam lazım. Eğer tam tersi bir durum var ise bu işte bir anormallik var demektir.
Mehmet 12 ay önce
Halkımız oyu bunlara vermedi Tayyip Erdoğan a verdi bunlar a oy yok
yusuf 12 ay önce
ÖYLE DİYİP KENDİNİZİ AVUTMAYIN.. TEPKİ VERMEZSENİZ OLACAĞI BU İŞTE..
Hasan 12 ay önce
Mahir Ünal haklı
istanbul 12 ay önce
Mahir Ünal bile haklı olmadığının farkında.
Mert 12 ay önce
akp nin hiç bir hizmet vermeden sırf erdoğan sempatisinden seçim kazandığı tek şehirdir k.maraş
UFUK 12 ay önce
PARASI OLANIDA BİLİYORUZ OLMAYANIDA CİFTCİLER COGU BÖYLE ELDE ETTGİ HASATTAN HEPSİNİ KAR OLARAK CEBİNE GİRMESİNİ İSTİYOR. ÜLKEDEKİ CİFTCİLERİN SAHİP OLDUKLARINA DEVLET MEMURLARI SAHİP DEGİL.
Demagoji yapmayın 12 ay önce
Lafı ters tarafa çekmeyin. Telefonu çok gördüğü falan yok. "Durumun sötlediğin gibi perişan olsaydı bu telefonu alamazdın" diyor hepsi bu.
türk 12 ay önce
ağzına sağlık
Ahmet akar 12 ay önce
Sevgili Edenler, onikisubat ilcesi tüketici hakem heyetine kat mülkiyeti tapusunu almayan müteahhitti elektrik ve su faturasını fazla ödediğim gerçeğiyle şikayetçi oldum. Hakem heyeti hakli buldu, yargıda haklı buldu ve tam olmasada ödediğim fazla parayı aldım. Bilginize
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Kahramanmaraş'ta 18 Ocak 2022'de yağan kar yağışı sonrası Büyükşehir Belediyesi'nin çalışmalarını yeterli buldunuz mu? Trafiğin aksamasında suçlu kim?
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı