Güngör: İstişareye önem vereceğiz

Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi’ni ziyaret eden AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör "ben partimin olduğu kadar Cumhur İttifakının da adayıyım. Bu sorumluluğumun bilincindeyim, bu bilinçle de hareket etmeye çalışıyorum" dedi.

SİYASET 04.02.2019, 23:23
Güngör: İstişareye önem vereceğiz
banner257

AK Parti Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, Ziraat Mühendisleri Odası Kahramanmaraş Şubesi’ni ziyaret etti.

Güngör’den ZMO’ya Ziyaret

Seçim çalışmaları kapsamında sivil toplum örgütlerini ziyaret eden Cumhur İttifakı Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hayrettin Güngör, beraberinde AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Şahin Avşaroğlu, AK Parti Dulkadiroğlu İlçe Kadın Kolları Başkanı Asuman Yavuz, Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay ve ii, ilçe yönetim kurulu üyeleri ile birlikte ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanlığını ziyaret etti.

Kısaca seçim çalışmalarından bahsederek, ziyaretlerinde beklentileri tespit ettiğini ifade eden Güngör; “Adaylığımın açıklanmasıyla birlikte yaklaşık iki aydır, seçim çalışmalarımız kapsamında, esnaflarımızı, ilçelerimizi, kurumlarımızı ve sivil toplum kuruluşlarımızı ziyaret ediyorum. Bu ziyaretlerde, vatandaşlarımızın fikrini alıyoruz, beklentileri dinliyoruz. Çok da iyi bir karşılık gördük, bütün hemşehrilerime sizlerin huzurunda teşekkür ediyorum.

İSTİŞAREYE ÖNEM VERECEĞİZ

Tabi adaylığımızın açıklamasından sonra bu temaslarımızda, konuşmalarımızda yapmayı hedeflediğimiz bazı başlıklar söyledik. Sayın Cumhurbaşkanımız da geçen hafta, partimizin yerel seçim manifestosunu açıkladı. 11 Maddelik seçim manifestosundan biri de yeni dönemde yerel yönetimlerin faaliyetlerinde, istişareye açık olmalarını, hemşerilerimizin gönüllerini kazanmaya yönelik faaliyetlere ağırlık vermeleri gerektiğini ifade etti. Bize de bu görev nasip olur, istişareye önem vereceğiz” dedi.

TARIMSAL KALKINMA İÇİN FİKİRLERİNİZİ ÖNEMSİYORUZ

Yerel yönetimlerin önemli görevlerinden birinin de kalkınma odaklı hizmetler yapmak, kırsal kalkınma için de tarım ve hayvancılığın gelişmesi olduğuna dikkat Çeken Güngör, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:

“Tabi ki yerel yönetimlerin önemli görevlerinden biri de AK Parti’nin de başarısının altında yatan husus kalkınma odaklı hizmetler yapmak. Kalkınmanın bir unsuru yerel kalkınma. Yerel kalkınmanın ise en unsurlarından biri kırsal kalkınmadır. Bu kalkınma içerisinde tabi ki; tarımın, hayvancılığın çok önemli bir yeri var. Bizler de, yerel kalkınmanın tarım ve hayvancılık boyutuna da, diğer unsurlar kadar öncelik vereceğiz.

Büyükşehir yasası oluşturulurken, her aşamasında bulundum. Büyükşehir Kanunu çıkarken, belediyelere de tarım ve hayvancılıkla ilgili görev verildi. Aynı zamanda belediyelerin, ekonomi ve ticareti geliştirme, tanıtım yapma gibi görevleri de var. Yani ekonomi ve ticareti geliştirme görevleri derken; fabrika açma, banka açma ya da buna benzer işler yapmak değil. Ama bu görevler kapsamında belediye, yatırımcıya alan açar. Altyapı ihtiyacı varsa bu ihtiyacı giderir, oraya yatırımcıyı çeker.

Özellikle kırsal kalkınmanın temelini oluşturan, tarım ve hayvancılıkta da, tarım bakanlığı ve bakanlığı taşra teşkilatlarıyla, ortak işbirliği yapar. İşte bu manada Ziraat Mühendisleri Odası olarak bize ciddi katkılar sunacağınızı biliyorum ve inanıyorum.

Önümüzdeki süreçte bu alanda belediye hizmetlerimizde yapacağımız çalışmalarda odanızın önerileri, katkıları, destekleri bizim için çok önemli ve kıymetli olduğunu düşünüyorum. Her zaman istişareye açık olacağız.

İnşallah el birliği ile her bir alanda, o alanın muhataplarıyla istişare ederek hizmet edeceğiz.”

CUMHUR İTTİFAKININ ADAYIYIM, SORUMLUĞUM DAHA DA FAZLA

Cumhur İttifakının adayı olarak sorumluluğunun büyük olduğunu ifade eden Güngör; “Kahramanmaraş’ta şahsımla birlikte iki Büyükşehir Belediye Başkan Adayı var. Tabi ben partimin olduğu kadar Cumhur İttifakının da adayıyım. Bu sorumluluğumun bilincindeyim, bu bilinçle de hareket etmeye çalışıyorum.

Temennimiz güzel bir seçim süreci yaşamak. Hizmet edeceğiz, ama önceliğimiz gönüllere girmek. 31 Mart’ta da çok iyi bir sonuç alacağımızı düşünüyorum. 1 Nisan itibari ile de bizden önce çalışan başkanlarımızın hizmetlerinin üzerine yeni hizmetler ekleyeceğimize inanıyorum” diyerek konuşmasını tamamladı.

ZMO Başkanı Doç. Dr. Ziya Dumlupınar da ziyaretinden dolayı teşekkür ederek, Güngör’e başarılar diledi.

KAHRAMANMARAŞ ÖNEMLİ BİR TARIM ŞEHRİ

Kahramanmaraş’ın önemli bir tarım şehri olduğunu belirten Dumlupınar; “Öncelikle seçimlerin ülkemiz ve şehrimizin için hayırlara vesile olmasını diliyorum.

İl genelinde odamızın bine yakın üyesi var. Şehrimizde İl ve ilçe tarım müdürlüklerimizin yanı sıra, her il de bulunmayan TKDK, Ziraat Fakültesi ve Tarımsal Araştırma Enstitüsü ve bu kurumlarda çalışan konularında uzman Ziraat Mühendisi meslektaşlarımız bulunmaktadır.

kazanırsanız, bizler de Ziraat Mühendisleri Odası olarak, şehrimiz adına katkıda bulunmak isteriz.

Ziyaretinizden dolayı teşekkür eder, başarılar dilerim” diye konuştu.

Yorumlar (16)
BKNZ 3 yıl önce
HAYRETTİN BEY SİZE OY VERMEYECEM AMA OLAKİ BAŞKAN OLURSANIZ LİYAKATA ÖNEM VERİN YANDAŞLARINIZI BELEDİYEYE DOLDURMAYIN ÖTEKİLER GİBİ. AKP KARŞITI OLMAMDAKİ EN BÜYÜK NEDEN HANEFİ MAHÇİÇEK GİBİ BELEDİYE BAŞKANLARINIZ.
CEKET 3 yıl önce
BELLİ Kİ HAYRETTİN BEY ANLAMIŞ CEKETİMİ KOYSAM KAZANIRIMLA OLMAYACAK BU KEZ BU İŞLER HALK KÜSKÜN ŞEHRİMİZ İÇİN HAYIRLISI OLSUN ALİ BEY DESTEKLİYORUZ GÖSTERMELİK İŞLERLE OLMAYACAK BU İŞLER.
HÖKKEŞ 3 yıl önce
siz kendinizin düşüncelerinden başkasına önem vermezsiniz
akın bağcı 3 yıl önce
sn hayrettin bey önceki ilçe belediye başkanlarını biliyoruz senin ne hedefin projelerin var.mesela önceki döenemde yapılmışlarda sakıncalı isabetsiz bulduğun icraatlar varmı siz hangi yeni hedefleri ortaya koyabileceksin ekinin kimler,yine çevreni öncekilerin heyecansız sade kendi dostlarıına hizmete den ler çevirmiş durumda .nasıl olsa akp seçimi alır mantığı hakimse yazıklar olsun .....
TC'li 3 yıl önce
şimdi böyle atılır da seçimden sonra yüzünüzü görebilirsek ne nimet.
germanisya antik kenti 3 yıl önce
sayın başkanlarım vekillerim baglarbaşı namıkkemal buralara bir germanisya hikayesi çıkarttılar.halkı bu dertten kurtarın.insanlar ne ev alabiliyor nede satabiliyor.mal değerleri düştü.yazık değilmi oradaki halka? ikinizde halkımızın fakir babasıdır.lütfen buna bir çözüm bulun.
Bizdede var 3 yıl önce
İcratlar deyipte söylediği ile yaptığı uyuşmayan belediye başkanlarından dolayı Ak partiye oy vermeyi düşünmüyorum. Türkoğlunda bundan önceki belediye başkanının yaptıkları ile (lojistik, organize, açık ceza evi, park yerleri.... ) reklam yapıp sonrada buradaki memurlar artık K.Maraş merkeze taşınmıyor diyen bir başkan. Bakıyorsun herkesten önce kendisi Maraşmerkeze taşınmış. Bana göre bir başkanın söyledikleri ile yaptıkları uyuşacak.
sedat 3 yıl önce
Sayın ERKOÇ ta kendi seçiminden önce aynı cümleleri kuruyordu ama 3 kez randevu istememe rağmen bir kere bile olur vermedi görüşmedi kendisini bırak özel kalem müdürüne bile derdimizi anlatamadık. sanırım yine değişen bir şey olmayacak oyu halktan alacak görüşmeleri AK parti üyeleri ile yapacak
asılkahramanmaraşlı 3 yıl önce
tıpkı darbe sonrası liyakata önem vereceğiz dedikleri gibi....
Eski AKP li 3 yıl önce
Hep size verdiğim oyumu değiştirme kararı aldım bu kadar vizyonsuz bir belediyecilik olamaz ulucami nin orası ne olacak pasajdı yıktınız herkes yol beklerken park yaptınız eyvAllah parkı yıktınız saçma sapan bir yol yaptınız berbat ettiniz şimdi siz de gelip bunu değiştireceksiniz bunu hangi parayla yapacaksınız milletin parasını harcamak bu kadar kolay mı şimdi biz yapmadık diyemeyeceksiniz 2002 den beri siz varsınız antepe her şey var diğer yerlere her şey var türkiyenin en büyük 17. Kenti Kahramanmaraşa gelince çeketi koysak edeler desek alıyosunuz değil mi ?
46 3 yıl önce
BU ADAM KAZANIRSA TAŞ ÜSTÜNE TAŞ KOYMAZ BİR TANE PROJEDEN BAHSETMİYOR NE DİYELİM BİZİM GÖRDÜĞÜMÜZÜ UMARIM OY VERECEK OLANLAR DA GÖRÜR...
istihdam 3 yıl önce
Şehrimizde ilçelerimizde yeni iş alanları için neler yapılabilir ?
mhpli 3 yıl önce
Adı cumhur ittifakı hala bütün devlet kurumlarında ülkücüler eziliyor.Bu ittifakın hesabı 31 Mart ta görülecek Allahın izniyle
dulkadiroğlu 3 yıl önce
DULKADİRIĞLUNU BORÇ SATAĞINA BATIRAN ADAMLAMI BU İŞİ YAPACAKSINIZ
Necmeddin 3 yıl önce
Hemşerilerim Oylarınızı Ali Bey'e verin. Koskoca milletvekilimiz bize hizmet için gelmiş. Bu şahsiyet ve karakter birdaha asla elimize geçmez. Hafif raylı sistem yapacak Ali Bey. Yeter ki 17 yıldır verdiğiniz AKP'yi bırakın artık Ali Bey'e verin
edee466 3 yıl önce
hayrettin bey size oy verecekdim vazgeçdim.erkoçun etrafındakiler değişmeyecekse sen niye geldin,bakıyorum hep aynı kişiler,belediye başkanı değişecekse toptan temizlik olmalı yeni ekip olmalı ama neeerdeeee!!!
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Namaz Vakti 19 Ocak 2022
İmsak
Güneş
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı