Hanefi Mahçiçek: Yolsuzluk ve Usulsüzlük iddialarına yanıt verdi!

Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek, yolsuzluk ve usulsüzlük iddialarına basın toplantısında açıklama yaptı.

Hanefi Mahçiçek: Yolsuzluk ve Usulsüzlük iddialarına yanıt verdi!

Hanefi Mahçiçek: “ Muhteşem bir belediye binası yapıyoruz. Mimarisi ile büyüklüğüyle yapacağı hizmetlerle Kahramanmaraş’a 50 sene katacak bir bina yapıyoruz ve bitmek üzere, 2016’nın 1. Ayında ihaleye çıktık bir firma ihaleyi aldı. İsimlerden bahsetmeyelim, ama bir başka firma o ihaleye itiraz etti. İtirazı biz reddettik mevzuata uygun değil diye reddettik. Biz reddettikten sonra başka bir itiraz edilecek kurum daha vardı oraya gidildi. Neresi orası Kamu İhale Kurulu yani belediye devreden çıktı. Kamu ihale kuruluna itiraz edildi. Kamu ihale kuruluda o itirazı reddetti. Sonra o arkadaşlar tabi artık itirazın merceği Ankara olduğu için mahkemelerde de yetki Ankara mahkemelerindeydi.

ANKARA BİZİM İHALEMİZİ UYGUN GÖRMEDİ

Ankara’da idari mahkemesine dava açıldı. 2 3 ay gibi kısa sürede mahkeme bizim yaptığımız ihaleyi uygun görmedi. Mahkeme kararı bize geldi, yapacağımız karar neydi o mahkeme kararını uygulamaktı. Mevcut yapan firmayı tasfiye ettik. O itiraz eden ve davayı kazanan firmayı davet ettik. Ama kamu ihale kurumu tabiki süreci takip ettirdi.

Kamu ihale kurulu Danıştay’a başvurdu. Ama biz bu ara o arkadaşlara işi verdik devam ediyorlardı. O ara bir takım sıkıntılar oldu, işçilerin ücretleri falan ödenmedi bizi ilgilendirmiyor. Takriben 6 7 ay sonra Danıştay bir karar verdi. Biz bu mahkeme kararını uyguladık ama sonra Danıştay böyle bir karar verdi. Kamu ihale kurulunu haklı gördü. Ankara idare mahkemesinin verdiği kararı iptal etti. Bizim kararımız geçerli dedi. Şimdi yapılacak iş neydi mevcut arkadaşı tasfiye edecektik. Mevcut arkadaşı tasfiye ettik. İhaleyi ilk alan firmayı aradık çağırdık ve gel işi yap dedik. E tabi aradan da 1 yıl gibi bir süre geçti ve o firma ben o fiyata yapamam dedi. Neden diye sorduk… Fiyatların değiştiğini belirtip yapmadı. Bakın Allah şahit başkan yardımcılarımız da vardı 3 4 defa o müteahhit firmaya gittik ve devam edin bu inşaata dedik. Onlar devam etmek istemediler. Başka çaremiz olmadığı için yeniden ihaleye çıktık. 6 tane firma katıldı ihaleye, 6 tane firmadan 42 milyon civarında kaba olarak en az fiyat biçen firmaya verdik.

ÇEVRE DÜZENİ

Dedik binamızın görünümü taş kaplama yapalım güzel görünsün. İçerisinde meclis odası gibi bir takım eksiklikler vardı onları da tamamlayalım öyle bir ihale yapalım. Belediye Hizmet Binası Çevre ve İkmal Düzenleme ihalesi yaptık. Çevre düzenlenmesine 15 milyon 500 bin lira değil, ikmal inşaatı ile birlikte 15 milyon 500 bin lira ihale ettik. Bunlarında ayrıntısı var. Bunlarda gizli değil, EKAP üzerinden görebilirsiniz.

Belediye de yolsuzluk var mı sorusuna :  " Kesinlikle yok, bu soruyu sormanıza bile gerek yok. Bizim bilgimiz dahilinde birşey olamaz, olursa da gereğini yaparız " dedi. 

Güncelleme Tarihi: 08 Ekim 2019, 13:04
YORUM EKLE
YORUMLAR
TÜRK
TÜRK - 2 hafta Önce

Bilgim dahilinde yolsuzluk yapılmadı diye bi cevap olamaz. Bilgin dahilinde olmayan yolsuzluklar mübah mı o zaman. Benim belediyemde yolsuzluk yapılmadı diyeceksin. tabi yüreğin varsa. ayrıca bu milletin malını senin sorumlu olduğun bi yerde yiyenler varsa bunda en baş sorumlu sensin. ve yine ayrıca kimse millete suç atmıyor zaten . herkes senden şüpheli sayın mahçiçek...

ccc
ccc @TÜRK - 2 hafta Önce

Bilgimiz dahilinde olmadı demiyor. Haberi iyi okuyun. Bizim bilgimiz dahilinde bir şey olmaz. Olursa gerekeni yaparız diyor.

Dürüst ede
Dürüst ede @TÜRK - 2 hafta Önce

Yolsuzluk operasyonu ile belediye inşaatı konusunu birbirine karıştırarak sıyrılmaya çalışma..

Asıl vurgun operasyonun konusu içinde, expo'da..... Şahikanatlarla ne işler tutuyon onu açıkla..!

Mennan ışık
Mennan ışık - 2 hafta Önce

Kasma Hanifi bey kasma çaldık çırptık ama ipin ucunu kaçırdık elimize yüzümüze bulaştırdık ve afişe olduk de. Ne de olsa 70% oy garanti hesap soran parti ve savcı da yok. Rahat ol yani.Halkı kaydırabilirsin ama ya hak ?

İHALEDE BİR SEFER FESAT DÜŞTÜ
İHALEDE BİR SEFER FESAT DÜŞTÜ - 2 hafta Önce

Yapma başkanım expo 2023 alanındaki ihalelerin kimlere peşkeş çekildi onu açıklayın

tespit doğru
tespit doğru @İHALEDE BİR SEFER FESAT DÜŞTÜ - 2 hafta Önce

doğru söze ne hacet

AHMET
AHMET - 2 hafta Önce

NE KADAR GÜLDÜM LA YOLSUZLUĞU YAPAN ADAM BİLGİM DAHİLİNDE YOLSUZLUK YAPILMADI DİYOR.....

AHMET
AHMET @AHMET - 2 hafta Önce

BU ÖLÜM SADECE GARİBANLARA YOK BÜYÜK BAŞLARA DUYURULUR! SİZDE BİR GÜN ÖLECEKSİNİZ ÖBÜR TARAFTA HESAP VERECEKSİNİZ.

TSK 1453
TSK 1453 - 2 hafta Önce

Hanife ağam bizimle eyleniii

HAS MARASLI
HAS MARASLI - 2 hafta Önce

BAŞKANIM SON 5 YILDA HANGİ FIRMALARA NE KADAR REKLAM TANITIM ÜCRETİ ÖDEDİDİNİZ BEN DEMİYORUM BUNU CELALETTİN VEKİLİM SORUYOR BİR ZAHMET BUNLARI ACİKLA BİZDE AYDİNLANALİM.

Mevlut sular
Mevlut sular @HAS MARASLI - 2 hafta Önce

Katıliyorum
Baskan
Yardimciları
Vekilleri
Komisyon üyleri
Şirket müdurleri
İmar ve tüm müdürler
MAL VARLIĞINI AÇIKLASIN
KENDİ VE YAKİNLARININ

ede ede
ede ede - 2 hafta Önce

çok emin başkan :) peki kendisini denetleyen var mı ?

TÜRK
TÜRK - 2 hafta Önce

YEDINIZ BITIRDINIZ 12 SUBAT BELEDIYESINI

özgür
özgür - 2 hafta Önce

hanefi mahçiçek ailesi ve yakınlarının tüm mal varlığı araştırılmalı ve kamuoyuna açıklanmalıdır. bu araştırma ilk kahramanmaraş belediye başkanlığından başlayarak yapılmalıdır.

Daire satamıyorum
Daire satamıyorum - 2 hafta Önce

Iyi günler, vekil belediye baskani, imza yetkisine sahip müdürler ve yakınlarının mal varlığının araştırılmasında sakınca var midir

KAHAN
KAHAN - 2 hafta Önce

İyi bayramlar kobra hanifi :)

Mehmet ay
Mehmet ay - 2 hafta Önce

Sayın belediye başkanı senin için seçimlerde emin ol bu açıklamalarında neler dondugininde ayrıntılarını göz ardı etmeyecek bu halk artık yeter bu milleti koyun yerine koydugun

Alp eren
Alp eren - 2 hafta Önce

Müteahhitlerin özellikle de benim bildiğim Erdağ, asis, demkay vs imar planında ya da projede olmayan daireleri nasıl yaptıklarını , sığınakları nasıl daireye dönüştürüp sattıklarını ve daha pekçok film fırıldakla trilyonları götürdüklerini ve sizin belediye olarak bunlara nasıl ve ne karşılığında göz yumduğunuzu da anlatsana Hanifi efendi !!

Ahmet
Ahmet @Alp eren - 1 hafta Önce

DEMKAY inşaat belediyede inanılmaz etkin. Belediyeden alamayacağı ruhsat yok.

başkan 44
başkan 44 - 2 hafta Önce

yiyin bakalım nede olsa kmaraşlı yine size oy verecek bana fırsat verseler bende yerim

yavuzselim
yavuzselim - 2 hafta Önce

yav maho ağa ne kadar güldüm bu ayrıntılı açıklamana,bilgim dahilinde yolsuzluk yapılmadı diyorsun demek ki her şeyi biliyorsun ve ses çıkarmıyorsun helal olsun sana bu siyaset

ede
ede - 2 hafta Önce

zaten bilgin dahilinde olsa orda olmazdın. bu işler gizli yapılır , mimareyi çalan kılıfını hazırla hocam

Ben Been
Ben Been - 2 hafta Önce

Allah burnunuzdan getirsin.Bu ilimizde senden ve Mahir Ünaldan habersiz sinek uçmaz.Yediniz yediniz sonra babayiğidin biri çıktı senle Mahir in çevirdiği dolapları anlattı.Helal süt emmiş bu celalettin Güvenç.

asla
asla - 2 hafta Önce

hiç dürüst işin var mı ki yolsuzluk olsun. her tarafından aktığını herkes söylüyor.

Ali kaba
Ali kaba - 2 hafta Önce

12 şubat belediyesinin heryeri yolsuzluk

kayt
kayt - 2 hafta Önce

seni yılın en iyi kıvıran ve yalan söyleyen yardımcı aktörü seçiyorum.erkeksen senin ve ailenin malvarlığını açıkla...

Önder
Önder - 2 hafta Önce

Başkası yapmış bilgin varmı demiyorlar direk seni kastediyorlar anlamıyorsun yahu

Uyumazoğlu
Uyumazoğlu - 2 hafta Önce

Mahçiçek suçsuz onu seçen halk suçlu. Görevinden azletmeyip kayyum atamayan iktidar suçlu. Bu adamın bilgisine göre yapılsaydı yolsuzluk kimse yakalayamazdı zaten

Recep alkış
Recep alkış - 2 hafta Önce

Fazla yüklenmeyin adama. Sanki sadece o mu yedi. Diğer yiyenlere de yüklenin yoksa adama haksızlık olur !!

Murtaza kayikli
Murtaza kayikli - 2 hafta Önce

Diyorki mesaj...sayın Murtaza bey 500 TL emlak borcun var arabanı ve evini haczettik. Şimdi belediyeye ne diyeyim

Alyanak osman
Alyanak osman - 2 hafta Önce

Ohh ne ala, bilgim dahilinde yolsuzluk yapilmadi, sen belediye baskani degilmisin, iyi ne guzel elinin altinda calisanlar yapsin, sen bilgim dahilinde degil desin, hangi hirsiz ev sahibinin bilgisi dahilinde hirsizlik yapiyor, tilkiye kumesi emanet et, sonra bilgim dahilinde degil de, kim oranin idari amiri, kim denetliyor, cevaba bak hizaya gel

arif
arif - 2 hafta Önce

bilmemezlikten gelip yapmış olabilirmiyiz tam bilmiyorum bu konudA emin olacaktım hatırlayamadım..... hikayeeee

Avrupalı
Avrupalı - 2 hafta Önce

Aaaaa ne acayip ya sayın mahçiçek kim yolsuzluk kim ya daha millet vekiliyken hastanenin karşısına kızına devletin arsasına kızına eczane açıp sayın cumhurbaşkan o zaman açığa aldı nasıl unutuldu bunca şeyler

Ahmet Yasin
Ahmet Yasin - 2 hafta Önce

Ya senin bilgin yok bir bilgisi olan çıksın anlatsın. nasıl yaptığını ne yaptığını KOM müdürü boşuna yenilmedi. açıklama yapacağım deyip 50 yıl yetecek belediye binası ne demek 50 yıl bir parolamı yada belediye binası bir parola mı? nereden nereye bir bağlantı yapıyorsun.

DERYA KILIÇ
DERYA KILIÇ - 2 hafta Önce

Aaaa lütfen ama... Hanificiğim hiç böyle şeyler yaparmı :)) Suyu üfleyerek içer bakın sizi bir okuyup üflerse maazAllah !!!

Yunüs
Yunüs - 2 hafta Önce

Hop rari rari rom, rari rari rom. Şınanay yavrum hopa şınanay, şınanay da şınanay hopa şınanay.

Bilmiyormusun maraş
Bilmiyormusun maraş - 2 hafta Önce

Böyle olduğu belliydi. Oyu verdin MARAŞLI. Sen suçlusun. Suçlu arama....

edeler
edeler - 2 hafta Önce

yolsuzluk = başkan mahçiçek

maraşın yerlisi
maraşın yerlisi - 2 hafta Önce

He he bizde yedik , daha iyi hizmet için gösterişli bina yap , hani nerde mütevazi müslümanlık , düşün artık milletin yakasından diyeceğimde bizim millette akıl yok , israfla hizmetmi olur yahu , Bina bir dünya para ya içindeki müştemilat , Allah cc bunun hesabını senden sorar başkan bir ayağın çukurda , Öbür tarafta reis sana şefaat etmeyecek , Bunu dinleyen saftirik seçmende ağzı ayrık ayran delisi gibi dinleyip başkanım çok yaşa diye içlerinden geçirmişlerdir. Son olarak ne diyeyim Neye layıksanız öyle yönetilirsiniz. Kel başa şimşir tarak

he he he
he he he - 2 hafta Önce

herkes inandı.........

Halit
Halit - 2 hafta Önce

Ben onu bunu bilmem. Şehirin hali ortada. Ağaçlandırma yok, yol planı yok, imar yok, yaşam alanları yok, engelliler için çalışma yok, resmen çok pis şehir. Diğer illerden gelen insanlar da bunu söylüyor. Sahipsiz sanki savaştan çıkmış gibi şehir çehresi. 20 senedir aynı zihniyet yönetiyor sonuç ortada.

mustafa
mustafa - 2 hafta Önce

aman hanifi başkan götürün götürebildiğiniz kadar haklısın tabi soysan soğana cevirsen %70 cebinde hesap soracak savcı hakim yok aradan biri cıkıp cesaret etse sahıbınız mahir agbeyiniz var hemen gelir o savcıları susturur yiyin babam yiyin bu dünyada güz sizde amma sunu iyi bilin ki mahşerde hesap var o zaman yüzbinlerin hakkını nasıl vereceksiniz bakalım

Asır
Asır - 2 hafta Önce

Sizin ne işiniz var o zaman orda

İNANSAKMI????
İNANSAKMI???? - 2 hafta Önce

İNANMASAKMI ?????

ZÇ
- 2 hafta Önce

Başkan seni bilmesek...

Ertuğrul
Ertuğrul - 2 hafta Önce

Başkanım bizim insanımız nankör menfaatine dokun, yapmasanda yaptı derler.

Hakki Yusuf
Hakki Yusuf @Ertuğrul - 2 hafta Önce

Sen mağralıdan mısın yeğen?
Tükettiniz yeğen, yavaş yiyin...

TÜRK
TÜRK @Ertuğrul - 2 hafta Önce

Belediyede hangi kurumda çalışıyorsun :)

EDE1
EDE1 - 2 hafta Önce

Böbürlenme sultanım sonunda ölüm de var yarın mahşer günü seni ne yardımcıların ne de vekillerin kurtarır

Kasgocu
Kasgocu - 2 hafta Önce

kahramanmaraşlı bugüne kadar RTE aşkıyla belediyelerdeki yolsuzluklarla israflarla ilğili konuşulanları duymazdan gelmiş hep susmuştu şimdi akpartili yetkililer birinci ağızdan bu konuları konuşmaya başlayınca halkta mecburen konuşmaya başladı olayın sevindirici tarafı bunlar yazılıp çizildikçede tarihe mal olacak bugün kadı olup gücü elinde bulunduranlar yarın toprak olduğunda gerçekler gün yüzüne çıkacak.devam edin hemde hiç durmadan devam.

HAKKI HAKLIOĞLU
HAKKI HAKLIOĞLU - 2 hafta Önce

şu an 12 şubat belediyesinin yokluk ve yolsuzluktan kımıldayacak hali kalmamış...

halil
halil - 2 hafta Önce

sizin yaptığınız kötülüğü chp yapmadı bu ülkeye ama hala yüssüz yüssüz dolaşıyorsunuz arın la namusunla hiç olmassa bırak ta git artık yeter bu şehrin sizden çektiği

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 1 hafta Önce

Ewet lamba dibine IŞIK VERMEZ.
VALLAHİ BEN ÇALMADIM. O ÇALDI ;)

Admin
Admin - 1 hafta Önce

Bir problem var. Herhalde Hanifi Bey sonraki seçimde aday değil.

ulubatlı
ulubatlı - 1 hafta Önce

yapılan bu binalar benim karnımı doyurmuyor.İstersen görevini çadırda yap banane

Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

Bilgim olmadan yapılmış olabilir diyor. Yerseniz tabi?

Bu beyefendiye "Niye sen bostan korkuluğu musun?" diye sormalı.

Maraş'ta kimin ne olduğunu herkes biliyor da menfaatleri çatışana kadar kimse ses etmiyor, aslında.

KAHRAMANMARAŞ
KAHRAMANMARAŞ - 1 hafta Önce

BİZ KENDİ ELİMİZLE KENDİMİZ YAPTIK .
BİR DAHAMI (AKP ) YOK BİR KATKIDA YOK ANCAK KENDİLERE MÜSLÜMAN
ÇOK GÜLÜNÇ HABERİ YOK SENİN UÇAN KUŞTAN HABERİN OLUR

SEFA ERAYMAN
SEFA ERAYMAN - 1 hafta Önce

belediyeyi kim yönetiyor.haberin varmı başkan yoksa kafe açılışlarından zamanın kalmıyormu.on ikişubatta anlatılanlar ayyuka çıktı.bu milletin hakkını yiyenin sonu kötü olur .yaşasın zalimlar için cehennnem .yaşasın hırsızlar için cehennem.ha biz son seçimde sana oy verdik

sanayici
sanayici - 1 hafta Önce

biz başkanı boğaziçinden.doğukentden çok iyi bilirizi aksay inşaatı uçurmuştu onuda bilitiriz tüm mütahitler ve inşaat yapan emlakçılar 5 senedir yüzleri gülüyor.bide bu kafeler iş yerleri kaldırımı işkal ediyor onlara göre yollara şekil veriliyor mesala akdo tekerek. gibi bizde trafikte inile acaba bu torpil mahirdenmi hanifidenmi ahmetdenmi yoksa bizim gariban vatandaşdanmı başkanın yormuna göre belediyenin çaycısı bunlara torpil yaptı başkanın haberi yok başkan ay da yaşıyor.ya da görme özürlümü (görme özürlü arkadaşlarım tenzih ederek)başkan insanlığın varsa istifa et yada .millete hesap vermek için savcıla git kendini ihbar et


SIRADAKİ HABER

banner122