Hanefi Mahçiçek'de Büyükşehir'e Aday Adayı oldu

Kahramanmaraş Eski Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek yaptığı basın açıklamasıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

Hanefi Mahçiçek'de Büyükşehir'e Aday Adayı oldu

Kahramanmaraş Eski Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek yaptığı basın açıklamasıyla Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.

07 Ekim 2013 Pazartesi 16:16
Hanefi Mahçiçek'de Büyükşehir'e Aday Adayı oldu
banner208
"1980'li yıllarda Başbakanlık Devlet Planlama Teşkilatı'nda (DPT) Uzman olarak başlayan bürokratik hayatımızda hem ülkemiz için hem de doğup büyüdüğümüz, aşını ekmeğini yediğimiz memleketimiz Kahramanmaraş için gücümüzün yettiğince çalıştık, kentimize katma değer sağlamaya çalıştık" diyen Hanefi Mahçiçek basın açıklamasında şöyle dedi:

Bu bağlamda; 80'li yıllarda Kahramanmaraş'a özel sektör yatırımlarının yönlendirilmesi noktasında ciddi katkılarda bulunduk. Bu arada şunu da gururla ifade etmemiz gerekir ki, Kahramanmaraş sanayicisi, kullandığı teşvikleri ile devlet yatırımlarını çok isabetli ve istismar etmeden kullanmış ve Kahramanmaraş'ı hatırı sayılır bir sanayi kenti haline getirmişlerdir. Ayrıca Devlet Planlama Teşkilatı Müsteşarlığı'nda çalıştığımız o yıllarda kamu yatırımlarında da kentimizin maksimum düzeyde pay almasında katkıda bulunduk. 

Kahramanmaraş ve Kahramanmaraşlı'ya hizmeti kendimize o yıllarda da misyon edinmiştik. Daha sonra BOTAŞ Genel Müdür Vekilliği yaptığımız dönemde de doğalgazın Kahramanmaraş'a getirilmesi hususunda kentimize öncelik verilmiş ve Gaziantep'ten daha önce doğalgazın kentimize getirilmesi sağlanmıştır. Açıktır ki, Doğalgaz Müdürlüğü Kahramanmaraş'tadır ve komşu illerde buraya bağlıdır.

1999 ”“ 2002 yılları arasında Kahramanmaraş Belediye Başkanlığımız döneminde kentimizin “yaşanılabilir kentler” düzeyinde yer almasını temin bakımından en önemli projelerimden biri olan “Karasu projesi”ni, “kent bilgi sistemi” ve “Kahramanmaraş'ı gelecek yüzyıllara hazırlayacak” bütün gelişme hinterlandını içine alacak geniş kapsamlı bir imar planı çalışmasını başlattık.

Kamuoyu nezdinde de herkesin malumudur ki, daha Ak Parti henüz kurulmadan Sayın Başbakanımızla beraber olup ilk yola çıkan Belediye Başkanlarından ilki olmanın gururunu yaşadık. Hem de bizimle beraber 14 Belediye Başkanı ve meclis üyelerimizle beraber, Başbakanımızın kutlu yürüyüşünde yanında yer aldık.

Aynı zamanda parti kuruluş çalışmalarının gerçekleştirilmesinde ve il teşkilatlarının oluşturulmasında yer aldık.

Belediye Başkanlığımız devam ederken yapılan milletvekilliği genel seçimlerinde aday olmak durumunda kaldık ve bu çalışma dönemimizde de kentimizin geleceğiyle ilgili projelerin realize edilmesinde gayret gösterdik.

Şunu açıkça belirtmem gerekir ki; Biz büyük projelerin misyonunu üstlenmiş durumdayız, yani kısaca ifade etmem gerekirse "Biz eserlerle konuşuyoruz!”

Artık klasik yol, su belediyeciliği tarihte kalmıştır. Kahramanmaraş'ı sadece lokal bazda değil küresel alanda da bir çekim merkezi yaparak yeni bir imajla, büyük ölçekli proje ve etkinliklerle inşallah batıdaki büyük metropollerle yarışır hale getirmeliyiz. Çünkü artık büyük ölçekli proje ve etkinlikler, modern kentin imaj yapıcıları olarak ön plana çıkıyor.

Küresel çekim merkezi olmak isteyen ve bu amaçla imaj yenilemek isteyen kentler, global ölçekli ve kentin geleceğini yüzyıllara taşıyacak proje ve etkinlikleri bir zorunlu bir gereklilik olarak görüyor ve kıyasıya rekabet olduğunu görüyoruz. Biz Kahramanmaraş olarak kendimizi bu rekabetin içine girdirmeye mecburuz.

Zoru başaracağız”¦ İnşallah el birliği ile Kahramanmaraş'ı yeniden kendi öz ruhu ile buluşturacağız. Bir yandan modern bir Kahramanmaraş inşa ederken tarihi yeniden gün yüzüne çıkartacağız ve kaybolan kent ruhunu yeniden inşa edeceğiz. Biliyorsunuz biz millet olarak, tarihte dünyaya emsal olacak kentler inşaa ettik, yine yaparız. Onların izinde yürüyerek, kendimize güvenerek “Kahramanmaraş'ın çehresini değiştireceğiz”.

Sayın Başbakanımızın da ifade ettiği gibi; Gelişmekte olan ülkeler, küresel sahnede boy gösteren şehirlerini dünya kenti yapmak, küresel çekim merkezi haline getirmek için çaba sarfediyor. Bu şiardan yola çıkarak Kahramanmaraş'ın Milenyum'a uygun şartlarda bir kent olması için ufuk, bilgi, birikim ve donanımımızla tekrar memleketimin hizmetine sunmak ve kafamızdaki modelleri uygulamaya yansıtarak, kentimizi hem ülke hem de “uluslararası yaşanılabilir kent” ölçeğinde “model bir kent” yapma yolunda tekrar göreve talip olarak Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na aday adayı oluyoruz.

Özet olarak; Kahramanmaraş'ı gelecek yüzyıllara hazırlamak, bir başka ifade ile modern manada kentsel gelişme alanında Kahramanmaraşımızı hem ülke ölçeğinde hem de dünya standartlarında yaşanılabilir kentler listesinin en ön sıralarında yer almasını sağlayacak çalışmaları yapmak istiyoruz. Esasen modern manada model olabilecek kentleşme çalışmalarının odak noktası da bu olmalıdır. Bunu yapacak bilgi birikimi ve donanımızla beraber takım çalışması ruhu ile ekipler oluşturacağız. Bu amacımızı inşallah kent halkımızın da katkılarıyla “katılımcı belediye yönetimi anlayışı” ile gerçekleştireceğiz.

Engin saygılarımla”¦

Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
ahmet 2013-10-31 14:49:27

sosyal tesis derken?

Avatar
ahmet 2013-10-31 14:49:11

sosyal tesis derken?

Avatar
yalnızkurt 2013-10-25 20:30:51

park ,meydan,yaptım,tarihi dokuyu(kapalı çarşı)ortaya çıkarttım derken tekke nin çarpık yapılaşmasını çirkin yüzünü ortaya çıkarttınız.Tarihi dokuyu ortaya çıkatrmak isteyen başkan samimiyse önce tarihi dokuyu kapatan kendi dükkanlarını yıkar.park yaptın altı zaten kapalı çarşıydı ordan bir alt geçitle belediyenin önüne veya müftülük medanına bağlanan bir alt geçit trabzon caddesi trafiğini rahatlatırdı ama başkanın dükkanlarının değeri düşer yapılırmı..!BÜYÜK ŞEHRE BÜYÜK BAŞKAN İLLEDE HANEFİ MAHÇİÇEK.

Avatar
osman 2013-10-23 14:45:08

benim oyum başbakana ve hanefi mahçiçeke...şimdide hayırlı olsun inşallah başbakanım bu yazdıgımı okur...da dogru karar verir..

Avatar
osman 2013-10-23 14:41:43

bence kentimize hanefi mahçiçekten başkası yalan hanefi başkan dogru söylüyor.mustafa poyraz başkan ne yaptı kaldırımdan başka.inşallah sayın başbakanımız görürde hanefi başkanı açıklar..bencede en dogru karar olur inşallah.birde diyer dünya var bu konuda çoku kimse hesap veremez.ben oyumu başbakanıma veriyorum.ama kahramanmaraşta başbakan kimi gösterirse kazanıyor.çünkü biz millet olarak sayın başbakanımıza veriyoruz ayumuzu.acaba ömür dünyada bundan kim sorumlu olur.başbakanmı yoksa bizlermi.belediye seçiminde oyumuzu biz başbakanımıza veriyoruz.ama mustafa poyraz kazanıyor bu nasıl iş....

Avatar
erol 2013-10-19 14:09:39

çok kısa zaman içerisinde maraşın çehresini degiştirdiniz maraş büyük şehir belediye başkanlıgını hak ediyorsunuz maraşta sizi hak ediyor inş hak edilen yerde olursunuz maraşta sinzinle layık oldugu yerde olur

Avatar
Okyanusss 2013-10-17 21:44:35

11 ayda stad yapan şehri su sorunundan kurtaran köy garajını (andırın garajını)şehrin göbeğinden kaldırma cesareti gösteren belediye binasını yeniden yapan ama (sosyal tesisler) garez olsun diye açtırmayan şimdiki başkana inat illede HANEFİ MAHÇİÇEK.

Avatar
AHME HAMDİ BAŞGÖZLÜ 2013-10-17 13:27:52

BAŞKAN ADAY ADAYIMIZIN GEÇMİŞTE HAYATA GEÇİRMİŞ OLDUĞU PROJE VE UYGULAMALARDAN HAREKETLE,USTALIK DÖNEMİNDE DE TASARLADIĞI VE UYGULAMAK İSTEDİĞİ PROJELERLE GÜZİDE KAHRAMANMARAŞIMIZIN ÇEHRESİNİ VE UFKUNU DEĞİŞTİRECEĞİNDEN ÜMİT VARIZ.

TEŞEKKÜRLER SAYIN MAHÇİÇEK,

Avatar
AHMET HAMDİ BAŞGÖZLÜ 2013-10-17 13:01:38

BAŞKAN ADAY ADAYIMIZIN GEÇMİŞTE HAYATA GEÇİRMİŞ OLDUĞU PROJE VE UYGULAMALARDAN HAREKETLE,USTALIK DÖNEMİNDE DE TASARLADIĞI VE UYGULAMAK İSTEDİĞİ PROJELERLE GÜZİDE KAHRAMANMARAŞIMIZIN ÇEHRESİNİ VE UFKUNU DEĞİŞTİRECEĞİNDEN ÜMİT VARIZ.

TEŞEKKÜRLER SAYIN MAHÇİÇEK,

Avatar
abbasyolcu 2013-10-13 19:57:45

ufku geniş k.maraş'ıbüyük köy olmaktan kurtarmış 50 yıllık su problemini çözmüş dpt tecrübesi olan k.maraşın gördüğü en iyi belediye başkanıydı büyükşehre büyük başkan HANEFİ MAHÇİÇEK.

Avatar
muhalif 2013-10-13 12:49:55

Bencede yeter artık Kahramanmaraş ımızın adına yakışacak ve bütün halkı anlayacak ve tanıyacak birisi lazım.Çünkü bir bakalım Poyraz ne yaptı(sadece reklam) ve kime yaptı biz EDELER DİYARININ MARAŞ ASLANLARIYIZ halkımız artık Kaldırımdan ve şatafatlı parklardan başka işlerde bekliyor.Onu işe al bunu işe al dönemi istemiyor ve de işe alınanlar kim bir bakalım içinde müdürlerde olmak üzere kaç tanesi buralı arkadaşım bunların artık zamanı doldu yapılan anketler boşuna değil bence.Halkımız hesabını elbet birgün soracaktır.Halka hizmet HAKKA Hizmettir,Hizmette edilmezse gayret onun sonu Hezimettir

Avatar
Abdüsselam Özdemir 2013-10-10 22:48:44

Allah razı olsun başkanım sizden, Karasu gelmeden önce evde sular 2 saat akar geri kalan zamanda kesilirdi, üstelik lağım suyu gibi su içerdik. Şimdi tüm şehir kaynak suyu içiyor, hem de hiç kesilmeden. Allah razı olsun.

Avatar
nacarhan 2013-10-10 21:30:31

bir şehri varoşlar ele verir...nerden başlayak...otuzunda kırkında bir lider yok mu ya ..

Avatar
ökeeş4646 2013-10-10 21:05:13

KMS yi destekleyen futbolu seven bi başkan bence olmalı

Avatar
Hasan Gezmiş 2013-10-10 16:45:23

Hanefi Mahçiçek bugüne kadar belediye başkanı olarak seçtiğimiz en isabetli isimdir kanaatimce. Sadece 3.5 senede üstelik muhalefet belediyesiyken şehrin çehresini değiştirdi. Karasu projesi, kent bilgi sistemi, imar planı, belediye spor kompleksi, binevler-üngüt bulvarı, koşu yolu.... saymakla bitmez. Altını tekrar çizmek gerek: tüm bu hizmetler sadece 3.5 senede, muhalefet belediyesiyken, imkansızlıklar içinde yapıldı. Mustafa Poyraz bugün bütün iktidar imklanlarıyla 12 senede ne yaptı bir bakın lütfen, kıyas götürmez.

Avatar
SKYNET 2013-10-09 11:31:04

Yeter atık Akp-Sadet-Fazilet ve Refah partilerinin KAHRAMANMARAŞI yönettiği. Lütfen sayın K.Maraşlılar Allah Aşkına Bu partilere bir ders verelim artık. Kardeşim sayın Mustafa Poyraz Kahramanmaraşta Kaldırımdan başka ne yaptı. Benden G.Antep eski Belediye başkanı Sayın Celal Doğan gibi bir başkan istiyorum Kahramanmaraşa. Ben A yada B partisi olsun demiyorum ama maraşa yakışır ve iş yapan bir Belediye başkanı istiyorum. Bu bir Milletvekili seçimi olasa Ülkenin İstikrarı için eyvallah. Ama bu Kahramanmaraşın geleceği çocuklarımızın geleceği.

Avatar
Oğuzhan 2013-10-09 09:39:11

Kazanamaz. Açık ve net.

Avatar
görünen köy 2013-10-08 16:40:33

çok isabetli olmuş. sayın mahçiçek maraş için bir fırsattır. proje adamıdır ve yaptığı projeler günü kurtatmaya yönelik değil yıllarca faydalanabileceğimiz projelerdir. büyükşehirin büyüyen imkanları gözönüne alınırsa sayın mahçiçeğin yapacağı işlerin büyüklüğünü varın siz düşünün saygıdeğer "Kahraman" maraşlılar.

Avatar
EJDER 2013-10-08 13:56:09

ZİHNİYET DEĞİŞMESİ LAZIM.30 YILDIR BU ZİHNİYET YÖNETİYOR KAHRAMANMARAŞI. İŞTE K.MARAŞIN HALİ.BİRDE AFİŞ ASMIŞLAR KENT GİRİŞİNDEN BELLİ OLUR DİYE.YAHU GİRİŞLER DEPO GİBİ ANBAR GİBİ BİR ŞEHİR HAVASI MI VAR AMA K.MARAŞ HALKI BEN HİZMETE MİZMETE LAYIK DEĞİLİM DİYORSA BUYURSUN...

Avatar
dursun fedakar 2013-10-08 13:42:12

Kalkmış Mahçiçeğe mal varlığını soruyor sanki hali hazırda mevcut belediye başkanı özgür kardeşime banka cüzdanının fotokopisini veriyormuş gibi geçin bunları kardeşim geçin öyle yada böyle bu şehre hizmet etmiş 3 vizyon sahibi insan tanıyorum Hacı Ali Özal,Ali Doğan ve Hanefi Mahçiçek diğerlerimi bana göre parmak kaldıran parmak indiren oylama makinası. abartıya gerek yok benim sözümün geçeceği 4 oyum var onuda hanifi beye verecem..

Avatar
serkan gerek 2013-10-08 13:26:21

şimdi mustafa poyraz çıksın sayın mahçiçegin söylediklerini yorumlasın vallahide doğru billahide doğru sayın mahçiçek mahçiçek benim adım serkan gerek hangi partiden olursan ol 30 tane oyum var hepsi sana helal olsun

Avatar
straj 2013-10-08 11:04:16

büyük maraşa bagımsız bir aday olmasını istiyoruz.partili olmasın,örnek urfalı fakıbaba gibiolsun.

Avatar
harikulade 2013-10-08 11:00:47

bu şehre akp den kim aday olursa olsun belediye bşklıgı olur.yeter artık uyanın maraşlılar parti gözetmeyin.herkes elini vicdanını koysun.

Avatar
özgür 2013-10-08 10:31:47

sn. mahçiçek belediye başkanı olmadan önceki ile bugünkü mal varlığını ve kaynağını açıklayabilirmisin.

Avatar
vural 2013-10-08 09:28:20

somut fikir yok boş laftan ibaret.

Avatar
mustafa 2013-10-08 09:13:16

tabi tabi belediye başkanı oldun yedin ama hizmet yapmadın millet vekili oldun yedin ama hizmet yapmadın daha aç gözün doymadımı mahçiçek sen bu şehre ne verdin otu hesabını yap maraş halkındandanda şunu istiyorum artık böyle insanlara oy vermeyin arkadaş bunlar maraşa ne yaptı oturun bi düşünün koyun olmayalım arkadaşlar uyanalım artık uyanalım partiye değil hizmet yapacak kişiye oy verelim partisi ne olursa olsun ama hizmet yapacak biri olsun yeter artık

Avatar
emrah 2013-10-08 09:06:33

sn mahçiçek bu zamana kadar gelen başkanların hepsinden iyidir. hiç olmazsa memleketimizin su sorununu uzun vadede çözmüştür. hakkını yemeyelim. tabi bunlar yeterli mi? HAYIR.
memleketimizin daha iyi hizmetlere layık olduğunu, bunu da büyükşehir olarak hak ettiğini, bundan sonra yapılacak yeni projelerle ve hizmetlerle bizleri daha ileriye götürecek aktif bir belediye başkanının hizmet etmesini temenni ediyorum. hakkımızda hayırlısı.

Avatar
yasin 2013-10-08 08:38:42

lütfen hemşerilerim bu bağnazlıktan vazgeçin yoksa köy kalmaya devam edeceğiz memlekete yararı olan vizyon sahibi bir adayı başkan seçelim hep birlikte partiye değil adaya oy verelim...

Avatar
Gazi 2013-10-08 00:51:35

Düşün bu milletin yakasından artık.Millet bıktı sizi görmekten siz bıkmadınız.Bir faydanız olmadı bu güne kadar bari karşımıza çıkıpta ruh sağlığımızı iyiyden iyiye bozmayın.

Avatar
EHMET HOCA 2013-10-08 00:08:04

ÖTELLEK GET MAHÇİÇEK YENİ NESİL DONANIMLI BAŞKAN İSTİYORUZ ARTIK. SİZİN REMİNİZ İŞLEMCİNİZ ANAKARTINIZ MARAŞI KALDIRMAZ ARTIK. MODANIZ GEÇTİİİİİİİİ

Avatar
selami 2013-10-07 23:04:18

Biz Maraşlılar bir kaç kişiyi bir belediye başkanı bir milletvekili seçmek zorundamı.Ey poyraz,ey pakdil,ey mahçiçek düşün artık yakamızdan.Koskoca şehir üç dört kişiye mahkummu.Kendinizi bulunmaz hint kumaşımı zannediyorsunuz

Avatar
burak 2013-10-07 22:21:27

hemşerilerim lütfen artık şu zihniyetlerimizi değiştirelim.ne poyraz ne mahçiçek ne pakdil misyonu ve vizyonu düzgün bizi ileriye götürebilecek şehrin girişlerine köprülü kavşak trafiğin yoğun olduğu bölgeler üst ve alt geçit yapabilicek bi insan olsun..partisi hiç önemli değil yeterki çalışıcak biri olsun.bu örneklerim çok küçük belki ama biyerden başlamak lazım.

Avatar
kartal 2013-10-07 22:12:31

yok ben almayayım...poyraz ,bi de sen mi çıktın yeter gari...Avatar
Memleket için 2013-10-07 21:07:54

Ne gördün Hakan iyi görmemiştin uç yılda azıcık bütçe ıle büyük projelerle görmedin ayda bilmiyorsun kaynak bol gelirse herkes harcar bol parayı kime versen uç bes kaldırım bıraz park yapar yapılan parkların ve restorasyonların çoğunluğunun bütçelerde ab yanı Avrupa birliği ve başkanlık bütçelerinden kıt kaynakları verımlı kullanmaya ıktısat denır hanefı baskanda bunu en ıyı yapan ınsan

Avatar
uyanık 2013-10-07 20:57:06

K.Maraş'ın en büyük sorunu, halkın zihniyeti. K.Maraş yeni yolları denemeli artık. Hayallerden çıkmaları gerek artık. Halk da bir ders vermeli, yoksa cepte görülen bir şehre seçimden seçime uğrarlar.

Avatar
ahmet 2013-10-07 19:14:17

artık bide başka partileri denesek muhafazakar partilerden bıktık...sehri yerinde saydırmaktan başka ne yapıyorlar...

Avatar
Büyükköylü 2013-10-07 17:55:25

Allah'ını seversen aday olma ! Senden kurtulmuştuk birde poyrazdan kurtulsaydık derken baştan başlamayalım.

Avatar
hakan hakan 2013-10-07 17:21:36

Sn Mahçiçek in başkan olduğu dönemleride gördük artık belediye başkanımız akp den olmasın...

Avatar
maraşsvdalısı 2013-10-07 16:29:19

bu güzel memleketin sana ihtiyacı var allah yardımcın olsun ufku açık yürekli insan

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225