Hulusi Akar Kimdir? İşte Özel'in yerine geçecek o isim...

Hulusi Akar kimdir, Orgeneral Özel'in yerine geçecek olan isim belli oldu. yeni isim hulusi akar. Peki, Hulusi Akar kimdir, işte Akar hakkında detaylı bigliler

Hulusi Akar Kimdir? İşte Özel'in yerine geçecek o isim...

Hulusi Akar kimdir, Orgeneral Özel'in yerine geçecek olan isim belli oldu. yeni isim hulusi akar. Peki, Hulusi Akar kimdir, işte Akar hakkında detaylı bigliler

04 Ağustos 2015 Salı 13:19
Hulusi Akar Kimdir? İşte Özel'in yerine geçecek o isim...
banner208
 Hulusi Akar kimdir, Orgeneral Özel'in yerine geçecek olan isim belli oldu. yeni isim hulusi akar. Peki, hulusi Akar kimdir, işte Akar hakkında detaylı bigliler...Hulusi Akar kimdir nerelidir sorusu Türkiye'nin gündemine oturdu. Yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar kimdir aslen nereli eşi ve çocukları kimdir? TSK'da meşhur lakabı ve diğer detaylar...Türk Silahlı Kuvvetleri-TSK'da terfi ve emeklilik kararlarının alınacağı Yüksek Askeri Şûra-YAŞ 3 bugün başlıyor.Türkiye'nin Genelkurmay Başkanı olmaya aday en güçlü ismi Hulusi Akar...
YAŞ’ta terfi bekleyenler

 Hulusi Akar kimdir, Orgeneral Özel'in yerine geçecek olan isim belli oldu. yeni isim hulusi akar. Peki, hulusi Akar kimdir, işte Akar hakkında detaylı bigliler...Hulusi Akar kimdir nerelidir sorusu Türkiye'nin gündemine oturdu. Yeni Genelkurmay Başkanı Orgeneral Hulusi Akar kimdir aslen nereli eşi ve çocukları kimdir? TSK'da meşhur lakabı ve diğer detaylar...Türk Silahlı Kuvvetleri-TSK'da terfi ve emeklilik kararlarının alınacağı Yüksek Askeri Şûra-YAŞ 3 bugün başlıyor.Türkiye'nin Genelkurmay Başkanı olmaya aday en güçlü ismi Hulusi Akar...Yasal olarak terfi hakları bulunan ve dosyaları görüşülecek general ve amiraller şöyle:

Kara Kuvvetleri:
Korgeneraller: Tahir Bekiroğlu, İsmail Serdar Savaş, Yıldırım Güvenç, İhsan Uyar, Alaaddin Örsal, Metin İyidil, ERDAL ÖZTÜRK, Alpaslan Erdoğan, Ferit Güler ve Musa Avsever.

Tümgeneraller: Uğur Tarık Özkut, Şenol Alparslan, Uğur Tarçın, İsmail Metin Temel, Sadık Çelikörs, Metin Gürak, Yavuz Türkgenci, Tayyar Süngü, İshak Ceylan, Erdoğan Akyol, Mete Salt, Satı Bahadır Köse, Mustafa Özsoy, Göktürk Gökbayrak, İlhan Bölük, Ali Doğan İnce, İlyas Bozkurt, İzzet Çetingöz, Hamza Koçyiğit, Baki Kavun, Ethem Büyükışık, Osman Erbaş, Sadık Piyade, Osman Ünlü, Halit Günbatar, Salih Sevil, Burhanettin Aktı, Taci Kurul, Ali Sivri.

Tuğgeneraller: İsmail Hakkı Önder, Mehmet Kaya, Metin Keşap, Yücel Karauz, Mehmet Faruk Alpaydın, Muzaffer Sönmez, Mustafa Uzun, Hüseyin Hamdi Ergün, Yavuz Selim Kahveci, Mustafa Aysan, Hakan Atınç, Kahraman Güneş, Rıza Çağatay Erdoğan, Asım Kocaoğlu, Lokman Ali Yılmaz, Kemal Yeni, Mehmet Şükrü Eken, HASAN Nevzat Taşdeler, Erhan Uzun, Kemal Başak, Mustafa İlter, Bilgehan Saymaz, Mehmet Topçu, Halil Erkek, Orhan Gündüz, Şafak Gök, Mehmet Göktan, Nuri Cankıymaz, Mehmet Karadayı. Mehmet Dişli, Celalettin Bacanlı, Gürsel Yüz, Necdet Tuna, Zeki Gürcan, Mesut Bedri Usta, Muzaffer Öztosun, Şener Topuç, Kemal Cuştan, Murat Yetgin, İrfan Özsert, Halil Tamer Gedik, Aydoğan Aydın, Yılmaz Yıldırım, Atilla Gökesaoğlu, Mustafa Yaşar, İlhan Kırtıl, Nihayet Ünlü, Mehmet Büker, Yavuz Ekrem Arslan, Lütfi İhsan Yanıkoğlu, Erhan Sipahioğlu, Mustafa Kurutmaz YÜKSEL DURAK, Mustafa Yılmaz, Vahap Özoğlu, Metin Tokel, Ertuğrulgazi Özkürkçü, İhsan Başbozkurt, Sıtkı Varlı, Erdal Torun, Adnan Baksı.

Deniz Kuvvetleri:
Koramiral: Veysel Kösele.
Tümamiraller: Adnan Özbal, Ercüment Tatlıoğlu.
Tuğamiraller: Ömer Faruk Harmancık, Sinan Azmi Tosun, Hasan Doğan, Mehmet Şevki Şekerefeli, Mustafa Zeki Uğurlu, Ali Murat Dede, Hasan NİHAT DOĞAN, Muhittin Elgin, Hayrettin İmren, Ahmet Çakır, Oğuz karaman, Cihat Yaycı, Ercan İnceoğlu, İrfan Arabacı, Nejat Atilla Demirhan, Tayyar Ertem, Ömer Bayram Çetin, Hasan Kulaç.

Hava Kuvvetleri:
Korgeneraller: Mehmet Çetin, Mehmet Şanver, Hasan Küçükakyüz.
Tümgeneraller: Ali Demiral, Muhittin Fatih Sert, Ziya Cemal Kadıoğlu, Ateş Mehmet İrez, Yılmaz Özkaya, Atilla Öztürk, Kubilay Selçuk, Mehmet Özlü, Cevat Yazgılı.

Tuğgeneraller: Mehmet Uğur Balkış, Göksel Kahya, Serdar Gülbaş, Semih Koşucuoğlu, Suat Murat Semiz, Şaban Umut, Uğur Buldu, Koray Uz, Ahmet Cural, İhsan Ösdamar, Hakan Evrim, Mehmet Arif Pazarlıoğlu, Aydemir Taşçı, Emin Ayık, Hüseyin Fazla, Recep Sami Özatak, Bekir Ercan Van, Celal Başoğlu, Reha Ufuk Er.

Jandarma Genel Komutanlığı:
Korgeneraller: İbrahim Yaşar, Mustafa Kemal Alataş.
Tümgeneraller: Yusuf Kaya, Ata Kalkan, Ali Lapanta, Arif Çetin, İbrahim Aydın, Murat Kırkaya.
Tuğgeneraller: Musa Çitil, Güray Alpar, Namık Boran, Necdet Güngör, Hacı İlbaş, Hacı Abdullah Doğan, Aytekin Şahin, Hamza Celepoğlu, Halis Zafer Koç, Celal Şahin.

GATA:
Tuğgeneraller: Yusuf Peker, Ufuk Demirkılıç, Sait Bağcı, Mehmet Levhi Akın.
Tuğamiral: Cem Tayfun.

HULUSİ AKAR KİMDİR?   

1952 doğumlu olan Hulusi Akar aslen Kayseri.

1972'de Kara Harp Okulu'ndan, 1973'te de Piyade Okulundan mezun olan Hulusi Akar, 1980 yılına kadar Türk Kara Kuvvetleri bünyesinde çeşitli birliklerde takım ve bölük komutanı olarak görev yaptı. 1982'de Kara Harp Akademisi'ni tamamlayan Hulisi Akar, 7. Piyade Alayı'nda karargâh bölük komutanlığı görevini ifa etti.

Hulisi Akar daha sonra sırasıyla 12. Piyade Tümeni Lojistik Şube Müdürlüğü, Genelkurmay Genel Sekreterliğinde Plan Subaylığı, Kara Harp Akademisi öğretim üyeliği, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı İstihbarat Başkanlığı'nda istihbarat subaylığı, Kara Kuvvetleri Genel Sekreterliği'nde plan subaylığı, Genelkurmay Özel Kalem Müdürlüğü ve Bosna-Hersek Türk Kuvvetleri Komutan Yardımcılığı görevlerinde bulundu.
 
HARP AKADEMİSİ KOMUTANI OLDU

1998 yılında tuğgeneralliğe terfi eden Hulusi Akar, Tuğgeneral olarak 51. İç Güvenlik Piyade Tugay Komutanlığı, Güney Avrupa Müttefik Kuvvetler Komutanlığı Plan ve Prensipler Daire Başkanlığı görevlerinde bulundu. 2002 yılında tümgeneralliğe terfi ettikten sonra Kara Harp Okulu Komutanlığı ve Kara Harp Akademisi Komutanlığı görevlerini yürüttü.

YENİ GENELKURMAY BAŞKANI OLACAK

2007 yılında korgeneral olan Hulisi Akar, Kara Kuvvetleri Lojistik Komutanlığı ve 3. Kolordu Komutanlığı görevlerinde bulundu ve 2011 yılında orgeneralliğe terfi etti. Orgeneral rütbesi ile 2011-2013 yılları arasında Genelkurmay II. Başkanlığı görevini yürüten Hulusi Akar 2013 yılı Ağustos ayında itibaren olmak üzere Türk Kara Kuvvetleri Komutanlığı'na atandı. Evli ve iki çocuk babası olan Hulusi Akar, Türkiye'nin Genelkurmay Başkanı olmaya aday.

HULUSİ AKAR LAKABI: SERİ PAŞA!

Hulusi Akar'ın hayatı ve mesleğiyle ilgili detaylar ise oldukça renkli. TSK içinde lakabı 'Seri Paşa'. TSK içinde detaylara takılmadan verdiği hızlı kararlarla tanınan Hulusi Akar, aynı zamanda 'Sivil gibi düşünüp, asker gibi hareket etme' prensibiyle de tanınıyor. 
Son Güncelleme: 04.08.2015 12:22
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225