Kahramanmaraş'a Yeni Stadyum Müjdesi

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi tarafından, Hanefi Mahçiçek Stadyumunun yerine yeni bir stadyum yapılması ve bu stadyumun kendi kendini finanse edebilecek bir şekilde tasarlanması kararı alındığı bildirildi.

Kahramanmaraş'a Yeni Stadyum Müjdesi

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi tarafından, Hanefi Mahçiçek Stadyumunun yerine yeni bir stadyum yapılması ve bu stadyumun  kendi kendini  finanse edebilecek bir şekilde tasarlanması kararı alındığı bildirildi.

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi tarafından konuyla ilgili yapılan açıklama şu şekilde:

Gençlik ve Spor Bakanımız ile şehrimizdeki sporseverlerimizin ve kamuoyunun beklentisi olan yeni stadyum konusu görüşülmüştür. Malum olduğu üzere 1982 yılında faaliyete geçen 12 Şubat stadyumumuz 2.000 kapalı, 2.500 maraton, 6.500 kale arkası olmak üzere toplam 11.000 seyirci kapasitelidir. İlimiz takımlarından Kahramanmaraşspor TFF 2. Ligi, 1920 Maraşspor ise Bölgesel Amatör Ligde mücadele etmektedir. Mevcut stadyumumuz 34000 metrekare alanda ve şehir merkezinde kalmıştır. Gençlik ve Spor Bakanımız ve ardından Yatırımlar Genel Müdürümüzle yaptığımız görüşmeler sonucunda, 12 Şubat Stadyumunun ekonomik ömrünü tamalamasından dolayı, burasının yeni yapılacak stadyuma finansman sağlaması yönüyle çalışma başlatılması kararı alınmıştır. Bu kapsamada 43000 metrekare alana sahip Hanefi Mahçiçek Stadyumunun yerine yeni bir stadyum yapılması ve bu stadyumun kendi kendini finanse edebilecek bir şekilde tasarlanması kararı alınmıştır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı - 4 ay Önce

stadyumun ismini kim olursa olsun lütfen şahıs ismi koymayalım.malumunuz yeri geliyor yere göğe sığdıramadığımız insanlar gün gelip vatan haini olabiliyor.hele helede yaşayan bir insanın ismini vermek çok saçma.dışardan bakıldığında tüm şehre hitap edecek hoş bir isim koyulması daha mantıklı olacaktır.bunun içinde anket yapılması gereklidir.Saygılar.

EDEM
EDEM @kahramanmaraş'lı - 4 ay Önce

MERAK ETME O STAT YAPILANA KADAR ÇOKKKK ÖLEN OLUR

TÜRK
TÜRK - 4 ay Önce

stadın ismini Hanefi mahçiçek koyarsanız gitmem....

rozturk.59
rozturk.59 - 4 ay Önce

Bu Yalan Kaçıncı Seferdir Tekrarlanarak Söyleniyor ve Buna Rağmen K. Maraş' lılar da İnanmaya Devam Ediyorlar. Haber46' da Buna Önayak Oluyor...!!!??? .))))))))))))))))))))

Eyüp KÜLEKÇİ
Eyüp KÜLEKÇİ @rozturk.59 - 4 ay Önce

ağzın bal yesin ede

maraşlı46
maraşlı46 - 4 ay Önce

sizde bunu yediniz :)))

spor sever
spor sever - 4 ay Önce

sesli güldüm...
akedaş rezaletindeki gibi bir açıklama.

EDE
EDE - 4 ay Önce

:))))))))))))))))

Alperen
Alperen - 4 ay Önce

Stadın ismi MUSTAFA KEMAL ATATÜRK VEYA SÜTÇÜ İMAM STADI OLMALI. MİLLİ DEĞERLERİMİZİ KORUMAMIZ GEREKİYOR UMARIM MİLLİ MAÇLARDA OYNANIR VE ŞEHRİN EKONOMİK VE TURİZMİNİ OLUMLU ETKİLER

sedat
sedat - 4 ay Önce

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri İletişim Ofisi diye bir şey mi varmış ne işe yarıyormuş böyle halkı kandıracak işlerle mi uğraşıyormuş kendi kedini finansa edecek stad oraya nasıl yapılacak acaba? peki şehrimizin takımlarından ! hangisi orada oynayacak maçlarını ? öncelik bence 12 şubat stadına verilmeli orası geliştirilmeli

drsn
drsn - 4 ay Önce

haber 46 bu habere siz inandıysanız bende inandım ...

hasan
hasan - 4 ay Önce

hanefi mahçiçek stadı başlı başına bir fiyaskoydu.yapıldığından beri hiç bir işe yaramayan atıl bi yerdi.o zaman o kadar parayı boşa harcadığı için hep tepki görmüştür.şimdi siz yenisini yapın o da atıl kalmasın inş..işe yarar.

AHMET ATLI
AHMET ATLI - 4 ay Önce

BURASI 12 ŞUBAT STADI.MAHÇİÇEK DEĞİL

maraşlı
maraşlı - 4 ay Önce

stadyum yapılsın da hele ondan sonra ismi tartışın. ödeneğimiz yok denir yapılmaz, başka şehirlere 3 katı yapılır. hepsini bırakın en son mahir ünal yeni stad yok hanefi mahçiçek stadı yenilenecek dedi, sırf sözü havada kalmasın diye ençok itirazı o yapar genede yaptırmaz.

Cenk
Cenk - 4 ay Önce

Kendi kendini finanse eder ne demek? Biraz açıklama lazım...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 4 ay Önce

hızlı trenden sonra yeni hikaye bu demek ki...Kavalın sesi de güzel geli haaaa....

Mahmut
Mahmut - 4 ay Önce

Yuh artık yeter yeter be

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 4 ay Önce

Yani yeni yapılan stad yıkılacak yenisi yapılacak
Peki ona harcanan binlerce lira ne olacak

metin
metin - 4 ay Önce

türkiye de tokat dahil 26 ile arena stadı yapıldı veya yapılıyor içlerinde türkiyenin 17. büyük ili k.maraşa stad yapılmadı düşündürücü değil mi

Vatandaş
Vatandaş - 4 ay Önce

Bahsedilen iletişim ofisi 2 ay önce söz verdiği, 3 yıldır bitmeyen restorasyonlu Kale'nin kapısını vatandaşa açtırsın da sonra bi ara stadı da yaparlar inşAllah?

vatandaş ede
vatandaş ede - 4 ay Önce

ya bırak kardeşim stad yapmayı.Takım yıllardır ikinci lig kırmızı kategoride.Oraya finanse edeceğin parayı şehrin markalaşmasına harca.K.maraş deyince akla gelen iki konu var bir Dondurdamız iki maraş olayları. Pul biberi bile çoğu kişi urfa antep biliyor. Tekstilde ilk 5 teyiz. Mavi lcw gibi markamız neden yok? Kalemiz var manzara süper ama kapalı

maraşlı
maraşlı - 4 ay Önce

kaçıncı ligde takımımız var ki stad istiyorsunuz.önce takıma baksınlar..milleti uyutmaya devam.birileri köşeyi dönsünn yeterrrr

AHMET K.
AHMET K. - 4 ay Önce

BAHALA...12 ŞUBAT ÖMRÜNÜ TAMAMLADI DA.... O KADAR TADİLATI..IŞIKLANDIRMAYI NİYE YAPTINIZ... KİMLERİ ZENGİN ETTİNİZ.. DEN BAAM..


SIRADAKİ HABER

banner122