Kahramanmaraş Göksun Yolundaki Eskalen Tüneli Neden Kapalı

CHP K.Maraş Milletvekili Ali Öztunç, öksun-Kahramanmaraş yolunun 6. Kilometresinde bulunan Ahmet Eskalen Tüneli'nin uzun süredir kapalı olduğunu söyledi.

Kahramanmaraş Göksun Yolundaki Eskalen Tüneli Neden Kapalı

Kahramanmaraş Göksun yolunun söz verildiği gibi, 2019 yılı sonunda açılıp açılmayacağı tartışılırken, CHP Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç şok bir iddia ortaya attıç . Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Parti Meclisi Üyesi ve Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, Eskalen Tüneli ile ilgili iddiaları Meclis gündemine taşıdı.

Göksun-Kahramanmaraş yolunun 6. Kilometresinde bulunan Ahmet Eskalen Tüneli uzun süredir güzergâhı kullanmak isteyen vatandaşlara sıkıntı çıkartıyor. Son olarak tünelin kapatılması kamuoyunda inşa öncesinde projenin hatalı olduğu ve bu durumun göz ardı edilerek tünelin trafik kazalarına davetiye çıkartacak şekilde yapıldığı tartışmalarını beraberinde getirdi.

Yaşanan mağduriyetin uzun süredir devam etmesi üzerine konuyu Ankara’ya getiren CHP’li Ali Öztunç, TBMM Başkanlığı’na soru önergesi sundu.

Öztunç önergesinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Fatih Dönmez’den kamuoyu adına şu sorulara yanıt vermesini istedi.

1- Kahramanmaraş Göksun karayolundaki Ahmet Eskalen tüneli neden kapalıdır?

2- Eskalen tünelinin hatalı yapıldığı ve kaza riski yüksek olması nedeniyle kapatıldığı doğru mudur?

YORUM EKLE
YORUMLAR
Orda çalışan mühendis
Orda çalışan mühendis - 2 ay Önce

Duygu mühendislik insaat da 2 yıl çalıştım kimse tatava yapmasın boş konuşmasın o yolun her tarafı yanlış. Güzergahı yolu kısaltsın diye değil ismail dogan ( müteahit in adı ) para kazansın diye yapildi. Burdan kazandigi paraylada kirsehir seker fabrikasini satin aldi sizde yol yapacak diye bekleyin. Daha o kadarcik yoldan kazandigi paraya bakin. Fotograflariyla ispatlarım eğer bir savcı sorusturma acarsa.

Ede46
Ede46 - 2 ay Önce

Yenisi yapılır sayın vekil bu halk alışık böyle durumlara...bu vesileyle yandas bir muteahhit daha kazanir

tünel
tünel - 2 ay Önce

bu tünellerin göksun tarafında ki bağlantı yolu hala yok. 4 yıldır ulaşım geçici servis yolundan sağlanıyor. buradan pis koku geldiği söyleniyor. asıl bunu soruştur. koku nereden geliyor.

BAY
BAY - 2 ay Önce

YOL YANLIŞ YERE YAPILDI CÜNKÜ O YOL DEGİRMENDERE VE ÇUKURHİSAR MAHALLESİNDEN GEÇECEKTİ VE KAÇ KM KISALACAKTI..ARASTIRIN GERÇEKTEN ÇIKAR GERÇEKLER...

VATANDAŞ
VATANDAŞ - 2 ay Önce

ALİ ÖZTUNÇ VEKİLİMİZ BU KONUYADA EL ATTIYSA SEVİNDİM , GÖRÜN BAKIN BU YOLUDA AÇTIRACAKTIR İNŞAALLAH

elb
elb - 2 ay Önce

Elbistanlılar göksuna girsin diye yapıldı biz neden girelimki kayseriye giden yolcularda tünelden girip çıkmalı

Mehmet
Mehmet - 2 ay Önce

Tünelin giriş ve çıkışlarında çok kaza oldu.Marastan gelirken son tünelin çıkışı bariyerle çıkıyor. Yol goksundan geçsin diye yanlışlık yapilmis

İlimizde tek vekilimiz varmış..
İlimizde tek vekilimiz varmış.. - 2 ay Önce

ya anlamıyorum, bizim toplam 8 tane milletvekilimiz yok muydu? neden sadece Ali Öztunç hizmet için uğraşıyor yada şehrin sorunlarıyla ilgileniyor... diğer vekiller de lütfen ilgilensin...

SIRADAKİ HABER