Kahramanmaraş Milletvekili Güvenç: ABD dalaşmak için bahane arıyor!

Celalettin Güvenç, memleketi Kahramanmaraş'ta vatandaşlarla bir araya geldi. İlk olarak Dulkadiroğlu İlçe Nüfus Müdürlüğü'nü ziyaret eden Güvenç, burada vatandaşlar sohbet edip, hizmeti ne kadar sürede aldıklarını sordu, ardından Nüfus Müdürü Recep Gizlenci'den bilgi aldı.

Kahramanmaraş Milletvekili Güvenç: ABD dalaşmak için bahane arıyor!

Celalettin Güvenç, memleketi Kahramanmaraş'ta vatandaşlarla bir araya geldi. İlk olarak Dulkadiroğlu İlçe Nüfus Müdürlüğü'nü ziyaret eden Güvenç, burada vatandaşlar sohbet edip, hizmeti ne kadar sürede aldıklarını sordu, ardından Nüfus Müdürü Recep Gizlenci'den bilgi aldı.

"KENDİ BÜYÜKLÜĞÜNE YAKIŞMAYAN TAVIRLAR İÇERİSİNDE"

Ziyaretin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Celalettin Güvenç, Türkiye'ye karşı yaptırım kararı alan ABD'nin yanlış yaptığını söyledi. Güvenç, şöyle devam etti:

"Bir hukuk devleti, müttefikine karşı böyle davranmaz ama uzun süredir Amerika kendi büyüklüğüne yakışmayan, NATO müttefikliğine yakışmayan tavırlar içerisinde. Önce Suriye’de terör örgütleriyle iş birliği yaptı bütün uyarılarımıza karşın, arkasından Halk Bankası davası komplosunu kurdular. En son da bir CIA ajanı için Türkiye ile dalaşmaya çalışıyor, yakışmayacak şekilde açıklamalarda bulunuyor. Sayın Cumhurbaşkanımız gerekli açıklamayı yaptı. Türkiye, bu tür işlere pabuç bırakmaz, bunu çok net bir şekilde ifade ediyoruz. Türkiye; Amerika’ya da, Avrupa’ya da şunu öneriyor. Herkesin kazanacağı karşılıklı saygıya dayalı ve herkesin kazancına dayalı bir sistem kurmamız lazım. Buna alışacaklar, bu noktaya gelecekler, buna gelmek zorundalar. Çünkü Türkiye, Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde dünyaya şunu gösterdi. Türkiye, milli menfaatlerini kim olursa olsun onlara karşı korur, dostluklarını korur ama alternatif siyasetler, alternatif ilişkiler konusunda da kararlıdır."

"HER DİKTEYİ UYGULAYAN ESKİ TÜRKİYE ARTIK YOK"

ABD'nin kuru tehditlerle bir yere varamayacağını kaydeden Güvenç, şunları söyledi:

"Amerika'ya çağrımız şu; böyle boş ilerle, kuru tehditlerle bir yere varamazlar, dostluklara, ittifaklara zarar verirler ve sonuçta da kendileri kaybederler. Çünkü artık dünyada 'Kral çıplak' diyen bir lider var, Türkiye Cumhuriyeti’nin Cumhurbaşkanı var. Anlayacaklar diye düşünüyorum, onların yaptırımlarına karşı biz de yaptırım kararı açıkladık. Umarım, dilerim hep istediğimiz bu, Amerika'da da, Avrupa’da da sağ duyu galip gelsin . Yeni dünya düzenini anlasınlar, her dediklerini kabul eden, her söyledikleri dikteyi olduğu gibi uygulayan bir Türkiye yok. Artık o dönemler geride kaldı, biz kendi menfaatlerimizi savunmak zorundayız, halkımızın menfaatlerini savunmak zorundayız, bize saygı duymak zorundalar, işin özü bu."

Güvenç daha sonra partisinin Dulkadiroğlu İlçe Teşkilatı'na geçerek vatandaşların sorunlarını dinledi.

HABER FOTOĞRAFLARI - TIKLA

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2018, 20:14
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa
mustafa - 7 ay Önce

oradan bakında dalaşıyormuş gibi mi görünüyor buradan baktığımda ekonomik olarak bizi bitirmiş gibi görünüyor... demek ki oradan farklı buradan farklı görünüyor abdnin yaptıkları...

murat
murat - 7 ay Önce

AKP iktidar oldugunda dolar 1180 bantında idi şimdi 5300 kim kazanmış bu halkı aptal yerine koymayın bitirdiniz turkiyeyi kendi alemini,ze daldınız bunun hesabı var ahirette insanları cahilleri susturmak için belli oyunlar oynandı anaya bak para babaya bak para hastaya bak para odun kömür verme bunlar bir proje halkın gönlunu kazanıp ne istersek yaptırma projesi bu konunun derinligivar Allah yardımcımız olsun

Asdfh
Asdfh - 7 ay Önce

Siz neyin kafasını yaşıyorsunuz, an itibariyle dolar 5.42 olmuş abd çin, rusya, iran, almanya, ingilteteyle it dalaşına girmiş zararı biz ediyoruz.

hökkeş
hökkeş - 7 ay Önce

adamlar sizin yapamadığınızı yapıyor adamlar kendi adamlarını almak için türkiyeyi karşısısına alabiliyor siz ne yaptınız Hakan Atilla için ne yaptınız (siz diyorsunuz ağzınızla cıa ajanı diye adamlar almak için herşeyi yapacak keşke sizde adamı içeri atmadan çatışma süsü vererek öldürseydiniz

M Ali Küçüktüfekçi
M Ali Küçüktüfekçi - 7 ay Önce

akp gediğinde dolar ile bugünkü dolara bakınız,artık tambıra da yetmiyor,cenaze marşı lazım.durmak yok yemeye devam.

SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224