Kahramanmaraş Milletvekili Öztunç TBMM'de hesap sordu

CHP PM Üyesi, Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Atom Karınca Ali Öztunç, Meclis'te yerinden söz alarak gerçekleştirdiği kısa konuşmasında, aynı zamanda memleketi olan Kahramanmaraş'ın sorunlarını tekrar gündeme getirdi.

TBMM'de bütçe görüşmeleri devam ederken söz alan Cumhuriyet Halk Partisi(CHP) Kahramanmaraş Milletvekili Ali Öztunç, daha önce sık sık gündeme taşıdığı fakat yanıt alamadığı sorunları bu kez de Enerji Bakanına yönelterek çözüm adına kamuoyunun bilgilendirilmesi ısrarını sürdürdü.

CHP PM Üyesi, Kahramanmaraş Milletvekili ve TBMM İçişleri Komisyonu üyesi Atom Karınca Ali Öztunç, Meclis'te yerinden söz alarak gerçekleştirdiği kısa konuşmasında, aynı zamanda memleketi olan Kahramanmaraş'ın sorunlarını tekrar gündeme getirdi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez'e sorular yönelten Öztunç'un konuşması şu şekilde;

İŞÇİ HAKLARI

"Enerji bakanına soruyorum termik santralini devir ettiniz, sattınız. Kadrolu, sözleşmeli işçiler perişan durumdadır. Kadrolu işçilere gurbet yolu mu gözüküyor. Gurbete mi yollayacaksınız? Taşeron işçilerin işleri ne olacak? Santrali kaça sattınız? Santrali satarken ne kadar demirbaş vardı? Kasasında ne kadar para vardı? EÜAŞ'taki TEMSA'nın işçileri yargı kararlarına rağmen haklarını alamıyor, verdirmeyi düşünüyor musunuz?

YÜKSEK FATURALAR

AKEDAŞ Akedaş zulmü var Maraş’ta. AKEDAŞ'ın faturaları yüksek geliyor. AKEDAŞ'a hesap sormayı düşünüyor musunuz?

HES PROJESİ

Andırın’ın Yeşilyurt mahallesinde/köyünde yapılan HES projesi nedeniyle köylü perişan. Kamulaştırma dışına çıkarılarak vatandaşın arazileri gasp ediliyor burada bu arkadaşların haklarını sorgulayacak mısınız? Haklarını soracak mısınız? EÜAŞ Genel Müdürlüğüne İzzet Alagöz'ü atadınız. İzzet Alagöz aynı zamanda EÜAŞ'a en büyük işi yapan TEMSA'nın sahibi, ortaklarından birisi. TEMSA'nın sahibini iş yaptığı EÜAŞ'ın Genel Müdürlüğü koltuğuna getirmeniz doğru mu, burada bir haksızlık var mı?"

Güncelleme Tarihi: 13 Aralık 2018, 18:31
YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Gün
Murat Gün - 8 ay Önce

eyyyy Kahramanmaraşlılar yıllardır AKP Kahramanmaraştan yüzde 70 in üzerinde oy alıyor, Allah için doğruyu söyleyin hiç duydunuz mu TBMM de kahramanmaraş ın sorunları ile ilgili bir konuşma bir vekilin makamına gidip 2 dakika derdinizi anlatıp bir çayını içeniniz oldu mu? olmaz olamaz çünkü onlar mazbatayı alana kadar Kahramanmaraş lı sonra Ankara lı olurlar.

ERHAN 46
ERHAN 46 - 8 ay Önce

İlk defa bir vekilimiz TBMM de KAHRAMANMARAŞ halkınının sorunlarını dile getiriyor, helal olsun. Diğer vekillere de örnek olsun.

Tekkeli
Tekkeli - 8 ay Önce

Sorsak chp din düşmanı derler.ama insanların mağdur edildiğini.maraslilarin hakkını arıyan başka kimse yok.helal olsun inşAllah belediye başkanı olur

hemso
hemso - 8 ay Önce

Geçen sene kullandigimiz elektriğe 52 lira gelirken şimdi ayni elektriğe 146 lira geliyor. Var sen düşün işte. Insanlari soyup soğana ceviriyorlar.

Ahmet enes.
Ahmet enes. - 8 ay Önce

Sana helal olsun.Seni doğuran annenin ellerinden öpüyorum.

Maraşlı
Maraşlı - 8 ay Önce

Akedaş zülmediyor maraşlıya hükümet ses çıkarmıyor

Remzi
Remzi - 8 ay Önce

Konuş be başkanım senin gibi vekil olmadi bu memlekete bu gariban millet seninle

Necmeddin
Necmeddin - 8 ay Önce

Helal sana Ali Başkan. Bir MHP'li olarak bu seçimde oyumu sana atacağım. Artık Maraşımıza hizmet gelsin. Bende Hatay'da öğrenciyim ve Hatay Büyükşehir Belediyesi CHP'den ve çok fazla hizmet alıyor. Dev yatırımlar yapıyor, şehir büyüyor ve gelişiyor. Tıpkı diğer CHP belediyeleri olan İzmir, Eskişehir vb. gibi...

Hasan avan
Hasan avan - 8 ay Önce

Tebrık ederım

Remzi
Remzi - 8 ay Önce

Konuş be Vekilim senden daha iyi bi vekil yok bu memlekette 7 akp vekiline bedelsiniz benim gözümde chp partisini bana sevdiren adam siz oldunuz her türlü arkanızdayız.

Necmeddin
Necmeddin @Remzi - 8 ay Önce

Bende de aynı kardeşim. Eskiden Maraşta yaşıyordum ve CHP'ye çok kötü gözle bakardım. Sonra Hatay'a öğrenci olarak gittim. Belediye işçilerine asgari ücret 2000 TL ve şehre çok fazla hizmet yapılıyor. Çok gelişiyor. Üstelik CHP'li insanlara kötü gözle bakardım. O kadar yardımsever, iyi bir insan topluluğu görmedim. Çok yardım ettiler sağolsunlar. Artık bende ATA'mın partisine oy veriyorum... Gurur duyuyorum bundan...

smtkmlk
smtkmlk - 8 ay Önce

Bu adamın kıymetini AKP de çıkarı uğruna oy toplayıp oy veren zihniyet anlamaz.
Çıkarım varsa AKP liyim mantığı mevcut.

Ali bey
Ali bey - 8 ay Önce

150 TL gelen faturada 80 TL kullanılan elektrik, 70 TL bindirme. Bütün vatandaş aynı durumda...

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 8 ay Önce

Tayyip emmim bu adamı niçin keşfedemiş.???

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler @Maraşlıgil - 8 ay Önce

Rahatsızlık vermesinden korkmuştur.

TC'li
TC'li - 8 ay Önce

senden birkaç tane daha lazım bu memlekete. hangi partide olduğun önemli değil memleket için çalışıyorsun helal olsun.

RAMAZAN P
RAMAZAN P - 8 ay Önce

VATANDAŞ KUYUDAN ELEKTRİKLE SU ÇEKİYOR TRT PAYI ÖDÜYOR.SANAYİİDE KAYNAK YAPIYOR TRT PAYI ÖDÜYOR.FABRİKA ÇALIŞTIRIYOR TRT PAYI ÖDÜYOR. BUNUN GİBİ BİR ÇOK YERDE TELEVİZYONA BAKILMADIĞI HALDE NEDEN TRT PAYI ALINIYOR ? ANLAYAN BANA DA ANLATSIN.

UCKUN
UCKUN - 8 ay Önce

Haksızlığa karşı eğilmeyiniz zira hem hakkınızdan hemde şerefinizden olursunuz.
Şu adamdan başka memleketin sorununu konuşan çare arayan gündeme taşıyan bir tane insan yok. Bu koyun sürüsü memleketten cehaletin %80 lere vardığı memleketten ne zaman adam gibi adam çıkacak. koltuğunu cebini boğazını midesini düşünmekten başka derdi olmayanlar milletvekili belediye başkanı olup duruyor. Hak var ahiret var! Akp ve üyelerinden bu hesap sorulacak. Biz değil Cenabı Allah soracak. Mhp de artık bitti. Paspas oldu. Yazık onca vatan millet sevdalılarına yazık oldu. Toz pempe hayal oldular yalan oldular.

Dexter
Dexter - 8 ay Önce

Tamamen şov yapıyor. Tirubune oynuyor.

Vatandaş
Vatandaş @Dexter - 8 ay Önce

Şov yapsında ötekiler neden şov yapmıyor konuşmuyor a be adam hadi bahm bunada cevap ver .

Ahmet
Ahmet - 8 ay Önce

Millet daya uyanmadı diğer milletvekilerinden duymadığımızı sorunları dile getirme çabası olmamıştır Allah seni başımızdan eksik edmesn sayın vekilim


SIRADAKİ HABER