Kahramanmaraş Milletvekilleri temsil ettikleri il gibi kahraman olamadılar!

Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin termik santrallere filtre takılmasının ertelenmesi kanunundaki tutumları nedeniyle tepkiler çığ gibi büyümeye devam ediyor. T24'den Mehmet Tezkan, emir komuta siyasetçisinden Maraş’ın kahramanı olmaz. Kahramanmaraş’a yakışmaz dedi.

Kahramanmaraş Milletvekilleri temsil ettikleri il gibi kahraman olamadılar!

Ak Paeri Kahramanmaraş Milletvekilleri Ahmet Özdemir, Cihat Sezal ve Habibe Öçal'ın termik santrallerle ilgili kanunun, Cumhurbaşkanı tarafından veto edilmesinin ardından attıkları teşekkür tweet'lerine tepkiler dinmek bilmiyor. 

Mehmet Tezkan, T24'deki yazısında Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekillerinin kanunun Maclisten geçinceye kadar takındıkları tavıra ve sonrasında attıkları tweet'lere dikkat çekti. Tezkan yazısında böyle milletvekillerinin Kahramanmaraş'a yakışmadığını ifade etti.

İŞTE MEHMET TEZKAN'IN YAZISI!

Emir komuta siyaseti

Reis yasayı veto edince anında çark ettiler. Kabul oylarını yuttular, midelerine attılar, sindirmeye başladılar

Cumhurbaşkanı'nın o vetosu, siyasetin üstündeki pırıltılı şalı çekti aldı. Siyasetin gerçek yüzünü bize gösterdi. Yasama organında kararların nasıl alındığını, çoğu milletvekilinin oy verirken neyi gözettiğini ortaya çıkardı.

Cumhurbaşkanı’na teşekkür etmeliyiz.

Siyasette emir komuta merkezliymiş! Şimdi diyeceksiniz ki; yeni bir şey değil, yıllardır böyle.

Doğru haklısınız ama vetodan sonra milletvekillerinin tavrı siyaseti şirazeden çıkardı desem yeridir.

Durum şu: Termik santrallere filtre takılmamasına izin veren yasa 203 AKP’li, 14 MHP’li vekilin oylarıyla kabul edildi.

15 termik santral 2.5 yıl daha zehir saçmaya devam edecekti.

Cumhurbaşkanı veto etti.

Bakın vetodan sonra ne oldu.

Filtresiz baca kullanımına izin veren yasaya kabul oyu veren milletvekilleri, Cumhurbaşkanı’nın vetosundan sonra tavır değiştirdiler. Hatta tavır değiştirmenin de ötesine geçerek, Cumhurbaşkanı’na yasayı veto ettiği için teşekkür ettiler.

İnanılır gibi değil.

Siyasetin hâli bu.

Somut örnek. Afşin-Elbistan termik santrali Kahramanmaraş’ta. Maraş’ın AKP’li milletvekilleri Afşin-Elbistan'ın filtresiz bacayla üretime devam etmesine kabul oyu verdi. Cumhurbaşkanı veto edince yüzleri kızaracağına veto kararını alkışladılar.

Diğerlerini geçtim. İçlerinden biri AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal. Düne kadar bu karar yanlıştır diye ağzından tek kelime çıkmadı, tavır koymadı, Meclis’e gelerek ret oyu vermedi. Bugün veto kararından kendisine pay çıkarmaya çalışıyor.

Öteki AKP Maraş milletvekillerinin yaptığı gibi.

Sorum şu:

O vekiller kabul oyu verirken mi kahramandı!

Cumhurbaşkanı’nın vetosuna alkış yarışına girdiklerin de mi kahraman oldular!

Kendilerine sormalılar; Kahramanmaraş’a layık mıyız diye?

Bu vekillerin davranış biçimini anlatmaya çalışayım.

Olay şöyle gelişmiştir:

Maraş’ın kahraman olmayan AKP’li vekilleri 'Reis' istiyor diye Afşin-Elbistan termik santraline kıyak geçen yasaya kabul oyu verdiler.

Büyük ihtimalle oylamaya geçince grup başkan vekiline baktılar, o kabul yönünde el kaldırınca onlar da 'kabul' dediler.

Özgür iradelerini kullanamadılar.

Grup başkan vekiline emir büyük yerden gelmiştir, vardır bi bildiği ters düşmeyelim diye düşünmüş olmalılar.

Emir komuta zincirinin halkasını kırmaya cesaret edemediler.

Temsil ettikleri il gibi kahraman olamadılar!

Reis yasayı veto edince anında çark ettiler. Kabul oylarını yuttular, midelerine attılar, sindirmeye başladılar.

Memleketlerine gittiklerinde şöyle caka satacaklardır: "Parti disiplinini bozmamak için Meclis’te kabul oyu verdik ama Reis’i ikna ederek çevre katliamını önledik!"

Maraşlılar bu söyleme inanır mı?

Zannetmiyorum. Çünkü onlar bilir ki, emir komuta siyasetçisinden Maraş’ın kahramanı olmaz. Kahramanmaraş’a yakışmaz.

YORUM EKLE
YORUMLAR
KENDİN ETTİN
KENDİN ETTİN - 1 hafta Önce

BUNLARIN HEPSİ MAHİR ÜNALIN SEÇTİĞİ ADAMLAR. AMA ALLAH BÜYÜK, BANA İTAAT EDERLER DİYE HALKTA HİÇBİR KARŞILIĞI OLMAYAN ADAMLARI REİSE VEKİL OLARAK GÖTÜRDÜ. REİS DİNLEMEKLE YANLIŞ YAPTI. AMA EN ÇOK ZARARI MAHİR GÖRDÜ. BENİM DEDİĞMDEN ÇIKMAZ DEDİĞİ ADAMLAR MARAŞIN GELMİŞ GEÇMİŞ EN KÖTÜ VEKİLLERİ OLDU. SABAH HABERLERİNDE 5 DK FOX TV BU ADAMLARI ANLATTI. AHMET ÖZDEMİR SÖYLEMLERİ İLE ŞEHRİ VE KENDİNİ REZİL ETTİ. CİHAT SEZAL HİÇBİR ZAMAN VEKİL OLACAK KAPASİTEDE DEĞİL, HABİBE ÖÇALI NE BİZ BİLİYORUZ NE KENDİ MARAŞI. İMRAN KILIÇ YERİNE 5 YAŞINDAKİ ÇOCUĞU KOY ODA VEKİLLİK YAPAR. BİR CELALETTİN GÜVENÇ DOĞRULARI SÖYLEMEYE ÇALIŞTI ADAMI HAİN İLAN ETTİLER. BELEDİYELERİN DURUMU ORTADA. BİRİSİ HISIZLIKTAN KONUŞULUYOR, BİRİSİ HİÇBİR İŞ YAPMAMASINDAN... YANİ MAHİR BEY BANA İTAAT ETSİN DİYE GETİRDİĞİN TÜM ADAMLAR BOŞ ÇIKTI. SEN DAHA BUNUN ZARARINI ÇOK ÇEKECEKSİN.

Gerçek kahramanmaraşlı
Gerçek kahramanmaraşlı @KENDİN ETTİN - 1 hafta Önce

Başta mahir ünalı reis silecek kahramanmaraş hiç bu zamana kadar bu duruma düşmedi hangi tarafa çalışıyorlar ben sanmıyorum reise çalıştığını

MARAŞLI
MARAŞLI - 1 hafta Önce

bu kişilerin toplumda karşılıkları yok. şahsı olarak şeçime girsinler muhtar dahi seçilemezler ancak cumhurbaşkanı görev vermiş "sen milletvekili olacaksın" demiş ve Kahramanmaraşlı da reisin emrini anlayıp bunları milletvekili seçti.Sadece bunlar değilş öncekiler de aynı idi ve bu gidişle sonrakiler de aynı olacak.

K.MARAŞ
K.MARAŞ - 1 hafta Önce

KORKAK RANT ÇI DÖNEK BUNLARA OY VERENLER UTANSIN AMA VERMEYE DEVAM EDERLER FARK ETMİYOR ÇÜNKÜ İŞİ YÜRÜYOR YA

ökkeş
ökkeş - 1 hafta Önce

arkadaşlar hala anlamadınız değil mi bunlar bizim milletvekilimiz değil bunlar reis in milletvekili bunlardan biri bağımsız aday olsa kaçınız oy verirsiniz reis bunları seçti o yüzden reis ne derse onu yapmaları gerek şunu anlayın artık hiç biri bağımsız kendi kararını veremez illa yukarıdan birisi diyecek şunu yapın bunu yapmayın.herşeyin hayırlısı deyip konuyu kapatıyorum

Ede46
Ede46 - 1 hafta Önce

Reis e dua edin yatin kalkın. Maraş ta çoban olmayacak insanlardınız sizi vekil etti ...tam gaz devam haraca rüşvete

k.maraş
k.maraş - 1 hafta Önce

en baştan cumhur başkanı neden engel olmamış yasanın çıkmasına aynı zamanda akp başkanı değilmi partide kendinden habersiz bir şey yapılabilirmi?? bence burda cumhurbaşkanı halktan gelen tepkiyi görünce iyi polisi oynamaya karar verdi akp k.maraş millet vekilleride zaten zihniyet belli cumhurbaşkanı ine derse onu yaparlar hakkını yanında durmak varken bu dünyada bir şey olmaz n eğer inaniyorlarsa bu işin öteki dünyası var ne oluşan ol doğru ol

maraşlı
maraşlı - 1 hafta Önce

toplumsal bir karşılığı olmayan adamlar, k.maraşın reise duyduğu sevgiden nemalanıp milletvekili olmuş adamlar, bunlarla maraş bir adım öteye gidemez.

Kahramanmaraşlı
Kahramanmaraşlı - 7 gün Önce

7 milletvekili bir Chp li Ali Öztunç kadar etmez başkada bir şey demiyorum adama chpli diyorsunuz memleket sevdalısı hiç yokdan şakşakcı değil...

Mehmet
Mehmet - 1 hafta Önce

Yazıklar olsun be hepinize utanının biraz be

Metin.t
Metin.t - 1 hafta Önce

O yasanın çıkacağını r.Erdogan bilmiyormuydu tabiki biliyordu kimse emir kullarına kızmasın onlar ne denir onu yapar esas suç akp genel başkanı Erdogan da.onun için kimse kendini kandırmasın esas sorumluluk onda ama herkes korkuyor söyleyemiyor.halk da dahil herkes mert olsa .Erdogan da hizaya gelir.ama adam çıkıyor bir sefer Allah diyor tamam işte ondan başka müslüman yok gerisi gavur

Sercan Tümer
Sercan Tümer - 4 gün Önce

Maraşım, güzel Maraşım ne yazık ki hep böyle kalacak. Kendisine yakışmayan kişiler tarafından temsil edilecek. Çünkü bu şehirde tek bir siyasi görüş var. Muhafakar/islamcı sağ. Milliyetçilik bile geri planda kalıyor. İnsanımız tek tip, düşünme tarzları tek tip, yaşam tarzları tek tip. Komşumuz Antep çalışana veriyor. Orada CHP de alabiliyor, AKP de alabiliyor, MHP de alabiliyor. Farklı düşünme tarzı olduğu için insanlar farklı partilere, çalışan partiye oy veriyor. Bizim maraşta AKP adayları ceketini atsa kazanır. Hatırlar mısınız Urfa'da AKP adayı bunu söylediği için kaybetmişti. Maraş'ta olsaydı, emin olup kazanırdı.
Keşke Maraş'ta da farklı düşünen insanlar, ideoloji ve yaşam tarzları olsaydı. Keşke insanımız bu kadar içine kapanık olmasaydı. Keşke kendisi gibi düşünmeyeni düşman görmeseydi. Keşke dünyaya biraz daha açık olsaydı. Maraş olaylarında başkalarının parmağı var, amenna. Ama hiç sormuyoruz, neden Maraş seçildi? Neden insanımız hemen galeyana gelip tuzağa düştü? Bunu hiç sorduk mu kendimize acaba?
Bu şehri çok seviyorum ama bir o kadar da geleceğinden umutsuzum. Komşularımız 10 adım atarken, biz tek bir adımı ancak atıyoruz.
Şu milletvekilleriyle oturup kahvehane muhabbeti dışında 10 dakika ciddi sohbet, dünya üzerine muhabbet gerçekleştiremezsiniz. O kadar açık ki. Ama ne yapalım, toplumlar hak ettikleri gibi yönetilirlermiş. Bizim de hak ettiğimiz buymuş, ne yapalım.

AHMET HIDIR
AHMET HIDIR - 1 hafta Önce

atom karınca hepinize bedel

Oguz haksiz
Oguz haksiz - 1 hafta Önce

Bu vekiller derhal istafa etmeliler bu kahraman şehre yakışmıyor.Celalettin hepsine yeter

KAHRAMANKENTLİ
KAHRAMANKENTLİ - 1 hafta Önce

KAHRAMANMARAŞ YAKIŞMAYAN , MARAŞI' N YÜZ KARALARI

Fatih
Fatih - 1 hafta Önce

Emir komuta ile oy veren milletin vekili de elbette emir komuta ya uyacak
Bence çok yakışıyor bunlar Kahramanmaraş a ceketimizi assak %60
alırız denilen bir şehire bu vekiller çok bile

maraşlı fero
maraşlı fero - 7 gün Önce

lanet olsun ki bu adamlarla aynı şehirde dünyaya gelmişim.keşke Gaziantep'de doğmuş olaydım.canı gönülden oy verdiğim sayın sefer Aycan da bunlar gibi evet oyu kullandı ya dahada o aday olduğu sürece MHP me oy vermicem.

KARA MURAT
KARA MURAT - 2 gün Önce

BU ŞEHRE VE BU ÜLKEYE KENDİ MENFAT VE ÇIKARLARI İÇİN GÜNÜ BİRLİK KARAR DEĞİŞTİREN ŞAN,ŞÖHRET VE MAKAM PEŞİNDE KOŞAN DİKLEN MEYİP DİK DURAN DOĞRUYU SİLE GETİRİP HAYKIRAN HAKKIN VE HALKIN HİZMETKARI OLAN KOLTUKKAHRAMANLARI DEĞİL KENDİSİNİ HİZMETE ADAMIŞ HALK KAHRAMANLARI LAZIM GÖREN OLURSA HALK KAHRAMANLARINI BİZİM DE HABERİMİZ OLSUN TÜM GERÇEK VATAN SEVER DOSTLARA SELAM OLSUN SELAM OLSUN KENDİSİNİ İNSANLIĞIN HİZMETİNE ADAYAN HALK KAHRAMANLARINA ÇUKKACILAR,ŞAN ŞÖHRETCİLER,KOLTUKCULAR MUM IŞIĞII GİBİ YANAR VE SÖNER

Oguz haksiz
Oguz haksiz - 1 hafta Önce

Bu vekiller 30 koyinu güdemez.yazik maraşa bunlara oy verenkere

K. MARAŞLI
K. MARAŞLI - 6 gün Önce

İsteyen Reis, çark eden Reis. Bunların günahı yok ki. Bunlar kukla zaten..

Cemal ilhan
Cemal ilhan - 5 gün Önce

5 para etmezsiniz yazıklar olsun

k.maraş
k.maraş - 1 hafta Önce

haber46 bu m.vekillerinin içinde c. güvenç neden o başka meclistemi kabul demedi ama hayırda demedi bir açıklaması da yoktu oylamadan önce biz meclise m.vekili c.güveni sussun diye göndermedik lütfen onunda diğerlerinden farkı yok onunda resmini koyun ayrımcılık yok sefer aycanında hepsi aynı çünkü adalet yer-zaman dürüstlük

SEVDA GEÇEN
SEVDA GEÇEN - 7 gün Önce

Koyunların bol olduğu şehrimizde, vekillerimiz ne yaparsa yapsınlar zaten kahramanlar, Önce kanuna evet dediler Kahraman oldular, sonra Cumhurbaşkanımız veto etti alkışladılar. Bunlar zaten Kahraman, ama UCUZ KAHRAMAN.

yavuzselim
yavuzselim - 1 hafta Önce

Emir komuta zincirinin halkasını kırmaya cesaret edemediler, bunlardan hiç bir şey olmaz, verdiğimiz oylara yazık, benden bu kadar bir daha da oy vermem

Ali kara
Ali kara - 7 gün Önce

Bu vekiller mahirin uşakları elemanları celalettin hariç chp ali sizden daha faydali şehir icin bunlar aday olursa oyumu hic vermedigim chp verecem

Metin
Metin - 7 gün Önce

Bu milletvekilleri bu yasayı yukardan gelen emir ile geçirdiler halktan çok tepki gelince cumhurbaşkanı yasayı veto etti bu milletvekillerinden hiç memlekte hayır olmaz

Hmmm
Hmmm - 7 gün Önce

Mecliste oylarken mi kahramandınız yoksa Reis veto edince kahraman ?

Bekir
Bekir - 7 gün Önce

Yemin ederim elime fırsat geçse bunların arkasına teneke bağlar sokak sokak gezdiririm, soytarılık bu ya yazık değilmi bu şehre, hiç utanmadınız mı... ????

Sakat
Sakat - 7 gün Önce

Kalbiniz sakat sizin... Anlayan anladı. Topunuz gelin muhalefet.

Elif budak
Elif budak - 7 gün Önce

Yazık verdiğimiz oylara haram olsun

Ökkeş maraşlı
Ökkeş maraşlı - 7 gün Önce

ADAM olup memlekete hizmet etmektense, maaş al yangel yat, oh ne rahat.

Fahri Göktaş
Fahri Göktaş - 6 gün Önce

Bu vekillere alkış tutanlar utansın

Teko
Teko - 6 gün Önce

Bunların hepsini yanyana koy aldıkları kaç oyaliyorlar 3 dönem önce Hanifi Mahcicek saadet partisinden belediye başkanı aday oldu toplam 7bin oy aldı 2donemde 0/0 70 oy alıyor Bunların hepsi yatsın kalksın REİSE DUA Etsinler

NACAR
NACAR - 6 gün Önce

İkiyüzlüler.

Afşinli
Afşinli - 6 gün Önce

Bu güne kadar Ak partiye oy verdim. Ama seçimlerde bu vekiller daha doğrusu vekil zannettiğimiz kişiler aday olursa Ak partiye oy vermeyeceğim vermemeye davet ediyorum.

Ali Bolat
Ali Bolat - 6 gün Önce

Olamadılar maalesef.

Ede
Ede - 6 gün Önce

Nasıl kahraman değil Maraş milletvekilleri hele Cihat sezal kendisinden hizmet isteyen muhtarı muhtarlık binasına gelerek tehdit ediyor böyle kahramanlık Türkiye tarihinde daha görülmemiştir

Elbistanli
Elbistanli - 7 gün Önce

Bunların hepsini ben milletvekili olarak görmüyorum aldıkları maaşın kuruşuna kadar aciyorum helal etmiyorum özellikle habibe öcal ne is yapıyor acaba merak ediyorum siyasetin temeli yalan dolu hepsi farklı illerden birbirlerine o kadar hakaret ediyor ama yanyana geldiğinde hiç birşey olmamış gibi davranmaları yok mu bitiriyorum yav insan da biraz gurur olur lafin kısası insanlar sizi oraya temsil etmek için gönderdi oraya gidip yalakalik edip boş beleş para almayın hakkını verin memleketinizi savunun ne gerekiyorsa onu yapın seçimden önce verdiğiniz vaatleri yerine getirin sonuçta 5yil biter tekrar bize gelip oy isteyeceksiniz

Cabar gece yatmaz
Cabar gece yatmaz - 6 gün Önce

Bunlardan hicbi cacık olmaz kuruguru gadani alim tah tuhur yoluna ölüm

Cevap soru
Cevap soru - 6 gün Önce

Kendin ettin diye birisi Mahir Ünal diyip durmuş celalettin diyip durmuş bende dediğin millet vekilinin bir şeyini göremedim Kuzey ilçelere hizmet getirdi diye siz göksün dan sonra ki yerleşkeler adamı hizmet getirdi diye vatan haini yaptınız Mahir Ünal adam gibi adam dibine kadar adam

AnkaraKahramanmaraş
AnkaraKahramanmaraş - 6 gün Önce

Bağımsız aday olsalar 500 oy alamazlar.
AKP , Kahramanmaraş'ın yakasını bırak.

Ben Been
Ben Been - 6 gün Önce

İçinizde bir vekil vardı onu da yediniz,zehir zıkkım olsun.Allah sizi beter etsin Mahir başta olmak üzere.İlimizi Türkiye ye rezil ettiniz.Bari yediğiniz vekilden helallik dileyiniz.

edeee
edeee - 4 gün Önce

AKP k.maraş ta mahir ünal yüzünden yıkılacak demedi demeyin kahramanmaraşın kanını emen bunlar

ulubatlı
ulubatlı - 2 gün Önce

SİZLER GENEL BAŞKANIN REİSİN DÜŞÜNCELERİNİ BİLMİYORSANIZ NEDEN ÖĞRENMEDEN MECLİSTEKİ OYLAMAYA EVET DEDİNİZ?YOKSA REİSE GİZLİDEN GİZLİYE MUHALEFETMİ
YAPIYORSUNUZ.

ALİ YILDIRIM
ALİ YILDIRIM - 2 gün Önce

Bunların hepsini tek tek bağımsız aday olsun Haşim YANAR bağımsız aday olsun 7 kişi Haşim YANAR kadar oy alamaz reise dua edin

Tekin Yıldız
Tekin Yıldız - 1 gün Önce

Onu kendi çabalarıyla seçilmiş insanlar yapar atama yolu ile gelen vekiller degil onların görevi mecliste parmak kaldırmak işleri zaten evet hayır


SIRADAKİ HABER