Kahramanmaraş'ta Belediye Seçimlerinde MHP ile Ak Parti ittifak yapacak mı?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, yerel seçimlerde MHP ile ittifak yapıp yapmayacakları şeklindeki soruya Kahramanmaraş, Kocaeli, Sakarya, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Kayseri, Samsun, Antalya, Denizli, Malatya, Trabzon, Erzurum ve Ordu’da diye başlayan bir cümleyle karşılık verdi.

Kahramanmaraş'ta Belediye Seçimlerinde MHP ile Ak Parti ittifak yapacak mı?

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Hürriyet Gazetesi köşe yazarı Abdülkadir Selvi ile yaptığı konuşmada, “Yerel seçimler daha önce söylediğimiz gibi zamanında yapılacaktır. Cumhurbaşkanımız da bu konuda çok kararlı. Yerel seçimlerde ittifak konusunda fikrimiz net değil. Ancak, yerel seçimlerde büyük ihtimalle sayın Cumhurbaşkanımız Erdoğan, mevcut belediye başkanlarımızın çoğunun başarılı olması ve belediye başkanlarının görevden alarak, değişim uygulatması kamuoyuna da çok iyi yansıdı. Anketlerde de öyle çıkıyor.” konuşmalarını dile getirdiği belirtildi.

YEREL SEÇİMLERDE İTTİFAK YAPILACAK MI? VE BELEDİYE BAŞKAN KRİTERLERİ NELER?

Erken seçim defterini kapatan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, “ AK Parti’nin yerel seçimlerde düşük oy alacağı için sayın Cumhurbaşkanımızın seçimleri öne çekmek istiyor diye bir dedikodu vardır. Bence, AK Parti yerel seçimlerde kesinlikle düşük oy almaz. Alması için de bir neden de görmüyorum. Mevcut belediye başkanlarımız şu an başarılı bir şekilde çalışıyorlar. Anketlerde de çok iyi çıkıyorlar. Ancak, bazı yerlerde iki dönemden fazla belediye başkanlığı yapanlar vardır. Bunlarda bir değişime gideceğiz. Bunları bir metal yorgunu olarak da görüyoruz. Ama şu gerçeği de söyleyelim ki, anketlerde ve halkın gönlünde taht kuran başkanlarımızı mutlaka iki dönem şartı da olsa tekrar göreve getirmeyi Cumhurbaşkanımız düşünebilir. Ayrıca, belediye başkanlarımızın başarılı AK Parti’nin yerel yönetimlerinin de oy oranlarının da iyi olduğunu da söyleyebilirim. Yüzde 50’yi çok rahat geçeceğiz. Sıkıntılı yerlerde ise yine büyük tedbirler alacağız. Belediye başkanlarının değişimi tabanda olumlu karşılandı. Yerine gelen arkadaşlarımız ellerinden gelenleri yapıyorlar. FETÖ faktörü en güçlü olduğu dönemlerde 2014 yerel seçimlerinde % 45,5 oy oranına sahip olduk. Bence köprünün altında çok büyük sular geçti. Tüm anketlerimizde de % 55 dolayında yerel seçimlerde oy oranımız çıkıyor. Tabi seçim zamanı geldiğinde herşey değişebilir. Siyasette 24 saat çok uzun bir süredir. MHP ile Cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği ittifak işbirliğimiz çok iyi yansıdı. Bizim en çok durduğumuz İstanbul ve Ankara’da ne yapacağımız. Buralarda kendi aramızda MHP ve diğer partilerle ittifak da yapabiliriz. Güçlü olduğumuz yerlerde kesinlikle ittifak düşünmüyoruz. Bu illerin başında Kocaeli, Sakarya, Şanlıurfa, Gaziantep, Konya, Kayseri, Samsun, Antalya, Kahramanmaraş, Denizli, Malatya, Trabzon, Erzurum ve Ordu’da ittifak yapmamız mümkün görünmüyor. Bu illerin mevcut belediye başkanları da çok iyi çalışıyorlar. Anketlerde iyi çıkıyor. MHP’nin kaleleri olan Adana, Mersin ve Manisa gibi CHP’nin güçlü olduğu yerlerde İzmir, Hatay, Tekirdağ, Edirne, Aydın ve Eskişehir gibi illerde MHP ile ittifak yapmayı düşüncesi içerisinde olabiliriz. Şartlarımızı ortaya koyarız. O gün MHP ile bu konuları tekrar tartışırız. Bana göre buna ek olarak seçim ortada olan Hatay’da da işbirliklerine de gidebiliriz” dediği ileri sürüldü.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 10 ay Önce

And olsun sırf bu Erkoc yüzüne akp ye oy vermiyecegiz

kahramanmaraş'lı
kahramanmaraş'lı @Ekşioğlu imdat - 10 ay Önce

seçimlerden önce oy pusulasını görünceye kadar vermemeye ant içeriz.ne hikmetse pusulayı görünce işler değişiyor.

Serdar
Serdar - 10 ay Önce

Valla iyi olur bence.12şubat bld.sini mhp ye verip büyükşehir ve dulkadiroğlunuda akpartili bld başkanlara verip seçim gerçekten güzle olur.şuan ki bld başkanlarıda devam edebilir.12 şubat hariç.orayıda ancak mhp kurtarır.

ülkücü
ülkücü - 10 ay Önce

her seçim oyumu mhp ye veriyordm ama bu seçim mhp ye oy vermeyi cok istemiştim ama artık oyum İYİ PARTİYE kendi elinizle mhp yi bitirdiniz yazık cok yazık partiyi kapatın komple ak partiden aday olun daha iyi olur sizin için.

değişim şart
değişim şart - 10 ay Önce

Ne güzel ittifaktan bahsediyoruz. Şu bizim başkanlar bir kenara çekilse artık. Söz verdik yaptık diyorlar. yahu sizin o makamda bulunma gayeniz ne ki yapmakla yükümlü olduğunuz seyleri lütfediyorsunuz. Sözüm belediyelerimize.

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 10 ay Önce

Kahramanmaraş Belediyesinin başarısını seçimlerde göreceksiniz Sayın Bozdağ.

hökkeş
hökkeş - 10 ay Önce

siyasi referansla kpss siz kadroya aldığınız 1 milyon 20 bin kişi oy versin size milyonlarca üniversite mezunu işsiz gezerken siyasi referansla işe aldığınız ilkokul ortaokul lise hatta okuma yazma bilmeyen yalakalara kadro verdiniz hakkımı helal etmiyorum iki elim yakanızda olacak

Sultanoglu
Sultanoglu - 10 ay Önce

Ülkücü kardeşim özünde kökünde ülkücülük varsa eğer üç parti mi var hangisi daha iyiyse ona ver ilk başta gözünde ele bu iyi çalışır şu iyi çalışır deme üç partinin sözlerine bakma çalışmaya bak vaatler gelip geçicidir insanlar artık vaatle değil işle meşgul birlik olun istemesini bilin yeter

Ahmet YILDIRIM
Ahmet YILDIRIM - 10 ay Önce

Oy veren vatandaşı hiç hesaba katan varmı? nasıl olsa oy veriyorlar neden hesaba katıp huzurunu bozsunlar ki.Kimi aday gösterirlerse göstersinler belediye çantada keklik çünkü.Teşbihte hata yoktur."Bizler eşek olursak, üstümüze semer vuran çok olur."


SIRADAKİ HABER

banner122

banner227

banner235

banner224

banner154

banner55