Kahramanmaraş'ta kadınlar için kafeterya açıldı

Kahramanmaraş'ta Elbistan Belediyesince Pınarbaşı Göleti'nde sadece kadınların kullanabileceği kafeteryanın açılışı yapıldı.

Kahramanmaraş'ta kadınlar için kafeterya açıldı

AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Habibe Öçal, Mükrime Hatun Kültür Evinin açılışında, kadınları hiçbir ideoloji gözetmeksizin dayanışma içinde olmaya davet etti.

Diyarbakır'da çocukları için nöbet tutan kadınlara destek olunmasını isteyen Öçal, Türkiye'nin en büyük sorunlarından bir tanesinin terör olduğunu belirtti.

Teröre karşı soylu bir direniş gösteren, ses çıkartan ve bağıran annelere destek verdiklerini ifade eden Öçal, şunları kaydetti:

"Burada bütün kadınlarımızı, herhangi bir parti gözetmeksizin teröre hayır diyen bütün kadınlarımıza bu kadınlara destek istiyoruz. Bu kadınlar bizim kadınlarımız, dağa çıkarttıkları çocuklar bizim çocuklarımız. Terörle bağını kesmeyen, terörle ilişkisini kesmeyen bu parti siyasi bir parti değildir. Her ne şekilde meclise girmiş olursa olsun. Bunu yumuşatmaya çalışanları da şiddetle kınıyorum."

Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ise Elbistan'da yaşayan kadınların kendilerine özel bir mekan istediklerini, buna kayıtsız kalamadıklarını belirterek, "Kadınlarımızın istekleri doğrultusunda bu mekanı açmaya karar verdik. Burada siyaset yoktur. Her görüşten kadınlarımız serbest zamanlarını burada geçirerek hem cinsleri ile sohbet edip, sosyal aktiviteler yapabileceklerdir." dedi.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Alyanak  osman
Alyanak osman - 4 ay Önce

Oh ne ala, gariban geçim derdinden ölecek, bizim zengin ev hanımları bardağı 3 bes tl den sabah akşam keyif yapacak, bizim milletvekili de çok yararlı bir yer açılıyormuş gibi kurdale kesecek, aksu çayını temizleyin etrafına mesire parkları acında millet açılışında sizi alkışladın, vay anam vay memleketin hâline bak

elbistan
elbistan - 4 ay Önce

arablar bizlere bizde araplara benzemeye çalışıyoruz herhalde ne demek kadınlara özel kafe ayrımcılıktan başka bir şey değil ayrımcılık bağnazlığı bağnazlık yobazlığı yobazlıkta saptırır...

Cenk
Cenk - 4 ay Önce

Ne yapmaya çalışıyorsunuz? Bu ülkeyi nereye sürüklüyorsunuz? Arabistan bile kabuğunu kırmaya çalışırken siz geri geri gidiyorsunuz.

edeci
edeci - 4 ay Önce

kadınlara yönelik kafe açmayla terörün ne alakası var ?kadınlara yönelik kafeyi ne amaçla açtınız ?

Yavuzselim
Yavuzselim - 4 ay Önce

Haa tamam her iş bitti

Acemi
Acemi - 4 ay Önce

Hizla iranlaşiyoruz..utanacagimiza övünülecek bir durum muş gibi haber yapiyoruz

elbistanlı kafası böyle işte
elbistanlı kafası böyle işte - 4 ay Önce

napcaz ki kadınlara o kafeye çay içmeye gidiyordum niye ayırdınız?

Maraşspor
Maraşspor - 4 ay Önce

Her iş bitti bu kaldı
Yazıklar olsun

Emre kayiran
Emre kayiran - 4 ay Önce

Sizede bu yakisir

LEGEN
LEGEN - 4 ay Önce

Halen gülüyorum, iş ve işlemlerde derdimiz cinsiyet ayrımı mı yapmak?
Eşitlik hangi durumlarda geçerli?
Yasanın tamamı kadınlar için mi?
Erkekleri kim savunacak?

İsim yok
İsim yok - 4 ay Önce

Çok komik

Haksızlık yapılıyor
Haksızlık yapılıyor - 2 ay Önce

Haksızlık yapmayın kadınların da hakkı aktiviteler de bulunmak tamm saçma olmuş olabilir başka şehirleri destek amaçlı felan diyerek ama ben doğru buluyorum keşke eğlence yeri de olsa kadınlar için siz erkekler her yere gidip herşey yapabiliyorsunuz ama kadın bir yere gitse nereye neden kim var kim yok die soru soruyorsunuz en azından kadınlara özel bir ortam olursa bahaneniz olmaz


SIRADAKİ HABER