Kahramanmaraş'ta korona paylaşımları takip altında

Kahramanmaraş Valiliği yaptığı açıklamada sosyal medya ve Whatsapp üzerinden infial ve paniğe neden olabilecek paylaşımlarda bulunanlar hakkında gerekli soruşturmanın yapılacağını bildirdi.

SİYASET 18.03.2020, 17:54 18.03.2020, 18:14
Kahramanmaraş'ta korona paylaşımları takip altında

Kahramanmaraş Valiliği korona virüsle mücadele konusunda tedbirlerini artırırken, sosyal medyada ve Whatsapp'ta asılsız paylaşımlarda bulunanlar hakkında gerekli soruşturmanın yapılacağını duyurdu.

Kahramanmaraş Valisi Vahdetti Özkan başkanlığında toplanan Kahramanmaraş İl Umumi Hıfzısıhha Meclisinin42 maddelik kararında, sosyal medya ile ilgili maddeler dikkat çekti. Kararda şu ifadelere yer verildi:

"Kolluk kuvvetlerince sosyal medyada (wattshap, twitter, instagram, vb.) asılsız çıkan, infial ve paniğe neden olabilecek haberlerle ilgili çalışma yapılması ve gerekli soruşturmaların başlatılmasına; COVID-19 olası vaka durumunda sosyal medyada hastanın kişisel bilgilerin gizliliği ilkesine aykırı davrananların takibinin yapılmasına, karar verilmiştir"

DÜN 2 KİŞİ GÖZALTINA ALINMIŞTI

Sosyal medyada asılsız korona virüsü paylaşımlarında bulundukları iddiasıyla dün iki kişi gözaltına alınmış, ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakılmıştı. 

Yorumlar (0)