Kahramanmaraş'ın Başbakan'ı olacak mı?

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Danışma Meclisi Şubat ayı toplantısı, parti binası toplantı salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Haziran seçimlerini hedef göstererek Kahramanmaraş’ın sandıkta rekor kıracağını ifade etti.

Kahramanmaraş'ın Başbakan'ı olacak mı?

Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Danışma Meclisi Şubat ayı toplantısı, parti binası toplantı salonunda geniş bir katılımla gerçekleştirildi. İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, Haziran seçimlerini hedef göstererek Kahramanmaraş’ın sandıkta rekor kıracağını ifade etti.

15 Şubat 2015 Pazar 12:49
Kahramanmaraş'ın Başbakan'ı olacak mı?
banner208
 Sandık görevlilerinden teşkilat yöneticilerine kadar tüm partililerin söz alıp fikir beyan edebildiği ilçe danışma toplantısı en verimli şekilde tamamlandı. Haziran seçimleri öncesi partinin hedefleri ve amaçlarının dile getirildiği Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Danışma Meclisi toplantısında konuşan İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici, özelikle bu seçimlerde daha hassas davranarak Kahramanmaraş’ta rekorların kırılacağını belirtti.

Ak Parti’nin kurulduğu günden bu yana Kahramanmaraşlının gönlüne taht kurduğunu hatırlatan Dibgici, bu sevgiyi artırıcı hizmetlerin de Ak Parti Belediyeler tarafından yapıldığını kaydetti. 
Bu hizmetleri ve Ak Parti’nin hedeflerini kapı kapı dolaşarak anlatacaklarını belirten Debgici, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:
“Kongreler bir yenilenme süreciyi. Kahramanmaraş'ımızda  il kongremiz dahil, kadın kolları ve gençlik kolları kongrelerimizde dahil hepsini tamamladık. Yeni seçilen kardeşlerimizle kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Ak Partinin gücü teşkilatından ve halktan geliyor. Çünkü bizim temelimiz halkımız, onlara hizmetimiz. 14 Ağustos 2001'Den bu yana yaptığımız hizmetleri en güzel şekilde yapmaya devam edeceğiz. Önümüzde çok önemli bir süreç var. Milletvekilliği aday adaylığı müracaatları başladı. 2011 seçimlerin 100'ün üzerinde arkadaşımız büyüğümüz Ak Parti'den aday adayı olmuştu. Bizlerin üzerine düşense herkese eşit bir mesafede olup onlarla beraber yürümek ve genel merkezimiz kimleri uygun görürse , listede kimler yer alırsa onlarla beraber Ak Parti'yi Kahramanmaraş'ta en üst seviyelere taşımak olacaktır. Hamdolsun bunu bugüne kadar gerçekleştirdik. Amacımız daha ileriye taşımak olacak. Bunda da hepimize çok önemli görevler düşüyor. Artık küçük hesapları bir kenara bırakacağız. Ufak tefek kırgınlıkları bir kenara bırakacağız. İl başkanlığımız koordinatörlüğünde 7 Haziran seçimlerine hep beraber hazırlanacağız. Bizler bugün itibari ile Dulkadiroğlu teşkilatları olarak mahalle yönetim kurullarında hiçbir eksiğimiz bulunmamakta. Her zaman söylediğimiz bu pazar seçim olsa bizler hazırız diyorduk ve nitekim yarın(geçtiğimiz gün) pazar olsa dahi, yarında biz seçime hazırız. Amacımız ülkemize, şehrimize ve ilçemize hizmet etmek. Bu vesileyle değerli Belediye başkanımız çok güzel hizmetler yapıyor, Büyükşehir Belediye Başkanımız çok güzel hizmetler yapıyor. Projeler artık yapım ve ihale aşamalarına geldi. İnşallah şehrimiz yakın zamanda şantiye görünümüne kavuşacak.” 
DULKADİROĞLU İLÇESİ SON İKİ SEÇİMDEN DE BİRİNCİ ÇIKTI

Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay, ilçenin oy potansiyelini hatırlatarak Ak Parti’nin bölgeden hep birinci çıktığına işaret etti. Haziran seçimlerinde de aynı tablonun oluşacağına inandığını dile getiren Okay, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:  

“Kongre sürecinde partimiz birlik ve bütünlüğünü muhafaza ederek istişarelerle daha farklı organizasyonlar yapacak arkadaşlarımızı teşkilatlarımıza kazandırarak güçlü bir şekilde çıkmıştır. Artık önümüzde bir seçim var ve seçim süreci başladı. Bu seçimlerde Kahramanmaraş'ımız her zaman iddialı olmuştur. Son iki seçimde de Dulkadiroğlu ilçemiz hep birinci olarak çıkmıştır. İnşallah bu milletvekilliği seçiminde de en yüksek rakamı Dulkadiroğlu ilçemizden beklenmektedir. En yüksek oy potansiyelinin olmaması için hiçbir sebebin olmadığına inanıyoruz. Bunu teşkilatlarımızdaki tecrübeye göre söylüyorum. Hepsinin ötesinde yeni bir yönetim yapısıyla bir yıldır ilçemiz yönetilmekte. Artık Dulkadiroğlu ilçemizle sorumlu bulunan bir Dulkadiroğlu Belediyemiz var. Bizde on aydır arkadaşlar seçim sürecinde vatandaşlarımıza vermiş olduğumuz seçim taahhütlerimizi yerine getirmek için gece gündüz çalışıyoruz. İşimizin zor olduğunu biliyoruz imkanlarımız ortada. Buna rağmen biz bu işi inşallah çok iyi bir şekilde yapacağız, yapıyoruz. Önümüzdeki süreçte milletvekili adaylarımız belli olacak ve bu milletvekili adaylarımızı en rahat bir şeklide inşallah Dulkadiroğlu ilçemizin mahallelerinde gezdireceğiz. Bununla ilgili on aydır yoğun bir şekilde çalışıyoruz telaşımız var. Biz seçim sürecinde mahallelerimizi, köylerimizi rahat bir şekilde gezdirdiğimizde yaklaşık on üç, on dört aylık bir Belediye Başkanı olacağız. Bizim yüz bir tane mahallemiz var. inşallah bu seçim sürecinde mahallelerimizi gezerken bu yüz bir mahallemizden muhakkak Dulkadiroğlu Belediyemizin yapmış olduğu icraatlar olacak. Biz şuanda özellikle kırsal alanları ve mahallelerimizi gözümüze kestirdik. Hedefimiz seçim sürecinde gezerken alt yapı ile ilgili sorunların yüzde doksanını çözmek. Kilit parke ile alakalı şuanda 400 bin metrekareye yaklaştık. 100 bin metre kare de eski ihaleden döşeyeceğimiz kilit parke var, 500 bin metrekarede sözleşmesini daha yeni imzaladığımız günlü yani doksan gün içerisinde bunu bitirecekler. Seçimden önce bu 500 bin metrekarede döşenmiş olacak. Yaklaşık 1 milyon metrekareye ulaştığımızda bizim bölgemizdeki işin yaklaşık yüzde doksanı bitmiş olacak. Yani kırsal alanlarımızda, köylerimizde kimsenin ayağı çamura değmeyecek.”

BAŞBAKANIMIZ KAHRAMANMARAŞ’TAN ADAY OLUR

Ak Parti İl Başkanı Metin Doğan ise Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun sözlerini hatırlatarak, “Konya’yı oy oranında geçtiğimiz takdirde Başbakanımız Kahramanmaraş’tan aday olur” dedi. 
Kahramanmaraş için bu gelişmenin son derece önemli olduğunu ifade eden Doğan, konuşmasını şu şekilde sürdürdü:  

“Kahramanmaraş sanayisiyle, ticari hacmiyle, ihracatıyla ve birçok özellikleri ile Türkiye'nin en önde gelen şehirlerinden birisidir. Ak Parti ile başlayan Yeni Türkiye'nin inşasında da Kahramanmaraş her zaman öncü rol oynamıştır. Yapılan seçimlerin tamamında Kahramanmaraş'ımızı ilk üçte görüyoruz. İnşallah bu seferde 7 Haziran'da Kahramanmaraş'ı birinci yapmanın gayreti içerisinde olacağız. Dulkadiroğlu ilçemiz hem ilçe hüviyetini kazandıktan sonra yapılan her iki seçimde hem de daha önceki seçimlerde o mahallelerde çıkan oylara baktığımızda Ak Parti'nin oylarının en yüksek olduğu bir ilçe. Hem bu potansiyeli korumak, hem de bunu artırmak için en fazla burada bulunan kardeşlerimize iş düşüyor.  Biz 7 Haziran seçimlerini yeni Anayasanın temeli olarak görüyoruz. Bu seçimlerde alacağımız güçle yeni Anayasayı yapmanın alt yapısı oluşmuş olacak. Eğer biz 300 elli milletvekili sayısına ulaşamazsak parlamentoda yeni anayasayı yapma ile ilgili de ideallerimiz bir başka bahara kalmış olacak. Eğer Türkiye'de 300 elli milletvekiline ulaşmak istiyorsak Kahramanmaraş'ta mutlaka 7. milletvekilliğini çıkarmak zorundayız. Eğer Kahramanmaraş altıda sayarsa biliniz ki Türkiye'deki milletvekili sayısı da 300 otuzlarda olacak. Öyleyse bu seçimlerde çok daha büyük sorumluluklarla çok daha büyük özveri ile çalışmamız lazım. Bununla ilgili Kahramanmaraş'ın seçmen haritasını çıkaracağız. Bizim oy almamız gereken CHP ve MHP seçmeninin nerelerde yoğunlaştığını tespit edeceğiz. Bu tespitlerden sonra buralara ulaşacağız, bu seçmenleri tek tek ziyaret edeceğiz. Ev ziyaretleri ve işyeri ziyaretleri yapacağız. Bu kişilerin bu seçimlerde partimize oy vermeleri yönünde yoğun bir çabanın içerisinde olacağız.”
HEDEFLER İÇİN BU SEÇİM ÇOK ÖNEMLİ 
 
Haziran seçimlerinin önemine değinen Ak Parti Kahramanmaraş Milletvekili Sıtkı Güvenç ise şunları söyledi:  

“Sahada bir tek Ak Parti var. İl yönetim kurulu toplantılarıyla, ilçe yönetim kurulu toplantılarıyla, kadın kolları ve gençlik kollarıyla, danışma meclisleriyle Türkiye'nin her yerinde sahada Ak Parti dışında bir parti yok. Kahramanmaraş'ta bunu net olarak görebiliyoruz. Bu toplantılarımız toplumu sürekli dinamik tutuyor. Ak Parti kurulduğu günden itibaren teşkilatlarımızın çabalarıyla üç genel seçim, üç yerel seçim, iki de referandumdan başarıyla çıktı. En son Cumhurbaşkanlığı seçimiyle de tek turda kazanarak, her dönem problem olan cumhurbaşkanlığı seçimini tereyağından kıl çeker gibi başardık. Ak Parti göreve geldiği günden beri hem partiyi yönetmekte hem de devleti en iyi şekilde yönetmekte. Hem de dış siyasette istikrarlı bir tavrı var ve buda en iyi şekilde devam etmekte.”

Ak Parti Dulkadiroğlu ilçe danışma meclisi toplantısında, Ak Parti Dulkadiroğlu Kadın Kolları Başkanı Serdar Sarıçiçek, Dulkadiroğlu İlçe Gençlik Kolları Başkanı Ali Çam ve Dulkadiroğlu İlçe Başkan Yardımcısı ve Teşkilat Başkanı Mustafa Çakar'da konuşma yaptı.

Programın sonunda Ak Parti Dulkadiroğlu İlçe Kadın Kolları Kurucu Başkanı Ebru Sarı’ya, Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Ömer Oruç Bilal Debgici hizmetlerinden dolayı plaket verdi. 

Son Güncelleme: 15.02.2015 12:55
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
nadir 2015-02-22 20:34:48

Demekki neymiş arkadaşlar ak Parti Genel değilde oy alamadığı yerde hizmet yapacakmışki oradan oy alsın diğer yerler zaten ak Parti nin hizmet yok

Avatar
ismail karaköse 2015-02-21 13:23:08

Sevgili HEMŞEHRİLERİM BN su aksarayda oturuyorum merak ettiğim tek şey suç milletvekillerimizde yoksa hükümettemi bence milletvekillerimiz de istemesini bilmiyorlar.yoksa hükümetimiz çalışıyor arkadaşlar yıllardır şu KSÜ kavsagını yapamadılar ya utanıyorum aksu tvden takip ediyorum canm memleketini hiç bir köprülü kavşak yapamadılar bu gidişlede yapamayacakları sanirim.Arkadaslar güzel şehrinin kıymetini bilin.ve oy verirken k.marasimiz için çalışacak adaya oy verin.

Avatar
idris karaca 2015-02-18 20:12:00

Çocuk kandırır gibi

Avatar
46 kahramanmaraş 46 2015-02-16 16:51:39

Allahtan korkun başka birşey demiyorum

Avatar
FENER 2015-02-16 15:52:50

helal olsun yalan yalan si̇ze veri̇lmi̇ş...

Avatar
hadi ya 2015-02-16 12:36:38

bakanlık tutmadı,şimdide başbakanlığımı maraşa getiriyorsunuz.Allah aşkına söylediklerinize kendiniz inaniyormusunuz da bu mi̇lleti̇n vebali̇ne gi̇ri̇yorsunuz,yazik günah be

Avatar
hamdi cukadar 2015-02-16 11:55:17

bu zamana kadar ne yaptınız da seçimden sonra ne yapacaksınız

Avatar
GG 2015-02-16 11:46:05

yapmışlarmış etmişlermiş falanda filan kardeşim yüreğin yetiyorsa sizin tv de diğer siyasileride çıkarın ekranda tüm milletin önünde kozlarınızı meydana dökün öyle kapı kapı dolaşıp mahkemeye yalnız gidip haklı çıkanlar gibi kendinizi anlatıp insanları kandırmayın.çıkın koçlar gibi anlatın anlatabilirseniz nedir bu muhalefet korkunuz gökçekin başına gelenlerdenmi korkuyorsunuz. haydi̇ hodri̇ meydan meydan yi̇ği̇yleri̇ bi̇r görsün hele ne yi̇ği̇tler varmiş. :-)))))

Avatar
faruk 2015-02-16 11:35:34

Haber46 da yapılan yorumlarda her seçimde AKP yerden yere vuruluyor lakin seçim sonuçları uçuyor bunu anlayamıyorum.gerçekten AKP nin maraş ta 13 yıldır büyük çaplı bir proje ve icraatini maalesef goremedik.mesala 13 yılda 90 km ilk göksun yolu bile bitmedi.

Avatar
ahmet 2015-02-16 09:47:17

maraşa çok bile. %75 ben alsam bir daha o şehre uğramam bile. bence çok bile yapıyorlar.

Avatar
HAKAR 2015-02-16 09:18:57

kahramanmaraş yillarca avuruldu bakaniniz yoksa başbakaniniz var diyerek başbakanimiz olsun ama birde bakanimiz olsun artik yetmez mi

Avatar
asılkahramanmaraşlı 2015-02-16 08:37:44

doğru söylüyor.bu kadar enayi seçmen türkiyenin neresinde var.vur ensenine ekmeğini al gene sesi çıkmaz...

Avatar
ASİ 2015-02-16 06:31:08

şi̇mdi̇ uzaklardan bakan ben oldum

Avatar
46 maraş 2015-02-16 00:01:49

yine seçimde ampule basar oyunu maraşlı.. sonrada oturup aglar iş yok maaş az ,hizmet yok,,,,, diye .ama ne demişler kendi düşen aglamazmış

Avatar
KÜRŞAT46 2015-02-15 23:21:53

maraştaki yatırımlardan mübarek belde elmas gibi oldu (!) parlıyorda parlıyor (!) yollar desen ne ala (!) her halde sayın yetkililer arabalarıyla hiç yola çıkıp gezmiyorlar. başbakan maraştan aday olacakmış (!) demek ki bir 5 yıl daha bekliyeceksiniz. siz en iyisi bakara-makara ya gelin beraber bakara-makara yaparsınız vesselam.

Avatar
hakkı kahraman 2015-02-15 20:42:38

kekimi e beni yeme

Avatar
ismail kısa 2015-02-15 20:16:51

Bence bunlar Faso fiso

Avatar
necat 2015-02-15 19:22:29

Olsa ne olu olmasa ne olur 6 adet milletvekili varda ne oluyor her zaman sizden aşağılayıcı görün halimize şükretmemizi isteyenler belediyecilik hizmeti olarak uzak değil gidin malatyayı görün adamlar ne hizmet ediyor bizimkiler parke dönüyorlar mış bunlar ancak parke döşerler 12 yıldan beri 90 kilometrelik Göksun yolu bitmedi şu ana kadar yapılan yol 20 km civarı ortalama senede 2 km yol yapıyorlar gerçi sandıktan buna rağmen % 75 civarı oy gelirse hizmet ancak bu kadar olur bence fazla bile..

Avatar
mehmet (mhp) 2015-02-15 18:29:00

bu başbakanında bi başbakanı vardı ve geçmişte k.maraşın başbakanı olucam şunu yapacam bunu yapacam diye ne vaatler vermişti noldu soruyorum herkese o kadar milletvekillerinin içinden kaç tane bakanımız oldu sıfır kandırılıyoruz ve bunu saftrik hemşerilerim anlamıyo eline üç beş kuruşluk malzemeyle satın alınıyorlar benden zırrık oy çıkmaz bu akp ye veren elimde kırılsın...

Avatar
mustafa 2015-02-15 17:52:09

maraşlıda sürü psikolojisi var çoğunluk nereye maraşlı oraya...

Avatar
ede 2015-02-15 17:46:18

Aslında MHP nin başına Yusuf halaçoğlu’nun getirlmesini çok istiyorum. Eğer Yusuf halaçoğlu mhp’nin başına getirilse MHP oylarını bugün seçim olsa en az yüzde 15 artırır.

Avatar
k.maraş'lı 2015-02-15 17:04:11

eski bir ak partili olarak ak partinin kahramanmaraş'ta hezimete uğramasını çok istiyorum. i̇nşAllah kahramanmaraş'ta seçimi mhp kazanır. nedenini sorarsanız görünen köy kılavuz istemez.

Avatar
bakan adam 2015-02-15 17:00:54

''bakanımız''yok demeyin diğer iller hizmeti çatır çatır alırken hepimiz bakmaya devam ediyoruz.

Avatar
vatandaş 2015-02-15 16:57:21

yüce rabbi̇m ak parti̇ye oy verenleri̇ beni ayıktırdığı gibi bir an evvel ayıktırsın inşAllah. Eski bir ak partili olarak K.Maraş ta milletvekili seçimini MHP nin kazanmasını gerçekten çok istiyorum. Ak partinin emeklilere yaptığı yüzde 2,32 lik zamma ve asgari ücretliye yaptığı yüzde 6 lık zamma insanların oylarını vermeyerek tepkilerini göstermelerini çok istiyorum. Bu ülkede 10 milyon emekli var ve oy kullanan en az 2 çocuklarının da olduğunu var sayarsak toplamda 30 milyon oy demektir. Sadece emekliler oy vermese ak parti hezimete uğrar inşAllah.

Avatar
Hakan Bekmez 2015-02-15 16:56:49

Yalandan olum yok...

Avatar
EMEKLİLER VE ASGARİ ÜCRETLİLER EZİLİYOR 2015-02-15 16:41:12

Milletvekillerine 15.000,00 TL. maaş verip ve 2 yılda da emekli edip toplamda 23.200,00 TL. maaş veren ve bunlara hala da iyileştirme yapan bir partiye asla oy vermem. Asgari ücretliye yüzde 6, emekliye yüzde 2,32 zam verip onları sefalete mahkum eden bir partiye asla oy vermem. Milletvekillerini dokunulmazlıklarını bu güne kadar halen kaldırmayan bir partiye asla oy vermem. Ve bugün den itibaren ak partiye oy verenleri de yüce rabbime havale ediyorum ve hakkımı da helal etmiyorum. Ayrıca şunuda belirteyim akademisyenlerin, hakimlerin ve savcıların maaşlarına da 1.150,00 TL. zam yapmışlardır yani ak parti hükümeti yüksek gelirlilerin yanında yer almıştır ve halende yüksek gelirlilerin yanında yer almaya devam ediyor. Düşük gelirlileri hiç düşünmüyorlar ve de düşüneceklerine de asla ihtimal vermiyorum.

Avatar
asım 2015-02-15 16:07:30

akp ye bu sefer oy yok

Avatar
murtaza 2015-02-15 14:55:32

ne fark eder hizmet alamadıkdan sonra

Avatar
sinan 2015-02-15 13:54:23

ne verdiniz ki hangi hakla oy istiyorsunuz ? asgari ücret 949 tl. yaş 36 evlenemedim. ev kirası ahır gibi evler 300 tl diyolar. onikişubat da gölkentte garibana ev yapıyoruz dediniz banka kredi vermiyor. bide alay eder gibi 3 çocuk diyonuz... şimdi ben size nasıl oy vereyim ?

Avatar
MARAŞLI 2015-02-15 13:48:46

maraştan bakan olacak di̇ye 3 dönem kandirdiniz şi̇mdi̇de başbakan olacak di̇ye mi̇ kandi̇yorsunuz...

Avatar
cenk 2015-02-15 13:18:08

ne diyor bunlar vAllahi ben anlamadım.hangi seçimde konya'yı geçeceğiz? hazirandaki seçimde geçeceksek 10 yıl sonra aday olacak demektir.yok bu seçimde aday olacaksa konya'yı geçmemizin ne anlamı var? i̇nanın bir şey anlamadım.

Avatar
Bitti 2015-02-15 13:06:59

boş lafa karnımız tok artık akp ye oy yok

banner124

banner122

banner215

banner222

banner223

banner226

banner154

banner191

banner126

banner224

banner217

banner225