Kahramanmaraşlı Ak Gençler'den 12 Eylül Açıklaması

12 Eylül darbesinin 38. yılında bir araya gelen Ak Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Çam ve Ak Gençler 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan askeri darbeye tepki gösterdi. Özel İdare İş Merkezi önünde bir araya gelen Ak Partili gençler adına açıklamayı il Başkanı Ali Çam yaptı.

Kahramanmaraşlı Ak Gençler'den 12 Eylül Açıklaması

12 Eylül darbesinin 38. yılında bir araya gelen Ak Parti Kahramanmaraş İl Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Çam ve Ak Gençler 12 Eylül 1980 tarihinde yapılan askeri darbeye tepki gösterdi. Özel İdare İş Merkezi önünde bir araya gelen Ak Partili gençler adına açıklamayı il Başkanı Ali Çam yaptı.

Ak Parti Kahramanmaraş Gençlik Kolları İl Başkanı Ali Çam'ın yaptığı basın açıklaması şu şekilde:

Siyaset, bir toplumun bugününü doğru kurallar ve yöntemlerle idare etme ve geleceğini doğru planlama düşünce ve eylemidir. AKParti olarak Siyaset anlayışımızın temeli millet iradesidir. Milletimizin iradesi, partimizin vazgeçilmez ilkelerden olmuş onu gölgeleyecek hiçbir uygulama ve vesayete müsamaha gösterilmemiştir. Bundan asla taviz verilmeyecektir. 

Kurulduğu günden bugüne kadar, siyaseti topluma hizmet aracı olarak gören partimiz AK Parti, insan hakları ve hukukun üstünlüğünü tesis etmek hususunda ulusal ve uluslararası düzeyde alınması gereken tedbirleri almakta, atılması gereken tüm adımları atmaktadır. Bu konuda en ufak bir tereddüt göstermemektedir. 

Ülkemizin çağdaş demokratik kazanımlarının zaman zaman sekteye uğramasına sebep olan iç ve dış güçlerin de rol oynadığı askeri ve sivil vesayet kurumlarına, hükümetimiz anayasası hukuk kuralları çerçevesinde gerekli cevabı vermiş ve vermeye devam edecektir. 

Ülkemizin gelişmesinin önünü kesmek, tökezletmek, bölmek isteyen düşmanlar sosyal, siyasal, askeri ve ekonomik her yolu denemiş ve denemeye de devam etmektedir. Bugün yaşanan ekonomik gelişmeler; Türkiye düşmanlığı, AK Parti düşmanlığı ve Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığıdır. Ancak hükümetimiz, partimiz ve milletimiz tüm badireleri atlatacak güç ve kudrettedir. 

38 yıl önce bugün, kendilerinden menkul ekonomik kaos, sosyal ve siyasal kaos çıkarılarak Türk demokrasi tarihimize kara bir leke olarak olarak geçen 12 Eylül Askeri Darbesi yaşanmıştır. Darbe sürecinde, yaklaşık 650 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 14 kişi cezaevlerindeki açlık grevlerinde ölmüş, 171 kişi sorgularda ve cezaevi işkencelerinde can vermiş, 49 kişi idam edilmişti.

12 Eylül sabahı ülkemiz postal sesleriyle uyanmış, o güne kadar edindiği tüm demokratik kazanımlarını kaybetmiştir. Darbe sürecinde hazırlanan Anayasa, tabiri caizse halka dayatılmıştır. Zamanında halka dayatılan bu anayasaya milletimizin iradesi 16 Nisan’da gereken cevabı vermiştir. 
Millet iradesine ipotek koyma eylemlerinin en çirkin olanlarından biri de 15 Temmuz 2016’da FETÖ tarafından yapılmak istenmiş ancak aziz milletimiz ona da gereken cevabı vermiştir. 

Partimiz demokrasi konusundaki inancını ve ısrarını uzun yıllardan beri sürdürmektedir. Millet iradesine konulmak istenen her türlü ipotek ve vesayet eylemi, karşısında Ak Parti’yi bulacaktır. Bizler, AK Partili gençler olarak, bundan 38 yıl önce yapılmış olan 12 Eylül Askeri Darbesini şiddetle kınıyoruz. Kınamanın yanında, bugün ve bugünden sonra, demokrasimize kastedecek, insan hakları ihlallerine sebep olacak her türlü güçlerle mücadele edeceğimizi de haykırıyoruz. Demokrasi ve insan hakları mücadelemiz, Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımızın: “Gençler Dik Durdukça Kimse Bizi Yolumuzdan Çeviremeyecek” diye bize gösterdiği aydınlık yolda eğilmeden sürecektir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
VAH VAH VAH
VAH VAH VAH - 8 ay Önce

AÇILIMI KİM YAPTI FETÖYE HER İSTEDİĞİNİ KİM VERDİ DOLAR 6 AY ÖNCE NE KADARDI.DOMATES PATATES ALKOLLÜ İÇECEKLER SİGARA MAZOT BENZİN LPG NE KADARDI
GENÇLİK BUNLARI GÖRMEZSE KİM GÖRECEK VAH VAH VAH VAHHHHHHHHHHH

kahramanmaraşlı
kahramanmaraşlı - 8 ay Önce

GELECEĞİN GENÇLERİ maşAllah ₺₺₺

memoş
memoş - 8 ay Önce

Liberal emperyalistlerden duyduğunuz kulaktan dolma klişe söylemlerle dünyanın en güçlü ordularından olan yüce Türk Ordusu'nu yok ettiniz. Vesayet diye diye şanlı ordumuzu bir sümüklü mehdiye teslim ettiniz. Tüm dünyaya örnek yüzyıllık harp okullarını temizlemek yerine komple kapattınız. Şimdi savaş uçağı kullanacak pilot bulamıyoruz.Çıkmış üç-beş cahil cühela takımı demokrasi ahkamı kesiyoruz diye yalakalık yapıyor, reklam yapıyor. Hiçbirisi de olayların gram farkında değil. Elbet tarih bunun hesabını soracaktır!

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 8 ay Önce

haberin başlığına bak :))))))))))))))))))))))) ak gençler

KAHRAMAN ÖKKEŞ
KAHRAMAN ÖKKEŞ - 8 ay Önce

12 EYLÜLÜ BIRAKSINLAR DA EKONOMİK BUHRANA BAKSINLAR.BU GENÇLERİN NE AKLI,NE BİLGİSİ NE DE TASAVVURLARI 12 EYLÜLÜ ANLAMAYA YETER!!!!!!!!!!!!!!!

maraşlı
maraşlı @KAHRAMAN ÖKKEŞ - 8 ay Önce

sayın KULLANICI eğer sen fotoğraftakilerden biriysen yanlış yerdesin hemen xxx partinin safına geç çünkü en ufak bir tahrikte sağına soluna saldıran parti orası senin temsil ettiğin yerde olmaya hakkın yok hadi bunu yazan cahil sendemi cahilsin SİYASETİ ÖĞREN ÖNCE

kullanıcı
kullanıcı @KAHRAMAN ÖKKEŞ - 8 ay Önce

sen gelde ben sana kimin aklı kime yeter göstereyim

EDE
EDE - 8 ay Önce

HA POSTAL HA KUNDURA NE FARKI VAR SİZDEN OLMAYANA TAHAMMÜLÜNÜZ YOKKİ.

beyoğlu46
beyoğlu46 - 8 ay Önce

kim takarla bunların tepkisini çoluk çoçuk işte bunlar iş diye onun bunun peşinde yalakaklık peşindeler...

asılkahramanmaraşlı
asılkahramanmaraşlı - 8 ay Önce

tamamı menfaat tayfası...

sade vatandaş
sade vatandaş - 8 ay Önce

BU AÇIKLAMAYI BU ÇOCUK İMKANI YOK YAPAMAZ İMKANI HAZIR METİNLER OLMASI CAHİL VE BİLMEYEN SİYASETCİLER NE YPARDI ACABA


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154

banner224