Kahramanmaraşlı Milletvekili Mecliste 1.sırada yer alıyor!

TBMM Genel Kurulu'nda konuşma imkanı arayan vekillerin son gözdesi '1 dakika'lar oldu. 1 dakikalarda ilk sırada Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç’ta yer alıyor.

SİYASET 10.06.2019, 15:30
Kahramanmaraşlı Milletvekili Mecliste 1.sırada yer alıyor!
banner257

TBMM Genel Kurulu'nda her türlü imkanı zorlayarak söz almaya çalışan milletvekillerinin son dönem başvurduğu en etkili yöntemlerden birisi, oturumu yöneten Meclis Başkanvekili tarafından, gündem dışı konuşmaların ardından sisteme giriş yapan 15-20 milletvekiline oturdukları yerden konuşmak üzere verilen '1 dakika'lık süre oldu. Vekiller, kendilerine verilen bu '1 dakika'lık konuşmalarla, istedikleri herhangi bir konuyu hızlı şekilde ifade ederek görüşlerini aktarabiliyor. Sisteme girmeyi başaramayan vekiller, tecrübeli isimlerden işin incelikleri ve başarı için 'tüyo' almaya çalışıyor.

EN HIZLI OLMAK ŞART

Ancak bu süreyi kapabilmek hiç de kolay değil. Çünkü bir vekilin, bu konuşmayı kapabilmek için sisteme 'en hızlı' girişi yapabilenlerden olması ve ilk 15 ya da 20'ye girmesi gerekiyor. Tüm vekillerin, aynı hızla bu başarıyı gösteremiyor. Söz alabilen vekiller ise genellikle aynı isimlerden oluşuyor.

'1 DAKİKA' ŞAMPİYONU

Meclis'in '1 dakika' şampiyonları, AK Parti'den Mersin Milletvekili Ali Cumhur Taşkın, Kahramanmaraş Milletvekili İmran Kılıç, Kocaeli Milletvekili İlyas Şeker, Bursa Milletvekili Mustafa Esgin, İP'den Gaziantep Milletvekili İmam Hüseyin Filiz, CHP'den Ankara Milletvekili Nihat Yeşil olarak öne çıkıyor. Bu isimler dışında da sisteme girmeyi başararak '1 dakika'da derdini anlatabilen milletvekilleri de bulunuyor, ancak bu isimler genellikle aynı başarıyı gösteremiyor.

VEKİLLER 'TÜYO' PEŞİNDE

Sisteme düzenli olarak girerek, hemen hemen her toplantıda söz alabilmeyi başarabilen isimler, Meclis kulisinde diğer vekillerin de gözdesi. Sisteme hızlı şekilde girmeyi başaramayan vekiller, hem salonda, hem de kuliste gördükleri 'şampiyon'lardan, işi sırrını öğrenmeye çalışıyor. Bazı vekiller bu sayede aldıkları 'tüyo'lar ile sisteme girmeyi başararak söz hakkı elde ediyor.

Yorumlar (12)
halil ibrahim 12 ay önce
önemli olan 1 dakika değil,önemli olan o 1 dakikada ses getirmek
değil 1 dakika değil 365 gün konuştursan boş
46 12 ay önce
gözlerim yaşardı,çok büyük hizmet ediyor!!!
Ali Yıldırım 12 ay önce
Acaba Tayyip asker arkadaşı olmasa milletvekili olabilirmiydi cihat sezal ali sezalın oğlu olmasa ne meziyetleri var bağımsız aday olsunlar 2 si 1000 oy alamazlar
sedat 12 ay önce
çok haklısınız hatta 7 vekilin hangisi bağımsız aday olsa seçilir ki bence hiç birisi
Ede 12 ay önce
Maraş'a ne yaptılarki hiç bir faydası yok Maraş'a 20 yıl önce de aynıydı şimdide aynı
rozturk.59 12 ay önce
Bu Güne Kadar Konuştular da Neyi Çözdüler? K. Maraş' a Ne Faydaları Oldu ki...!!!???
Yavuzselim 12 ay önce
Bunlardan bir şey olmaz sy başkan Erdoğan iptal et meclisi bunlara boşuna maaş vermeyelim
Salih aksu 12 ay önce
Ihracata yok maras iller gerisinde
Vatandaş 12 ay önce
Milletle iyi kafa buluyorlar abi :D Maraş halkı hizmet istiyor hizmett , yolların hali berbattt
MARAŞLI 12 ay önce
maraşa ne yapılmış meclise gidince maraş unutuluyor
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
Günün Anketi Tümü
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?
Fatih Mehmet Erkoç mu, Hayrettin Güngör mü?