Kahramanmaraşlılar Belediye Başkanlarından neden memnun değil?

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'la ilgili yaptığımız üç ayrı kamuoyu yoklamasından da şok eden sonuçlar çıktı. Peki ama neden?

SİYASET 20.04.2020, 09:55 20.04.2020, 09:59
Kahramanmaraşlılar Belediye Başkanlarından neden memnun değil?
banner257

Kahramanmaraş halkının 15 yıldır nabzını tutan özgür ve tarafsız haber sitesi Haber46 bu defa da Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'ın 31 Mart seçimlerinden sonraki bir yıllık dönemlerini vatandaşa sordu ve başarılı olup olmadıklarını sordu.

Tamamen özgğr platformlarda yüzde 100 tarafsız ve yüzde 100 objektiflik ilkesiyle yapılan anketten şok eden sonuçlar ortaya çıktı. Ankette Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'dan memnun olanların oy oranı yüzde 15'de kalırken Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'i başarılı bulduklarını söyleyenlerin oy otanı sadece yüzde 10 olarak gerçekleşti.

Yani Kahramanmaraş halkının yüzde 90'ı Onikişubat Belediye Başkanı Hanefi Mahçiçek'i başarısız buluyor.

Kahramanmaraş halkının yüzde 85'i ise Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve Dulkadiroğlu Belediye Başkanı Necati Okay'ı başarısız buluyor.

Türkiye'de en yüksek oy oranlarıyla seçilen Belediye Başkanlarımızdan vatandaş neden memnun değil?

Vatandaş Belediye Başkanlarımızdan ne istiyor? Hangi hizmetlerde eksiklikler var? Belediye Başkanlarımız gerçekten başarısız mı?

Kahramanmaraş, Belediye Başkanlarımızdan hak ettikleri hizmetleri alıyor mu? 

Söz yine sizde... Haber46 her zaman olduğu gibi sözü yine size bırakıyor ve yorumlarınızı bekliyor. Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak sosyal medya hesabımıza yorum bırakabilirsiniz. Sosyal medya kullanmayanlar aşağıdaki forma görüşlerini yazabilir.

Yorumlar (39)
Cenk 3 ay önce
Yarın seçim olsa aynı kişiler de aday olsa en az %70 oy alırlar. Çünkü bunların oy aldığı kişilere siz ulaşamıyorsunuz. Onların sosyal medya ile işleri yok. Genellikle orta yaş üstü, ekonomik olarak zayıf, eğitim ve bilinç seviyesi düşük, geçimini belediye ve devlet tarafından yapılan yardimlarla karsilayan cahil kesimdir. Bunların mümkün değil fikrini değiştiremezsiniz. Çünkü kendilerine başka kimsenin yardım yapmayacağını ve iktidar giderse eldeki makarnadan olacağını düşünürler. Diğer bir kesim ise koftesini iktidardan yiyen, sonradan görme akp zengini olan yalakalar. Onlar da eldeki imkanlarının, yağlı saltanatlarinin gideceğinden korkar. Bir diğer kesim ise; yiyecek ekmeği zor bulup, enflasyonunun altında inim inim inlemesine ve verdiği yüksek vergilere rağmen yandaş medya tarafından pompalanan hamaset destanlarina inanan, dunyada olup bitenden habersiz, kuru kuru kralcı olan zir cahil, ayakci takımı. En tehlikeli ve en çok üzüldüğüm kesimdir kendileri.
Cok sukur 3 ay önce
Maraşlı bananeci bir toplum , bana dokunmasin kime dokunursa dokunsun, marasli zehir soluyor elbistan afsin termik santrali 1 milyon 400 bin ton kömürün külünü her yil soluyor ama şükrediyor
Banane ede 3 ay önce
Maraş 50 yilda 25 yil geriye saran bir kent , şükürcü bir kent ne gelirse gelsin kim gelirse gelsin şükreder bananeci bir halk
Maras 3 ay önce
Maras 40 yildir ayni maras sadece bina sayilari artti , gerçek şehircilik belediyecilik ile henuz tanışamadı ,maraşlı belediyeden nasıl bir hizmet beklemesini bilmiyor gözünü açmış maraşi görmüş kıyaslama yapmak için başka bir şehirde yasamamış , yaşayanlarda memur kesimi maaşını alır keyfine bakar isterse kasabada yaşasın farketmez,
Ali 3 ay önce
Bence senin bir insanın veya insanların cehalet seviyesini belirlemede herhangi bir hakkın yok sen kim oluyorsun insanlara cahil cühela diyebiliyorsun.İnsanları ekonomik yollarla sorguluyorsun.Allah seni ıslah etsin.Bu arada oy verenler orta yaşlı olabilir çünkü görmüş geçirmiş insanlar neyin ne olduğunu iyi biliyorlar.
Metin Kale 3 ay önce
Doğru ve Çok Güzel Açıklamışsınız
Has Maraşlı 3 ay önce
Hayrettin başkana haksızlık yapmayalım belediyeciliğin kitabını yazmış adam herşeyi biliyor birde süper adamlar getirdi getirdiği super adamların bazılar uçtu ama bekleyelim görelim sonuç ne olur.
tacettin 3 ay önce
bizim belediyeler ne iş yaparlar bilen varmı malatya da 13 fabrika maske yapıyor üzerinede TAPU GİBİ MALATYA BÜYÜK ŞEHİR BELEDİYESİ yazmışlar Maraşta en az 10 misli fabrika var fakat bizde belediye yok maske kıtlığı çekiyoruz uyu fahrettin uyu
BELEDIYE MAGDURU 3 ay önce
HABER46 Maraşi maraşlilari seviyorsan k.maraş belediyelerinin millete sirtini döndugunu ortaya cikar bakin belediyelerin onune 3 tane numara yazmislar sosyal yardim lar vs icin arayiniz diyor 1 haftadir ariyorum telefon bile illalah etti artik HAT MESGUL derman kart servisine gittim hersey bu numaralarda diyor numarayada ulasilmiyor lutfen sesimiz olun hic olmazsa bir ramazan paketi alabilelim ama yok o numaralar 03442241560 61 62 BU NUMARALARI ARAYIP DUSUREBILEN VARSA BEN O KISININ ELINI OPECEGIM
Yavuzselim 3 ay önce
Tamam da yüzde yetmiş oyu uzaylılar mı veriyor onu anlamadım bu nasıl tezat
kemal açıkgöz 3 ay önce
ne yapcaz şimdi kim verdi bu oyları bu adamlara
adnan 3 ay önce
cenk efendi ! son 20 yılda yaşadığımız muazzam değişimi göz ardı edip, bu sabah hangi cafede kahvaltı yapsak, öğlen hangi piknik alnında mangal yapsak deyip son model arabalarımıza binerek gezip, çocuklarımızı özel okullara gönderip yediğimiz önümüzde yemediğimiz arkamızda lüks hayatımızı gökten zembille mi indirdiler yoksa sen uzaydan mı geldin. nankörlük yapan kesimi de yazsana o yazına.
Amin diyelim 3 ay önce
Hukuksuz usulsüz iş yapandan Allah hesabını sorsun yanlışından dönmezse çoluk çocuğundan sorsun âmin
Şura 3 ay önce
K.maraşlı adaylara değil Recep Tayyip Erdoğana oy verıyor!!!!
Vatandaş 3 ay önce
Vatandaş oyu bu belediye başkanlarına vermiyor ki.Oyu REİS'e veriyor.Bunlarda başkan olarak geçiniyorlar.Olay bu kadar basit. Aksini iddaa eden varsa buyursun yazsın aşağıya.
ÖZ MARAŞLI 3 ay önce
K MARAŞ BELEDİYECILI KOCAMAN SIFIR BEYENMİYORUM
Başkanlaar 3 ay önce
Böyle istedik böyle oldu
TARAFSIZ 3 ay önce
Bu adamlar seçime bağımsız olarak girseler yüzde 20 bile oy alamazlar, millet oyu bunlara değil Recep Tayyip Erdoğan'a verdiği için bu kadar oy alıyorlar yani bu pazar seçim olsa yine yüzde 70 oy alırlar.
46_ 3 ay önce
Secimde iyi bir tokat atilmali. Sehre yatirimda sifir. Nerde salon, nerde rayli sistem nerde hastahane kompleksleri.
maraşın yerlisi 3 ay önce
Hani ayette diyor ya , yarabbi içimizdeki beyinsizler yüzünden bizleri helak eyleme , maalesef siyasette de aynı insanlar , küçük olsun benim olsun mantığı , çapı ve yarı çapı küçük insandan büyük insan seçmesi beklenemez ellaaaham
maraşlı ahmet b 3 ay önce
SAYIN EDİTÖR. SEN ORANLARA TAKILMA. YARIN SEÇİM OLDUĞUNDA ALDIKLARI OYA BAK. MARAŞ HALKI BÖYLEDİR. MEMNUN DEĞİLİZ DERLER, SANDIK ÖNLERİNE GELDİĞİNDE DE NOTUCUYDUK YA GENE BUNLAR MÜSLÜMAN ADAM DER VERİR OYLARINI VE BU DEVRANDA BÖYLE DÖNER GİDER. ONUN İÇİN BU HABERLER MAALESEF İNSANLARIN SABİT FİKİRLERİNİ HİÇ DEĞİŞTİRMİYOR.
MARAŞLI 3 ay önce
Bunları 10 çarpsanın yine 4 etmez ..... Sahte oyla geldi,ler başa çünkü sayın bakin olabilir....
ZARA 3 ay önce
@ bile çok:)
Furkan 3 ay önce
Neden size yüzde 40 diyeyimmi 46 haber siyası sayfa gibi oldu belediye düşmanları kindarları hepsi burada toplanmış oyların hepsi onların oyu
MASKE 3 ay önce
Arkadaşlar Kahramanmaraştaki Belediyeleri Bu isimler kazanmadı Belediyediki Ak Partiye ait makam odasındaki Deri Koltuklar kazandı.Oraya Kör topal birini otursan Akp den zaten başkan olur Ama Mahçiçekten hiçbirsey olmaz la bundan önce maraşın yarısı adama sövüp sayıyordu şimdi baskan oldu yine şaka gibi
Mahmut 3 ay önce
Madem memnun değilsiniz Dulkadiroğlu ve onikişubat başkanları ikinci seçimde de kazandı arkadaş bu şehrin ya Allah belasını vermiş yada sandıkta hile var.
Hasan 3 ay önce
Kışın doğal gaz bağlama yasağı getirdi. Kişi sogukta geçirdik. Pandemiyi de doğalgazsiz geçirdik. Bir tane bile oy vermem. Ben bu zamana kadar ak Parti'ye verdim ama daha yok. Sadece 2011 de MHP ye vermiştim. Ak parti belediye almasın diye de var gücümle çalışacağım.
Andırın46 3 ay önce
Begenmek ayrıdır, oy vermek ayrıdır. Yüksek oranda oy alan mevcut belediye başkanları değil Ak Partidir. Parti kimliğinden bağımsız aday olsalar çok çok düşük oy alırlardı.
Abuzer 3 ay önce
Mesele değil yarın önümüze başkasını getirirler aha bunlara oy vereceksiniz derler bizde tamam ağam sen herşeyin en iyisi bilirsin deriz
Necip fazıl 3 ay önce
Onikisubat ilçe belediyesinin imar müdürlüğü dilekçelere cevap versene
vatandaş4646 3 ay önce
şu siyaseti bırak artık, adam gibi haberler yap veya sitenin ismi siyaset 46 olsun. Bunlar seçilirken oylar gökten zembille mi indi.
Ittifakcı 3 ay önce
Bunlara oy veriliyor kardeşim.bunları kim tanır.Tayyp babaya oy veriyorlar.Başları aday gösterilseydi onlarda yüzde 70 'le seçileceklerdi.
Ahmet 3 ay önce
siz halinize şükredin ya bide Göksun'da yaşasanız
Maraşlı. 3 ay önce
Antebin 50 yıl gerisinden geliyoruz.adamlar 9 zuncu organize sanayi kurdu belediye Halk butunleşmiş tramvay teleferik metro (yapıma başlandı) biz daha teneke otobüsü beklemeye devam
Ömer 3 ay önce
Biz begensekde sözde begenmesekde secim olsa yine oyveririz cünkü tayib beye bakarız kişiye deyil
Andırınlı 3 ay önce
Andırın ve büyükşehir için yorumum arkadaşlar geçen dönemin çalışan başkanlarını arıyoruz çünkü insana değer veriliyordu,mahallelerimizin yollarını sularını,altyapılarını,kısacası vatandaşa oy zamanı verdiğiniz sözleri unutmayın ,millet çok akıllı herşeyi görüyor başkanlarımız biraz millete kulak verin ,andırını es geçmeyin yarın milletin ağzını tutamazsınız biz sizlere oy verdik ,burnunuzdan getirmeyin,cumhurbaşkanımız duysun,hizmet gelmiyor ama şu zor günleri bir geçelim,hayırlısıyla beklediğimiz gibi çıkmadılar,bsakanlarımıza sitemimizdir.
ERTUĞRUL 3 ay önce
3000 vatandas çamlik mahallesinde oturuyor 1 tapu alamadik doğalgaz verilmiyor..!bu sizin ayibiniz yaziklar olsun akp oylari bundan dűşűyor
Adana 3 ay önce
Adana için en uygun isim remzi oğuz yılmaz
Amin 3 ay önce
Ben artık oy kullanmıyorum iki rekat namaz kılıp el açıp dua ediyorum "YA RABBİ BİZİM SEÇTİKLERİMİZDEN BİR HALT OLMUYOR DİNİNE VE MAKAMINA LAYIK BİRİNİ GÖNDER SEÇİM SİSTEMİNİ DEĞİŞTİR" diye. Ne de olsa ayet "“Ey iman edenler! Allah’a itâat edin, peygambere ve sizden olan idarecilere / yöneticilere de itâat edin! Eğer herhangi bir şeyde anlaşmazlığa düşerseniz; Allah’a ve âhiret gününe (gerçekten) inanıyorsanız, onu Allah’a ve Resûl’üne götürün. Bu -sizin için- daha hayırlıdır ve sonuç bakımından da daha güzeldir.” (Nisa, 4/59)." Diyor. Bende seçilenleri ve seçimleri Allah'a havale ediyorum.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
26°
açık
Günün Anketi Tümü
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Sizce hangi başkan daha başarılı?
Namaz Vakti 14 Temmuz 2020
İmsak 03:32
Güneş 05:15
Öğle 12:43
İkindi 16:35
Akşam 20:01
Yatsı 21:37
Puan Durumu
Takımlar O P
1. Başakşehir 32 66
2. Trabzonspor 32 62
3. Sivasspor 32 57
4. Beşiktaş 32 56
5. Galatasaray 32 52
6. Alanyaspor 32 51
7. Fenerbahçe 32 50
8. Gaziantep FK 32 42
9. Antalyaspor 32 41
10. Göztepe 32 39
11. Kasımpaşa 32 39
12. Gençlerbirliği 32 36
13. Denizlispor 32 35
14. Konyaspor 32 33
15. Malatyaspor 32 32
16. Çaykur Rizespor 32 32
17. Kayserispor 32 32
18. Ankaragücü 32 29
Takımlar O P
1. Hatayspor 33 63
2. Erzurum BB 33 59
3. Adana Demirspor 33 58
4. Akhisar Bld.Spor 33 57
5. Bursaspor 33 56
6. Fatih Karagümrük 33 53
7. Altay 33 51
8. Keçiörengücü 33 47
9. Ümraniye 33 44
10. Giresunspor 33 44
11. Menemen Belediyespor 33 43
12. İstanbulspor 33 40
13. Balıkesirspor 33 38
14. Altınordu 33 36
15. Boluspor 33 30
16. Osmanlıspor 33 27
17. Adanaspor 33 21
18. Eskişehirspor 33 12
Takımlar O P
1. Liverpool 35 93
2. Man City 35 72
3. Chelsea 35 60
4. Leicester City 35 59
5. M. United 34 58
6. Wolverhampton 35 55
7. Sheffield United 35 54
8. Tottenham 35 52
9. Arsenal 35 50
10. Burnley 35 50
11. Everton 35 45
12. Southampton 34 44
13. Newcastle 35 43
14. Crystal Palace 35 42
15. Brighton 35 36
16. West Ham 35 34
17. Watford 35 34
18. Bournemouth 35 31
19. Aston Villa 35 30
20. Norwich City 35 21
Takımlar O P
1. Real Madrid 35 80
2. Barcelona 36 79
3. Atletico Madrid 36 66
4. Sevilla 36 66
5. Villarreal 36 57
6. Getafe 36 54
7. Real Sociedad 36 54
8. Athletic Bilbao 36 51
9. Valencia 36 50
10. Granada 35 50
11. Osasuna 36 48
12. Levante 36 43
13. Real Betis 36 41
14. Real Valladolid 36 39
15. Eibar 36 39
16. Celta de Vigo 36 36
17. Deportivo Alaves 36 36
18. Leganés 36 32
19. Mallorca 36 32
20. Espanyol 36 24