Kahramanmaraşlılara sürünürsünüz diyen Kılıçdaroğlı'na Güvenç'ten cevap

BMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kahramanmaraşlılar hakkındaki sözlerine ilişkin, "Gerekçeniz ne olursa olsun, size hangi bilgi verilirse verilsin, bir şehir halkı hakkında 'Sürünürsün.' diyemezsiniz. Hele bunu ana muhalefet partisi genel başkanı hiç diyemez." dedi.

Kahramanmaraşlılara sürünürsünüz diyen Kılıçdaroğlı'na Güvenç'ten cevap

TBMM İçişleri Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun Kahramanmaraşlılar hakkındaki sözlerine ilişkin, "Gerekçeniz ne olursa olsun, size hangi bilgi verilirse verilsin, bir şehir halkı hakkında 'Sürünürsün.' diyemezsiniz. Hele bunu ana muhalefet partisi genel başkanı hiç diyemez." dedi.

Güvenç, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Kılıçdaroğlu'nun dünkü CHP TBMM Grup Toplantısı'nda, "Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş'ın tercihi neresi? 'AK Parti'ye oy vereceğim.' diyor. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün." dediğini anımsattı. 

Kılıçdaroğlu'nun, "talihsiz açıklamalarına devam ettiğini" savunan Güvenç, "Gerekçeniz ne olursa olsun, size hangi bilgi verilirse verilsin, bir şehir halkına 'Sürünürsün.' diyemezsiniz. Hele bunu ana muhalefet partisi genel başkanı hiç diyemez." diye konuştu.

Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, "Meclisteki ana muhalefet koltuğu münhal durumdadır. Böyle bir ana muhalefet olmaz." sözünü hatırlatan Güvenç, "Ana muhalefet lideri maalesef o koltuğu dolduramıyor. Ana muhalefet bir şehir hakkında böyle bir şey konuşamaz. Üstelik yanlış bilgi alıyor ve yanlış şeyler açıklıyor. Seçmeni, şehir halkını incitiyor." ifadelerini kullandı.

Kahramanmaraş hakkında tek bir veriyle yorum yapılamayacağını vurgulayan Güvenç, "Yalan yanlış bilgilerle siyaset yapma devri geride kaldı. Buna ne Kahramanmaraşlı ne de biz izin vermeyiz. Kulağınıza üflenen her şeyi kullanarak, 'İktidarı yıpratacağım.' diye bir şehir halkını hedef alırsanız, bedelini sandıkta ödersiniz." değerlendirmesinde bulundu.

- "Kahramanmaraş'ta istihdam 4 kat arttı"

Kentin, AK Parti iktidarı döneminde büyük atılımlar yaptığını söyleyen Güvenç, Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası verilerine göre, şehirde 2002'de 1,9 milyar lira olan Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'nın 20 kat artışla 38 milyar liraya çıktığını belirtti.

Kişi başına düşen Gayri Safi Yurt İçi Hasıla'nın 2 bin liradan, 17 kat artışla 34 bin liraya ulaştığını dile getiren Güvenç, kentte sanayi üretiminin 2 milyar dolardan 6 milyar dolara, ihracatın 144 milyon liradan 1 milyar dolara, ihracat yapan şirket sayısının 134'ten 300'e, ithalatın ise 132 milyon dolardan 1,2 milyar dolara çıktığına dikkati çekti.

Kentte istihdamın 4 kat artışla 38 binden 150 bine ulaştığının altını çizen Güvenç, 1800 sanayi tesisinin bulunduğu şehirde, Türkiye'nin tekstil sektörü ihracatının yüzde 8'inin, tekstil sektörü istihdamının ise yüzde 7'sinin karşılandığını kaydetti. 

Güvenç, Türkiye'deki pamuk ipliğinin yüzde 36'sının, denimin yüzde 25'inin, dokuma mensucatın yüzde 12'sinin, metal mutfak eşyalarının yüzde 60'ının, çimentonun yüzde 10'unun, kağıdın yüzde 20'sinin Kahramanmaraş'ta üretildiğini ifade etti.

- "Kahramanmaraş, Kılıçdaroğlu'na gereken dersi verecek"

Kuyumculukta Türkiye ikincisi olan Kahramanmaraş'ın geleceğe umutla baktığını dile getiren Güvenç, şöyle devam etti:

"Dünyanın 165 ülkesine ihracat yapan bir şehirden bahsediyoruz. Bu ekonomik veriler dikkate alındığında Kılıçdaroğlu'nun Kahramanmaraş'a haksızlık yaptığı ortaya çıkıyor. Maraş marka şehirdir, kadim bir şehirdir. Kılıçdaroğlu'nun söylemlerine pabuç bırakmayacak kadar sağduyulu insanların yaşadığı bir şehirdir. Böyle bir şehir hakkında ucuz siyasetle, ağır ifadelerle konuşmak Kılıçdaroğlu'nun maalesef tarzı haline geldi. Benim kahraman şehrim 31 Mart'ta Kılıçdaroğlu'na gereken dersi verecek, bu ucuz ve çirkin siyasete prim vermeyecektir."

YORUM EKLE
YORUMLAR
AKPLİ
AKPLİ - 7 ay Önce

Sayenizde sürünüyoruz sayın vekilim. Böyle adamları laf sahibi ediyorsunuz işte.

Hüsin
Hüsin @AKPLİ - 6 ay Önce

Sizin yüzünüzden bizde sürünüyoruz hakkım sana da haram zehir zıkkım olsun

türk evladı
türk evladı - 7 ay Önce

haksız mı kılıçdaroğlu. ilk defa doğru söyledi adam onu bile eleştiriyorsunuz. milletvekilleri nin şehre zerre katkısı yok. kılıçdaroğlu haksız değil. % 70 oy alıyorsunuz nasılsa bu şehir oy veriyor diye de çalışmıyorsunuz. sizde haklısınız ben olsam bende çalışmam.

M Ali K
M Ali K - 7 ay Önce

Güvenç ,semt pazarlarına gel de halk nasıl bir gör,öyle kravat takıp,masa başından nutukla bu iş olmaz.

Muhtar
Muhtar - 7 ay Önce

He he adam çok doğru demiş bumu bu kadar oyun karşılığı kafanızı kumdan çıkarın artık

MARAŞIN GENELİ
MARAŞIN GENELİ - 7 ay Önce

ÖYLE BİR DERKİ OHH EYİ DEMİŞ. ONLARDA OY VERMESEYDİ KARDEŞİM.
KUYRUKTAKİLERİN ÇOĞU OY VERMİŞTİR. BÖLELERİNE ACIMAYACAKSIN Kİ BİR DAHA AĞZI YANSIN BİLSİN. OY VERİRKEN BİRDAHA DÜŞÜNSÜN.
SEN KENDİNE BAK BİR KERE. K.MARAŞA NE FAYDAN OLDU ŞİMDİYE KADAR.
BİRDE MUHALEFET PARTİ BAŞKANI DİYEMEZMİŞ.
ARKADAŞ HDP MECLİSTE HER BOKU DESİN SUÇ DEĞİL, BUNLAR DOĞRUYU SÖYLESİN SUÇ.
AZCIK AKP YE DOKUNDUMU HERŞEY SU. ADAM OLUN YOKSA 31 MARTTA ADAM EDERLER

Bir marasli
Bir marasli - 6 ay Önce

Kilicdaroglu doğru söylüyor k.Maraş a ne yaptınız raylı sistemmi yaptınız treni mi getirdiniz chp belediyeler daha çok kalkıniyor akp olarak ne yaptınız k.maraşa is ve çalışma için gençler hep işsiz dikkat ederseniz enflasyonun en yüksek olduğu il bunu nasıl düşürüruz diye çalışsaniz . Hala Chp bize k.Maraş ile ilgili proje açıklayın çılgın prejelerinizi söyleyin .

46
46 - 6 ay Önce

Sizin gibiler yüzünden diğerleri konuşuyor!
Memleketimizle ilgili hiçbir sorunla uğraşmıyorsunuz ve yardımcı olmuyorsunuz.
Başkalarından laf getirmek istemiyorsanız AZICIK kendinize bakınız...!

46 maraş devam et arkadaş
46 maraş devam et arkadaş - 6 ay Önce

SAYIN VALİ YAZ MEVSİMİNİN ORTASINDA HALKA BU KRİZİ NİÇİN YAŞATTINIZ EKONOMİSİ KIRILGAN BİR ÜLKEDEYİZ 17 YILDIR NİÇİN ONLEM ALMADINIZ HEP KANDIRILDINIZ DİKKATLİ OLUN YİNE KANDIRIRLAR DEMEDİ DEME HALK YUTMUYOR ARTIK HERHALDE FARKINDASINIZ...

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 6 ay Önce

Ke mal ilk defa doğru söyledi...sehir sahipsiz ...oy zamanı bir şekilde kandiriliyoruz akabin de ne soran var ne ilgilenen ...utanin vekilim diye gezmekten

Ss
Ss - 6 ay Önce

Ağzına sağlık iyi dedi böyle makam mevki işgal edip koltuğunda demeç vermeye benzemez bu iş

Kahraman Kentli
Kahraman Kentli - 6 ay Önce

Aksu dan kokudan geçilmiyor zenginler için bir şey demiyorsunuz.
Trafik sorunu aldı başını gitti.
Çarşıda esnafın kaldırım işgali yayaya yürüyecek yer yok.
Kayser yolunda kazaların sonu bitmiyor yıllar oldu çarşı üniversite arası yol inşaatı bitmedi
Ahır dağına telefirik dediniz yok
Hızlı Tren dediniz yok
Eskiden pazarlarda belli bir kar payı vardı şimdi hesap kitap soran yok
Suriyelileri maraş' a doldurdunuz
İNŞALLAH BU HALK VERDİĞİNİN KARŞILIĞINI ALMAYINCA 31 MARTTA KIRMIZI KART GÖSTERECEK.

misafir
misafir @Kahraman Kentli - 6 ay Önce

hepsini anladım da hatta haklısın ama şu suriyelileri doldurdunuz kısmı sana hiç yakışmamış.Allah kimseyi vatansız bırakmasın emin ol onlarda bu durumdan çok memnun değiller.ve san bir soru sorayım bu güne kadar suriyelilere ne verdin yada senden ne istediler veya sana ne zararları oldu

maraşlı
maraşlı - 6 ay Önce

bizi yıllardır yönetmeyen ne belediyede ne genelde oy almayan bir partinin başkanı dahil herkes gördü süründüğümüzü siz görmediniz, biz oy verdiysek icraatlarınıza değil reise verdik, ama hiç bir destekte almadık hep süründük, bunu herkes anladı bir siz anlamadınız.
size ne diyeyim herkesi laf sahibi yaptınız verdiğimiz desteklerin karşılığını verseniz şimdi bu durumda olmazdık.

kAHRAMANMARAŞ SEVDALISI
kAHRAMANMARAŞ SEVDALISI - 6 ay Önce

KILIÇTAROĞLU NUN DEMESİNE GEREK YOK ZATEN SÜRÜNÜYORUZ. BİR ARKADAŞI DİNLEDİM KENDİSİ 70 YAŞINDA BİR EĞİTİMCİ EMEKLİ VE MHP DEN BAŞKA PARTİYE OY VERMEMİŞ. BUGÜNE KADAR KAHRAMANMARAŞTA GELMİŞ GEÇMİŞ EN MİLLİYETÇİ VEKİL OLARAK ALİ ÖZTUNÇ'U GÖRDÜM KENDİ İLİNİ SAVUNAN ADAY OLURSA OYUM ONUN DEDİ. DURUM GÖZ ÖNÜNDE.

hoca
hoca - 6 ay Önce

senin ne faydan oldu memlekete.... kardeş

CHP Li
CHP Li - 6 ay Önce

Hadi söyleyin memlekete şunu yaptık hadi soyleyin su vatandaşa yardım ettik habire esinizin kendinizin akrabaniza hisiminiza yardım ettiniz işlerini halletiniz başkada birşey yapmadınız o.meclise cikipta konusmadiniz bile ben bu yıla kadar reise veriyordum ama artık oda bitirdi kendini son 1 yıldır yaptıklarınıza konustuklarinizi ne bileyim k.bakmayin sapittiniz bu milletin parası ile saltanat suruyorsunuz ama o milletin ne derdi var ne sıkıntısı var sormuyorsunuz bile.

YUSUF
YUSUF - 6 ay Önce

evet doğru söylemiş sn vekilimiz söz vermişti suriyelilerin mahalle aralarından çıkarılacağına dair ama seçim bitti söz bitti EVET İŞSİZLİKTEN MARAŞ SÜRÜNÜYOR

46
46 - 6 ay Önce

VEkilim haklısın sizin fabrikatörler sürünmüyor maraşın halkı işcisi sürünüyor sizin gibi vkl sayesinde

Andırınlı
Andırınlı - 6 ay Önce

Vekil diyor kii böyle diyemez sürünsenizde böyle söylememesi gerekir diyor ikiside haklı :)))

K. Maraş 4646
K. Maraş 4646 - 6 ay Önce

Sayın Habibe Öcal vekilimi öncelikle tebrik öderim ilk açıklamaya sayın vekilim yaptı k. Maraş la ilgili her konuda duyarlılık gösteriyor sayın vekilimizi seçtiğimiz için çok mutluyum

mustafa
mustafa @K. Maraş 4646 - 6 ay Önce

siz neyin peşine düştünüz anlamakta zorlanıyorum ama gittiğiniz yön artık ters yön... zararın neresinden dönülürse kardır... biraz düşünüp kendinize gelin yalakalık yalakalık nereye varacak bunun sonu hiç düşündünüz mü?

M krc
M krc @K. Maraş 4646 - 6 ay Önce

Sayın Habibe vekilimiz çok çalışkan ve başarılı Allah yar ve yardımcısı olsun

sade vatandaş
sade vatandaş - 6 ay Önce

Adamdaki keyfe bak. Makam arabasından ofisine ofisinden makam arabasına git gel yaparak maaş alarak fakirin fukaranın vergileri ile, buda yetmiyor gibi icraat yapacağına ekranlara çıkıp poz veriyor. Millet aç. Perişan. Çöpten karnını doyuruyor. Hangi mahalleye gidersen hangi yol kenarına insanlar çöplükleri karıştırıyor, çoluk çocuk, icralar, borçlar, boşanmalar diz boyu, kandırmayın milleti. Yazık günah. Aç insanlar aç.

Maraşlıgil
Maraşlıgil - 6 ay Önce

Siz asgari ücretle çalışırken işini kaybetmenin ne demek olduğunu bilirmisiniz.???

:))))))
:)))))) - 6 ay Önce

Sayın vekil siz önce şu yarım kalan hal kavşağını tamamlatın.

ede46
ede46 - 6 ay Önce

Kahramanmaraş'ta 160 kişilik 6 aylık geçici iş için 1571 kişi başvuru yaptı.
https://www.haber46.com.tr/
yalan yanlış bilgi dediğinizi haber yapmışlar sayın vekilim. ayrıca özel sektörün değilde devletin yaptığı istihdam projelerinizden bahsetseniz veya gayri safi yurt içi hasıladan orta ve alt tabakaya düşen hasıladan bahsetseniz daha güzel olurdu.

daha bu başlangıç
daha bu başlangıç - 6 ay Önce

Duyduguma göre Hanefi bey 2. petrolü açmış. Üniversite mezunu olarak iş bulamıyorum. Gitsem beni pompacı yapar mı acaba ne dersiniz. Gitmeli miyim?

adil öner
adil öner - 6 ay Önce

yazık bu kılıçtaroğluna,bu nasıl bu ülkeyi yönetmeye talip,çok acı bugüne kadar tüm konuşmaları dibi delik un çuvalı gibi bunu bu millet muhatap almaz,ne konuşuyor ne ifade etmek istşyor tahminim kendide bilmiyor,her önüne konan kağıdı belge zannediyor hemen mikrofona .insan bir inceler araştırır da çıkar ortaya,vay kaderimize akıllı olgun yapıcı yön verici bir muhalefet temsilcisi ile karşılaşamadık,buda belki özel kurgudur bilemiyoruz,bu güne kadar isabetli bir atış yok.

Ede
Ede - 6 ay Önce

Yani Kılıçdaroğlu laf söylemese ortada yoksunuz.yahu bu şehrin hiç mi sorunu yok bu zamana kadar neden çıt sesiniz çıkmaz

Adem deynek
Adem deynek - 6 ay Önce

Bu ihalelerde dönen yolsuzlukları nereye koyacaksınız
Görünüşte yatırıma ayrılan para var ama yatırımın yarisi yok adam haklı maras sürünmeye mustehap

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 6 ay Önce

Sözlerinin hepsi palavra hiçbiri gerçek değil. Millet nasıl yaşıyor bir içine girin de o zaman gorun

Öz Elbistanlı
Öz Elbistanlı - 6 ay Önce

Elbistan'ı dört Yıldır imar çıkarmayacak bitirdiniz.İnşAllah sizlerde bitersiniz .Sizleri Allah'a havale ediyorum.Bizleri Ekmeğe Muhtaç ettiniz.

Mehmet mert
Mehmet mert - 6 ay Önce

Celalettin abimiz zihninize sağlık. Siz ilimizin en kaliteli vekilisiniz. Allah sizi başimizdan eksik etmesin. Fakir fukaranın sorunlarıyla bizzat ilgilendiğinizi çok duydum. Pazarcık ve Kahramanmaraş sizi çok seviyor.

AKPLİ
AKPLİ @Mehmet mert - 6 ay Önce

Bu kadar yalama istersen.

maraşlı vatandaş
maraşlı vatandaş - 6 ay Önce

Allah cc için sayın güvenç sana bir türlü kanım ısınmadı. Bir sevimsizlik bir soğukluk var sende , bilmemki nedendir.


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154