Kılıçdaroğlu'ndan Kahramanmaraşlılara! Daha Çok Sürünürsünüz

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta bin geçici işçi alımı için 11 bin 500 kişinin başvuruda bulunduğuna dikkati çekerek, "Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş'ın tercihi neresi? 'AK Parti'ye oy vereceğim.' diyor. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün" dedi.

Kılıçdaroğlu'ndan Kahramanmaraşlılara! Daha Çok Sürünürsünüz

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta bin geçici işçi alımı için 11 bin 500 kişinin başvuruda bulunduğuna dikkati çekerek, "Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş'ın tercihi neresi? 'AK Parti'ye oy vereceğim.' diyor. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün" dedi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, "Yeni bir tezgah kurdular, Netanyahu'ya dediler ki 'Sen Erdoğan'ı kötüle, o da seni kötülesin. Orada da seçim var, burada da seçim var. Al takke ver külah. Ben İsrail'i, sen de Türkiye'yi kandırırsın.' Bu kibir abidesine sormak isterim; sen bu kadar İsrail'e, Netanyahu'ya kızıyorsan, damadını niye gönderdin İsrail'e? Neyin pazarlığını yapıyor?" dedi.

Kılıçdaroğlu, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda yaptığı konuşmada, gündemdeki konulara ilişkin eleştiri ve açıklamalarda bulundu.

Bakanları "sarayın memurları" olarak nitelendiren Kılıçdaroğlu, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli'nin "Çiftçi çok çok çalışır, az az kazanır." ifadesini kullandığını anımsatarak, "Peki, bu Fransız, İngiliz, Japon, Güney Kore çiftçisi çok çok kazanıyor da bizim çiftçi az az mı kazanıyor? Bu genel kanun değil, bu sarayın kanunu, kibir abidesi olan sarayın kanunu. Çiftçinin gırtlağını tutmuş, para vermiyor." ifadelerini kullandı.

Kılıçdaroğlu, 1990'lı yıllarda 8 milyon dekar alanda nohut üretimi yapılırken 2017 yılında bunun 4 milyon dekara düştüğünü, çiftçinin nohudu 2018 yılında 2,50-3 liradan sattığını belirterek, şöyle devam etti:

"2018 yılında 92 bin ton nohut ithalatı yapıldı. Diyeceksiniz ki 'Yetmiyor, ithalat yapıldı.' 118 milyon dolar ödendi, kilogramı 7 liraya. Bizim çiftçiye 2,5-3 liradan verdik. Yabancı çiftçiye 7 liradan. Çiftçi kardeşim, Konyalı, Kırşehirli kardeşim hala öğrenmedin mi? Gırtlağına basıp senden alıyorlar, sen üretmeyesin diye götürüp yabancılara veriyorlar. Bir de diyorlar ki (vatanseveriz, milliyetçiyiz.)"

Kemal Kılıçdaroğlu, esnafın daha felaket bir durumda olduğunu savunarak, esnafa hiçbir şey vermeyen iktidarın vergi ve primini aldığını söyledi. Hükümetin vergi ve pirim affı çıkardığını ifade eden Kılıçdaroğlu, "Para yok, nasıl ödeyecek? Bedava mı? Faiziyle. Para yok, olmayan paranın nesini ödeyeceksin?" diye konuştu.

Suriyeliler'in vergi ödemeden dükkan işletirken, yerli esnafın vergi borcuyla karşı karşıya bırakıldığını ileri süren Kılıçdaroğlu, bu durumda rekabetin mümkün olmayacağına işaret etti.

- "Afedersiniz, 'devlet adamı' dedim"

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın esnafla bir araya gelemeyeceğini iddia ederek, "Gidemez, saraydan çıkamaz. Giderse de 3 bin güvenlik görevlisiyle gider. O da yetmiyor, tepede de helikopterler olacak. Sözde halktan birisi. Halkından bu kadar kopuk dünyada böyle devlet adamı yoktur. Afedersiniz, 'devlet adamı' dedim ama onunla ilgisi yok." değerlendirmesini yaptı.

Kepenk kapatması halinde esnafa gelir sigortası yapılması yönünde bir projeleri bulunduğunu anlatan Kılıçdaroğlu, toplumda herkesin gelir güvencesinin bulunduğu bir yapı içerisinde Türkiye'nin geleceğini inşa etmeyi hedeflediklerini dile getirdi.

Demokrasinin özünün "gelecek kaygısı taşımamak" olduğuna dikkati çeken Kemal Kılıçdaroğlu, "Esnaf vergi verir ama Erdoğan kilosu 4 bin liralık çay içer. Esnafın derdini, kilosu 4 bin liralık çay içen adam anlar mı? Anlayamaz, bilemez." dedi.

Kadro alamayan taşeron işçilere seslenen Kılıçdaroğlu, "275 bin aileniz, yakınlarınız, dayılarınız, amcalarınız, eğer kadro istiyorsanız, eğer güzel bir Türkiye, iş güvencesi istiyorsanız yolunuz bellidir, gideceğiniz, vereceğiniz oy bellidir; halkın partisi, sizin partiniz, CHP'dir." şeklinde konuştu.

Kahramanmaraşlılara! Daha Çok Sürünürsünüz

Kılıçdaroğlu, Kahramanmaraş'ta bin geçici işçi alımı için 11 bin 500 kişinin başvuruda bulunduğuna dikkati çekerek, "Tekstilin merkezinde işsizlik var. Kahramanmaraş'ın tercihi neresi? 'AK Parti'ye oy vereceğim.' diyor. Ver kardeşim, daha çok sürünürsün. Ama vermez de hakkını ararsan, bu işsizlik kimin derdidir? Sen mi sebep oldun? 16 yılda işsizliği yüzde 20'lere çıkarmışlarsa bunların yatacak yeri yoktur. Sen tercihini bir düşün, değiştir bakalım." diye konuştu.

İşsizliğin azaltılması için fabrika kurulması ve üretimin artırılması gerektiğine işaret eden Kılıçdaroğlu, işsizlerin kendisini yaktığını, Meclis'te intihara kalkıştıklarını söyledi.

AK Parti'nin Türkiye'yi bu hale tek başına iktidar olduğu 16 yılda getirdiğini savunan CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu, "Dışarıdan yönetilen bir iktidarla karşı karşıyayız. Yeni bir tezgah kurdular, Netanyahu'ya dediler ki, 'Sen Erdoğan'ı kötüle, o da seni kötülesin. Orada da seçim var, burada da seçim var. Al takke ver külah. Ben İsrail'i, sen de Türkiye'yi kandırırsın.' Bu kibir abidesine sormak isterim; sen bu kadar İsrail'e, Netanyahu'ya kızıyorsan, damadını niye gönderdin İsrail'e? Neyin pazarlığını yapıyor?" ifadesini kullandı.

Söz konusu gelişmelerin Türkiye'nin sömürülmesine yönelik bir tezgah olduğunu ileri süren Kılıçdaroğlu, Batı'nın egemen güçlerinin Türkiye'yi istediği şekilde yönettiğini iddia etti. Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Halkı kandırmaya çalışıyorlar. Gerçekleri söyleyecek olan bizleriz. Biz konuşunca tahammül edemiyorlar. Arka arkaya davalar açıyorlar. 'Acaba Kılıçdaroğlu'nu susturabilir miyiz?' diye. Sen değil, senin feriştahın da gelse susturamaz. Yakında o kibir abidesi şunu söylerse şaşırmayın; (Ne demek ekmek bulamadık? Ekmek bulamadıysanız badem unundan pasta yaptık, onları yiyin.)"

- "Haram yediklerini kusmasınlar diye"

CHP Lideri Kılıçdaroğlu, hükümetin İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nın açıklandığını anımsatarak, söz konusu planda fabrika kurulmasının bulunmadığını söyledi.

Plan kapsamında 30 Obezite Merkezi açılacağını anlatan Kılıçdaroğlu, "Herhalde Mamak işçilerinin evinde açılmayacak değil mi? Sarayda açılacak. Sağa dönünce 'gak', sola dönünce 'guk.' Bir taraftan elma, bir taraftan pasta, 4 bin liralık çay, öbür taraftan efuli, ejder meyvesi. Kilo alacaklar. Obezite ile mücadele lazım sarayda. Vatandaşın karnı aç kardeşim. Saray ve çevresinde Obezite Merkezi açacakmış, haram yediklerini kusmasınlar diye." dedi.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, 2005 yılındaki Diyarbakır mitinginde "fabrika açılmayacağını" belirtmesine rağmen Diyarbakırlıların AK Parti'ye oy verdiklerini vurgulayarak, "Gitti bir daha 'Modern hapishaneler yapacağım.' dedi. Diyarbakırlılar koştular, 'gidip oyumuzu vereceğiz.' dediler. Arkadaşlar hala uyanmadınız mı? İşsizlikten canınız yanıyor. Diyarbakır'da kalmayıp batı illerinin varoşlarında hayata tutunmaya çalışıyorsunuz? Sizi sömüren, bu sömürü düzeninden hala ders çıkarmadınız mı?" diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, İkizdere'de çay fabrikası kurulmasından tasarruf tedbirleri kapsamında vazgeçildiğini, öte yandan askeri fabrikaların "yandaşa satılacağını" ileri sürdü.

Söz konusu fabrikaların müthiş arazilerinin bulunduğunu belirten Kılıçdaroğlu, "Askeri fabrikaları da böyle satıp sarayı ve çevresini besleyecekler. Çünkü doymuyor, doyamıyor bir türlü." dedi.

- "Nüfusun yarısı borç batağında"

Borçlu vatandaş sayısının ekim ayı itibarıyla 31 milyona dayandığını, 20 yaş altındaki nüfusun çıkarılması halinde "nüfusun yarısının borç batağında olduğunu" ifade eden Kılıçdaroğlu, borçlu vatandaşların bankalara bu yılın 10 ayında 55 milyar lira faiz ödediğinin altını çizdi. Kılıçdaroğlu, iktidarın tefecilere hizmet ettiğini iddia ederek devletin ödediği faizin 71 milyar lirayı aştığını, 2019 bütçesinde ise faiz giderinin 117 milyar lira olarak öngörüldüğünü anımsattı.

Kılıçdaroğlu, AK Parti iktidarının vatandaşa dolarını Türk lirasına çevirmesini telkin ettiğine dikkati çekerek, şunları söyledi:

"Sonra geldiler, dolar bazında vatandaşa tahvil çıkardılar. 'Milliyiz.' diyorlar ya, gayri milli bunlar. Türkiye Cumhuriyeti devletinde kendi vatandaşına dolar üzerinden tahvil çıkarıyor. Avro üzerinden alırsan yüzde 2,5, dolar üzerinden alırsan yüzde 4. Aynı saray çevresi, bakanlık bir açıklama daha yapıyor, diyor ki 'Dolar ve avro üzerinden yabancılara da tahvil çıkarıyorum.' Peki onlara kaçtan faiz veriyor? Avro üzerinden yüzde 5,25, dolar üzerinden yüzde 7,5. Bu saray kime çalışıyor? Yabancılara. Türkiye iliklerine kadar soyuluyor. Sömürenlerin başında da o kibir abidesi. Türkiye'nin bu halini biz düzelteceğiz. Yetki vatandaşta, yetkiyi verin, düzelteceğiz."

- "Baharı getireceğiz"

Hükümetin, İkinci 100 Günlük Eylem Planında tasarruf bulunmadığını savunan Kılıçdaroğlu, Sayıştay raporlarında "AK Parti'li belediyelerin yolsuzluklarının" yer aldığını da iddia etti.

Kılıçdaroğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Hazine Müsteşarlığına bir adam getiriliyor, lojman veriyorlar beğenmiyor, beyefendi Beştepe'ye yakın bir yerde 3 bin 450 liraya kiralıyor. İçini de 223 bin liralık mobilyayla döşüyor. Vatandaşım diyor ki 'Bu kriz nasıl aşılır?' Bunları engellerseniz, liyakati esas kılarsanız, devletin malına, vergisine göz koyanlardan devleti arındırırsanız bunların hepsi aşılır. Türkiye zengin ve güçlü bir ülke. Bütün bunları bilip umutsuzluğa kapılmayacağız asla. Topluma umut ve gelecek vaat etmek zorundayız. Ülkemize, bayrağımıza, çocuklarımıza karşı sorumluluğumuz var. Martta sandıklara gideceğiz, emin olun Türkiye'de 1 Nisan'dan itibaren bahar havası estireceğiz."

İstanbul'da Ekrem İmamoğlu, Ankara'da Mansur Yavaş'ın yerel seçimleri kazanacağını savunan Kılıçdaroğlu, "Her yerde kazanacağız, Türkiye'ye baharı getireceğiz." dedi.

Kılıçdaroğlu, vatandaşların yeni yılını da kutladı.

Güncelleme Tarihi: 25 Aralık 2018, 23:55
YORUM EKLE
YORUMLAR
ede46
ede46 - 6 ay Önce

doğru söze ne denir ki?

akp
akp - 6 ay Önce

Doğru söylemiş daha çok sürünürüz.

Marjinal
Marjinal - 6 ay Önce

Sonuna kadar bu adama katılıyorum bizim memleketin insani hanefi öksüzün şirikcillerin matesanin balsuyunun tanrıverdi lerin kölesi olmuş emperyalizm budur işte sömürgecilik ve işletme içinde patrona müdüre şefe yalakalik için bir birini satan bir sürü insan topluluğu yüzde seksenin tekstilden geçimini sağladığı yer benim memlketim ama tutkunluk yok birlik yok beraberlik.

Kahramanmaraş sevdalısı
Kahramanmaraş sevdalısı - 6 ay Önce

Haksızda değil yani.

MEÇHUL
MEÇHUL - 6 ay Önce

Adam doğru söylemiş,Bakınız önümüzde seçim var maalesef K Maraş B.B şuan ki borcu 1 Kattrilyon bu paralar nerelere harcandı yazıktır günahtır.yapılan işlere bakıyorsun üç beş kuruşluk.

Ahmet altun
Ahmet altun - 6 ay Önce

Haksızmı doğru söylüyor

edem
edem - 6 ay Önce

yerden göğe kadar haklı hep birlikte beter olalım.olalım ki AKP yi bu kadar şımartdık.

MARAŞIN GENELİ
MARAŞIN GENELİ - 6 ay Önce

ÇOK DOĞRU SÖYLEMİŞ.
ZATEN O SIRADA BEKLEYENLERİN BİRÇOĞU AK PARTİLİ.
KENDİ DÜŞEN AĞLAMAZMIŞ.
ELLEME SÜRÜNSÜNLER BURNULARI YANSIN BİRAZCIK.
BELKİ AKILLARI BAŞLARINA GELİR.
DAHA DA BEN AK PARTİYE OY VERECEĞİM DİYORLARSA HİÇ BİRŞEY DEMEYE GEREK YOK.
SÜRÜNMEYE DEVAM.

vatandas
vatandas - 6 ay Önce

doğru söylemiş. Ne sorgulama var ne bişey. Halk bazı şeyleri sorgulamaya başlamalı.

Ss
Ss - 6 ay Önce

Doğru söze ne hacet

hakan
hakan - 6 ay Önce

dogru demiş

Ahmet
Ahmet - 6 ay Önce

Adam haklı

ÖKKEŞ 46 06
ÖKKEŞ 46 06 - 6 ay Önce

Kılıçdaroğlunun haklılık payı da yok değil yani,bütün görüşlerinede katılmasamda,bende 47 yıldır koşturdum devletin bir işinden yararlanabilirmiyim diye yok ağam hep dayısı olan götürdü lokmayı vesselam.

mustafa
mustafa - 6 ay Önce

ben yıllardır diyorum yerel seçimde iktidarı desteklediğin sürece daha çok sürünürsün...

HÖKKEŞ
HÖKKEŞ - 6 ay Önce

adam haksız mı ? siyasi referanslıların hepsi kamu kurumlarına yerleşti taşeron adı altında ve daha sonra hepsi kadro aldı (helal ediyormuyum tabiki hayır)

genç alperen
genç alperen - 6 ay Önce

sayın kılıçtaroglu dogru söylüyorsunuz 10 cu köy maraş benden söylemesi

ahmet
ahmet - 6 ay Önce

herkes düşüncesini özgürce ifade edebilmeli..

Tekkeli
Tekkeli - 6 ay Önce

Doğru kelime.sehrimizde çıkartılan işçiler yerine suruyeliler alıyor lar teşfik pirimi veriyor devlet kendi vatandaşı 2 sınıf görüyor

Yaa
Yaa - 6 ay Önce

Senin devlet işlerine kafan çalışsaydı emin ol maraşlı sana oy verirdi işcilere gelimce napsın vatandas rızgını aramasın mı sen avrupaya gidip ülkeni karalasan alman pkk lı vekilllerle gizli gorusursen kusura bakma kılıcdaroglu daha cok surunursun

Murat Gün
Murat Gün - 6 ay Önce

doğru söylemiş ama işte %74 ün yüzünden bizde sürünüyoruz, oturun da bir düşünün 15 temmuz un mimarı kim yıllarca hocaefendi deyip deyip milletin başına bela eden kim 2,5 yıl geçti halen 15 temmuz un acılarını yaşıyoruz.

hakan
hakan - 6 ay Önce

adam haklı beyler hani iş hani istihdam?

CAN
CAN - 6 ay Önce

SONUNA KADAR HAKLISIN SÜRÜNMEYE DEVAM KAHRAMANMARAŞ DİĞER İLLERDEN 10 YIL GERİDEN GELİYORUZ İKTİDARA YÜZDE 70 OY VEREN HALKA, MEMLEKETE HİZMET YOK.

ALİ
ALİ @CAN - 6 ay Önce

İŞİNE GELMEYEN ŞAK ŞAKÇILAR BEĞENMEZ TABİ SİZ AKP NİN EKMEĞİNİ YİYORSUNUZ ÇÜN KÜ.

Afşinli EDE
Afşinli EDE - 6 ay Önce

Türkiyede adamgibi proje üreten iktidarı projeleriyle sıkıştıran Muhalefet olmadıgı sürece tabiki AK Pati kazanacak .
Sizin işiniz gücünüz yalan damadını İsraile yolladı dedin damad anında ömrümde israile gitmedim dedi yalanını çıkardı daha konuşuyorsun
Türkiyede hükümet altarnetifine bakarmısınız işi gücü yalan iftira adam proje üretemiyor boş laf onun için başka seçenek yok varsa daha iyisi getirin onu desdekleyelim öyle yalanla iftirayla bu ülkede kimse butür kişilere prim vermez vesselam ?????

Belediye
Belediye - 6 ay Önce

Asgari Ücrete yüzde 26 zam yapılırken belediye de çalışan işçilere yüzde 4 lük zam yapılacakmış harbi güzel kadro verilmiş.

Ali
Ali - 6 ay Önce

Sizin yönetiminizde sürünmektense, bu yönetimle sürünmeyi tercih ederim. Kim sürünüyorsa tabi

MARAŞIN GENELİ
MARAŞIN GENELİ @Ali - 6 ay Önce

SÜRÜN O ZAMAN TUTAN YOK SENİ. SÜRÜN. GÜLMEK SERBEST.

Ede
Ede - 6 ay Önce

Kirkyilda bir dogru laf söyledin tebrik ederim duvara bı çentik.bu ülkede siyaset hangisi olursa olsun cukka işidir gerisi teferruat

smtkmlk
smtkmlk - 6 ay Önce

Bu adamı başkanlıktan alın arkadaş. Düşünmeden konuşuyor.

KÜRŞAT 46
KÜRŞAT 46 - 6 ay Önce

Doğru söze ne denir ki.
Maraş mevcut siyasetin üvey evladı.

Hep Doğrusöyler
Hep Doğrusöyler - 6 ay Önce

Maraş'ta işsizlik yok iş beğenmeme sorunu var denyo?

malik ejder
malik ejder - 6 ay Önce

VAYY BE KILIÇDAROĞLU NA BİLE BİZİ MADARA ETTİNİZ BİZİ BU HALE DÜŞÜRENLERE YAZIKLAR ULSUN....!

Mahmut
Mahmut - 6 ay Önce

Çok doğru dedin yazıklar olsun bu memleketimizi bu hale getirenlere bu sefer bitecekler allahın izniyle yeter artık esnaf bitmiş durumda hiç birinin umrunda değil allah bildiği gibi yapsın bunları

Hacı vat
Hacı vat - 6 ay Önce

Hadsiz millete akıl hocalığı sana mı kaldı. Millet sizin ahmaklığınızdan saygısızlığınızdan akp denen partiye oy atıyor

ibrahim buluntu
ibrahim buluntu - 6 ay Önce

Ben dinimi rahat rahat yaşayayım yeter.Biz bu dünyada sürünmeye razıyız.Kendisi havada gezsin.Biz geçmişimizi unutmadık.Unutanlardanda değiliz.

hartlaplı
hartlaplı - 6 ay Önce

yavww nasıl bir insansın..chp kuruldugundan beri milletin anasını aglatınız ..astınız ..kestiniz..kıtlıktan geçirdiniz..aç karnımız daha yeni yeni doymaya başladı şükür..

memur
memur - 6 ay Önce

ak parti ye vereceğim ve sonuna kadar destek ak parti adam gibi adam dürüst istikrarlı baba adam

HÜSEYİN BOZKURT
HÜSEYİN BOZKURT - 6 ay Önce

YALANDAN KİM ÖLMÜS KEMAAL KILIÇDAR OGLU SALLA YALANI YALANDAN KİM ÖLMÜS MARASDA İŞ BEGENMİYORLAR İŞ ŞİZLİK YOK İŞ BEGENMEME VAR AÇABA KADRO ALABİLİRMİYİM DİYE DEVLET İŞİ GİRME SEVDASI VAR AYRIÇA BİZ AKP OY VERDİMİZ İÇİN ÇOK ÇOK MUTLUYUZ CHPKK ZİHNİYETİ SYN KEMAAAL KILIÇDAROGLU...

Ekşioğlu imdat
Ekşioğlu imdat - 6 ay Önce

Ilk defa doğru söylüyor ama buda basiretsiz siyasetin suçu ki kendileri kabul etmez

AHMET
AHMET - 6 ay Önce

ADAM HAKLI OY VERDİK VERDİK NE OLDU YOLLAR ÖYLE SEHİR ÖYLEE YAPIN KARDESİM MARAŞI

hasan
hasan - 6 ay Önce

evet eyler idam dendi hani idam ? geldi mi?

buh
buh - 6 ay Önce

helalbe.abi.oylar.akp.ye

ERKE
ERKE - 6 ay Önce

KEMALLL GENE GÜLDÜRDÜNN.SÜRÜNMEK SENLE OLAN BİŞEY SENİN VAAD EDİP TE YAPTIĞIN TEK BİŞEY SÖYLESİN SENİN ŞAKŞAKCILARIN BENDE VANA OY VEREYİM HADİ HADİ HODRİ MEYDAN. ÖNCE PARASINI VERMEDİĞİNİZ İŞÇİLERİN Bİ AHKKINI SAVUN BELEDİYELERİNDE ONDAN SONRA GEL. BİDE KAHRAMANMARAŞA ÖLE SÜRÜNÜN MÜRÜNÜN DEME PARÇALARLAR SENİ ALİMALLAH GELEMEDİĞİN MARAŞTA.

Hüsin
Hüsin - 6 ay Önce

Helal olsun Kemal beye duygularıma tercüman olmuş. Başkalarının yüzünden sürünmektende usanmıştım, artık alıştım zevk alıyorum. Süründürmezler se üzülürüm .

ramazan
ramazan - 6 ay Önce

doru soylemiş

VATANSEVER
VATANSEVER - 6 ay Önce

İYİ OLUR İNŞALLAH DİYELİM .

VATAN SEVER
VATAN SEVER - 6 ay Önce

SANADA OY YOK ÖTEKİNEDE 3 KURUS MAAŞTAN BİLE VERGİ ALINIYOR HERŞEY İKİ KATI YIL OLMUS 2018 BAKIN AVRUPA ULKELERINDEKI INSANLARIN REFAH SEVIYESINE NEDIR BU HALKIN CEKTIGI ZULUM YOKMU BIR BABAYIGIT.

Vatan sevdalısı
Vatan sevdalısı - 6 ay Önce

16 YILDIR YEDİĞİMİZ ÖNÜMÜZDE
YEMEDİĞİMİZ ARKAMIZDA
HER EVİN ÖNÜNDE İKİ ARABA
ÖLÜLERİNİZİ VE HASTALARINIZI SENETLE REHİN ALAN Sosyal Güvenlik Kurumu SGK yı batıran
Milletin bir hastane için ADANA ya gitmek zorunda bırakan
Belediyecilikte de İZMİRi Elinde bulunduran ve İzmir’in çöp ve bok götürdüğü İzmir belediye işçilerinin 1604 liralık bile parasını ödeyemediği ,İŞçilerin greve gittiği bir belediyenin ve genel başkanının kıtlıkdaroğlu teröristlerle KOLKOLA
Almanya’da TÜRKİYE CUMHURİYETİ DEVLETİMİ ŞİKAYET EDİYOR
SÜSLÜ YALAN SÖZLERE KANMAYIN

bertizli
bertizli - 6 ay Önce

tuzu kuru beyinlerini satmış olan şahsiyetler hemen atlamış düşünme yetisi olmadıgı için haberi okumadan yalakalık etmiş akepeye

mustafa
mustafa - 6 ay Önce

Ömrü hayatımda ilk defa AKP'ye oy vermeyecektim. Sırf bu sözleri yüzünden AKP'ye oy vereceğim.

ENS
ENS @mustafa - 6 ay Önce

ver kardeşim mantıkla değil böyle hırsla hareket edersen senin gibiler yüzüne kayıp ediyoruz işte

çaycı ahmet
çaycı ahmet - 6 ay Önce

bu asgari ücreti aldıktan sonra oyum akpartiye gardaşım

Ersan
Ersan - 6 ay Önce

Ali ÖZTUNÇ u belediye başkanlığı na aday göster de biz de oyumuzu verelim yahu

Avrupalı türk
Avrupalı türk - 6 ay Önce

Adam sapına kadar haklı Türkiye geneli Akp oy çıkan tek yer Kahramanmaraş ama ençok Maraş halkı eziliyor Suriyeliler geldi nereye Maraş’a iş istikamı nerede az Maraş’ta esnaf kan ağlıyor nerede Maraş evleri su bastı nerede Maraş içme suyu kesildi nerede Maraş’ta stadı kirası ödenmedi stat boşalacak nerede kardeşim yem yok takla yok yem çok takla çok kim halka bakıyorsa oraya gideceğimiz yerde kim halkın kuyusunu kazıyor biz ordayız bu gün Kipaş akp fen önce 2 fabrikası vardı akp zamanı 20 fabrika yaptı nerden geliyor bu yoğurdun bolluğu bi düşünün ona göre karar verin şimdiden Allah hayırlısını versin diyorum

MAMOŞ
MAMOŞ - 6 ay Önce

VALLAHA YAKIŞTIRAMADIM KILIÇDAROĞLUNA EKSİK BİLE DEMİŞ BU MİLLETE :D

WQW
WQW - 6 ay Önce

DOĞRU SÖZE NE DENİRKİ DMEMEK İSTERDİM AMA GERÇEKLERDENDE KAÇILMIYOR. BUGÜN HANGİ İŞLETMEYE BAKARSANIZ BAKIN İŞÇİ ARAMIYOR,VERİLENE RAZI BİAT ETMİŞ KÖLE ARIYORLAR.SEN İŞÇİNİN HAKKINI VER BAKALIM NASILDA ÇALIŞIYOR BAK GÖR. MASA BAŞINDA ÇALIŞANLA EN ZOR İŞLERDE ÇALIŞAN AYNI ÜCRETİ TEKLİF EDERSEN İNSANLAR KOLAY İŞE HÜCUM EDER.İŞVEREN ÇOÇUKLARIDA DEVAMLI ARABA DEĞİŞTİRME YARIŞINDAN VE ZAHMETİNDEN KURTULURLAR.DEDİĞİM GİBİ KÖLE ARAMAYI BIRAKIP İŞE GÖRE ÜCRET POLİTİKASIYLA İŞÇİ ARAMAYA BAŞLAYIN,KÖLELİKDEVRİ KAPANALI HAYLİ ZAMAN OLDU.

Mehmet ay
Mehmet ay - 6 ay Önce

Ben ssk döneminden kimlerin nasıl halkı surundurdugunu iyi bilirim sanki sen akp den daha iyisin ikinizde aynı olan vatandaşa oluyor

Sgk
Sgk @Mehmet ay - 6 ay Önce

Şuan SGK denetlemeleri iptal edildi o kurumu denetliyemiyorsun. Kimler neler çalıyor aceba, yıllar sonrasın da çıkacak bunun acısı

M Ali K
M Ali K - 6 ay Önce

bunlar süründürür,sen diri diri yakarsın

Necmeddin
Necmeddin - 6 ay Önce

Akpartili kardeşlerim artık aklınızı başınıza alın beeee. İnsanda hiç mi haysiyet olmaz ? Bakın Atatürk İzmir' i kurtardı ve İzmir CHP'nin. Hatay'ın anavatana katılmasına yardım etti. Hatay CHP'nin. Bunlar sırf Atamızın hatırına CHP'ye veriyorlar. Peki bize TBMM'den Atatürk'ün onayıyla İstiklal Madalyası gönderiliyor. Biz neden nankörüz bu kadar. Madem CHP'ye solcu diyorsun. Muhsin Yazıcıoğlu burda vefat etti. Onun anısına Büyük Birliğe ver... O da yok. Bizim halk nankörün de ötesinde. Her kötülüğü hak eden bir memleketiz. Benim oyum bu seçimde Ali Öztunç'a

ahmet d.
ahmet d. - 6 ay Önce

SÜRÜNÜRÜM...ACIMDAN ÖLÜRÜM...GENE DE SANA OY VERMEM CHP...İNADINA AK PARTİ...

ahmet hıdır
ahmet hıdır - 6 ay Önce

UYANDIR MARAŞI GÖNDER ALİ ÖZTUNCU SAYIN BAŞKANIM EMEKLİYE İŞÇİYE MEMURA DA AYNI ORANDA ZAMYAPILACAK MI GÖRELİM

Gerçek kahramanmaraşlı
Gerçek kahramanmaraşlı - 6 ay Önce

Hepiniz nankör sünüz

bnt
bnt - 6 ay Önce

akp ye vermem de senin gibi akp yi yıkacağım derken ülkeyi yıkmayı göze alana da vermem :)))) en iyisi vermemek evde yatarım :)

Haklı
Haklı - 6 ay Önce

Adam haklı

Kazım Koyuncu
Kazım Koyuncu - 6 ay Önce

Yerden göğe kadar haklı. 17 yıllık akp iktidarının durumu işte budur

Tekkeli
Tekkeli - 6 ay Önce

Kemal doğru söylüyor birde şu suriyelileri yollasınlar tamam


SIRADAKİ HABER

banner240

banner227

banner154